Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z chęcią bym przeczytał parę słów na temat połączenia x'a z AKG K370 ponieważ nic o tym wcześniej nie słyszałem. Ronald, jak będziesz mógł to skrobnij tu kilka zdań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Sennki HD380 są ogólnie bardzo dobre, ale:

 

- z niektórymi napędami mają tzw. "garnkowy" tembr na średnicy. Długo nie mogłem pojąć, o co chodziło Majkelowi i Kopaczowi, gdy używali tego zwrotu, teraz w porównaniach to wyszło, to jest takie charakterystyczne sennheiserowskie podkolorowanie środka, niektórym się to podoba, ale to na pewno nie jest hi-fi, bo tak głosy nie brzmią w naturze, osobiście znacznie bardziej wolę Shure czy AKG

 

@Roland a ja dalej nie moge pojac tej garnkowosci. W pelni rozumiem kotare w HD650 np. :) Byc moze nigdy nie mialem wystarczajaco zamulajacego/dopalajacego zrodla by to uslyszec - zawsze wolalem raczej te nudno-studyjne-suche-neutralne-do-bolu wiec pewnie nic takiego sie nie pojawialo. Koledzy czesto preferuja zrodla grajace z wieksza "przyjemnoscia". No a co do AKG to przypomne Ci jak bardzo "lubiles" srednice K701 ;)

 

Sluchalem ostatnio HD555, HD595 i HD380Pro HD280Pro i kompletnie nie zauwazylem w nich czegos takiego. Co ciekawe najbardziej dopalona srednice mialy 280Pro, czesto wybierane przez gitarzystow. Zrodlem byla EMU0404, sluchawki podlaczane do dziurki. Zdecydowanie latwiej bylo mi zauwazyc te "sennheiserowskie" opisywane cechy na HD600 i HD650.

Mam nadzieje, ze sie nie obrazisz, ze to przytocze ale pamietam iz nazwales ostatnio srednice HD 380 Pro "obledna" :)

 

A tak jeszcze jako mini ciekawostka - pamietam kiedys juz kawal czasu temu, kiedy uzywalem chyba SE530 a w domu do zabawy z muzyka i sluchania bodajze AKG K66 i jakis model Technicsa (nie pamietam juz ktory ale mial swietny bas, uzywalem go od lat) uslyszalem HD595 - odebralem je jako bardzo, bardzo naturalne. Pozniej im wiecej sluchalem Grado, AKG i innych odbieralem je jako coraz bardziej tandetne i plastikowe. Co ciekawe - moje upodobania zatoczyly szerokie kolo, bo gdy ostatnio sluchalem HD595 - pomyslalem sobie, ze to swietne sluchawki.

 

Z reszta w ogole - ostatnio - mysle, ze razem bylismy zgodni co do tego ze HD 380 Pro, SHR840 i Sony 7509 grajace mniej wiecej na ta sama modle, to jest chyba "to" :))

 

A jak glosy brzmia w naturze to jest to szalenie indywidualne, gdyz jak sam piszesz - nie ma obiektywnego wzorca w audio ;) Ja mysle, ze brzmia bardzo roznie w zaleznosci od koncertu i realizacji oraz przede wszystkim osoby ktora spiewa :))) Byc moze sie audio-uwsteczniam, ale w zasadzie to swiadomosc tego, ze brzmia one roznie w zaleznosci od osoby, koncertu i realizacji mi wystarcza :) Tylko minelo troche czasu nim zdalem sobie sprawe, ze tylko tyle "moze mi wystarczac".

Jest jeszcze jedna sprawa o ktorej zawsze staram sie przypominac. Sluchawki studyjne z reguly co nowoscia nie jest graja prawidlowo ze sprzetu grajacego studyjnie albo przynajmniej na studyjna modle (bez dopalenia gdziekolwiek). Jestem tez troche ciekaw jak by zagraly z takiego napedu Twoje Sony 7509, przypuszczam ze z dziurki Benchmarka albo Lavry moglyby pokazac niezla klase a oddalenie, brak przejzystosci (w moim subiektywnym odczuciu oczywiscie) moglby zniknac.

 

Dlatego tez obu nam podobalo sie bardziej granie i HD 380 Pro i Shure SHR840 z iRivera H300 niz z Soniacza X1050. Nie znam (jeszcze) playera Sony, ktory gralby bez dopalen, podkolorowan.

 

- wyższy bas jest mało naturalny, wyraźnie go brakuje

 

 

A dla mnie jest naturalny, model odwrotny do podbijaczy wyzszego basu jak Grado, Ultrasone Pro 900 czy takze SHR840.

To samo - jak sam mowisz - nie ma obiektywnego wzorca w audio - dla mnie taki model jest naturalny, dla kogos inny jest naturalny :)

W koncu tez mam niski bas, szybki i z duza energia lokowana wlasnie w nizszych partiach basu a nie w wyzszych - dokladnie tak jak lubie i jak uwazam za prawidlowo :)

Przyklad w obrazku - Beyery DT 880 i Senki HD 380 Pro vs SHR840 i Pro 900 w kontekscie ilosci basu.

 

ciekawe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zrozumieliśmy się. HD380 mają środek bardzo przyjemny w odbiorze, dla większości nagrań idealny i gdybym nie słyszał jak on brzmi np. na AKG K272HD czy K370 to bym pomyślał, że lepiej się nie da, w znaczeniu - bardziej liniowo i neutralnie - o co nie każdemu musi przecież chodzić i nie do każdego nagrania się to nadaje. Ponadto na większości istniejących nagrań to właśnie Sennheisery brzmią naturalniej, przyjemniej, przewaga AKG wychodzi wtedy, gdy weźmiemy jakieś audiofilskie pierdy - Telarc, Reference Recordings, XRCD czy coś podobnego, tam okazuje się, że Senki pięknie podkreślają, wydobywają barwę, a AKG grają mniej więcej tak, jak monitory bliskiego pola - kawa na ławę, ale powtarzam - dla słuchania muzyki w celach rekreacyjnych, a nie realizatorskich nie ma to najmniejszego znaczenia.

 

Co do K701 - to tam ten środek był taki, mniej więcej do 400h grania, potem następowało zmęczenie materiału i słuchawki zaczynały grać niczym słuchawka telefoniczna. K701 to jest po prostu wadliwy, zapewne materiałowo, produkt.

 

Ale może gdy wpadniesz do mnie i porównasz sobie AKG K370 do HD595 czy HD380, to sam zrozumiesz, o co mi chodzi.

 

To jest być może przyczyna, dla której AKG ma ponad 45% rynku pro, jeśli idzie o słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland mysle, ze mylisz sie :)Nie istnieja sluchawki uzywane w celu realizacji nagran. Sluchawki profesjonalne - to zawsze sluchawki monitorowe.

 

Ktos kto chcialby robic realizacje materialu na sluchawkach w srodowisku zostalby automatycznie uznany za szalenca a ja sie z tym w pelni zgadzam :)

 

Nie znam sluchawek na ktorych mozna zrealizowac material nawet w malym stopniu.

 

Jedne z najbardziej popularnych sluchawek monitorowych na swiecie to Sony 7509, ktore maja zgaszona i zamulona srednice w porownaniu do K271/272 oraz cale pokladu basu ktory absolutnie nie jest liniowy. Sa tez HD 25-1 ktora graja jak monitory bliskiego pola i takze maja bardziej dopalona srednice oraz sa np. Sony SA5000 ktore graja prawie jak Grado. Sa Ultrasone Pro 900, ktore znow srednicy prawie nie maja w porownaniu do AKG a bas ich moze te AKG zdmuchnac z powierzchni ziemi. A juz najbardziej dopalona srednice czyli w tym wypadku jak piszesz najmniej do celow realizatorskich (do ktorych moim zdaniem sluchawek sie nigdy nie wykorzystuje) maja K701. W takim razie mozna by wnioskowac, ze Grado GS1000 - ze swoja bardzo wstrzemiezliwa, kompletnie bez dopalenia i rozdzielcza srednica bylyby idealne do takich celow - co brzmi oczywiscie co najmniej zabawnie :)

 

Wszystkie te sluchawki to sluchawki monitorowe. Tak to juz jest, ze do celow monitorowych w zasadzie wszystkie chwyty sa dozwolone.

 

A jezeli ktos chce robic realizacje lub mastering na sluchawkach - to chyba jest szalony :)))

 

Nie wiem skad wziales taka informacje, ze akurat AKG ma 45% rynku Pro jezeli chodzi o sluchawki - bo ja widzialem w studio bardzo wiele Sony, Rolanda czy Pionieera a AKG sa dosc popularne przede wszystkim u nas w Europie. Poprosze w takim razie o namiar na te dane ;)

 

AKG oczywiscie sa dosc popularne w studio - tego absolutnie nie mam zamiaru tej firmie odejmowac ale bez przesady. Sennheiser akurat nalezy do tych mniej popularnych przede wszystkim z prostej przyczyny, ich studyjne modele mozna policzyc na palcach lewej reki :) HD 25 faktycznie sie wybily, sa uzywane czesto i "rozpoznawalne" - przede wszystkim sa cholernie skuteczne (SPL), HD 280 Pro chyba nie przyjely sie chyba najlepiej natomiast HD 380 Pro ciesza sie z tego co widze, dosc sporym zainteresowaniem.

Co do monitorow bliskiego pola, to moim zdaniem __ZNACZNIE__ bliziej do nich Senkom HD 25, niz AKG 271/2 ;)

 

Zwroc tez uwage na to, jakie monitorowe sluchawki sa uzywane przez wokalistow lub gitarzystow, na pewno nie sa to K27x :)))) a jezeli juz jest jakis taki przypadek, to pewnie bardzo rzadko. Z prostej przyczyny - wokaliscie i gitarzysci _lubia_ dopalona srednice. No moze oprocz metalowych, bo odpadly by im uszy.

 

A audiofislkie szmery bajery to ostatnia rzecz na jakiej im zalezy.

 

K370 nie znam, K271 znam dobrze gdyz aktualnie jestem takze w ich posiadaniu ;) - testowo, wiec porownanie K271 do HD 380 mam na biezaco.

 

No a flagowy produkt "pro" AKG - czyli K702 - dopalenie srednicy ma na pewno wieksze niz HD 380 Pro i nawet niz HD 280 Pro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w ogole istnieja tu pewne niescislosci bo jesli nie ma jednego idealnego obrazu audio to jak Roland mozesz mowic o tym ze cos gra bardziej realistycznie (chodzi mi o te nieszczesne wokale na HD380), a Fallow pisze o dopaleniach na srednicy?

Jesli kazdy subiektywnie moze podejsc do tematu to dla mnie sprzet studyjny moze miec doly a np HD650 zadnych dopalen moze nie miec?

 

Co do HD595 dla mnie sa ewidentnie garnkowate:) HD650 owszem maja zdecydowana kotare:) garnkowatosci ani kotary nie czuje natomiast w 580 - to jest dla mnie realizm w uproszczeniu ale wiem ze kazdy ma swoje odczucie realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie dziwi ta informacja o AKG

 

od dosc dlugiego czasu zwiazany jestem ze srodowiskiem pro audio (studio,radio,tv) i jakos nigdy wielkiego zainteresowania produktami AKG nie stwierdzilem, Sony od zawsze cieszylo sie popularnoscia, czesto spotykam tez hd280pro i hd25 (czesciej w tv i radio), zamkniete beyedynamiki tez sie zdarzaja, AKG tez na pewno mozna spotkac w wielu studiach, ale 45% jest co najmniej zaskakujace

 

z raportow znajomych wynika, ze w USA AKG to naprade niszowe sprawy, chyba w wiekszsci studiow wciaz kroluje Sony,

 

duza popularnosci od zeszlego roku cieszy sie AT M50 i co ciekawe wlasnie hd380, w Stanach natomiast dosc duze jest zainteresowanie SRH840

 

no ale to sa tylko doswiadczenia moje i znajomych, statystyk sprzedazy nie znam, moga byc zupelnie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fallow

 

Posłuchasz sobie u mnie różnych Senków i porównasz do AKG i sam ocenisz, co Ci bardziej odpowiada. Ja wolę Senki, ale ktoś, kto będzie chciał rozróżniać, które nagrania są skopane, a które brzmią świetnie może woleć AKG (oczywiście nie mówię tu o masteringu czy nagrywaniu, ale o monitoringu właśnie), bo na nich znacznie łatwiej to usłyszeć, Senki wszystko podają przyjemnie i to jest ich wielka zaleta, a nie wada!!!

 

Sam wolę szkołę reprodukcji Sennheisera lub Shure (dość podobne - ale nie identyczne), Beyerdynamic podobnie jak AKG już idzie bardziej w stronę analizy, więc komuś w tych aplikacjach wydadzą się bardziej adekwatne.

 

Dane o pozycji na rynku pro pochodzą z folderu AKG, mam go w druku, gdy wpadniesz mogę Ci go nawet dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż,mogę powiedzieć że w końcu polubiłem się na prawdę z moimi hd380 i nawet z takim tanim wzmakiem jak mikroforum przyzwoicie grają po tym jak zmieniłem ic z jakiegoś prolinka z allegro na robiony z conducfila 8896 według przepisu Majkela, prolink w połączeniu z uDACiem strasznie zamulał basem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland tak jak pisalem mam obecnie AKG K271mkII i ich prezentacja jest mi znana. Moim zdaniem daleko tu jeszcze do wrazliwosci AKG K701/2 a tym znow daleko do wrazliwosci Grado GS1000 albo HD800. W ten sposob to wlasnie Grado GS1000 sa znacznie lepszymi sluchawkami do oceny ktore nagranie jest "skopane" (bo czesto wcale nie jest - na glosnikach jest w porzadku, tylko na sluchawkach jest zle (uzywam monitorkow Alesis), zwlaszcza to sie tyczy Grado, ktore wychwytuja nawet najmniejsze odstepstwo od "normy"). O czym to ja ? :) W ten sposob to GS1000 i HD800 sa doskanalymi narzedziami do monitoringu, tyle ze GS1000 faktycznie graja jak sluchawki monitorowe - tylko maja wynaturzona przestrzen i loudness a HD800 mimo tej swojej nieporownywalnie wiekszej szczegolowosci i wrazliwosci niz K701 (o K271 to juz w ogole nie mowie) kompletnie nie graja jak sluchawki monitorowe. Serwuja jakies tam spektrum smaczkow, polodcieniu dla audiofila. Moze sie to oczywiscie bardzo podobac.

 

 

K271 to cos tak w pol drogi miedzy HD 380 Pro/Shure SHR840/Sony 7509 a K701. Tyle, ze moze nawet ciut blizej tych pierwszych niz tych drugich.

 

Gdybym chcial (a pewnie w przyszlosci beda chcial) jakies jeszcze analityczne sluchawki, to po pierwsze wybiore konstrukcje otwarta a nie zamknieta, no a po drugie to pewnie siegne po Sony MDR SA5000. Te do analizy sa swietne. Znacznie bardziej wrazliwe niz AKG K701 o K271 nie wspominajac. Jezeli nie soniacze, to oczywiscie K701 tez sie nadadza ale raczej tylko do materialow "symfonicznych" bo spieprzony bas i dobry bas na nich brzmi tak samo (na K271 identycznie - roznice sa znikome). Za to SA5000 wychwytuja wszystko.

 

 

Mysle, ze jak juz tak do tego podchodzic to warto miec jedne sluchawki "normalne" przykladowo 7509/SHR840/HD380 Pro czy cos w ten desen i drugie o wynaturzonej charakterystyce - K701, MDR SA5000 itp. K271 czy DT 880 sa IMHO jeszcze za malo wynaturzone/analityczne by sie zalapaly :))) Na nich jeszcze da sie normalnie posluchac zlych realizacji - wiec maskuja sporo "bledow". Bo czy to faktycznie sa bledy to sprawa dyskusyjna (glosniki != sluchawki)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupić koledzy napiszcie jakiej różnicy mogę się spodziewać po przesiadce na te Sennheiser HD 380 Pro z Akg k142hd ? raczej na plus czy minus

 

Ale skad my mamy wiedziec czy dla Ciebie np. wiecej imapktu na basie albo wieszka szczegolowosc lub granie mniej do glowy to sa cechy pozytywne czy negatywne ? (Cechy wymienilem czysto przypadkowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na dobrym przestrzennym graniu basu może być nawet mniej niż jest w akg szczegółowości dobrze by było jak by była na podobnym poziomie co w akg super audiofilem nie jestem a chce kupić pierwsze słuchawki wokółuszne akg mi się już znudziły chce spróbować czegoś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na dobrym przestrzennym graniu basu może być nawet mniej niż jest w akg szczegółowości dobrze by było jak by była na podobnym poziomie co w akg super audiofilem nie jestem a chce kupić pierwsze słuchawki wokółuszne akg mi się już znudziły chce spróbować czegoś nowego

Jezeli zalezy Ci na przestrzeni - w jakimkolwiek aspekcie - a porownujesz do K142 ktore sa polotwarte, to zeby poczuc jakas namacalna roznice powinienes siegnac po sluchawki w pelni otwarte a nie zamkniete. HD 380 Pro maja b.dobra przestrzen jak na zamkniete sluchawki, ale nie moga sie rownac pod tym katem z udanymi konstrukcjami otwartymi z racji samego designu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie skrytykować, ale jakoś nie wiem czemu 380tki odrzuciliście ze względu na przestrzeń, wydaje mi się być wyśmienita i lepsza tylko w słuchawkach otwartych Sennheisera z technologią E.A.R. i zapewne innych modelach innych firm o podobnej konstrukcji :)

Wydaje mi się, że dla każdego posiadającego przeciętne słuchawki otwarte, przestrzeń w HD380 Pro będzie świetna. A piszę to jako ktoś, kto nie miał nigdy żadnych lepszych słuchawek, jedyne co słuchałem z lepszych to HD555.

edit: Kurczę, nie doczytałem, myślałem że te AKG to jakiś przeciętny model, mój błąd :) Ale tego co o przestrzeni pisałem, nie wycofam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tańszych bardzo dobre są Senki HD238

 

hm, jak dla mnie te słuchawki grają gorzej od kpp, słuchane na sonym e443 i ipodzie touch. poza tym są bardzo ciche, trudniejsze do napędzenia niż hd380.

 

co do przestrzeni: również potwierdzam, że jest zadowalająca. Zwłaszcza na utworach realizowanych z nastawieniem na jej ekspozycję - np. SM Metallica czy płyty Pink Floyd. W innej muzyce też jest całkiem dobrze. dodam, że słucham ich na playerach, ze wzmakiem na pewno pokażą o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności