Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie widze po forach, że jest lans na nowy "Romet Orkan 5.0 z 2015 roku" w cenie 2300,- nowy ze sklepu. Taki w sumie zwyczajny :) ale osprzęt ma dobrym już poziomie [choć widzę na allegro, że niektórzy już kombinują, że np napęd 3x10 a manetki 3x9 od Alivio]. Najlepiej podjechać do sklepu stacjonarnego i pooglądać, poprzymierzać, pogadać

Z używanych nie widzę nic ciekawego, nie wiem jaki rozmiar dokładnie Cię interesuje ale w grę wchodzi tylko odbiór osobisty - niestety trzeba posprawdzać stan organoleptycznie, np. od razu wyciągnąć siodełko i zobaczyć co tam się dzieje :) - jak sztyca nie jest porysowana i zabezpieczona olejem, nie zapada się po 1km. jak coś nie tak - negocjujemy cenę i tak dalej przechodzimy do następnego etapu.

na szczęście crossowe nie są zajeżdżone jak są niewiele używane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, poczytam o nim. Jakby Ci się coś rzuciło w oczy to pisz, zakupy w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie od siebie nie polecam rometow. Mam je często na serwisie i nie chodzi tutaj o osprzęt, bo w praktycznie każdym rowerze jest wsadzany sram, shimano czy inne podroby... Romet się spartolił i trzeba to powiedzieć jasno. Nie wiem komu zlecają spawanie ram ale spawy są bardzo niedokładnie i robione na szybko przez co niestety czasem puszczają. Znajomy jak pracował jeszcze w sklepie rowerowym w Sieradzu miał możliwość kupna rometa za chyba 50% wartości i wziął go. Po 2 latach puścił spaw przy mufie suportu i jest to na tyle neurologiczne miejsce że mało kto podejmie się naprawy ( Cyklon czy Rychtarski spokojnie by powołali).

Jeżeli chodzi o rower, który @all999 podałeś ja bym odpuścił. Zasada jest prosta, kupując używany rower dodaj na wszelki wypadek 20% ceny wyjściowej bo nigdy nie wiadomo czy nie będzie czegoś do zmiany. Zapowietrzone hamulce 70zł, łańcuch 80, kaseta 100... W dodatku ten rower nie jest wart ceny, bo osprzęt jest na prawdę ze średniej półki i nie wiadomo jaki jest jego stan na prawdę. Nie pokazał w jakim stanie są obręcze i czy długo na nich się pojeździ. Od siebie nie polecam także w kwocie do 3k zł kupować krossa, bo robi rowery na wygląd, a osprzęt mniej widoczny jest podłej jakości.

Poszukaj może czegoś meridy lub unibike. Zastanów się także czy potrzebujesz hamulcy tarczowych, jeżeli tak to tylko hydraulika ( min. Tektro auriga comp, choć lepsze np jakieś avidy), jeżeli nie to lepiej jest przeznaczyć kwotę na lepszy osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu rowerów warto wybierać się na różne giełdy, w okolicach Warszawy w Słomczynie takowa jest czyli all999 ma blisko i można wyrwać na prawdę dobre rowerki w bardzo okazyjnej cenie. Ja za 1400 zł kupiłem Bulls'a i za tyle samo Trek'a na bardzo dobrym osprzęcie, przerzutki tylne Sram X9, przód Deore XT, hamulce Juicy Avid 7, Trek dodatkowo na amorze Rock Shox.. tak że jakbym nowego chciał kupić na podobnym osprzęcie to z 4,5k zł trzeba wydać. Tylko najważniejsze, że trzeba mieć też jakieś pojęcie, jak ktoś nigdy się rowerami nie interesował to również może dostać mocno zajechanego, buzia po zakupie się cieszy bo myśli że zrobił dobry deal. Prawda taka, że później szykują się takie naprawy, że czasem trzeba dołożyć z 1/4 ceny roweru. Sam trochę musiałem wymienić, bębenek piasty( to często trzeba wymieniać, gdy się kupuje używany), hamulce odpowietrzyć, odtłuścić, wyregulować biegi a to też czasochłonne. Dlatego też nie ma co się pchać w rower na przesadnie drogim osprzęcie jeśli ten ma służyć do niedzielnych przejażdżek, ale gdy się myśli o jeździe poważniej to owszem, można spróbować, ale należy odpowiednio serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu już lat ujeżdżam Author Classic i jest nie do zdarcia. To jego najnowsza wersja http://pl.author.eu/crossowe/rowery/author-classic-2016-ua42866001 , pewnie zupełnie inny rower od mojego. Nie jest to może jakiś hi-end, nie wiem jak jest teraz z jakością, ale ja swojego Authora polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Authora Classica. Ok rower, ale jakbym kupował drugi raz, to wziąłbym chyba jakiś miejski. Ceny obecnie są trochę chore. Kupiłem za 1340 zł, jeśli mnie pamięć nie myli.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam roweru crossowego, rozmiar ramy 19", sztywny widelec. Używany lub nowy w granicach 1500 zł

Obecnie biorę pod uwagę Giant Escape, Kross Seto, Merida Speeder T2, Scott Sub 10

Jest dużo fajnych ofert na allegro, ale wolę zakupić od osoby prywatnej z dowodem zakupu niż od handlowca.

Skłaniam się też bardziej w stronę v-braków niż tarczówek.

 

Nawet myślałem o złożeniu czegoś, ale nie mam doświadczenia i nie jestem pewien czy złożony rower będzie o wiele lepszy od gotowego.

 

Wszelkie propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesięcy takim Bulls Wild Cup 2 sobie pomykałem i muszę przyznać, że zawieszenie pracuje wybornie (14cm skoku). Nadaje się głównie w teren, po asfalcie wolałbym jeździć takim jak u góry all999 pokazał.

54252848__mg_5913-bearbeitet_2000.jpg

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru crossowego, rozmiar ramy 19", sztywny widelec. Używany lub nowy w granicach 1500 zł

Obecnie biorę pod uwagę Giant Escape, Kross Seto, Merida Speeder T2, Scott Sub 10

Jest dużo fajnych ofert na allegro, ale wolę zakupić od osoby prywatnej z dowodem zakupu niż od handlowca.

Skłaniam się też bardziej w stronę v-braków niż tarczówek.

 

Nawet myślałem o złożeniu czegoś, ale nie mam doświadczenia i nie jestem pewien czy złożony rower będzie o wiele lepszy od gotowego.

 

Wszelkie propozycje mile widziane.

ładnie się ten mieszczuch prezentuje

1272381887153-qmcz8zmd94b6-700-80.jpg

 

z używanych to musowo trzeba pooglądać organoleptycznie, dokładne zdjęcia też dużo powiedzą i...... albo kupować w bardzo dobrej cenie albo nowy. Mój ma kilkanaście tysięcy przejechane a wygląda na góra 100 :)

nie spotkałem jeszcze kogoś by sprzedał prawie nowy rower tanio, max 3% ceny. To ja już wolę ze sklepu i żebrałbym o rabat.

+ za v-brejki, przydatne jak umnie - jesteś daleko w trasie to zawsze sobie je naprawisz/wyregulujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru crossowego, rozmiar ramy 19", sztywny widelec. Używany lub nowy w granicach 1500 zł

Obecnie biorę pod uwagę Giant Escape, Kross Seto, Merida Speeder T2, Scott Sub 10

Jest dużo fajnych ofert na allegro, ale wolę zakupić od osoby prywatnej z dowodem zakupu niż od handlowca.

Skłaniam się też bardziej w stronę v-braków niż tarczówek.

 

Nawet myślałem o złożeniu czegoś, ale nie mam doświadczenia i nie jestem pewien czy złożony rower będzie o wiele lepszy od gotowego.

 

Wszelkie propozycje mile widziane.

Raczej baaardzo ciężko jest złożyć rower z częśći i zmieścić się w budżecie gotowca o podobnej klasy sprzęcie. Raczej należy przeznaczyć na ten cel nieco większa kwotę.

Dodatkowo jeżeli się nie ma w tym doświadczenia to dochodżą dodatkowe koszty ( bo prawie na pewno coś nie będzie pasowało lub czegoś będzie brakować...).

Fajnie za to mieć rower inny niż wszyscy i dostosowany specjalnie pod swoje dupsko i nogi...

No i mając doświadczenie ze składaniem mało która awaria straszna :P .

To mój "składak":

WP_20160404_002.jpg

WP_20160404_004.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam roweru crossowego, rozmiar ramy 19", sztywny widelec. Używany lub nowy w granicach 1500 zł

Obecnie biorę pod uwagę Giant Escape, Kross Seto, Merida Speeder T2, Scott Sub 10

Jest dużo fajnych ofert na allegro, ale wolę zakupić od osoby prywatnej z dowodem zakupu niż od handlowca.

Skłaniam się też bardziej w stronę v-braków niż tarczówek.

 

Nawet myślałem o złożeniu czegoś, ale nie mam doświadczenia i nie jestem pewien czy złożony rower będzie o wiele lepszy od gotowego.

 

Wszelkie propozycje mile widziane.

Raczej baaardzo ciężko jest złożyć rower z częśći i zmieścić się w budżecie gotowca o podobnej klasy sprzęcie. Raczej należy przeznaczyć na ten cel nieco większa kwotę.

Dodatkowo jeżeli się nie ma w tym doświadczenia to dochodżą dodatkowe koszty ( bo prawie na pewno coś nie będzie pasowało lub czegoś będzie brakować...).

Fajnie za to mieć rower inny niż wszyscy i dostosowany specjalnie pod swoje dupsko i nogi...

No i mając doświadczenie ze składaniem mało która awaria straszna :P .

To mój "składak":

 

 

Co masz tam za wideł włożony? Mam przełaja na tej ramce i już chyba rok widelec mam "tymczasowy" i szukam czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Też sobie lubię poszaleć :) Zawieszenie maestro gianta polecam, wrażenie niekończącego się skoku:D

 

Właśnie - a jak jest z bujaniem? Masa ludzi chwali to zawieszenie, zwłaszcza do agresywnego XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności