Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

No ze źródłem to raczej kiepsko. Mam Toucha i Sb Live 24bit w komputerze, ewentualnie Amplituner Technicsa, ale to też nic szczególnego i o ile jakiś DAC tańszy mogę kiedyś kupić, to raczej szaleć nie będę, a zresztą jak napisałem wyżej w sumie to mnie bardziej porównanie do HD555 interesuje, tylko 595 są podobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobrze HD595 zagrały na transporcie za 4k, DAC 4k, wzmacniacz CanAMp. I mają bas i twardy i nisko schodzący i całą resztę.

Nie mówię, ze za tyle sprzęt trzeba kupować, ale u mnie zagrały baardzo dobrze dopiero na czymś takim.

 

Natomiast 380 Pro grają już dobrze z dziurki mojego CD. Nie twierdzę, ze HD595 grają gorzej ...

Grają lepiej za wyjątkiem basu. Potrafią duużo lepiej i zpięknym basem ale trzeba się namęczyć lub wydac -> a i tu efekt jest niewiadomą. Chcąc gonić króliczka -> HD595, chcąc cieszyć się muzyką: 380 Pro i studyjne źródło (lub po prostu taki, które się dobrze zgrywa)

 

Mysle, ze w zasadzie do kazdych sluchawek mozna namierzyc taki "bardzo synergiczny" duet. Kiedys niesamowicie dobrze np. zagraly mi HD555 z Yamamoto HA-02 z lampami Sylvania. AudioTechnika W5000 byla "klase nizej" dla wiekszosci sluchajacych tego zestawu - ot po prostu HD555 tak sie z Yamamoto polubily.

 

Podobnie moge powiedziec np. wezmy HD 380 Pro i wepnijmy do dziurki Lavry DA10 ;) Tyle, ze Lavry to juz DAC z wyzszej polki i kosztuje 1150 USD. http://www.lavryengineering.com

 

Wiem, że już pytałem o to z dwa razy, ale może sformułuję pytanie inaczej, gdybyście mieli wybierać pomiędzy HD380 Pro a HD555 to co byście wybrali? Prędzej czy później pojadę kupić słuchawki i cały czas, którychkolwiek nie kupię, będę miał myśli że mogłem kupić te drugie jednak. :D Decyzję muszę podjąć sam i mam nadzieję, że będę mógł posłuchać w sklepie, ale ciekaw jestem Waszych opinii. Aha i pomińmy fakt, że jedne są zamknięte a drugie otwarte.

Mysle, ze sam sobie odpowiedzialas - musisz posluchac i podjac decyzje sam. Pisalismy tutaj juz w kolko o jednych i drugich wiele razy. Dla mojego kolegi z pracy posiadacza HD555 - HD 380 Pro byly za jasne. Dodatkowo to sluchawki otwarte wiec roznica jest zasadnicza. Jezeli nie mozesz sie zdecydowac to jasnosc uzyskasz jedynie sluchajac jednych i drugich. Nasze opinie sa tutaj w takim wypadku malo warte bo nikt nie siedzi w "twoich uszach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze opinie sa tutaj w takim wypadku malo warte bo nikt nie siedzi w "twoich uszach". 

Najczęscie radzę wypożyczyć i posłuchac i ... odnoszę wrażenie,że ludzie są zawiedzeni brakiem rady "kup rzecz X będzie super" :(

Ostatnio kolega Microbxxx (nie pamiętam końcówki ;) ) pytał się co wybrać do HD380 Pro w granicach 800 PLN.

 

 

 

 

Moim zdaniem udzieliłem doskonałej rady proponując zakup EMU 0404 z możliwością zwrotu (czyli znaleźć sklep internetowy, który potwierdzi, ze w ciągu pewnego czasu można zwrócić towar. Kupić w ten sposób i sprawdzić. Lub znaleźć sklep, który za kaucją taki sprzęt wypożyczy. Odpowiedź była "trudno szukam dalej". Czyli oczekiwanie na konkretną radę. Tak się nie da. W obecnych czasach już nawet sprzet budzetowy można wypożyczyć. To jest jedyna droga. Nigdzie nie popełniłem recenzji Audionemesisa VLE bo u mnie jest podpięty do listwy GIGAWATT-a, sieciówki są "strugane" włąsnoręcznie i dobierane do mojego gustu. Ma taki a nie inny transport. Jakakolwiek recenzja nie miałaby sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też myślę nad tą kartą (mówisz o USB czy PCI? - ja myślę nad usb). Wystarczy, że podłączę to do kompa do tego słuchawki i już? Nie trzeba żadnego wzmaka już? A gdybym w przyszłości zakupił jakiś lepszy wzmak słuchawkowy to mogę podłączyć go do takiej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze opinie sa tutaj w takim wypadku malo warte bo nikt nie siedzi w "twoich uszach". 

Najczęscie radzę wypożyczyć i posłuchac i ... odnoszę wrażenie,że ludzie są zawiedzeni brakiem rady "kup rzecz X będzie super" :(

Ostatnio kolega Microbxxx (nie pamiętam końcówki ;) ) pytał się co wybrać do HD380 Pro w granicach 800 PLN.

 

 

 

 

Moim zdaniem udzieliłem doskonałej rady proponując zakup EMU 0404 z możliwością zwrotu (czyli znaleźć sklep internetowy, który potwierdzi, ze w ciągu pewnego czasu można zwrócić towar. Kupić w ten sposób i sprawdzić. Lub znaleźć sklep, który za kaucją taki sprzęt wypożyczy. Odpowiedź była "trudno szukam dalej". Czyli oczekiwanie na konkretną radę. Tak się nie da. W obecnych czasach już nawet sprzet budzetowy można wypożyczyć. To jest jedyna droga. Nigdzie nie popełniłem recenzji Audionemesisa VLE bo u mnie jest podpięty do listwy GIGAWATT-a, sieciówki są "strugane" włąsnoręcznie i dobierane do mojego gustu. Ma taki a nie inny transport. Jakakolwiek recenzja nie miałaby sensu.

 

"Trudno..." nie tyle odnosiło się do chęci otrzymanie odpowiedzi w stylu, kup to i to, ale raczej możliwości otrzymanie odpowiedzi, z tym gra tak i tak, a z tym tak i tak, "niestety ;)" sprzęt z którym słuchasz hd380 pro sporo wykracza ponad mój budżet. Natomiast jesli chodzi o polecenie e-mu 0404 to jestem jak najbardziej wdzięczny, bo w tej chwili po przeczytaniu wielu, testów i opinii, popartych poleceniem jej przez bardziej zaawansowanych ode mnie słuchaczy kreuje się ona na faworyta nr 1 w poszukiwaniach źródła.

Teraz jestem w trakcie poszukiwań sklepu posiadającego ową kartę w ofercie w przystępnej cenie... no i faktycznie, jeśli się nie spodoba, zawsze mogę ją odesłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mimo to, bardzo chetnie przeczytalbym Twoja recenzja Audionemesisa Ogorku. Zawsze mozesz dla porownania uzyc kabli z komputronika oraz jakiegos dowolnego innego transportu jaki wpadnie Ci w rece.

 

Tak, zalatwienie sobie mozliwosci zwrotu to sytuacja idealna. Mozemy potestowac urzadzenie i jezeli nam sie nie spodoba po prostu oddajemy. To, ze ja uwazam EMU za dobrego kompana do HD 380 Pro wcale nie znaczy, ze wszystkim sie to bedzie podobac. Ktos bedzie chcial np. wiecej gory, jasniej a kto inny ciemniej czy wiecej lub mniej srednicy i juz. Potem z reguly pojawiaja sie posty, ze mialo byc swietnie a jest za malo tego, za duzo tamtego. Mozemy tutaj ograniczyc sie do opisu subiektywnych doznan, ale zgodnie z tym co pisze Ogorek - nikt z nas nie siedzi w uszach drugiej osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie HD 380 Pro wg fallow'a ja także wnioskuję, że EMU 0404 będzie dobrym kompanem dla tych słuchawek.

 

Mimo typowo studyjnego charakteru EMU ma lekką nutkę muzykalności, dzięki czemu brzmienie powinno zadowolić zarówno melomanów jak i inżynierów dźwięku.

 

Do EMU nie potrzeba dodatkowego wzmacniacza - ma wbudowany i to całkiem niezły. Ale oczywiście jeżeli ktoś by chciał podłączyć inny wzmak to także nie ma problemu. Można to zrobić poprzez zwykłego jacka 3,5 mm albo przez zbalansowane jacki 6,5 mm.

 

Po moich obserwacjach poczynionych podczas dłuższego użytkowania 0404 USB wywnioskowałem, że najsłabszym punktem interfejsu jest zasilanie. Ktoś kto myśli o wyciskaniu z EMU siódmych potów powinien skupić się na zapewnieniu odpowiednio czystego napięcia i zadbać o magistrale USB w kompie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zasilanie EMU to najslabsze ogniwo. Tak samo jak "smieci" z USB w przypadku kazdego urzadzenia USB Audio.

 

Oczywiscie to wszystko jest sprawa bardzo dyskusyjna, bo czy ktos uslyszy roznice miedzy zasilaczem EMU a jakims innym ...nie wydaje mi sie aby na plycie glownej EMU 0404 nie bylo szeregu filtrow ktore dbaja o czystosc. To tak samo dyskusyjna sprawa jak roznice w brzmieniu wzgledem posiadanego zasilacza w komputerze.

 

Osobiscie moje nastawienie do tego jest takie: To nie jest hi-end, lepiej dac sobie spokoj i sluchac muzyki.

 

Ale - kazdy ma swoje wlasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem nie jest tak ze z kazdych sluchawek wycisniesz soki, z K701 czy HD595 jakos super basu nigdy nie slyszalem.I moim zdaniem jak juz kupowac DAC i inne za pare k zl to juz lepiej HD650 - ktore sa rozwinieciem HD595 z lepszym basem, ale to ja. Jesli ma byc z byl;e czego to HD595 sa dobre, oprocz tego basu wlasnie.

Wczoraj dalem kolezance-muzykolozce do przesluchania CAL!recabled, HD418, HD438 i stwierdzila jednnoznacznie ze HD418 be, CAL! dudnia a HD438 sa po prostu najlepsze. Nawet wiem czemu moze tak myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem nie jest tak ze z kazdych sluchawek wycisniesz soki, z K701 czy HD595 jakos super basu nigdy nie slyszalem.I moim zdaniem jak juz kupowac DAC i inne za pare k zl to juz lepiej HD650 - ktore sa rozwinieciem HD595 z lepszym basem, ale to ja. Jesli ma byc z byl;e czego to HD595 sa dobre, oprocz tego basu wlasnie.

Wczoraj dalem kolezance-muzykolozce do przesluchania CAL!recabled, HD418, HD438 i stwierdzila jednnoznacznie ze HD418 be, CAL! dudnia a HD438 sa po prostu najlepsze. Nawet wiem czemu moze tak myslec.

 

No bo wycisnac saki to nie znaczy, zmienic je w inne :)

 

Wiadomo, ze z K701 nie zrobisz HD650 a z HD650 nie zrobisz K701. Chodzi o to, by po prostu wycisnac z nich ile sie da, oczywiscie utrzymujac konkretny model prezentacji danych sluchawek. Np. zachowac sposob grania HD650 ale dobrac tak tor by cechy ktore ktos uwaza w nich za slabe nie odstawaly tak bardzo od reszy aspektow ich prezentacji. Kolejny problem w tym, ze nasze oceny sa subiektywne. Tobie nie odpowiada de facto ilosc basu w K701, mnie tez - ale np. jest wiele osob dla ktorych jest jak najbardziej wystarczajaca i chcieliby wrecz jeszcze wiecej gory czy przestrzeni. Komus moze zalezec na jakims aspekcie prezentacji ktory dla Ciebie czy mnie jest nieistotny i dla takiej osoby tez kupno konkretnego zrodla grajace inaczej (zeby nie uzywac juz slowa lepiej, bo lepiej czesto znaczy po prostu inaczej) bedzie mialo sens.No i przyklad kolezanki tez jest bardzo dobry :) Dla kazdego z nas poszczegolne aspekty prezentacji maja inne priorytety.Dlatego wcale nie dziwie sie, ze ktos moze wolec np. CAL od HD380, albo wolec Denony D2000 czy Grado SR60.

 

 

Mysle, ze 90% ludzi ocenia nie faktyczna klase sluchawek w oderwaniu od ich poszczegolnych cech prezentacji nie sugerujac sie swoimi indywidualnymi preferencjami bo to jest bardzo, bardzo trudne a to czy im sie podobaja czy nie - gdyz na tym wlasnie indywidualnym "systemie wartosci" bazuja nasza percepcja dzwieku. Wazne tez jest przy tym - bo w koncu nie o muzyce o dzwieku mowimy - osluchanie z jak najwieksza iloscia sluchawek. Tak samo jak wieksze zrozumienie bedziemy mieli nt. muzyki roznicujac gatunki i kierunki muzyczne ktorych sluchamy.

 

Idac dalej, wiekszosc z naszych rozmow czy dyskusji to starcie roznych form prezentacji, ktore rozne osoby uwazaja za prawidlowe a nie samych klas sluchawek. Bo trudno mowic o czyms takim jak klasa dzwieku w tak subiektywnej sprawie jak ta. Mysle, ze zdecydowanie latwiej o tym rozmawiac w systemach glosnikowych gdzie wiecej rzeczy jest "namacalna". Sluchawki sa oczywiscie fajne, ale to wyraznie wieksza proteza natury niz glosniki. Oczywiscie moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiscie moje nastawienie do tego jest takie: To nie jest hi-end, lepiej dac sobie spokoj i sluchac muzyki. 

 

 

Zgadzam się, też mam takie nastawienie. Dodam jaszcze, że nigdy nie dążyłem do posiadania hi-endu (nawet mnie nie stać na takowy, a nawet jakby to szkoda kasy - lepiej wydać na płyty), a jedynie do tego, by mój sprzęt dawał mi przyjemność ze słuchania muzyki, pomagał w jej odbiorze. Akurat w moim przypadku wyraźnie zaznaczona góra bardzo mi w tym pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dalem kolezance-muzykolozce do przesluchania CAL!recabled, HD418, HD438 i stwierdzila jednnoznacznie ze HD418 be, CAL! dudnia a HD438 sa po prostu najlepsze. Nawet wiem czemu moze tak myslec.

Bo z tych trzech są najlepsze. CAL! mają gumowy dźwięk i rzeczywiście dudnią, HD418 mają zbyt dziadowski bas, choć i tak je wolę od bezpośrednio porównywanych Denonów AH-D1001. Te ostatnie miały kanciasty i przerysowany dźwięk w takim porównaniu. HD438 dla mnie są nieco lepsze od przekablowanych CAL. Tak mi to wychodzi po odsłuchu na 3 wzmacniaczach słuchawkowych, dziurce CD i iRiverze E10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam swoje HD380 Pro :) Warto było :) Udało mi się poprosić sprzedawcę w Euro, żeby odpakował HD555 i HD380 i dał posłuchać plus dogadałem się, że jak nie spodobają mi się 380tki, to wymieniam na HD555. 2 dni mam na to, ale nie skorzystam raczej, bo brzmią świetnie. Zszokowała mnie ilość basu, ale podoba mi się to :)

edit: No po prostu coś pięknego, nie mogę uwierzyć, że słuchawki zamknięte tak grają i mają taką scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś by mógł napisać coś więcej na temat połączenia 380tek z sony x'em nie ograniczając się do słów "nie jest żle" ? :P

 

Liczę na to, że Tiges wniesie coś nowego do tematu po odsłuchu tego zestawienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś by mógł napisać coś więcej na temat połączenia 380tek z sony x'em nie ograniczając się do słów "nie jest żle" ? :P

 

Liczę na to, że Tiges wniesie coś nowego do tematu po odsłuchu tego zestawienia :)

 

 

 

Jestem takze zainteresowany wyczerpujacym opisem jak graja HD 380 Pro wraz z X1050/1060.

Jesli ktos moze wiecej napisac bede wdzieczny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka@s bas potem troche się uspokoi na początku jest tak jak piszesz oszałamiający u mnie w niektórych nagraniach rockowych wręcz wydobywał git.basową w sposób ....nadprzyrodzony hehe smile.gif , pomruk byl wręcz nierealny a teraz jest znakomicie, twardo i przejrzyście na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie x z hd380. Po kilku kilkuminutowych odsłuchach mogę powiedzieć jedną rzecz pewną: nawet po daniu na max Clear Bass, bas i tak jest dość płytki i obcięty w stosunku do basu e443. Na e443 bas wybrzmiewa, czuć ten gęsty i9 mocny impakt, w x był on dość skrócony, zaznaczony, ale nie wydobywający potencjału basowego tych słuchawek. Co jest fajne to to, że hd, jak słuchawki dość przestrzenne, zyskują jeszcze na tej przestrzeni, jest szeroko i zwiewnie. Żadne pasmo jakoś nie przeszkadza i nie męczy. gdyby nie ten obcięty bas, to bym go już pewnie zakupił.

 

W ogóle taka uwaga odnośnie hd: zauważyłem, że są to uniwersalne słuchawki, grają dobrze ze wszystkim, co się do nich podepnie, nie narzucają swojego sposoby gry, tylko poddają się temu, co daje źródło.

 

swoją drogą: chętnie bym potestował i porównał hd z x i z e: jak by ktoś z Krakowa chciał na dzień, dwa użyczyć X to chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem średnio z nich zadowolony,będą jako drugie słuchawki u mnie bo mimo wszystko wole słuchać na śmiesznych słuchawkach za 70zł koss ktxpro1 zrekablowanych....ale i tak wole 380 od CAL! z ich sybilantami ,nienaturalnymi talerzami, dziwacznymi pogłosami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności