Skocz do zawartości

Rio Karma


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za szybka reakcje.

 

Jestem z Wroclawia wiec dziekuje za propozycje, jakbym sie wybieral do Stolicy to chetnie sie wtedy umowie :)

Co do RMM to jednak na kompie chcialbym tez miec porzadek chocby do sluchania w foobarze czy zeby wrzucic dziewczynie jeden album na player, ktory nie dziala pod RMM. Poza tym muzyka zastana ma duzo brakow i bledow w tagach i latwiej by mi bylo naprawic to foobarem i jego skryprami tagujacymi. Co dziwne wersja Lite w java'ie zgywala mi do katalogow o nazwie albumu, gdy w zakladce albums uzylem Save as... Normalny RMM w opcjach, w zakladce transfer ma opcje location, gdzie mozna wybrac jak tworzone sa katalogi, ale z tego co rozumiem chodzi o sposob ulozenia na Karmie. Chyba bede musial zapoznac sie z itunes :(

 

Rozumiem, ze odglosy startujacego dysku oraz pisk podswietlenia to norma. Ok, wiec wystawiam pozytywa i Karma zostaje. Bardzo sie ciesze bo juz ja uwielbiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem, ze odglosy startujacego dysku oraz pisk podswietlenia to norma. Ok, wiec wystawiam pozytywa i Karma zostaje. Bardzo sie ciesze bo juz ja uwielbiam :)

 

A podłącz ją przez "audiofilskie" kabelki do amp-a.

 

Ja to zrobilem kiedys - dla testow i stwierdzilem, ze gra tak samo jak ONKY-o DVD.

 

Teraz na wzmacniaczu Cambridge Audio jestem pewien ze gra lepiej O_o.

 

Zrobie zdjęcia stacji stojącej na "wiezy" :lol:

 

Chyba stację podłaczę "na stałe" do amp-a. Do ladowania muzyki bede uzywal kabelka a do ladowania ładowarki. Ostatnio byla mala imprezka i zrobilem playliste i leciała KARMA :D

 

Podobalo mi sie "niedowierzanie znajomych" jak zauwazyli ze odtwarzacz CD jest wyłaczony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sluchawek w uszach, za to z Karma blisko jednego z nich, podczas wlaczania slysze tak:

- 1sek. dosc wysoki ton (pisk) łiiiii ;)

- po tym 2 "terkotniecia" trr trr

- po chwili wylacza sie podswietlenie i tez slychac ze jest ciszej, czyli znika takie lekkie buczenie

 

potem juz cisza i gra slicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest fakt, ale ty masz słuchać nie odtwarzacza samego w sobie... tylko muzyki którą on wydaje przez gniazdko słuchawkowe ;]

 

Ja tak bede przewaznie robil, ew. jak radzi ogorek sprobuje przez ampa i glosniki. Teraz tylko staram sie ja przetestowac i zapytac Was czy to norma i czy nie jest uszkodzony bo dostalem go wczoraj i czekam z wystawieniem komentarza na allegro. Rozumiem, ze jest w normie i zostawiam ja. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko staram sie ja przetestowac i zapytac Was czy to norma i czy nie jest uszkodzony

 

hehe, no nie no, rozumiem :) przecież tak sobie tylko marudzę dla zasady... ;) mam nadzieję że nie odebrałeś tego jako złośliwość czy coś :)

 

sam się kiedyś zdziwiłem, że odtwarzacze z dyskiem twardym wcale nie są aż tak znowu cichsze, niż odtwarzacze CD-MP3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no nie no, rozumiem :) przecież tak sobie tylko marudzę dla zasady... ;) mam nadzieję że nie odebrałeś tego jako złośliwość czy coś :)

sam się kiedyś zdziwiłem, że odtwarzacze z dyskiem twardym wcale nie są aż tak znowu cichsze, niż odtwarzacze CD-MP3...

 

Nie jestem az tak wrazliwy ;)

 

Ja wiedzialem, ze HDD sie kreca i wydaja odglosy no ale 20GB i to w takiej formie... :) iAudio 5 poszuka nowego wlasciciela wkrotce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie- to jest jeden program który jak sie zdaje pozwala

na obsługę folderów na Karmie ( dodatkowo można traktowac wtedy odtwarzacz jako

pamięć masową ) , czyli ---->>Riorad Explorer Windows Software ---- Rio Music Manager Alternative Replacement Software

- bliski krewny Anapod Explorerera - którego kiedyś bardzo chwalił Raf .

 

Jedno ( przykre ) "ale" - licencja Riorada kosztuje 25 $ :(

 

Ja z transferem na komputer radzę sobie w ten sposób - że dokonuje transferu pojedyńczego

albumu do podfolderu X:/ Nowy Folder - zmieniam /kopiuje nazwę i już. "

 

A jeżeli chodzi o transfer w druga stronę - wspominał o tym już KHRoN - WMP 11 daje się

pieknie zsynchronizować z Karmą :rolleyes:

 

Co do stuków/ puków - zależa one także od tego jak procesor Karmy sobie radzi z -nie tyle

zczytywaniem- ale dekodowaniem róznych rodzjów kompresji . W mojej Karmie dysk

najdłużej chodzi ( a nawet - nie bójmy się tego słowa - stuka ) na MP3 -320 kb/s-

choć zgodnie z róznymi opisami jej procesor sterujący powinien mieć największe kłopoty z Ogg : 8 ,9 i 10

 

FLAC- mimo że ma największą przepływowośc jest dla Karmy "łatwą " kompresją, pochłania on

też niewiele energii . Karma Ogórka na FLAC-u pracowała w końcu też 12 godzin.

( I to nie jest chyba tak że algorytm FLAC-u jest prosty- H120 na Rocboxie na tym rodzaju kompresji

nie tylko dużo "pali" , ale co więcej - nie mozna plików we FLAC-u np przewijać ) :(

 

Karma góra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie- to jest jeden program który jak sie zdaje pozwala

na obsługę folderów na Karmie [...]

 

poszukam Riorada... na razie przemeczylem sie ze zgrywaniem przez jave i robiac 'save as...' w zakladce artist dostalem sciezke \artist\album\artist-album-title, wiec calkiem niezle, brak tylko tracknumber ale juz sobie poradze. 4 godziny i 8GB wyladowalo na dysku...

 

FLAC- mimo że ma największą przepływowośc jest dla Karmy "łatwą " kompresją, pochłania on

też niewiele energii . [...]

 

Ale to dla Flac'a level 2 czy dla 8 tez? Foobar ma 8 jako max z opisem, ze to najmniejszy plik ale najwiecej kodowania. Zastanawiam sie czy bardzo taki poziom wplynie na zywotnosc baterii podczas rozkodowywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dla Flac'a level 2 czy dla 8 tez? Foobar ma 8 jako max z opisem, ze to najmniejszy plik ale najwiecej kodowania. Zastanawiam sie czy bardzo taki poziom wplynie na zywotnosc baterii podczas rozkodowywania...

 

Ja uzywam Flac level 2. Roznice w wielkosci pomiedzy roznymi "levelami" jest praktycznie zadna a z Flac level 5 mialem czasami "zaciecia" przy starcie.

 

Dodatkowo mialem kiedys iAudio U3 a on akceptowal FLAC-i tylko do level 2 (a po co miec kilka razy to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karma odtwarza wszystkie "poziomy" FLAC-u

- zresztą słowo poziom jest tu raczej nieodpowiednie

, to przecież tylko opcja dokonania przez procesor

"dokładniejszej' kompresji przy ripowaniu/konwersji materiału

muzycznego.Zresztą- róznice przepływowosci są nieznaczne i nie warte

z zasadzie zachodu- utwó który ma np we FLAC-u ( 0 czy1 ) 850 kb/s

we FLAC-u (8) będzie miał np.839 kb/s.

 

Kompresja plików we FLACU zależy też od możliwości obliczeniowej tworzącego

je procesora--> ten sam utwór zgrywany do stopnia 4 może

mieć inną przepływowośc na dwóch róznych komputerach .

 

Tak więc stopień 2 z jednego komputera może odpowiadać np. stopniowi

6 na innym komputerze. Dlatego odtwarzacze mające zaimplementowany ten format

muszą obsługiwać wszystkie jego poziomy.

 

Ad Riorada- z internetu za free można ściagnąć trial tego programu , ale akurat

w tym przypadku nic nam to nie daje :( . Trial ma załozoną blokadę i pozwala

przenosić ( pliki "do" i " z" Karmy) wyłącznie pojedyńczo - nie jest to w żadnym

razie pełnowartościowy program- moim zdaniem nie warto go instalować

 

(Chyba że ktoś chce zobaczyć jak pięknie wygląda miniaturowa "kontrolka"

Karmy na pasku zadań ? . Kiedy podpinamy nasze Rio zaczyna się w nim świecić

zarówno ekranik jak i czerwony guziczek. Już pół roku nie widziałem tego

programu, ale do tej pory to pamiętam . Piękne :rolleyes::D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak tylko tracknumber ale juz sobie poradze

 

foobar2000 doda ci tracknumber do nazwy 1000 plików w około 5 sekund ;]

Masstagger -> File rename

 

Ale to dla Flac'a level 2 czy dla 8 tez?

 

wszystkie, choć ponoć optimum jest level 5 (czas kompresji vs wielkość pliku)... i takiego używam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Riorada- z internetu za free można ściagnąć trial tego programu , ale akurat

w tym przypadku nic nam to nie daje :( . Trial ma załozoną blokadę i pozwala

przenosić ( pliki "do" i " z" Karmy) wyłącznie pojedyńczo - nie jest to w żadnym

razie pełnowartościowy program- moim zdaniem nie warto go instalować

 

Owszem wersja demo jest do niczego, ale pelnoprawna to bardzo dobry program...

jeden z lepszych managerow do playerow. Mialem go w wersji dla ipoda - kupilem -

do dzis nie zaluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na witrynie Overstock. com ---->> http://www.overstock.com/cgi-bin/d2.cgi?PA...PROD_ID=1016424

znów pojawiły się "nowe" Karmy ( czyli przypuszczalnie refurbished )

 

Cena 159$ + 1$ za przesyłkę jest chyba bardzo atrakcyjna- ale jest to -zdaje

się- ta sama witryna w której Ogórek próbował kupić kilka miesięcy temu

swoją drugą Karmę . Przelał im pieniadze na konto , a oni po kilku

dniach odpisali mu że poza USA nie wysyłają i zwrócili całą sumę ( z odsetkami :D )

 

Jeżeli więc ktoś "poluje " na Karmę i ma rodzinę lub znajomych w Stanach, którzy kupią

i wyślą przesyłkę do Polski jako "gift i to niech raczej nie ociaga się z zakupem .

Taka okazja może się juz więcej nie powtórzyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiły się "nowe" Karmy

 

fabrycznie nowe egzemplarze nie istnieją od ponad roku... a jak nawet przeleżakowały gdzieś, to ich baterie wcale nie są nowe ;]

 

Tam jest "jak wół" napisane "refrubish" ;)

 

Co jak Getz zauważył - może być korzystne. Pytanie tylko, czy były odnawiane 3 mies temu czy rok temu :(:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem dla kogos kto ma "tani kanał przerzutowy", to jest

jednak atrakcyjna oferta. Informacji o "nowych" Karmach ( nawet refrubish ;) )

nie było ostatnio tak dużo - a te które były , kosztowały ponad 1000 zł ( Pixmania

,czy oferta tego gościa który ogłasza się w dziale komis , że sprowadzi każdy sprzęt z USA)

 

Nawiasem mowiąc, informacja o ofercie pochodzi z "riovolution-org" - więc jeżeli rzucą się na nią

setki "karmofanatyków" z tego forum , spragnionych i wygłodniałych nowych playerów , to nie będzie na pewno

aktualna zbyt długo . ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sold Out! :(

 

Nie płacz ;)

 

Na ebay.com (czyli amerykanskim) jest kilkka karm "zapieczetowanych" "refrubow" z 60 dniową gwarancją << TU >>.

 

140 USD + transport w obrębie USA. Jak ktos ma "tam" rodzinę -> może spróować.

 

Lub moze @Cobden moze cos takiego importować :) (z pominieciem cła i VAT-u)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Piszczenie podswietlania: przez sluchawki lekko ale wyraznie slychac, jeszcze glosniej slychac samego playera.

3. Piszczenie dysku: jak wyzej slychac wyraznie zarowno w sluchawkach jak i bez sluchawek z odleglosci 0,5m. Chodzi o rozpedzanie przy stracie i przy rozpoczeciu wczytywania utworu, czyli przez wiekszosc czasu jest cisza.

2. Dokładnie. Przez słuchawki słychać cichutko i tylko wieczorem. Z playera słychać przetwornicę wyraźnie i nawet głośno.

3. U mnie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Piszczenie podswietlania: przez sluchawki lekko ale wyraznie slychac, jeszcze glosniej slychac samego playera.

3. Piszczenie dysku: jak wyzej slychac wyraznie zarowno w sluchawkach jak i bez sluchawek z odleglosci 0,5m. Chodzi o rozpedzanie przy stracie i przy rozpoczeciu wczytywania utworu, czyli przez wiekszosc czasu jest cisza.

2. Dokładnie. Przez słuchawki słychać cichutko i tylko wieczorem. Z playera słychać przetwornicę wyraźnie i nawet głośno.

3. U mnie jest tak samo.

 

 

ale sie uparliście żeby słuchać samego odtwarzacza a nie muzyki :)

 

a jak tam Tomektoon z malowanie twojej Karmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności