Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Moonsorrow , normalnie szok DR9 , z tym co oferowali przez lata z totalnym loudnesem to wręcz audiofilska jakość, bardzo cieszy że coraz więcej kapel idzie w tym kierunku :)

http://dr.loudness-war.info/album/view/106584

Horrified kolejna dobra produkcja , dynamiczna :)

http://dr.loudness-war.info/album/view/106055

Dynamiczny doom:)

http://dr.loudness-war.info/album/view/87231

Oba ostatnie albumy produkował Damian Herring z Horrendous i facet lubi dynamikę warto posłuchać jak nagrał Horrendous to już naprawdę kapitalna robota .

Edytowane przez Robert73
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe MOONSORROW to bardzo wiadomość i cieszy, że idą w dobrą stronę.

.

a od siebie dodam inną nowość, która zbliża się w premierze, SAVAGE MASTER z płytą With Whips And Chains, rasowy heavy metal z półnagą wokalistką :woot: :

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy projekt Ala Jourgensena z Ministry, SURGICAL METH MACHINE. Brzmi jak mix starego Ministry z Strapping Young Lad, podoba mi się taka industrialna szajba



Aktualizacja nr 1:
Kolejny utwór od Ihsahna, wszystkie 4 udostępnione utwory dla mnie gniotą wsio w tym roku wydane, czekać na premierę.

http://bloody-disgusting.com/music/3385585/stop-youre-listen-ihsahns-celestial-violence-exclusive/

Aktualizacja nr 2:

Co wujcio Dev ruszy, to jest szczerym złotem :



Aktualizacja nr 3:

Behemoth wydaje kolejny teledysk, tym raze do "Ben Sahar"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi album złożony w 100% z napierdzielania, no to się srogo zawiedzie, ale to podobnie ma z każdym albumem Ihsahna :P
Wstawki dodają melodii, różnorodności, a i dają słuchaczowi przerwę na złapanie oddechu po wcześniejszej ostrej jeździe :)

Po kilku odsłuchach jestem. Ciężko stwierdzić, czy to poziom wyższy od rewelacyjnej "Eremity" ale jest blisko :)

Teraz czekać na Roba Zombie i Surgical Meth Machine :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, zgodnie z zapowiedziami "Arktis" pozamiatał.

 

Ihsahn Pany!

 

Mobilnie pisane

 

Nie znałem, świetny album. Dzięki!

 

Wiesz gdzie to można kupić w hi-rez albo chociaż w 16 bit?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panie i Panowie, zgodnie z zapowiedziami "Arktis" pozamiatał.

 

Ihsahn Pany!

 

Mobilnie pisane

 

Nie znałem, świetny album. Dzięki!

 

Wiesz gdzie to można kupić w hi-rez albo chociaż w 16 bit?

 

Na razie ciężko, wczoraj miał premierę, więc to świeżynka. Ale sam czym prędzej zapoluję na CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panie i Panowie, zgodnie z zapowiedziami "Arktis" pozamiatał.

 

Ihsahn Pany!

 

Mobilnie pisane

Nie znałem, świetny album. Dzięki!

 

Wiesz gdzie to można kupić w hi-rez albo chociaż w 16 bit?

Na razie ciężko, wczoraj miał premierę, więc to świeżynka. Ale sam czym prędzej zapoluję na CD.
Mam już 16 bit z Qobuz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie, panowie, kiedy Wy wreszcie zrozumiecie, że Ihsahn nie gra już metalu, a z "ostrą jazdą" ostatni raz miał coś wspólnego 15 lat temu? Teraz to on gra muzykę zmanierowaną i pompatyczną, taką w przydużym swetrze i okularach-zerówkach w dużych, rogowych oprawkach ;)

 

@Jaworrr: o tym, że będzie reedycja Nemesis Divina, pewnie wiesz? Ciekawe, czy dadzą wiadomy teledysk jako bonus :D

 

Łaknącym czegoś ciekawego polecam znany i lubiany tu i ówdzie Howls of Ebb - 15 kwietnia premierę ma drugi album, następca niebanalnego Vigils of the 3rd Eye. Muzyka tak złożona, że nawet nie wiem, do czego by ją porównać - najprędzej wskazałbym na Morbid Angel, choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jest tutaj także coś z Voivod, z Gigan, trochę ze Stargazer, może z Mitochondrion, niektóre riffy brzmią jak u szwajcarskiego Bölzer. Żaden z cytatów nie jest jednak na tyle oczywisty, żeby powiedzieć coś na pewno - muszę przyznać, że to naprawdę oryginalny strzał, znowu coś ciekawego dzieje się w USA. Nie chce mi się wrzucać jakichś poszczególnych kawałków, macie całe albumy z YT (dwójka ktoś dzisiaj wrzucił - właśnie słucham i jestem w jakimś głębokim kosmosie po stymulantach, i to jest wybitnie "bad trip").

 

Próbki z debiutu:

 

 

 

I cała "dwójka" - Cursus Impasse: The Pendlomic Vows:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aNXdWYPZqhU

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oj, panowie, panowie, kiedy Wy wreszcie zrozumiecie, że Ihsahn nie gra już metalu, a z "ostrą jazdą" ostatni raz miał coś wspólnego 15 lat temu? Teraz to on gra muzykę zmanierowaną i pompatyczną, taką w przydużym swetrze i okularach-zerówkach w dużych, rogowych oprawkach ;)

 

Aha.

 

Ale za to jak to brzmi!

 

e78c2fde899560850f7ac13005f89175.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie, panowie, kiedy Wy wreszcie zrozumiecie, że Ihsahn nie gra już metalu, a z "ostrą jazdą" ostatni raz miał coś wspólnego 15 lat temu? Teraz to on gra muzykę zmanierowaną i pompatyczną, taką w przydużym swetrze i okularach-zerówkach w dużych, rogowych oprawkach ;)

 

Czekaj, czyli metal nie może pozwolić sobie na zmiany tempa i chwilowe uspokojenia? :( To widocznie ja nie słucham heavy metalu - tyle lat w kłamstwie.

Ta "zmanierowana" i "pompatyczna" muzyka trafia, przekonuje i łoi tyłek, aż miło słuchać.

 

Zakładam, że metalcore czy melodic death metal też nie dla Ciebie czy hybrydyzacja pokroju Devin Townsend Project?

 

No i co masz do swetra? Zimno na północy to nosi :P Zresztą wolę gościa w swetrze niż ekipe poświęcającą więcej czasu na strój do zdjęcia niż na dobrą muzykę :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bachankas, jakbyś nie zauważył, to wkleiłem wcześniej linki do czegoś, co ma i zmiany tempa, i chwilowe uspokojenia - wystarczy kliknąć, serdecznie polecam :D Jakieś elementy heavy metalu jakieś są w tym, co tam nagrywa Ihsahn - ale i tak mnie to nie przekonuje, za mało w tym szczerości, a łojenie tyłka w tym przypadku brzmi jakoś... dziwnie :D Tu nie chodzi o bycie (albo nie) "rycerzem metalu", tylko o jakieś pryncypia, do k... nędzy! :D Po prostu postawiłem sobie za punkt honoru wyprowadzenie się z błędu i sprowadzenie na złą drogę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linki klikałem, nie moja wrażliwość :P
A co za błąd w słuchaniu dobrej muzy? :D
Porównałem sobie Twój profil lastowy z moim, no nijak się nie zgramy gustami :D

 

Z innej beczki: Coś między thrashem, a blackiem, mi wybitnie wokal nie siedzi, taki leśny skrzek, ale instrumentalnie fajnie brzmią:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden błąd - de gustibus i takie tam :D

Panie, to są Japończyki - tego nie ogarniesz :D Te klawisze w Sigh to brzmią jak wyrwane z Bal-Sagoth :D Nie wiem, jak to z tym było w ich, bądź co bądź, bogatej karierze - słabo znam tę kapelę. Może za kilka lat nadrobię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieńcie mi growl na Akerfeldta, gościa z Amon Amarth albo Schuldinera i pięknie by to brzmiało :D

A co do Japończyków, co prawda nie metalowo, ale tak pomiędzy pop rockiem a rapcorem, to to chyba mój ulubiony ichni utwór, który posłużył jako jeden z openingów w Naruto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności