Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwałbym to kompozytem na osnowie metalu, mimo że dużo zbrojeń, to nadal podstawą jest metal ;)

A ja od zawsze jestem fanem wszelkiego rodzaju hybryd, uciekania od szufladek itd., dlatego ten sympatyczny Pan z Norwegii do mnie trafia :)

 

"Mass Darkness" to niemal power metalowa jazda w refrenie, tutaj mamy miksy z bardziej doomowymi, gęstymi brzmieniami plus Pan Munkeby swoim saksofonem zaszczepia nutkę jazzu. Póki co nie ma miejsca na nudę, liczę na to, że reszta utrzyma poziom :)

I BARDZO istotna rzecz - pan Ihsahn jak growluje, to brzmi nie brzmi jak rozjechana żaba, a tak w moich uszach brzmi 3/4 wokali blackowych, dlatego nie potrafię tego gatunku zdzierżyć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana, to osnowa, czy podstawa ten metal w muzyce Ihsahna? ;)

Imo, z metalem Vegard skończył w chwili rozwiązania Emperor, teraz to są tylko wariacje i ilości śladowe. Zresztą, dzisiaj nie dałbym już chyba rady przesłuchać Prometheus, który dawno temu zrobił mi spore kuku. Generalnie, to jego muzykowanie wydaje mi się w jakimś sensie pretensjonalne - nie zrozum mnie źle, nie jestem żadnym "rycerzem metalu", po prostu nie trafia do mnie to, co proponuje obecnie Ihsahn. Na Północy dzieją się znacznie ciekawsze rzeczy, moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jeszcze innego. Początkowo było jakieś zachłyśnięcie, że awangarda mocno, ale z czasem emocje opadły. Generalnie, Emperor słuchałem gdzieś w ogólniaku, potem próbowałem wrócić do nich po studiach (w tym celu zakupiłem nawet Prometeusza), ale okazało się, że to nie to. Bardzo (w moim odczuciu) zdewaluował ten materiał, starsze płyty lepiej się bronią. Odnoszę też wrażenie, że ten cały nurt awangardowego bm gdzieś się rozmył po roku 2000, takie granie nie bardzo ze mną rezonuje ;) Z płyt wydanych w Norwegii na przełomie wieków i tak największym i nieustającym kultem otaczam Satyricon (za Rebel Extravaganza), Thorns (za s/t) i Dodheimsgard (za 666 International). Musiałbym sobie przypomnieć Fleurety, dawno nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy fanem jakieś wielkiej awangardy, tym bardziej w blacku nie byłem, ale Ihsahna solowo uwielbiam. Ma trochę wspólny pierwiastek z Opethem, tyle że tamci poszerzali horyzonty Death Metalu i bardziej progresywnie, teraz poszli w progresywny rock.
Pierwszego albumu Emperora nie jestem w stanie przesłuchać, totalnie nie moja bajka, ze 3 podejścia robiłem i nie idzie, za to Prometeusza łykam od razu.

Co do Satyricona, to nie wiem czemu, ale jak ich słyszę to mnie się śmiać chce, taki "pocieszne" to blackowe brzmienie ich, wyobrażam sobie takie leśne ludki chcące być groźne, ale wyglądają zbyt pociesznie :D

Tymczasem chyba broda szybciej zaczęła mi rosnąć, jak poszukać to i pełny album do wzięcia:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, proszę Pana, ale horyzonty death metalu poszerzał Gorguts, a teraz Ehnahre ;) Opeth ostatni raz słyszałem w 2003 lub 2004, później nie grali już nic dla mnie interesującego.

Zgaduję, że nie słyszał Pan wzmiankowanego albumu Satyricon. Radzę zatem nadrobić zaległości - z pierwszymi trzema niewiele ma, stylistycznie, wspólnego. Do momentu RE to był właśnie taki leśny black metal, takie czasy (choć The Shadowthrone lubię niezmiennie do dzisiaj) ;)

Tak samo Emperor - opus magnum to dwójka i trójka (może Ci się spodobać, nie wiem ;)), niejeden połamał sobie zęby na ItNE (sam miałem ten problem ;)).

Amon Amarth nadal nagrywa metodą copy-paste, czy coś się zmieniło przez tych -naście lat, które minęły od mojego ostatniego kontaktu z nimi? Przyznam szczerze, że nie trawię takiego generycznego grania. No, ale w końcu to Metal Blade, duża marka na rynku naszych zachodnich sąsiadów ;) Choć mają w katalogu kilka świetnych kapel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoni to takie wikingowe AC/DC - grają niby to samo, ale nadal zjadliwie :D
Nie pisałem o Opeth jak o jakichś pionierach. Lubię ich 2-3 płyty, nie więcej.
Teraz odpaliłem parę "nowszych" kawałków Satyricon, nadal ten wokal brzmi leśno i pocieszno :D

Ot, szukamy innych biegunów grania, ja się bardziej w thrash/groove/industrial i wszelakie hybrydy bawię, więc wycieczki na północ Europy rzadko robię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Rebel Extravaganza to Ty szanuj! :D

Opeth pionierami nijak nie są - i być nie mogli (musieliby zaczynać w latach 80. ;)), ale pisałeś o poszerzaniu przez nich horyzontów w death metalu, co mnie trochę zaskoczyło :P Choćw sumie wypracowali jakiś tam swój styl, mimo że później dokonali wolty i trochę się pozmieniało w ich muzyce. Czy na korzyść? Nie wiem, zespół wypadł z orbity moich zainteresowań już dawno temu.

Dla mnie AA jest nie-zjadliwe :D

 

A thrash/crossoverów Pan słucha? Invocator? Demolition Hammer? Solstice? Póżniejsze albumy Coroner, z Grin na czele? Z rzeczy nowszych, warto poznać się z Power Trip i ich debiutanckim Manifest Decimation - album kruszy szkliwo ;)

 

EDIT. ATH M50X polecałbyś? Jak się sprawdzają w cięższych brzmieniach na tle konkurencji?

Edytowane przez hex4986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zły dobór słów, chodzi mi o to, ze to deathowej jatki dodali coś fajnego, coś, co ich wyróżniło.

Z AA to pojedynczych utworów zazwyczaj słucham, czasem lubię sobie zapuścić to podniesienia rangi robienia zadań do poziomu walki między potomkami bogów.

 

U mnie thrash to Annihilator, Testament, Overkill, stara Meta i stara Sepultura niewiele więcej. Polski Virgin Snatch polecam.

Bardzie klimaty Machine Head, Lamb of God, Devildriver z takich "galopujących" szarpidrutów.

Głównie ze względu na taką muzykę wziąłem M50x, sprawdzają się wg mnie wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z AA to pojedynczych utworów zazwyczaj słucham, czasem lubię sobie zapuścić to podniesienia rangi robienia zadań do poziomu walki między potomkami bogów.

 

Umarłem :D

 

 

 

U mnie thrash to Annihilator, Testament, Overkill, stara Meta i stara Sepultura niewiele więcej.

 

Oczywista klasyka, chociaż... GDZIE JEST SLAYER?! :D Teutonów też pewnie jakichś znasz ;)

Może za jakiś czas sprawdzę te M50x, jak mi się już sprzykrzą moje Takstary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia parafialne:

 

1) Relapse, po wcześniejszym wydaniu reedycji kilku albumów Death, wreszcie wzięło na warsztat Scream Bloody Gore. Kompakty, winyle, t-shirty, longsleavy. Szczegóły i pre-order TUTAJ.

 

2) Odsłuchać i następnie zamówić można też drugi album australijskiego Howls of Ebb - konkretnie, TUTAJ. Zachęcam, bo to kawał grania :>

 

3) Jeśli ktoś tutaj jeszcze kojarzy taką kapelę, jak dISEMBOWELMENT, to w tym roku wyszła debiutancka płyta Inverloch (czyli zespół kolesi z d). Dostępny TUTAJ. Na zachętę:

 

Edytowane przez hex4986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wchodzę w ceny mniej dostępnych rzeczy, ale Symbolic, Human czy Individual Thought Pattern szeroko w miarę dostępne po 6-7 dyszek wyłącznie chodzą, czyli w cenach muzycznych premier.

 

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bachankas, ile chciałbyś zapłaciś za dwupłytową reedycję DEATH z nigdzie wcześniej niepublikowanymi wersjami i zupełnie nowym bookletem? Trzydzieści srebrników? ;) W Wielkiej Płycie ceny są chyba najbardziej korzystne, szczególnie jeśli poczekać na obniżkę (są 3-4 w ciągu roku). Ewentualnie załóż konto na EMP i wykorzystaj voucher (10% obniżka cen na pierwsze zamówienie).

Edytowane przez hex4986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności