Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Sony Z7m2 za 1800 zł

Ale duża ostrożność bo konto nowe - od stycznia na OLX, więc tylko odbiór osobisty, ale Warszawa, wiec może ktoś skorzysta
https://www.olx.pl/d/oferta/sony-mdr-z7m2-sony-CID99-IDYq53h.html

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BearPL napisał(a):

Sony Z7m2 za 1800 zł

Ale duża ostrożność bo konto nowe - od stycznia na OLX, więc tylko odbiór osobisty, ale Warszawa, wiec może ktoś skorzysta
https://www.olx.pl/d/oferta/sony-mdr-z7m2-sony-CID99-IDYq53h.html

Istotnie była to okazja. Szybko poszły. 

 

HE400se bez niewidzialnych magnesów za 270 zł :
https://allegrolokalnie.pl/oferta/hifiman-he400se-rzs

 

Massdropowe HE-X4 za 350 zł :
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sluchawki-hifiman-hex4

 

Utopie OG z dodatkowym kablem od Niemca za ~ 7500 zł :
https://www.head-fi.org/classifieds/focal-utopia-og.61301/

Edytowane przez x86
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, x86 napisał(a):

HE400se bez niewidzialnych magnesów za 270 zł :
https://allegrolokalnie.pl/oferta/hifiman-he400se-rzs

 

Massdropowe HE-X4 za 350 zł :
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sluchawki-hifiman-hex4

 

Niby fajnie, ale chyba wolałbym z mp3store nowe wziąć za trochę więcej. Możliwość zwrotu jakby wadliwa sztuka się trafiła i gwarancja 24m. 

 

Właściwie to korci mnie kupić zapasową parę hifimanów. :D W Sundarach chodzić nie będę po domu. A w HE4xx muszę naprawić i czasem coś tam wpada w wibracje, przy basie. HE400se będą też prostsze w korekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stefanbat napisał(a):

ABYSS TC za 2800 euro, myślę że to będzie szybka sprzedaż. 

https://www.head-fi.org/classifieds/jps-labs-abyss-tc.61316/

Gość ma zerowy feedback...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Niby fajnie, ale chyba wolałbym z mp3store nowe wziąć za trochę więcej. Możliwość zwrotu jakby wadliwa sztuka się trafiła i gwarancja 24m. 

Mp3 store ma aktualnie promkę 449 zł za nowe bo normalna ich cena to 589 zł ale warto zauważyć, że w innej wersji magnesy. "Trochę więcej" jeżeli chodzi o kwotę 179 zł faktycznie nie wydaje się wielka różnica ale to już indywidualna sprawa każdego z nas bo % to już sporo tak samo jak wybór pomiędzy 5000 zł za używane czy ok 8300 zł za nowe :)

 

2 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Właściwie to korci mnie kupić zapasową parę hifimanów. :D W Sundarach chodzić nie będę po domu.

Serio ? W Twoim przypadku to chyba mija się z celem, mając lepsze słuchawki ;) Do chodzenia po domu szukałbym wersji BT. Może Deva Pro ? Ja wskoczyłem w Anandy BT jak pojawiła się okazja na używki, zaś do "ciorania" na zewnątrz bo prawdopodobnie będę potrzebował przy okazji do komunikowania się z "bazą" zakupiłem Edifiery W800BT Plus. Wkrótce dam znać czy idzie tego słuchać i rozmawiać przez tani produkt od nowego właściciela Staxa ;) Tutaj spoko recenzja :

Cytat

A w HE4xx muszę naprawić i czasem coś tam wpada w wibracje, przy basie. 

Zajrzyj czy nie wpadł tam jaki okruszek czy włos i blokuje płynną pracę membrany.

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, x86 napisał(a):

Mp3 store ma aktualnie promkę 449 zł za nowe bo normalna ich cena to 589 zł ale warto zauważyć, że w innej wersji magnesy. "Trochę więcej" jeżeli chodzi o kwotę 179 zł faktycznie nie wydaje się wielka różnica ale to już indywidualna sprawa każdego z nas bo % to już sporo tak samo jak wybór pomiędzy 5000 zł za używane czy ok 8300 zł za nowe :)

Jak liczymy każdą złotówkę to jest wtedy sens. Z tym, że kupując w promce mp3store ten dodatek to też zabezpieczenie. Jak można iść do osoby która sprzedaje i sprawdzić ich stan porobić testy czy równe kanały, czy nic nie brzęczy, nie ma zniekształceń itd. to jest to opcja na oszczędność licząc na to, że przez te co najmniej 2 lata nic nie wyskoczy. Lecz za 180zł spokój ducha na 2 lata to dla mnie dobra transakcja. Co innego jak byśmy brali jakieś bardziej sprawdzone słuchawki. 

 

16 minut temu, x86 napisał(a):

Serio ? W Twoim przypadku to chyba mija się z celem, mając lepsze słuchawki ;)

 

Aż takie mobilne nie muszą być, po prostu coś do Q5k przy zmienianiu miejsca odsłuchowego. HE4xx dalej bardzo lubię pomimo posiadania Sundara. Nie grają takim hifi, czy też dojrzałością Sundar, ale mają coś takiego w sobie co obiektywnie może jest na minus, ale ja je właśnie za to lubię, mają taką muzykalność. Wiele osób chwali je podnad HE400se, choć te mają niższe zniejształcenia i gładszą górę. Więc teoretycznie dla mnie mogłby być nawet lepsze. 

 

Nawet na pewno mija się z celem. Lecz może chodzi mi o efekt nowości. ;) Dlatego jeszcze się waham.

34 minuty temu, x86 napisał(a):

Zajrzyj czy nie wpadł tam jaki okruszek czy włos i blokuje płynną pracę membrany.

 

Też tak myślę, ale nie miałem motywacji, by zajrzeć, ale w końcu będę musiał. Ostatnio to znikło po czym znów się pojawiło. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash na Zen Stacku HE400SE brzmiały dla mnie jak odrobinę gorsze Sundary, porównywałem je z Sundarą przez tydzień i różnic trzeba było doszukiwać się na siłę, mogę zabawić się w cyferki i powiedzieć, że Sundara tak z 10% lepsze :D wtedy zapłaciłem 700zł za nowe HE400SE a za używane Sundary chyba jakoś 1300zł. Absolutnie nie widziałem sensu, żeby dopłacać prawie 2 razy, aktualnie nie mam już żadnych, ale wtedy szybko sprzedałem Sundary. Moim zdaniem Zen Dac jest przetwornikiem podłej jakości (Can to bardzo fajny wzmacniacz) i może na lepszym sprzęcie te różnice są większe. Jedyne, co zauważyłem, to że dźwięk ma trochę więcej powierza i bardziej rozchodzi się na boki, gra trochę bardziej horyzontalnie, przy czym HE400SE to dwie ściany dźwięku z lewej i z prawej, ale celowo nie mówię, że Sundary mają lepszą scenę, bo sceny w obu nie uświadczyłem, jeden wielki bajzel z lokalizacją instrumentów. Bas słaby na obu, niektórzy mówią, że HE400SE jaśniejsze, ale mnie akurat cykanie perkusji zawsze bardziej przeszkadzało w Sundarze.

 

PS. Nie zdziwiłbym się, gdyby za ten bałagan ze sceną odpowiadały stockowe kable, które są chyba najgorsze na rynku. Podobnie niesprecyzowany dźwięk miałem na stereo przy głośnikowych Cordialach 10zł/m, na Tellurium Q Ultra Blue scena się odpowiednio poukładała.

Edytowane przez LeonidK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IFI cała seria ZEN .....  ufff tyle lat tyle wersji urządzeń i we wszystkich zastosowany jest słabiutki potencjometr bez zbalansowania kanałów od początku skali i zalecenie firmy IFI Audio aby odsłuch rozpoczynać na godz. 9.00-tej ??!! w skali potencjometru bo inaczej będzie na jednym z kanałów głośniej.

Szczególnie upierdliwe jeżeli masz wysoko-skuteczne IEM to wtedy 

drugie zalecenie aby zastosować ??!! ich adapter podnoszący impedancję iEMatch+ żeby nie ogłuchnąć i potencjometr przekręcić poza obszar braku zbalansowania.

(to nie wyssane z palca info tylko oficjalna informacja)

Miałem kilka  i nie dziękuję nigdy więcej

Edytowane przez peter321
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LuQi napisał(a):

To od jednego z naszych forumowych kolegów. Słuchałem tego egzemplarza. Polecam, jeśli ktoś ma czym to napędzić.

Edytowane przez BearPL
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności