Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] K540 vs CAL! vs DT235 vs HD380 vs ?


  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie sluchawki do Rocka/Metalu?

    • AKG K540
      23
    • Creative Aurvana Live!
      27
    • Beyerdynamic DT235
      4
    • Sennheiser HD380 Pro
      37
    • Inne
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie. Jako, ze nowe nie zawsze znaczy lepsze, to czy w tym przypadku k540 bedą lepsze od k530? BTW powinienem bardziej kierować sie ku tych Akg, czy Hd 380 Pro. Moze jeszcze znajdzie sie cos ciekawego? Wydaje mi sie jednak, ze juz chyba wybrałem te lepsze.

 

Dodam jeszcze jedno. Muzyki głownie bede słuchać na ipodzie 2g. Zamierzam kupić jednak lepszy sprzęt stacjonarny. W komputerze mam jakaś tam kartę dźwiękowa, wiec posiadanie porządnych słuchawek nie jest głupota. Z drugiej strony za 300 zł to takie średnio audiofilskie sa. BTW nie edytowalem posta, bo na ipodzie na ma tej funkcji na tym forum. Gdzie mógłbym odsluchac te słuchawki we Wroclawiu lub Opolu?

 

Chyba automatyczne edytowanie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku były w mp3storze ale się zmyły. Zapytam Kuropa czy zamówi sobie kolejne egzemplarze na sklep. Sam jestem nimi zainteresowany i chciałbym ich trochę dłużej posłuchać. K530 to zdecydowanie inne granie niż K540, różnic na razie nie opiszę, bo nie znam jeszcze zbyt dobrze K540.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham K540 podłączonych do Toucha 4G i potwierdzając słowa powyżej muszę stwierdzić, że niestety czuć niedobór mocy. I tu pojawia się moje pytanie. Jaki polecilibyście wzmacniacz do tych słuchawek? Jestem kompletnie zielony w tym temacie, dotychczas mój sprzęt grający był dwuelementowy (plejer i słuchawki), więc na razie nie mam swoich typów.

Edytowane przez kevlom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz fundusz. Ogólnie polecane są MxM (~200-300zł) lub Holdegron Mobile. Musisz poszukać. Z tańszych opcji to cmoy. Są to wzmacniacze typu DIY, ale takie jakością przebijają te "sklepowe". Dużo osób używa też FiiO E7.

 

Jeśli chciałbyś kupić coś stacjonarnego to inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , trochę nie na temat ale jesli Roland tutaj zagląda to pytanko , jak dźwiękowo mają się Px360 w stosunku do takich k540 , napędzane byłyby z V39 , która jako jedyny mój player rozprawiła się z Hd228 i ich 24ohm +110 db , czy takie k540 będą dla niej za wysokim progiem, a jak Px360 się wysterowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz fundusz. Ogólnie polecane są MxM (~200-300zł) lub Holdegron Mobile. Musisz poszukać. Z tańszych opcji to cmoy. Są to wzmacniacze typu DIY, ale takie jakością przebijają te "sklepowe". Dużo osób używa też FiiO E7.

 

Jeśli chciałbyś kupić coś stacjonarnego to inna bajka...

 

Witam.

Jaki polecacie wzmacniacz słuchawkowy (może być stacjonarny) do akg k540 do 500 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz fundusz. Ogólnie polecane są MxM (~200-300zł) lub Holdegron Mobile. Musisz poszukać. Z tańszych opcji to cmoy. Są to wzmacniacze typu DIY, ale takie jakością przebijają te "sklepowe". Dużo osób używa też FiiO E7.

 

Jeśli chciałbyś kupić coś stacjonarnego to inna bajka...

 

Witam.

Jaki polecacie wzmacniacz słuchawkowy (może być stacjonarny) do akg k540 do 500 zł?

Ja te sluchawki testowalem na Audinscie i bardzo mi to polaczenie sie podobalo, tylko bys musial budzet o 10% rozszerzyc ;-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz fundusz. Ogólnie polecane są MxM (~200-300zł) lub Holdegron Mobile. Musisz poszukać. Z tańszych opcji to cmoy. Są to wzmacniacze typu DIY, ale takie jakością przebijają te "sklepowe". Dużo osób używa też FiiO E7.

 

Jeśli chciałbyś kupić coś stacjonarnego to inna bajka...

 

Witam.

Jaki polecacie wzmacniacz słuchawkowy (może być stacjonarny) do akg k540 do 500 zł?

Ja te sluchawki testowalem na Audinscie i bardzo mi to polaczenie sie podobalo, tylko bys musial budzet o 10% rozszerzyc ;-)

 

no tak, tylko chciałbym podłączyć jakiegoś playera (może clipa+ ?) a do tego Audinsta chyba tylko kompa można jako źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K540 to tylko z jakimś mega-mocnym playerem (choć nawet na S:FLo2 nie było za dobrze) albo jakimś przenośnym AMPem należy parować. Te słuchawki dopiero na odpowiednim wzmocnieniu (np. uDAC2) pokazują rzeczy, dla których warto je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz fundusz. Ogólnie polecane są MxM (~200-300zł) lub Holdegron Mobile. Musisz poszukać. Z tańszych opcji to cmoy. Są to wzmacniacze typu DIY, ale takie jakością przebijają te "sklepowe". Dużo osób używa też FiiO E7.

 

Jeśli chciałbyś kupić coś stacjonarnego to inna bajka...

 

Witam.

Jaki polecacie wzmacniacz słuchawkowy (może być stacjonarny) do akg k540 do 500 zł?

Ja te sluchawki testowalem na Audinscie i bardzo mi to polaczenie sie podobalo, tylko bys musial budzet o 10% rozszerzyc ;-)

 

no tak, tylko chciałbym podłączyć jakiegoś playera (może clipa+ ?) a do tego Audinsta chyba tylko kompa można jako źródło

 

Sorry, chyba przed kawa czytalem Twoja poprzednia wypowiedz bo kompletnie zle zrozumialem ostatnie zdanie o stacjonarnym wzmacniaczu :) W tym przypadku Audinsta nie polecam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który teoretycznie z tych wzmacniaczy, które można tu na forum kupić będzie najlepszy do akg540? mam na myśli moonlight 7, holdegron h1, forum608, http://forum.mp3store.pl/topic/75270-lampowo-tranzystorowe-wzmacniacze-sluchawkowe-diy/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie K540 robią papkę z HD380m zupełnie inna półka: otwartość, powietrze, barwa, naturalność, ale są wielokrotnie bardziej wymagające od źródła i wzmocnienia. Z plajerka mogą zagrać nawet gorzej niż Senki. Tak już miały K530, następca niestety nie jest wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kuś mnie Roland, bo mam chęć wsiąść w auto i pojechać do Media po nie. Wiem, że nie podobają Ci się Audeo, ale po usłyszeniu ich wysokich tonów i w ogóle tej lekkości dźwięku, HD380 mnie zaczynają irytować i myślę nad zmianą.

 

A oczywiście słuchawki grałyby pod Prodigy HD2.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem K540 już kilka dni temu i potwierdzam, potrzebują mocnego źródła, więc bez wzmacniacza się nie obejdzie, myślę że taki MxM juz był by w stanie je wysterować, tak że jeśli planujecie podpinać je do jakiego player'a przenośnego to lepiej się zastanówcie i koniecznie posłuchajcie swojego sprzętu z nimi, bo później możecie być ździwieni :)

 

I lepiej żeby źródło nie miało tendencji do podbijania basu, bo będzie go w tych słuchawkach po prostu za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kuś mnie Roland, bo mam chęć wsiąść w auto i pojechać do Media po nie. Wiem, że nie podobają Ci się Audeo, ale po usłyszeniu ich wysokich tonów i w ogóle tej lekkości dźwięku, HD380 mnie zaczynają irytować i myślę nad zmianą.

 

A oczywiście słuchawki grałyby pod Prodigy HD2.

 

To nie jest tak, że nie podobają mi się Audeo. Po prostu w ich cenie można dostać wiele słuchawek nie posiadających tak irytujących wad jak anemiczny bas i aramaturowy tembr na średnicy, np. K370 czy EX500. Po co więc pakować się w coś, co jest znacznie mniej hi-fi i kosztuje tyle samo.

 

Roland a jak dźwiękowo prezentują się Px360 w stosunku do AKG i jak z ich skutecznością czy też rozwijają skrzydła tylko na stacjonarnych ampach?

 

PX360 to zupełnie inna bajka. To takie HD650 z dokładniejszym basem i bardziej szczegółową średnicą i bardzo intrygującą przestrzenią jak na małe, zamknięte słuchawki, przy tym kolorki mają typowo sennheiser`owskie, czyli dopalone.

 

K540 to uderzający naturalizm, czystość, lekkość, otwartość bez przejaskrawień, a do tego mocny, punktowy bas z akcentem na dolnym jego skraju - to wszystko oczywiście na odpowiednim napędzie, z plejerków trącą zamulaczem.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także interesują zarówno K540 jak i PX360. Roland, mógłbyś napisać coś konkretniejszego o przestrzeni Sennków? Jak w ogóle można porównywać zamknięte do HD 650? Jak dla mnie to one miały przestrzeń dookoła głowy i nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek zamknięte, łącznie z Ultrasone, mogłyby im podskoczyć. Jak to jest z tymi PX360?

 

K540 słuchałem chwilkę na P3 i Clipe+. Oba grajki miały zdecydowanie za mało mocy na te nauszniki. Postaram się w następnym tygodniu spróbować ich na źródle stacjonarnym. W każdym razie pierwsze co zauważyłem to misiowaty, rozlazły i duży bas i bardzo obecna góra, ilościowo dla mnie przesadzona ale nie nieprzyjemna. W każdym razie AKG odebrałem jako jasne, napowietrzone i z niezłym acz zbyt miękkim basem. Wiążę spore nadzieje z tymi słuchawkami i bardzo chciałbym, żeby wygrzane i dobrze napędzone zagrały dobrze kontrolowanym, szybkim i twardym dołem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także interesują zarówno K540 jak i PX360. Roland, mógłbyś napisać coś konkretniejszego o przestrzeni Sennków? Jak w ogóle można porównywać zamknięte do HD 650? Jak dla mnie to one miały przestrzeń dookoła głowy i nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek zamknięte, łącznie z Ultrasone, mogłyby im podskoczyć. Jak to jest z tymi PX360?

 

K540 słuchałem chwilkę na P3 i Clipe+. Oba grajki miały zdecydowanie za mało mocy na te nauszniki. Postaram się w następnym tygodniu spróbować ich na źródle stacjonarnym. W każdym razie pierwsze co zauważyłem to misiowaty, rozlazły i duży bas i bardzo obecna góra, ilościowo dla mnie przesadzona ale nie nieprzyjemna. W każdym razie AKG odebrałem jako jasne, napowietrzone i z niezłym acz zbyt miękkim basem. Wiążę spore nadzieje z tymi słuchawkami i bardzo chciałbym, żeby wygrzane i dobrze napędzone zagrały dobrze kontrolowanym, szybkim i twardym dołem.

 

 

Tak być może K540 grają z Clipa, 5% możliwości. Uważam, że takie relacje są bezprzedmiotowe. K701 grają z Clipa jeszcze gorzej, ale co z tego wynika? Dokładnie nic. K540 ze stacjonarki i po wygrzaniu mają bardzo dokładny bas, "twardy" jak to nazywasz, dość podobny do tego z K370.

 

PX360 faktycznie mają scenę bardzo dobrą jak na swoją wielkość i zamkniętą konstrukcję. Porównanie do HD650 nie jest dosłowne, chodziło mi o oddanie pewnej tendencji, z drugiej strony przestrzeń w HD650 nie jest jakaś powalająca, zwłaszcza gdy porównamy je do K701.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem K520 i K540 !!! a obecnie posiadam CALe(i jestem bardzo zadowolony). Krótko mówiąc, jeżeli ktoś szuka w miare uniwersalnych słuchawek to zdecydoanie CALe (po wymianie kabelka:) Ewentualnie AKG K520 też będą spoko, tylko jednak z byle czym nie zagrają- potrzebują dobrego(mocnego) zródła. Natomiast AKG K540 u mnie nie zagrały wogóle :( nie wiem dlczego ?? ( być moze potrzebują odpowiedniego wzmaka słuchawkowego no ale ja takowego niestety nie posiadam). Wiec jak ktos nie chce kombinować dużo z doborem odpowiedniego zródła to zdecydowanie polecam CALe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są przereklamowane. K540 to jakieś nieporozumienie. Jak dla mnie (bez urazy dla ich zwolenników) to słuchawki które spodobałyby się komuś kto nigdy nie słuchał porządnego naturalnego brzmienia (w sensie takim, że pokażmy na przykład HD380 Pro i K540 komuś, kto specjalnie nie słuchał nigdy nic dobrego, od razu by wskazał AKG za lepsze - są bardziej "efektowne"). Wolę od nich HD555, HD380 Pro (te uważam wręcz za znacznie lepsze). I CAL też bym od nich wolał :)

 

Jeszcze pisanie, że nadają się do spokojniejszej muzyki - bas zakłóca całą przyjemność z odbioru czystości dźwięku. W sumie nie wiem do jakiej muzyki się nadają, może do Rocka. Powiem szczerze, że staram się być obiektywny, może nie jestem strasznie osłuchany, ale wiele słuchawek, które mi się nie podobało uważam i tak za dobre (acz nie dla mnie), natomiast K540 nie podobały mi się i nie uważam ich za dobre...

 

a jak wzmaka p4mat nie masz to już w ogóle nie widzę sensu tykać tych AKG

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że w wątku o słuchawkach do Rocka/Metalu nikt nie wspomina o Beyerdynamic DT990 pro :) To są moim zdaniem jednej z najlepszych słuchawek na rynku do takiej muzy. Używane można znaleść za 400-500zł a ich realizm, "drive", dynamika, powietrze między instrumentami i solinda podstawa basowa po prostu zmiata słuchawkową konkurencję w muzyce gitarowej! :D Nie mówiąc już o ponadprzeciętnej wygodzie słuchania przez wiele godzin.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności