Skocz do zawartości

Rio Karma


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Upewniliscie mnie, ze tak ma byc i ze nie kupuje uszkodzonej Karmy. Juz mi to przestalo przeszkadzac bo skoro najlepszy player mp3 na swiecie tak ma, to tak ma byc i juz :rolleyes: A co do sluchania w sposob wlasciwy, to rozumiem z lektury forum, ze Akg K26P zle graja z Karma i ze jedynym wlasciwym wyborem jest HD-595? Planuje zaczac zbierac na nie, ale co polecacie do sluchania w autobusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skoro potrzebujesz słuchawki do autobusu- to liczyć się tu powinna przede wszystkim izolacja

A więc nastawiamy się wyłącznie na modele zamkniete ? B)

 

AKG 26 to słuchawki które maja zdecydowanie zbyt wiele basu -trochę szkoda ich dla Karmy. ;)

Z małych nagłownych słuchawek zamknietych zostają w zasadzie jeszce tylko

Sennheiser Px-200- ale ja ich nie testowałem , więc może nie będę ich też recenzował.

 

Jeżeli nie przeszkadzają Ci słuchawki doknałowe - to standartowo polecamy na forum

Creative Ep-630 ( od 50 zł- uważaj tylko na podróbki z Allegro ) , a jeżeli stać cię na jakieś

droższe IEM-y - to ostatnio mozna kupić i Creative Zen Aurvana od 300 zł czy Shure E2 za podobną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadzają Ci słuchawki doknałowe - to standartowo polecamy na forum

Creative Ep-630 ( od 50 zł- uważaj tylko na podróbki z Allegro ) , a jeżeli stać cię na jakieś

droższe IEM-y - to ostatnio mozna kupić i Creative Zen Aurvana od 300 zł czy Shure E2 za podobną cenę.

 

Jak do KARMY to jeszcze godne polecenia są Altec Lansing im716. Cały czas jest promo na amazon za 70 USD.

 

Tylko trzeba ominąć cło i VAT :(

 

Getz - nie polecasz tych słuchawek a wydawało mi się, ze podobały się Tobie

 

Pozdrawiam

 

EDIT >>

 

I jeszcze poczekajmy na recenzję jays-ów. Z tego co pamiętam to @Radzique zamawiał je w "przedsprzedaży".

 

<< EDIT

 

A co do sluchania w sposob wlasciwy, to rozumiem z lektury forum, ze Akg K26P zle graja z Karma i ze jedynym wlasciwym wyborem jest HD-595? Planuje zaczac zbierac na nie, ale co polecacie do sluchania w autobusie?

 

Na standardowo dołaczonych słuchawkach - już gra ładnie.

 

>> wlasciwym wyborem jest HD-595

 

Wow, nie chciałem zeby moje wypowiedzi tak zabrzmiały.

To doskonałe słuchawki ale ja je kupiłem okazyjnie używane.

 

Generalnie to ze to jest doskonale brzmiący DAP - mam nadzieję, ze sam dojdziesz do takiego wniosku.

@Radzique słucha ich teraz na HD555 i na pewno jest zadowolony :)

 

Są małe sklepy z elektroniką, posiadające HD555 i HD595, gdzie mozna w tygodniu usiąść i w spokoju i ciszy (mozna poprosic o przyciszenie innych urządzeń) i posłuchać tych słuchawek.

 

Proponuję na dwór IEM-y a do domu - z czasem sam coś wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:D Trekstor Vibez - słyszeliscie o takim odtwarzaczu ? :)

 

W Niemczech playery tej firmy sprzedaja się lepiej niż iPody . :blink:

Zresztą -choć zaprojektowany został przez teutońskich Bawarów , to chyba może się podobać ? :rolleyes:

 

vibez.jpg

vibez3sideswklein1pq2.jpg

To bardzo mały(105 x 50 x 18 mm) player HDD ( do 15 GB- drugim modelem jest 8GB))

z kolorowym ekranem TFT , odtwarzający Ogg Vorbis & Flac , MP3, WAV, WMA DRM 9 i 10

20 h autonomia pracy

 

To co zróciło moja uwagę to zdanie na DAPreview :

 

Rio DJ"-like features and a configurable menu button (assign preferred functionality to a certain button) complement the Vibez as being a strange-looking, but tres interesting device, I guess"

---->>>http://www.dapreview.net/news.php?item.3565.5

 

Interface wzorowany na Karmie ! :) , FLAC, !:) , Ogg !:) małe wymiary ! radio (opcjonalne) , line in+ dyktafon .

 

Nie wiem czy będzie miało pełny gapless playback... ale na niemieckiej stronie Trakstora mowa jest o cyfrowej kontroli crossfadingu :)

 

Ponieważ w dodatku oparty jest na STMP3600- może dawać wyobrażenie jak wyglądałaby

Karma II (Rio Avalon )

Będzie tez miał wiele peryferii ( które poza radiem trzeba bedzie chyba kupować niestety osobno )

docking station , pilot , firmowe pokrowce , karta video (w 2007 roku )

 

Trekstor Vibez pojawi się w sprzedaży w listopadzie ( zapewne najpierw w Niemczech)

- cena 199 EUR za model 8GB i 230 EUR za 15GB . :)

 

Niemiecka Karma III ? Kto wie . ;)

 

vibezfrontw1ea9.jpg

vibezsidew11ul9.jpg

vibezbackw1uf6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Trekstor Vibez - słyszeliscie o takim odtwarzaczu ? :)

Interface wzorowany na Karmie ! :) , FLAC, !:) , Ogg !:) małe wymiary ! radio (opcjonalne) , line in+ nie wiem czy będzie miało pełny gapless playback... ale na niemieckiej stronie Trakstora mowa jest o cyfrowej kontroli crossfadingu :)

 

Mialem przyjemnosc słuchać jakiegoś flash-a trekstora i brzmiał srednio.

 

Mialem juz wtedy iRiver-a T20 i iAudio U3 -> wiec na ich tle srednio.

 

Ale Getz -> miej litość KARMA w nowym iPoo, KARMA w Trekstorze, wyszukaleś Meizu (i narobiles mnie i Polaczkowi apetyt). Chce "wyprosic" od KSY U10 na testy bo bardzo mnie zaciekawiła recnzja KHRON-a

 

.................................

.................................

 

Z tej mnogosci wyboru chyba kupię drugą KARMĘ ;)

 

Pozdrawiam

 

A odtwarzacz ma jeden minus. Ekran. Jak ma to odtwarzac filmy to chyba powinien miec już większy ekranik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O trekstorze było głośno jak zrobił playera ze złota. Ogólnie do niedawna to były kiepskie odtwarzacze ale od jakiegoś czasu pojawiły się dwa modele, które obsługują ogg i "jakoś" wyglądają więc może coś się u nich ruszyło z jakością. W Polsce najłatwiej znaleźć je w serwisie konkurencji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przybytku głowa nie boli . :D

 

Ale to bardzo dynamicznie rozwijajaca się firma.

Biorąc pod uwagę że własnie podbiła rynek naszych zachodnich sąsiadów ,

ma za sobą całe zaplecze techniczne niemieckiej branży audio, to wcale nie byłbym zaskoczony

gdyby to właśnie teraz oni zostali awangradą branży odtwarzaczy przenośnych.

 

To chyba pierwszy taki przypadek że player potrafi odgrywac zarówno FLAC i ogg jak i WMA DRM.

Zwykle to nie szło ze sobą w parze.

 

Poza tym to Trekstor - zupełnie jawnie - powołuje się i wzoruje na Karmie.

Fragment o Vibezie z ich angielskojezycznej strony :

"The exterior of the TrekStor Vibez is characterized by an oval, soft touch, non-slip casing, a curved, stainless steel flipside and two large round surfaces on the front"

 

Niczego Ci to Ogórku nie przypomina ? :blink::D

Poza tym to HDD , a nie flash jak Meizu M6 ( w dodatku kanciasty . Tfu :lol: )

 

Czerpią po prostu z dobrych wzorów. :)

 

Jeżeli jeszcze będzie miał moc wyjściową na poziomie 50 mW - to ja chce go mieć :)

 

Link do witryny Trakstora z opisem Vibeza

--->>> http://www.trekstor.de/en/news/index_detai...hl=10&id=85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest najnowsza informacja o Vibezie z DAPreview

- on jest jednak w pełni gapless :rolleyes:

 

12GB która być może "pogodziła i zespoliła " anonsowane do tej pory wersje 8GB i 15GB

to microdrive ( może więc to byc pierwszy microdrive

o tej pojemnosci ), ale byc może bedzie też produkowana wersja flashowa 6GB i duzy HDD 30GB.

 

Pełna informacja z DAPreview

 

 

Here's another portion of much-needed Trekstor Vibez news. Recent (made-up) poll results show that 90% of all persons think this Rio Audio-like, micro-HDD based DAP-sans-the-gap looks like a monster... yet, because of the interesting audio-technical specs, most are willing to forgive the Vibez for its beer belly looks. In fact, it seems as if lots of people are looking out to buy one eventually (somewhere around November - should be a global release, mind you).

 

Now, one of the more common complaints (aside from design-related issues) deals with this thingy's storage capacity. The Vibez holds a tiny hard drive, which comes in two flavors: 8 & 15GB. "I'd rather settle for a 6GB flash version" and "Why don't they up the ante and come up with a 30GB version already" were questions that could be heard echoing regularly through the shady lobbies of our big DAP mansion.

 

In an attempt to confuse us all, a 12GB version of the Vibez has now emerged at some German webshop. The price difference between the 8 & 15GB versions wasn't that spectacular to begin with (199 vs 229 Euro)... somehow, the price for the 15GB edition has gone up 10 Euro (blimey) while the "new" 12GB takes over the "old" 15GB's price tag. Not sure how credible this info is, but there you go. Still don't see the point in all of this... if you can afford the 12GB version but can't spare the dimes for the 15GB one, I'm sure there's a window to clean or someone's lawn to mow for a buck or ten. Heck, you could dust all my furniture for that kind of money.

 

To sum it up once again: 8GB (199 Euro), 12GB (229 Euro) and 15GB (239 Euro) editions of the Vibez are supposedly out there, waiting for us to buy them in about a month-and-a-half. Plenty of time to whip out those flash & 1.8-inch hard drive versions as well, then?

 

vibez_3rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja techniczna Vibeza w pdf --->>http://www.trekstor.de/dyn_files/datasheets/vibez_en.pdf

(zawiera zdjęcie stacji dokujacej i bezprzewodowego pilota :)

 

Link do strony Vibeza na witrynie Tekstora --->> http://www.trekstor.de/en/products/detail_mp3.php?pid=66

 

Co ciekawe inne playery tej firmy mają bardzo dużą moc wyjściową - 1 lub 2 Gb Flash

iBeat ma 20 mW dla 32 ohm ---> czyli 40 mW dla 16 ohm. Jezeli Vibez będzie miał tyle samo to bedę w siódmym niebie . :rolleyes:

--->>http://www.trekstor.de/en/products/detail_...d=46&page=3

 

A tu 12 GB-towy Vibez już w handlu za 229 EUR.

http://www.cyberport.de/item/1176/1010/0/7...ml?datasheet=on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku Getz-a są podane akcesoria (rozumiem, ze dodatkowe):

 

vibez accessories

FM tuner card insertable in device

Video card (including FM tuner) insertable in device

Cable remote control with second earphone output

(volume separately adjustable)

Docking station with charger and IR remote control to connect to HiFi

system or boxes

3 stylish neoprene holders

Spare battery

 

To ze jest wiadomo, ze sa dostepne baterie na wymianę to duży plus, to ze nie ma dysków na wymianę to duży minus :lol:

 

No i widzę, ze "chłopcy" poszli drogą "jabłuszka". Radio / Video / Stacja -> za dopłatą.

 

Zanim wszyscy skrytykuja ten pomysł to powiem, ze ja chcialbym cos bez Video i FM ale ze stacją z mozliwościa podłaczenia do HiFi.

 

Ktoś inny pewnie wolałby radio.

 

Wszystko zalezy od cen tych dodatków. Albo z nimi "w standardzie" odtwarzacz byłby znacznie droższy, albo to kolejny "marketingowy" sposób na zwiększenie zysków ;) Prawdy nie dowiemy sie nigdy.

 

@Getz -> pisałes kiedys, że nowy chip Sigmatel-u moze miec niższą moc niż KARMA :(

Wynika to z mnogosci funkcji i z tego, ze (z tego co pamietam) on ma wszystko wbudowane (przetworniki, procek, ... all in one).

 

Szkoda, ze w specyfikacji nie podali tego parametru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja Karma sie dzisiaj beszczelnie zawiesiła :)

 

Siedziała w dock'u z podłaczonym usb i zasilaniem, i jak właczyłem kompa

to sie normalnie uruchomiła, ale chciałem zaraz wyłączyć i po nacisnieciu

przycisku power sie zwiesiła, wyświetlacz podswietlony, na ekrane klepsydra,

ale nieruchoma. Po paru minutach potraktowałem odpowiednią dziurkę ( bez

skojarzeń) odpowiednim drutem i .... smiga :)

ale faktycznie ten reset to głeboko siedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o Trekstorze Vibez - w hasle Wikipedi o " gapless playback" pojawiła

się taka informacja :

 

"The Rio Karma supports gapless playback, but is no longer manufactured. The Trekstor Vibez, due for release in November 2006, is based on the same firmware as the Karma and is expected to support gapless playback"

http://en.wikipedia.org/wiki/Gapless_playback

 

Wyglada więc na to że Vibez nie tylko jest wzorowany na Karmie,

ale wiecej - to po prostu " reinkarnacja " starej Rio Karmy pod nową nazwą .

 

Sigmatel nie zdecydował się ostatecznie na wypuszcenie jej nastęcy (Karmy II) pod swoją marką

, ale jak widać przekazał /sprzedał ? całą opracowaną już technologię niemieckiej firmie.

( a ponieważ Vibez opiera się oczywiście na STM 3600 - bez ponoszenia ryzyka finansowego

- w razie rynkowego sukcesu Vibeza - będzie czerpał zyski z tego przedsięwzięcia ) .

 

PS. TrekStor w tym roku jest podobno sponsorem jednego z zespołow F 1-Midland Team

Może wzrastajacej fali popularnosci Kubicy i F 1 w Polsce , niemiecka firma zaplanuje

jakąś ofensywę swoich produktów także na polskim rynku ? ;):rolleyes:

 

 

ts_vibez_GUI5.jpg

ts_vibez_demo4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Getz - a nie sledziles tego forum na ktorym rozmiawiają byli inzynierowie z RIO.

 

Czy tam cos piszą o tym DAP-ie.

 

Bo moze tylko wszyscy by chcieli, zeby to było wcielenie KARMY a nie jest.

 

No i oczywiscie nigdzie nie widze parametrow technicznych, zwłaszcza mocy wyjsciowej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Getz - a nie sledziles tego forum na ktorym rozmiawiają byli inzynierowie z RIO.

 

Czy tam cos piszą o tym DAP-ie.

 

Bo moze tylko wszyscy by chcieli, zeby to było wcielenie KARMY a nie jest.

 

No i oczywiscie nigdzie nie widze parametrow technicznych, zwłaszcza mocy wyjsciowej :(

Jak mi się wydaje to już miesiac temu Hugo dał na tym forum do zrozumienia do zrozumienia że wie o co chodzi .

 

Ale on gra teraz w druzynie która nosi charakterystyczne białe koszulki i siłą rzeczy nie moze

strzelać swoim samobója :D ( było to przed premierą nowych iPodów z funkcja gapless ).

 

A opinia pozostałych ludzi stamtąd jest taka ,że gdyby Vibez miał dysk 30 Gb a nie 15 GB

to tytuł najlepszego playera od czasów Karmy miałby w kieszeni. :)

 

Zresztą o Vibezie jest głosno prawie wszędzie . Nawet na Head-Fi jest załozony topik o Trekstorze pod

wszystko mówiącą nazwa ---Rio technology not dead yet!!!! - Head-Fi.org

 

Przy takim zainteresowaniu relacji z pierwszych testów powinniśmy się doczekać błyskawicznie.

 

Trochę cierpliwości. ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem head-fi i ciekawi mnie jaki dap jest całkowicie (czy w ogóle taki jest) pozbawiony "bass roll off" przy niskoimpedancyjnych słuchawkach. Z moich znalezisk wynika ze kazdy producent stosuje mniejsze lub wieksze kondy filtrujace na wejsciu wzmacniacza - zarówno Karma ,X5 ,H120 (najmniejsze kondy spośród sposród tych trzech tym samym najmniejszy spadek basu) czy iPoo.

 

Musze powiedzieć ,że z moich odsłuchów z ER6i wynika również ,że iRiver jeśli chodzi o tą cechę prezentuje sie bardzo pozytywnie (mówie tu o flashowym T10/T20/T30 w porównaniu z flshowym U2). Bas w T10 jest bardziej odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było wklejane w tym topiku- okazuje się że Iriver H 1xx i 3xx

 

Wykresy pokazują "bass roll off" Karmy w porówaniu z Iriverem H 140.

Słuchawki o impedencji 29 ohm

fr.png

 

Słuchawki o impedencji 51 ohm

 

fr.png

 

Słuchawki o impedencji 100 ohm

 

fr.png

 

Tele teorii - okazuje się jednak że dla słuchawek typu IEM ( nawet dla UM 2 , E5 , UE 5 Pro

, jednoprzetwornikowe musi do dotyczyć w jeszce wiekszym stopniu ) Iriver jest playerem

w ogóle pozbawionym basu.

 

Jest to zwiazane z dwoma rzeczami - IEMy- tak naprawdę nie schodzą poniżej 100 Hz , a informacje

dzwiękach niskiego i sredniego basu są rekonstruaowane z drugiej harmonicznej 120- 160 hz ,

która w H 1xx jest z kolei bardzo cofnięta. Karma która siłą rzeczy preferuje te częstotliwości

-w konsekwaencji wszystkie IEM-y których używałem z Karmą i H 120 miały znacznie

wiecej basu własnie na Karmie ( jest to skok absolutnie jakościowy - na H 120 mozna sobie

odpuścić podbijanie EQ częstotliwości ponizej 100 Hz , dla tego typu słuchawek i tak to nic nie daje

nie da się usłyszeć różnicy . Dopiero jeżeli ustawisz pierwsze podbicie na 120- 130 Hz efekt jest

wyrazny) Zresztą w klasie słuchawek przenośnych nie ma modeli które są zrównoważone

w całym pasmie basowym - jedne preferują czestotliwosci 50-100 Hz , inne 120-160

Charakterystyka playera nakłada się więc tu zawsze na charakterystyke słuchawek . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności