Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT150


Kfazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam Tybysha, to chyba jedyna perełka na forum, ma te DT150 tyle czasu i na nic nie zmienia...broni ich jak lew.

Ja tyle miałem słuchawek,zmieniałem jak rękawiczki, ciągle byłem niezadowolony a jednak wychodzi na to

że skończę też z DT150...ha,ha. :woot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co ciekawe jakoś lubię ceratowe pady DT150, pamiętam jak do mnie doszły pierwszy raz, ale je zjadę za ergonomię ,pomyślałem...

A tu zaskoczenie,wygodne i nawet pady nie denerwują, w lato lekko się pocą uszy ale mniej niż LCD3.

Tak że DT150 to moje obok Denonów/Fostexów,ulubione zamknięte słuchawki również ergonomicznie...

Jeszcze zapas na pałąku na mojej głowie, normalnie wypas...i wstyd dla dzisiejszych topowców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie wchodzą ci uszy w ceratowe pady...nie gadaj,są wielgaśne.

Dla mnie znowuż welurowe są mało głębokie,nieprzyjemne w dotyku,za twarde...

Dla mnie jedyna też wada DT150 że za mało dociskają do głowy...SIC!

Dopiero jak dogiąłem pałąk ile się dało,w spoczynku pady się stykają na dole ze sobą, jest ok. wtedy.

Ale i tak miałem uczucie uciekania basu,że za słaby...może taki model trafiłem akurat.

Jak kręciłem głową to zmieniał mi się przekaz, najlepiej jak była głowa do góry,bas najmocniejszy...

Ciekawe jak mi zagrają DT150 co do mnie dojdą...

Pożyczone DT150 od Synthaxa ,było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FADa nie lubię ogólnie, nawet najwyższych modeli.

Na padach HM5 nie słuchałem, ale 16 omów - odpada.

Co do D7200, one mają z kolei 25 omów i ponad 100 dB, ale także będą brumić na LD jak pm3 i th900.

Szkoda. :(

Dlatego wybrałem tranzystor. Bo może nie ma takiego czarowania na wokalach ale napędza wszystko i jest dead silent... A dążenie do prawdy w przekazie też potrafi hipnotyzować. Najważniejsza i tak muzyka, jak jest słaba to i Orfeusz się zes...a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Tybysha, to chyba jedyna perełka na forum, ma te DT150 tyle czasu i na nic nie zmienia...broni ich jak lew.

Ja tyle miałem słuchawek,zmieniałem jak rękawiczki, ciągle byłem niezadowolony a jednak wychodzi na to

że skończę też z DT150...ha,ha. :woot:

Nie ma za co mnie podziwiać, DT-150 kupiłem w ciemno po dwukrotnym przeczytaniu wszystkiego co udało mi się na ich temat znaleźć w internecie. Gdybym miał kasę to pewnie siedziałbym ze słuchawkami za kilka tysięcy, które pewnie byłyby trochę lepsze od tych hełmofonów. Kasy natomiast nie mam, nie było mi dane mimo wszystko posłuchać nauszników, które grają we wszystkim zdecydowanie lepiej od DT-150 (słuchałem może z 10 sporo droższych), nie przeczę że takie są, pewnie w budżecie do 2k zł bym takie znalazł ale ile czasu i nerwów na to bym stracił? Każdy z nas jest inny, wczoraj Compton w bliźniaczym temacie pisał, że 150tki były dla niego niesamowicie niewygodne, u mnie to wygląda dokładnie odwrotnie - taki kształt padów jest dla mnie ideałem. Niektórym te słuchawki nie podchodzą z powodu nachodzącego na średnicę basu, jest to wina sprzętu a nie słuchawek, ale rozumiem ludzi sprzedających beyery, łatwiej dobrać słuchawki do sprzętu niż odwrotnie, sam bym pewnie je sprzedał gdybym nie wszedł w DIY. One też potrzebują bardzo dużo czasu na dojście do 100% swojego potencjału, mi zaczęły świetnie grać gdzieś dopiero po roku a może i później.

 

Jak słuchawki kosztują tyle co ED5 czy choćby NH to powszechnie mówi się o bardzo długim wygrzewaniu, natomiast DT-150 często lecą do komisu po kilku/kilkunastu godzinach na głowie. Po prostu te słuchawki są zbyt tanie by audiofilce się nimi zainteresowali, ani to drogie ani to ładne, nikomu się nie mogą pochwalić ^_^ (taki żarcik ale prawdy w tym trochę jest).

Edytowane przez tybysh
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a mi się pocą uszy na ceracie teraz w zimie ;)

Pady ceratowe są grubsze od welurowych i mi nie wchodzi do nich całe ucho, stąd dla mnie są mało komfortowe. W PM3 też mi się ucho nie mieściło, jednak materiał znacznie przyjemniejszy w kontakcie.

Compton, nie obraź się - poka fotę swojego ucha :D Kurcze, te pady od DT-150 to przecież wiadro, współczuje Ci trochę, w necie chyba trudno kupić jakieś większe;/

 

Co do lampy z DT-150 - i tak i nie, na meecie u Crysisa pędziłem je z jakiegoś Little Dot (nie wiem jakiego) a i tak dla mnie grały najlepiej.

Najlepiej grają ze wzmacniaczem, który gra maksymalnie czysto i z takim samym źródłem, to wg mnie świadczy dobrze o słuchawkach - neutralny DAC+neutralny wzmak+DT-150 = neutralny (co nie znaczy jak w większości słuchawek wychudzony) dźwięk.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosilem swiatowej slawy autorytet od sluchawek ktory akurat do mnie zawital o opinie na temat dt150 ktore sa u mnie stalym elementem krajobrazu i no coz, mysle ze mina ze zdjecia ponizej jest wystarczajaco wymowna.

 

 

 

attachicon.gifIMAG1995.jpg

Wychodzi na to, że ryją banie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje wychodzi na to ze dt150 niczego nie udaja. Nie probuja na sile czarowac, nie wyciagaja smaczkow, nie sa super rozdzielcze, nie sa specjalnie wysublimowane, ot rysuja gruba kreska naturalny obraz. Slowo klucz to naturalny. To taki niedzielny schabowy z kapusta u mamy. Do tego mozna nimi wbijac gwozdzie bo ani sie nie rozpadna ani nie sa bardzo drogie. Sprzet dla melolana a nie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zgodnie z przeznaczeniem - do studia.

@Szwagiero możesz napisać jakie są różnice między nowymi, a tymi 10-cio latkami, które były na meetcie?

 

Ja słuchałem tylko tych przechodzonych i grały bardzo poprawnie, no ale to na pewno spora zasługa padów, które rozklejone pochłaniają buczący bas, a trochę klapnięte dociążają średnie tony :) . Imo jak słuchać, to pady powinny być w stanie częściowego rozkładu ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Albo zgodnie z przeznaczeniem - do studia.

@Szwagiero możesz napisać jakie są różnice między nowymi, a tymi 10-cio latkami, które były na meetcie?

 

Ja słuchałem tylko tych przechodzonych i grały bardzo poprawnie, no ale to na pewno spora zasługa padów, które rozklejone pochłaniają buczący bas, a trochę klapnięte dociążają średnie tony :) . Imo jak słuchać, to pady powinny być w stanie częściowego rozkładu ;) .

Generalnie napisać napiszę, natomiast nie wiem kiedy to nastąpi, bo czasu praktycznie nie mam, a jak mam chwilę to muszę posłuchać to co pożyczone. W okolicach weekendu zajmę się tymi nowymi, może podświadomie obawiam się zawodu względem tych w stanie rozkładu? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem słucham od dwóch godzin na tych padakach i za cholerę nie chce mi się zmieniać, tylko sobie DACe porównuje ;) Piknie jest na tych słabych Beyerkach, jak komuś się daje we znaki jakiś poluzowany midbas to niech sobie zapoda dobrego DACa na Sabre, wtedy będzie miał dobre zejście i uderzenie, ale trzymane za mordę i nic nie brumi i nie buczy. Do reszty pasm nie mam żadnych uwag, audiofilskie wyrafinowanie to nie jest, ale szczerze dla mnie to brzmi prawdziwie, z masą, a nie anorektycznym brzmieniem, góra kompletnie nie wywołuje u mnie bólów zębów, jakościowo mnie wystarcza, dwa razy droższe Listen mają ją co prawda lepszą, ale one są w tym względzie i w swojej cenie wybitne. Gra muzyka, całość brzmi spójnie, a pozycjonowanie na scenie jest naprawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wypas, bo do wzmaka się nie podepnie bez przejściówki :D

Jak już to chyba taki?

10520284_800.jpg

https://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_k10942_15m.htm

 

A towrzystwo fajne.

Gratki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności