Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te słuchawki w wersji PC350 (+pałąk z mikrofonem) Niesamowity dzwiek, pozycjonowanie, super wygłuszaja otoczenie. Uzywam ich oczywiscie tylko do PC (cs 1.6, muzyka czasem film)

Nie ma lepszych na rynku poza Szenkami lotniczymi za 3500 ktore jedynie maja niesamowite wygłuszenie otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te słuchawki w wersji PC350 (+pałąk z mikrofonem) Niesamowity dzwiek, pozycjonowanie, super wygłuszaja otoczenie. Uzywam ich oczywiscie tylko do PC (cs 1.6, muzyka czasem film)

Nie ma lepszych na rynku poza Szenkami lotniczymi za 3500 ktore jedynie maja niesamowite wygłuszenie otoczenia.

Lotnicze Senki o ktorych piszesz to HD 25-1 SP (HME 25-1 jezeli z mikrofonem) - jest to gorsza wersja monitorowych HD 25-1. Ta sama konstrukcja zapewniajaca takie samo tlumienie jednak gorsze przetworniki, bo po co pilotom lepsze do prowadzenia rozmow. Natomiast HD 25-1 zapewniaja gorsze tlumienie dzwiekow z zewnetrz niz HD 280 Pro i HD 380 Pro.Najlepsze zapewnia seria "Broadcast" (Transmisje Radio/TV) to linia oznaczona HMD/HME.HD 380 Pro to nie jest to samo co PXC350 ani 450.

A juz z tymi najlepszymi - to flagowym produktem Sennheisera pod szyldem "Crafted for Perfection" sa HD 800.

 

A wracajac do tematu wysokoohmowych senkow i playera (HD580,HD600,HD650,HD800) to oczywiscie nie jest dobry pomysl, wzmacniacz lub solidna mocna dziura jest konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie skrytykować, ale jakoś nie wiem czemu 380tki odrzuciliście ze względu na przestrzeń, wydaje mi się być wyśmienita i lepsza tylko w słuchawkach otwartych Sennheisera z technologią E.A.R. i zapewne innych modelach innych firm o podobnej konstrukcji :)

Wydaje mi się, że dla każdego posiadającego przeciętne słuchawki otwarte, przestrzeń w HD380 Pro będzie świetna. A piszę to jako ktoś, kto nie miał nigdy żadnych lepszych słuchawek, jedyne co słuchałem z lepszych to HD555.

edit: Kurczę, nie doczytałem, myślałem że te AKG to jakiś przeciętny model, mój błąd :) Ale tego co o przestrzeni pisałem, nie wycofam :)

 

 

No, ale porównując przestrzeń HD380pro do AKG K601/701, to przestrzeń jest śmieszna ^^ Tak samo z lokalizacja instrumentów i ich separacją. Różnica jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale porównując przestrzeń HD380pro do AKG K601/701, to przestrzeń jest śmieszna ^^ Tak samo z lokalizacja instrumentów i ich separacją. Różnica jest ogromna.

 

Kiedys dla mnie "smieszne" bylo wszystko co mialo mniejsza przestrzen niz Grado GS1000. Pozniej mialem Senki HD800 ktore mialy "lepsza, dokladniejsza i wieksza" przestrzen niz Grado GS1000. Pozniej posluchalem tanich monitorkow bliskiego pola Alesis (~850 PLN) przypadkowo u kolegi podczas nagrywania i oboje stwierdzilismy ze przestrzen HD800 jest "smieszna" w porownaniu do tych tanich monitorkow.

 

Przestrzen K701 jest znow "smieszna" w porownaniu do HD800 ktore sromotnie przegrywaja z tanimi monitorkami bliskiego pola za 850 PLN :)))

 

Przestrzen w sluchawkach to w ogole jest smieszna rzecz ;) Dlatego od jakiegos czasu postanowilem klasc nacisk na te cechy prezentacji sluchawkowej - ktore dla samych sluchawek sa "naturalnie dobre" i wynikaja z designu. Przestrzen niewatpliwie nie jest dla sluchawek czyms naturalnym - i zamknietych i otwartych. Natomiast sluchawki znakomicie nadaja sie do monitoringu i wylapywania szczegolow. Naturalnosc sluchawkowego grania to juz rzecz bardzo dyskusyjna, stad nikt nie robi realizacji/masteringu na sluchawkach. Noo.. moze poza jakimis potrzebami "domowymi".

 

Ot taka mala dygresja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale porównując przestrzeń HD380pro do AKG K601/701, to przestrzeń jest śmieszna ^^ Tak samo z lokalizacja instrumentów i ich separacją. Różnica jest ogromna.

Wierzę Ci, ale to chyba inna kategoria cenowa, prawda :)

Swoją drogą nie umiem sobie tego wyobrazić, jak zakładam HD380 Pro, to się chwilami czuję dosłownie jak w innym świecie. Jeśli przestrzeń może być jeszcze lepsza, to ciekaw jestem jak to może brzmieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pytam, bo Fallow tak to sformułował, jak by porównywał hd800 ze słuchawkami Alesis.

Mogłeś przeczytać ze zrozumieniem bo wyraźnie napisał, że to monitory bliskiego pola. A jeśli nadal miałeś z tym problemu to wystarczyło skopiować nazwę i wyszukać co to takiego w google .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma prawo tego oczekiwac czego szuka, dla mnie przestrzen w sluchawkach nie jest pierwszym czego szukam ale jest wazna i wole sluchaweki z przestrzenia niz bez niestety czesto sie spotykam ze rozbuchana przestrzen powoduje a) mniejszy fun B) jakas niewymiarowosc lokalizacji mimo ze wydaje sie ze powinno byc odwrotnie c) 'spowolnienie' brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie, ja z kolei jestem takim dziwakiem, że design słuchawek - i wszystkiego co kupuje - jest dla mnie bardzo ważny. W Denonach, zupełnie świadomie zapłaciłem za wygląd i wykonanie, a w HD380 bardzo mi one przeszkadzają :)

A w kwestii brzmienia najważniejszy jest dla mnie dzisiaj fun, przy zachowaniu separacji, rozdzielczości i proporcji w paśmie na przyzwoitym (nie najlepszym czy nawet wyjątkowym) poziomie. Scena rzeczywiście nie jest tu najważniejsze i w 100% zgadzam się z fallowem - po co o nią zabiegać (kosztem innych walorów) kiedy tanie głośniki zrobią to lepiej. Z drugiej strony "fun" nie jest terminem uniwersalnym, bo np. D2K w klasyce czy jazzie tyle "fun'u" co k701 mi nie dadzą, dlatego warto czasem (w zależności od słuchanej muzyki) zaopatrzyć się w drugą parę słuchawek. Takie K701 sam chętnie bym znowu kupił jako uzupełnienie do D2K i byćmoże tak właśnie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pytam, bo Fallow tak to sformułował, jak by porównywał hd800 ze słuchawkami Alesis.

Mogłeś przeczytać ze zrozumieniem bo wyraźnie napisał, że to monitory bliskiego pola. A jeśli nadal miałeś z tym problemu to wystarczyło skopiować nazwę i wyszukać co to takiego w google .

 

nie rozumiem oburzenia i pouczania - nie ciebie pytałem i nie w twoim wątku, więc daruj sobie takie uwagi. poza tym wyobraź sobie, że wiem, że to głośniki, tylko myślałem, że istnieje jakiś twór słuchawkowy o takiej nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pytam, bo Fallow tak to sformułował, jak by porównywał hd800 ze słuchawkami Alesis.

Mogłeś przeczytać ze zrozumieniem bo wyraźnie napisał, że to monitory bliskiego pola. A jeśli nadal miałeś z tym problemu to wystarczyło skopiować nazwę i wyszukać co to takiego w google .

 

nie rozumiem oburzenia i pouczania - nie ciebie pytałem i nie w twoim wątku, więc daruj sobie takie uwagi. poza tym wyobraź sobie, że wiem, że to głośniki, tylko myślałem, że istnieje jakiś twór słuchawkowy o takiej nazwie.

Skoro wiedziałeś, że to głośniki to w takim razie nie mogły być one słuchawkami ...

 

Jesteś na forum i każdy może wyrazić opinie o tym co piszesz i nie tylko w swoim temacie, niekoniecznie odpowiadając na twoje pytanie. Po prostu moim zdaniem zadałeś głupie pytanie skoro i tak znałeś na nie odpowiedź.

 

Z strasznie się bulwersujesz heh "nie ciebie pytałem" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj do Euro RTV AGD i dzięki uprzejmości sprzedawcy miałem je na głowie może 5 minut (cały czas stał koło mnie i czuwał żebym nie uciekł ze słuchawkami za 400 zł :D). Oczywiście nic mi to nie dało bo podświadomie spodziewałem się, że mnie wgniotą w ziemię a jedyne wrażenie jakie miałem to

- na mojej głowie i moich uszach leżą bardzo dobrze (inna sprawa, że ciekawe jak z długim słuchaniem)

- izolują bardzo fajnie, byłem totalnie odcięty od świata

- basu jest jakby mniej niż w moich K26, nie umiem się wypowiedzieć co do jego jakości

- wokale jakby były na swoim miejscu a nie cofnięte jak w K26

- jestem głuchy bo nic innego nie potrafię stwierdzić w przeciwieństwie do innych użytkowników tego forum

Jedyna rzecz jaka mnie zaniepokoiła to fakt, że musiałem dosyć mocno podkręcić głośność w moim iPodzie - w Rockboxie gdzie skala jest odwrotna to było -10. Warunki - wiadomo sklep, ale ciekawe jakby było w tramwaju. To z kolei mnie skłania do stwierdzenia, że chyba mam tę cholerną blokadę głośności. Chyba że w przypadku tego modelu słuchawek to normalne, ale z drugiej strony 54 ohmy to nie tak dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj do Euro RTV AGD i dzięki uprzejmości sprzedawcy miałem je na głowie może 5 minut (cały czas stał koło mnie i czuwał żebym nie uciekł ze słuchawkami za 400 zł :D). Oczywiście nic mi to nie dało bo podświadomie spodziewałem się, że mnie wgniotą w ziemię a jedyne wrażenie jakie miałem to

- na mojej głowie i moich uszach leżą bardzo dobrze (inna sprawa, że ciekawe jak z długim słuchaniem)

- izolują bardzo fajnie, byłem totalnie odcięty od świata

- basu jest jakby mniej niż w moich K26, nie umiem się wypowiedzieć co do jego jakości

- wokale jakby były na swoim miejscu a nie cofnięte jak w K26

- jestem głuchy bo nic innego nie potrafię stwierdzić w przeciwieństwie do innych użytkowników tego forum

Jedyna rzecz jaka mnie zaniepokoiła to fakt, że musiałem dosyć mocno podkręcić głośność w moim iPodzie - w Rockboxie gdzie skala jest odwrotna to było -10. Warunki - wiadomo sklep, ale ciekawe jakby było w tramwaju. To z kolei mnie skłania do stwierdzenia, że chyba mam tę cholerną blokadę głośności. Chyba że w przypadku tego modelu słuchawek to normalne, ale z drugiej strony 54 ohmy to nie tak dużo...

 

Instalując rockbox automatycznie pozbywasz się limitu głośności ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalując rockbox automatycznie pozbywasz się limitu głośności ;)

Niby tak, ale nawet na tym forum zdania są podzielone. Wprawdzie jak uruchamiam oryginalny soft to mogę przesunąć limit głośności na maxa, ale póki co nie widzę tej mega mocy jaką posiada Video. Najchętniej bym "dorwał" kogoś z Łodzi albo okolic kto ma te słuchawki i posłuchał ich na spokojnie, do tego porównał jak brzmią np. na innym odtwarzaczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te słuchawki w wersji PC350 (+pałąk z mikrofonem) Niesamowity dzwiek, pozycjonowanie, super wygłuszaja otoczenie. Uzywam ich oczywiscie tylko do PC (cs 1.6, muzyka czasem film)

Nie ma lepszych na rynku poza Szenkami lotniczymi za 3500 ktore jedynie maja niesamowite wygłuszenie otoczenia.

Lotnicze Senki o ktorych piszesz to HD 25-1 SP (HME 25-1 jezeli z mikrofonem) - jest to gorsza wersja monitorowych HD 25-1. Ta sama konstrukcja zapewniajaca takie samo tlumienie jednak gorsze przetworniki, bo po co pilotom lepsze do prowadzenia rozmow. Natomiast HD 25-1 zapewniaja gorsze tlumienie dzwiekow z zewnetrz niz HD 280 Pro i HD 380 Pro.Najlepsze zapewnia seria "Broadcast" (Transmisje Radio/TV) to linia oznaczona HMD/HME.HD 380 Pro to nie jest to samo co PXC350 ani 450.

A juz z tymi najlepszymi -  to flagowym produktem Sennheisera pod szyldem "Crafted for Perfection" sa HD 800. 

 

A wracajac do tematu wysokoohmowych senkow i playera (HD580,HD600,HD650,HD800) to oczywiscie nie jest dobry pomysl, wzmacniacz lub solidna mocna dziura jest konieczna.

 

Pozwole sobie pewne rzeczy rozwinac - poprawcie mnie jezeli sie myle.

 

PC350 - maja w sobie "serce" z HD555/595 - tak przynajmniej pisano o nich na headfi - wiec tak jak pisal fallow niewiele tu wspolnego z HD380'kami

 

HD25-1 SP - to nie jest seria lotnicza tylko zwykla konsumencka - pseudo lotnicza mozna nazwac ich pierwowzory HD 25 BA a ich "lotniczosc" bierze sie z tego ze byly rozdawane pasazerom British Airways za czasow concorda - innymi slowy HD25-1 SP to nie to samo co HD 25 BA i ani jedne ani 2'gie nie byly przeznaczone dla samych pilotow. Nie chce tykac wersji HME/D bo niewiele o nich wiem jak i w zyciu kontaktu z nimi nie mialem. Natomiast ze "zwyklych"[bez majk'owych] 25'tek nie slyszalem jedynie wersji 600 ohmowej i gdybym mial je uszeregowac - HD25-1 bez 2ch zdan po czym BA a na koncu SP.

 

Co do samego HD380Pro a PXC350/450 - nawiazujac do John'a Willett'a z headfi - te 1'sze bazuja na tych 2'gich - jak to jest w praktyce i ile faktycznie je laczy, wie sam sennheiser. Mimo wszystko zakladam ze John wie wystarczajaco duzo w temacie - byl swietny watek na headfi hd280 vs 380 - ale zostal zablokowany gdy zaczeto jechac po 380'kach niemilosiernie - lobby zadzialalo ;) Co do grania 380pro - niestety ciagle ich nie slyszalem wiec sie wypowiadac nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie porównywałem ich bezpośrednio, ale słuchając d2000 uważam je za doskonalszą wersję d1001, natomiast hd380 uważam za po prostu dużo lepsze od d1001 i mimo bezpośredniego porównania skuszę się o opinie, że są również lepsze od d2000... ale co dla jednego lepsze nie musi być koniecznie lepsze dla kogo innego ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie porównywałem ich bezpośrednio, ale słuchając d2000 uważam je za doskonalszą wersję d1001, natomiast hd380 uważam za po prostu dużo lepsze od d1001 i mimo bezpośredniego porównania skuszę się o opinie, że są również lepsze od d2000... ale co dla jednego lepsze nie musi być koniecznie lepsze dla kogo innego ;) .

 

To ciekawe... Trochę odważne stwierdzenie, bo skoro jedni uważają że rekablowene CAL są znacznie lepsze od D1001, a ja z kolei słuchałem CAL i one są raczej wyraźnie słabsze od D2000 to ciężko mi umiejscowić teraz HD380tki na jakimś szczeblu drabinki, bo nie wydaje mi się żeby były to aż tak rewelacyjne słuchawki... Choć przyznam, że chciałbym być w błędzie, bo bądź co bądź HD380 można mieć za mniej niż 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności