Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

W 2005 roku nagrali jeden z najlepszych albumów w historii prog-death , wersja live jednego z kawałków powala mnie osobiście :) , ilość riffów na tym albumie jest masakryczna mało czegoś takiego słyszałem .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś zna zespoły grające muzykę podobną do vikingowej twórczości Bathory?

Ja stawiam Bathory dosyć blisko Moonsorrow. Myślę, że warto spróbować szczęścia.

 

Dzięki, przy większej ilości wolnego czasu na pewno sprawdzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś zna zespoły grające muzykę podobną do vikingowej twórczości Bathory?

Możesz spokojnie sprawdzić grecki Macabre Omen - w zeszłym roku wydali co najmniej dobry album ("Gods of War - At War").
O proszę, widzę, że sporo tu miłośników twórczości Bathory, mam dużo do przesłuchania, dzięki! :)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usług :)

Tymczasem w kategoriach

"Najbardziej poryty utwór roku" i "Najbardziej poryty klip roku"

na prowadzenie wysuwa się Rob Zombie z utworem "Well, Everybody's Fucking In A U.F.O." zapowiadającym nowy album o wdzięcznej nazwie

"The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser":

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dobre pytanie mam.

 

Jak się lubi Ihsahna tego bardziej właśnie progresywnego, nieco awangardowego, to jakich płyt Emperora szukać? Przesłuchałem In the Nightside Eclipse - nie dla mnie takie mocno blackowe klimaty.

 

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Ihsahn solowo rozwija patenty rozpoczęte na Prometheus: The Discipline of Fire & Demise, czwartego studyjnego albumu Emperor, więc jest szansa, że ten akurat przypadnie Ci do gustu. Jedynka jest surowa, za to dwójka wchodzi gładko (choć to nadal black metal - symfoniczny bo symfoniczny, ale jednak). Co do trójki (IX Equilibrium), to musiałbyś sam posłuchać - opinie na jej temat są różne, w każdym razie - moim zdaniem - nie jest podobna ani do dwóch pierwszych, ani do Prometheus.

Z progresywnego grania z Norwegii, to Kolega zna Ved Buens Ende?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shining uwielbiam za miks groove'u, industrialu, szaleństwa i nutki jazzu, a Ihsahn jest bardziej drobną odskocznią od tego, czego ostatnio głównie słucham - Machine Head, Lamb of God, Trivium DevilDriver i takie klimaty bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zespoły, których z kolei ja nie słucham w ogóle :D

Gdybyś jednak znalazł czas i miał chęć na norweską black metalową awangardę, to z "czystym" sumieniem mogę polecić właśnie Ved Buens Ende, Virus, późniejsze Dodheimsgard i Fleurety oraz Manes (wcześniej to "surowizna", która pewnie by się u Ciebie nie przyjęła). Z trochę innej beczki - warto wziąć na warsztat fińską rewelację ostatnich lat, Oranssi Pazuzu. Na razie tyle :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kwartał w zasadzie już za nami, można więc się pokusić o jakąś polecankę co ciekawszych płyt wydanych w tym okresie. Rozrzut stylistyczny jest dość duży - od amorficznej młócki po kosmiczne odjazdy z użyciem substancji psychoaktywnych ;) Zaznaczam, że to tylko co bardziej reprezentatywne przykłady tego, co się obecnie dzieje na scenie metalowej - nie będę wrzucał jakiejś totalnej "surówki" ;)

Lecimy alfabetycznie.

 

 

Altarage Nihl

 

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji. Podobnie ma się sprawa z debiutem Altarage. Duży ładunek gruzu, co przekłada się na pozorną amorficzność - ale niech Was to nie zwiedzie! Struktury utworów są tutaj, mimo wszystko, wyraźnie zarysowane, podkreślone ponadto solidną dawką dziczy. Pretendent do podium w kategorii gruz death metalu ;) Jestem kupiony (CD, oczywiście, również).

 

 

 

Brutality Sea of Ignorance

 

Czy trzeba przedstawiać ten zespół? Twórcy genialnej Screams of Anguish powracają po kilkuletniej przerwie i wielu perturbacjach z albumem, który nie przynosi w zasadzie żadnych zmian stylistycznych w ich muzyce (może poza coverem Bathory ;)). Osoby, które znają poprzednie płyty, nie zawiodą się (choć wspomniany cover może nieco uwierać). Ci, którzy nie znają, nie powinni zostać odrzuceni - death metal serwowany przez Brutality wchodzi gładko jak Żołądkowa Miętowa ;) Poniżej tytułowy wałek.

 

 

 

Chthe'ilist Le dernier crépuscule

 

Kanada metalem stoi. W zasadzie nie ma roku, w którym nie wyszłaby z tego kraju płyta, która nie narobiłaby dużego szumu. Tak jak w 2015r. mieliśmy do czynienia z potężnym ciosem wyprowadzonym przed Adversarial, tak w tym mamy zmianę strategii. Chthe'ilist proponuje inne podejście do death metalu, bardziej progresywne i "udziwnione". Jeżeli ktoś poszukuje następców fińskiego Demilich, to pretendentami są podobno właśnie ci Kanadyjczycy ;) Osobiście, nie do końca przekonuje mnie ten materiał, jednak nie mogę mu odmówić wysokiego poziomu kompozycyjnego zakręcenia i klimatu.

 

 

 

Oranssi Pazuzu Värähtelijä

 

Finowie wyskoczyli z czwartą płytą, i jeśli zna się poprzednie, to tę trzeba sprawdzić koniecznie - bezapelacyjnie i do samego końca ;) Wprawdzie tytuł płyty może budzić pewne obawy ( :D), ale spokojnie - cytując klasyka: TECHNICIÄNS ÖF SPÅCE SHIP EÅRTH THIS IS YÖÜR CÄPTÅIN SPEÄKING YÖÜR ØÅPTÅIN IS DEA̋D. Załoga OP, być może wspomagając się pewną "przyprawą" ;), nawiguje dalej w odmęty Kosmosu - choć tej eksploracji bliżej do klasycznego "bad trip".

 

 

 

Protector Cursed and Coronated

 

Rzecz dla fanów teutońskiego thrashu. Bez ceregieli i gry wstępnej, Protector uderza z siłą większą, niż na Reanimated Homunculus. Więcej pary, więcej hitów, więcej zabawy. Ostatnie płyty Wielkiej Czwórki? Nie słyszałem żadnego (w całości - w planach mam sprawdzenie Slayer i Anthrax, Megadeth nie dla mnie ;)), za to ten krążek - jak najbardziej, kilkukrotnie, i za każdym razem miałem frajdę. Dla niedowiarków - wetknijcie palec w tę oto ranę ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=_FRsSy6Z7rw

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności