Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

A co polecacie jako towarzystwo do hd380??

Tzn zastanawiam się nad wymianą beresa i d1001 na hd380 i no właśnie nie wiem co do tego...

@fallow poleca studyjny rodowód źródła i wzmacniacza, ale czy jestem w stanie znaleźć coś takiego w cenie powiedzmy 700zł??

Najlepszy byłby dac ze wzmacniaczem coś jak beres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nad tym samym sie zastanawiam. Czy np. E-MU 0202/0404 (na USB) bylaby dobrym kompanem?

Myślę, że będzie dobrze. HD 595 z EMU grały cudnie, a skoro 380Pro mają ten niemiecki charakter to z pewnością będzie to dobre połączenie. Sam już kombinuję jak tu zgromadzić kasę. To będą moje słuchawki do monitoringu i produkcji B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 380 Pro to moim zdaniem klasa miedzy Ultrasone Pro 750 a Pro 900. Okreslenia "klasa" jest bardzo wzgledne :)) Dla mnie HD 380 Pro sa lepszymi o klase sluchawkami niz HD 25 i mysle, ze jest to jednak wyzej niz D2000. Wszystkie produkty domowe i audiofilskie maja ceny znacznie wyzsze niz te kierowane na rynek "Pro". Denon jak wiadomo do tanich nie nalezy. Ultrasone jest chyba jedynym wyjatkiem firmy ktora takze serwuje wysokie ceny sluchawek z segmentu "Pro". Srednica w HD 380 Pro jest blizsza i bardziej dzwieczna - "muzykalna" - wciagajaca. Ale wcale nie jest powiedziane, ze spodobaja Ci sie bardziej - jak sam dobrze wiesz :) - kwestia gustu.

W moim odczuciu technicznie HD 380 Pro przebijaja z tych modeli ktore slyszalem (czyli prawie wszystkie uznawane ze "lepsiejsze") Sennheisera - tylko HD800.

HD800 jednak znudzily mi sie po jakims czasie z racji ich bezplciowosci, sterylnosci i suchego pod wzgledem przekazu emocji (zbyt chlodno) przekazu.

HD380 Pro pod wzgledem przekazu emocji - ida ta sama sciezka co HD 25 - czyli ocieraja sie lekko o Grado. Mialem kiedys jedne sluchawki ktore potrafily zagrac tak wciagajaca

i dzwieczna srednica, byly to Grado RS2 - na ktorych wokali sluchalo mi sie znacznie lepiej niz na GS1000. HD 25-1 tez robily cos w ten desen ale ta srednica byla gorszej klasy.

W HD 380 Pro jest ona pod tym katem wciagania i dzwiecznosci bardzo podobna do AKG K701 lub Shure SE530 - z racji tego, ze K701 to sluchawki otwarte - nie jest oczywiscie az tak "otwarta" :) Oczywiscie nalezy miec na wzgledzie to, ze gora HD 380 Pro - nie wszystkim sie spodoba. Przede wszystkim z racji ilosci. Dla niektorych to moze byc przeszkoda nie do przejscia.

Hmm no to nie ma opcji, muszę ich posłuchać i samemu ocenić. Przyznam się, że kupiłeś mnie tymi porównaniami srednicy do SE530 i K701, której tak bardzo mi w D2000 brakuje :( Czasem słucham Madredeusa - portugalskiego folku i tam D2K po prostu dają d..y. Myślałem nawet nad dokupieniem po prostu K701 do takiej muzy, ale do tego z kolei potrzebny jest wzmak i wiadomo...$$$.

 

Btw. sądzisz, że w razie czego Xonar ST by się z nimi spisał? Mógłbym pomajstrować przy Opampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pady kupuje sie bezposrednio w Konsbudzie. Wychodzi to jakies ~90 PLN. Chyba juz ktos tutaj o tym napisal :)

 

Jako, ze to sluchawki do sprzetu studyjnego wiec co za tym idzie swietnie graja wlasnie ze sprzetu o takiej charakterystyce. Jasnej, zimnej, analitycznej ewentualnie neutralnej.

 

 

EMU to karty ktore graja jak na sprzet "pro" raczej cieplo i muzykalnie ale moim zdaniem na pewno beda sie nadawac. Proponowalbym tutaj jednak dolozyc do 0404USB jezeli ktos chce zewnetrzna lub zakupic 1212m jezeli wewnetrzna. Do wewnetrznej oczywiscie potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz, gdyz nie ma ona wbudowanego.

 

Najlepiej byloby na kartach a'la RME lub Lynx czy zewnetrznych DACach takich jak Lavry DA10/11 albo Benchmark DAC1 ale to juz znacznie drozsze urzadzenia.

 

Jest sporo urzadzen do 1K PLN - wystarczy przejzec oferty sklepow ze sprzetem pro i poczytac recenzje. Oczywiscie czesto oplaca sie zdecydowanie bardziej kupic za granica - polskie sklepy serwuja czasem niebotyczne ceny.

 

@Aml: Tak, mysle ze Xonar calkiem dobrze by sie spisal -  mozna wymienic op-ampy na jakies bardziej analityczne i bedzie git.

 

Mnie te sluchawki sluza obecne to wszystkiego od produkcji po sluchanie dla przyjemnosci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym tutaj jednak dolozyc do 0404USB

 

czyli podłączam to do kompa i już więcej nie muszę kupować żadnego wzmacniacza czy innych dodatków? Załączam słuchawki i gra? czy do tego można też podłączyć kolumny?

 

czy gdybym w przyszłości zakupił jakiś wzmacniacz słuchawkowy, to do takiej akrty również go mogę podłączyć?

 

sorki za tak elementarne pytanie a w tej kwestii jestem zupełnie zielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszych odpowiedzi wnoskuje, ze 0404 + HD380 Pro wystarcza. Nic wiecej w tor wpinac nie trzeba.

Co do glosnikow, to masz wyjscie stereo na jacku 1/8", do ktorego mozna je podpiac. Jest jeszcze zbalansowane wyjcie 2x jack 1/4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie recenzje ktore w trakcie ich czytania tworza mysli i zapytania.A dwie linijki ponizej mam odpowiedz na to co zastanawialo mnie.

Ta recenzja jest wlasnie taka.Czytam, mysle, rodzi mi sie pytanie, czytam odpowiedz, po przeczytaniu wiem wszystko, nie potrzebuje szukac w necie dodatkowych wiadomosci.

@ Fallow bardzo fachowa opinia.Zrecenzowane wszystko od A do Z.Mamy komplet danych ... pozostaje tylko kupic :).

 

 

@ Fallow ciekaw jestem Twojej opinii blizszego porownania SRH840 vs HD380Pro.Jak wypadaja te sluchawki w stosunku do siebie?

Porownaj je w kilku slowach.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallow krotkie pytanie-jak one sie spisywaly w polaczeniu z sony x? Bylem juz wlasciwie zdecydowany na shure 440, ale po twojej recenzji jestem w kropce, cena praktycznie ta sama, a senki wydaja sie byc teraz znacznie lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem srh440, to dobre słuchawki ale mają płytki, midbasowy bas. hd pod tym względem są lepsze. hd są dość przestrzenne i czasem w porównaniu do shure dają efekt słabszego słyszenia szczegółów z oddali, sony też jest przestrzenny i nie wiadomo jak to razem zagra. najlepiej posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure 840 a 380 Pro to kompletnie inna szkoła grania , te pierwsze mają zdecywanie więcej góry i nie jest ona aż taka wygładzona jak mi się na początku wydawalo jak poczytałem o nich w opisach, ale ciepły grajek daję to co potrzeba do analizy dźwięku i nie męczenia jednoczesnie uszu, średnica tez jest jasniejsza ale nie męczy , bas jest zdecywanie mniejszy i na dolę nie ma takiego uderzenia jak 380.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze to sluchawki do sprzetu studyjnego wiec co za tym idzie swietnie graja wlasnie ze sprzetu o takiej charakterystyce. Jasnej, zimnej, analitycznej ewentualnie neutralnej.

Czy w takim razie można rozumieć powyższe stwierdzenie, że HD 380 będą pasowały do zimnych odtwarzaczy mp3 jak np. Video 5.5G?? Po przeczytaniu Twojej recenzji odnoszę wrażenie, że są to słuchawki jakich szukam - zbalansowane, z bardzo dobrą jakością dźwięku ale jednocześnie grające z "wykopem", czyli jak dużo lepsza wersja AKG K81/K518. Do tego bardzo dobra izolacja czyli właściwie ideał, tylko mam wątpliwości czy Video (z RB) nie będzie miał problemów z wydobyciem z nich tych wszystkich cech o których pisałeś...

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto też zacytować pewną opinię z audiostereo.pl

 

Robert73

15 Lut 2010, 00:02

 

Witam,posiadam co prawda niewygrzane(30 godzin na liczniku) 380,ale jeżeli kogoś to interesuję to mogę napisać że najlepszy efekt uzyskałem po podłączeniu ich do odtwarzacza mp3 Vedia V39,to co na nim zagrały we Flacu i Ogg 500 to było kompletne zaskoczenie, bas w gatunkach typu doom,trash,i inne rodzaję szybkiego metalu ma taką podstawę że Grado i reszta otwartych słuchawek(oprócz hd650) możę tylko pomarzyć, co dziwne wysterowanie 380 nie stanowi dla Vedii żadnego problemu , dźwięk jest potężny i dużo "mięcha" i jej przejrzystość i lekka chłodność poprawiła sygnaturę 380 barwowo, w sumię jestem zaskoczony ze niby mp3 co prawda z tych lepszych dźwiękowo jakie można dostać gra tak synergicznie , pozdrawiam.

 

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=53001

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności