Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Suwak przejrzystości to magia, która potrafi sprawić, że oczy stają się o wiele bardziej wyraźne... tak jak zmarszczki i inne brzydactwa na skórze. Dlatego w męskim portrecie używam go do woli. Panny od kuracji suwakiem przejrzystości zwalniam, tym bardziej, że mam inne metody.

 

@Marceli: Jeśli miało być creepy to efekt osiągnąłeś. Ja bym kadrował w pionie ale czy ja się tam znam...

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie ;) on dziala w dwie strony

do tego w połaczeniu z kontrastem ktory tez działa w dwie strony - nie rozumiem czemu wielu uzywa jednej strony jakby kontrast słuzył wyłacznie do podbijania kontrastu a przejrzystosc od "wyostrzania " - nie do tego słuzy przejrzystosc

 

oczywiscie z rawa mozna by to o wiele lepiej poswiecajac czasu ale tu masz na szybko z jpga - chodzi tylko o pokazanie o co z grubsza chodzi

 

https://goo.gl/photos/sBwHhiTRccQ6nPQX9

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka wersji z różnym kadrowaniem - ostateczną wybierze sobie zleceniodawca.

 

Wpadła jeszcze taka wariacja:

 

Co sądzicie?

 

dla mnie te zdjęcia (włącznie z poprzednim) to ze trzy klasy jakościowo niżej niż portret pani ze złożonymi dłońmi na piersi - kwestia kolorów i obróbki kolorów.

 

Wsłuchawszy się pokornie w opinie usiadłem raz jeszcze do obrazków sprzed dni kilku. Wyszło mi z tego co poniżej. Cóż, dziewczyna ma po prostu jasną karnację i już, taką ją natura stworzyła. Mile widziane dalsze uwagi, ironie pozwolę sobie ignorować.

 

zdjęcia nie są od tego, żeby siadać do nich jeszcze raz, tylko żeby zrobić nowe.

 

MLZ_1893 2048.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre wywołanie jest nawet wazniejsze od robienia wiecznie nowych- bo mozna wiecznie robic nowe jesli wywolania sie nie opanuje

zreszta nie zawsze mozna zrobic nowe, moze nawet zadko i trzeba sboie poradzic z tym co mamy bo nie zamierzamy tego rzucac w kibel , moze byc zbyt cenne pomimo ze "nie wyszło"

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, załapałem o co chodzi, dzięki.

@Jackzor: Będą nowe i to już niedługo. Mam pomysł na fajny portret i jestem o krok od realizacji. ^_^

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwak przejrzystości to magia, która potrafi sprawić, że oczy stają się o wiele bardziej wyraźne... tak jak zmarszczki i inne brzydactwa na skórze. Dlatego w męskim portrecie używam go do woli. Panny od kuracji suwakiem przejrzystości zwalniam, tym bardziej, że mam inne metody.

 

@Marceli: Jeśli miało być creepy to efekt osiągnąłeś. Ja bym kadrował w pionie ale czy ja się tam znam...

Piona też mam, ale taki centralny bardzie mi leży.

Miało być psychodelicznie - czy efekt osiągnięty, to Wy mi powiedzcie.

Nie chciałem uciekać się do żadnych dodatkowych rekwizytów, ze względu na efekt oczywistości.

 

 

Jackzor - pejzaż miejski podoba mi się:-)

Edytowane przez Marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na fachure to czas zajac sie tłem bo "dolly-chucky-alice" sie nie bierze z nikąd, jesli na wystawe to bez tła moze wychodzic ze sciany - tło zlikwidowac albo je zrobic

z tym tłem sie nie nadaje

- zbyt sztuczna "portretowa" jest ta czern -postac i tło do siebie nie pasują -moze zlikwiduj podswietlenie lub daj je w formie winety a za nia czern otchłani a moze rozowe ;)

 

zrob jakąs odwrotnosc- przewrotnosc

 

ps

zrobcie swoje propozycje na wizji kto chcetny - mozna mini konkurs wizjonerów Marceli ? bedzie fajnie

 

https://goo.gl/photos/WtkxSUFrn7PSjvQQ6

 

https://goo.gl/photos/umBzH6EEy6FfiRMY6

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba to jedno, tło to drugie ..

raczej ubrał bym w coś co da jeszcze mocniejsze skojarzenie do tego bo błękitna koszula to nie bardzo ...
acz można pracować nad 2 tematami jednocześnie, no i raczej tło lalki tasaki etc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by i wystarczyło ale tajemniczej - cos z wiedzmy bo tak to robi sie zdeko nostalgiczne

a gdybys rozszerzył tlo i oczy na boki, jeszce bardziej stonowane tak ledwo widoczne zadymione i w "kolorze tajemnicy i masakry"

 

zeby oczy nie wchodziły na nią

by nie było juz czerni tylko tło - jak te ruskie lalki jedna z drugiej wychodzace sie zwały? wychodzaca ze swojej przeszlosci

 

Perulu ta mysl ma potencjał wielki ino ciezko bedzie to zrobic, trzeba by byc juz niezlym grafikiem raczej

głosuje na wizje Perula ale jednak inaczej podaną :)

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie portret to zdjecie jest wrogie potretowi - nie mozesz mieszc stylów

znaczy sie mozesz wszystko co sobie zapragniesz ale z robiena z potretu horroru i pozostania przy załozeniach portretowych nic nie wyniknie dobrego

 

alboi phantasmagoria ryjaca beret albo portret - dla mnie tam nie istnieje zadne "i" nie mozna wywalic "albo" a wstawic "i"

styl nie jest zmieniony "przypadkiem"

 

przypadkiem to zrobiłes zart wsadzajac dzikie oczy i... do portretu ;)

ja tylko wpominam ze takie portrety to juz nie portrety wiec zadne ograniczenia nie obowiazuja

 

jesli chcesz robic zdziczałe portrety i na tym budowac własny styl - masz prawo ale.... nie wroze sukcesu

 

 

andyemu warhołowi tez "nie wrozyłem" a patrz :) ....ludzie roze dziwactwa cenią ;)

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za krytykę, zawsze cenię opinie innych - dzięki temu wiele się nauczyłem.

 

Co do sukcesu - osiągam go właśnie wtedy, gdy odrywam się od codzienności i robię zdjęcia, niezależnie od tego, czy jest to lotnictwo, akt, pejzaż czy portret :-)

 

 

 

 

 

Modelka - Iza Sipko

 

 

 

gallery_56051_783_147672.jpg

Edytowane przez Marceli
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up. Pani włożyła palce do kontaktu? ;) Sympatyczna stylizacja, podoba się. Ja swoją modelkę zawinąłem dzisiaj w plastikowy worek a wyszło tak jak poniżej. Konstruktywne opinie mile widziane.

IMG_2238.jpg

Edytowane przez PEN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za krytykę, zawsze cenię opinie innych - dzięki temu wiele się nauczyłem.

 

Co do sukcesu - osiągam go właśnie wtedy, gdy odrywam się od codzienności i robię zdjęcia, niezależnie od tego, czy jest to lotnictwo, akt, pejzaż czy portret :-)

 

 

 

 

 

Modelka - Iza Sipko

 

 

 

gallery_56051_783_147672.jpg

Az swiezbi reka, zeby walnac w ten rudy leb, az sie fryzura naprostuje. Jakos mnie ta asymetria fryzu razi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w portrecie nie czuję się zbyt pewnie - chętnie przyjmę krytykę na klatę.

 

 

 

***PsychoGirl***

 

 

 

Na technikaliach się nie znam, ale wiem co widzę. Dla mnie fota jest super. Klimat pogłębiłoby ciemniejsze tło. King, Koontz, psychodelia, Pink Floyd plus ta niebieska przerażająca koszula. Do tego ten kadr wychodzący do mnie. Super!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako, że w portrecie nie czuję się zbyt pewnie - chętnie przyjmę krytykę na klatę.

 

 

 

***PsychoGirl***

 

 

 

Na technikaliach się nie znam, ale wiem co widzę. Dla mnie fota jest super. Klimat pogłębiłoby ciemniejsze tło. King, Koontz, psychodelia, Pink Floyd plus ta niebieska przerażająca koszula. Do tego ten kadr wychodzący do mnie. Super!

 

O, i o to chodzi, bo z Fotografią jest jak z Muzyką : albo słuchamy i mamy fun, albo analizujemy.

Wiele lat trwało zanim wyzwoliłem się z analizy zdjęć ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności