Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

80 km/h brukowaną drogą na 29 calowcu z przebita przednią dętką ? Heh, to trochę takie SF.

Z innej beczki. Może ktoś polecić jakiś bidon: trwały, nie smakujący plastikiem i nie łapiący syfu.

Tam raczej było nieco powyżej 70km/h. Źle mnie zrozumiałeś z dętką, chwilę przed musiałem przebić, więc miałem jeszcze dużo powietrza podczas zjazdu, powoli uchodziło, dopiero po zjeździe zauważyłem że jest go mniej, oczywiście nie jechałem na samej obręczy, bo by się nie dało tak szybko heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o błotniki. Rower MTB 26 cali 120mm skoku z przodu. Całe życie jeździłem bez bo jeździłem na rowerze dla zabawy a w tym roku jeżdżę do pracy i spadnie deszcz, albo ledwo kropi i ja suchy z przodu i Mokry na pupie i plecach. Jakieś taniochy po 40zl cos mi dadzą na asfalcie czy strata pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś dadzą. Ja na swoim miałem coś takiego:http://allegro.pl/przedni-blotnik-mtb-atb-sks-shockboard-26-czarny-i5755126654.html

Zdecydowanie lepiej niż bez (no jakieś pojedycze plamki błota/wody się zdarzały na plecach ale w końcu to nie pełne błotniki).

Poza tym przy zmianie opon warto poszukać takich, które dobrze odprowadzają wodę bo różnica potrafi być kolosalna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką lampkę kupiłeś? Bo też zastanawiam się nad czymś nowym...

convoy s2+ bardziej jako zwykła kieszonkowa latarka ale uchwyt na rower też mam i świeci świetnie chodź na rower ponoć powinno się kolimator założyć aby innych nie razić ale ja po wsiach jeżdżę także daje radę, nawet przez las przejechałem spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eee wygląda mi to na ścieme. Koleś sie położył i nagle zaczął jechać szybciej? Chłopy widać że pedałują tam więc nie ma tam aż takiej góry.

Ja jestem w stanie nawet w to uwierzyć, przecież o ile zmniejszył się opór powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi zaczęło strzelać w okolicach korby... chyba support. Lub oba spd nagle dostały strzał po łożyskach.. luzów na pedałach nie wyczuwam, na korbie też. Podczas jazdy także nie czuje na stopach żadnych oznak luzów, czy delikatnych stuknięć. Także sprawdziłem ramę, czy w okolicy supportu nie dostała pęknięcia, które to mogłoby strzelać podczas mocniejszego pedałowania... co obstawiacie? Kupować już nowy support?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha miałem dokładnie to samo tydzień temu :D u mnie pomogło psikniecie wd40 w szpare między supportem i ramą bo st wierdzilem że Jak mam kupować wkład supportu i klucz do zdejmowania korby i supportu to i tak nie zaszkodzi. Jak ręką odjął, cisza zupełną a zrobilem już 100km. Prawdopodobnie sie piasek dostał albo inny paproch i go wyplukalo.

 

Jeśli to nie to to moga to być obluzowane blaty z przodu i piasek na nich, pedala (w poprzednim rowerze właśnie one mi strzelaly). Podobno czasami jak się między sztyce a ramę dostanie piach to też może dawać takie efekty. Pęknięta rama to się zadko zdarza chyba że jakimś hardkorem jestes co z 10 metrów skacze i zalicza niefortunna glebę. Możesz też rozebrać support, wyczyścić, posmarować smarem ramę od srodka i skręcić.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Spawn: Mam pressfita, nie chce bawić się w zdejmowanie.. co do sikania WD w szczelinę pomiędzy ramieniem korby a suportem, to siknąłem trochę oleju shimano do łańcucha i nadal strzela... Z Tymi blatami może być, rozbierałem korbę ostatnio i czyściłem w ekstrakcyjnej... może za mały moment ustawiłem na wkrętarce i nie dociągnęła tak jak powinna...

 

Ogólnie chyba oddam go do rozebrania i przesmarowania, wszystko mi strzela.. Sztyca, siodło, kiera... Mam Wylajtowane Syntace i ciągle łapie jakieś paprochy czy uj wie co pomiędzy połączenia.... szlaku można dostać... Sztyca tak mi strzela że czasami mam jazdy że mi się złamała..... Albo schudnąć muszę, rower chyba do takiej wagi nie przystosowany fabrycznie :D

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłbym od przesmarowania łańcucha. Jeżeli to nie pomoże to sprawdzić czy trzaski pojawiają się przy stałym położeniu korby. Jeżeli tak to przesmarować łożyska od pedała, który idzie w tym czasie w dół.

Jeżeli to nie pomoże sprawdzić czy blaty się dobrze dokręcone i czasami, któraś tarcza nie jest krzywa ( w sumie można to stwierdzić już wcześniej sprawdzając czy trzaski występują na wszystkich blatach).

Jeśli to nic nie pomoże to dopiero wtedy brać się za support.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szukam dwóch rowerów (dla mnie i mojej kobiety). Używane (olx lub allegro), do ok 400, miejskie (takie że siedzi się prosto) do jazdy po mieście czhttp://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6500786989y spacerowej, raczej na krótsze wypady. Ważne- muszą mieć opcję zamontowania takiego fotelika dla dziecka na bagażniku). Mojej kobiecie się taki podoba: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6500786989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się z pytaniem - rowerek do jazdy miejskiej z domieszką wiejskich szos czasem, parków itd. (ale w większości chodniki, ścieżki, asfalt). Powiedzmy do 500 zł, może być używka, głównie zależy mi na tym, żeby niespecjalnie przy nim majstrować, ot jeździ, raczej się nie psuje, prędkości zawrotnych nie planuję rozwijać. Co polecacie? Sam zielony w temacie jestem i jeżdżę 20-letnim góralem kupionym kiedyś przez tatę :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności