Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! To mój pierwszy post tutaj, ale obserwuję to forum od dłuższego czasu :) Postanowiłem napisać, bo widzę że znacie się na rzeczy :) Otóż, po przestudiowaniu połowy z tych 350 stron tego tematu, postanowiłem pojechać do Saturna do Złotych Tarasów i sprawdzić te cudeńka Creativa. No i tak jak myślałem, wgniotło mnie. I tu mam pytanie: w Saturnie te słuchawki kosztują 399 zł. Czy egzemplarze proponowane na allegro mogą być oryginalne, skoro kosztują odpowiednio od 192 zł (http://www.allegro.pl/item1056279531_sluchawki_creative_aurvana_live_f_vat_22.html) do 225 zł (http://www.allegro.pl/item1065784785_creative_sluchawki_aurvana_live_kurier_w_wa_fv.html) ?? Chciałbym je zakupić, ale boje się że to jakieś podróby, chociaż wszystko niby jest, BOX itd :) Jak myślicie, to ściema jakaś, czy one naprawdę tyle kosztują ? :) Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zł ale zdzierają kasiorę ohmy.gif w komputroniku są za jakieś 230zł

 

http://www.allegro.p...tui_jakosc.html

 

sklep zaufany już kiedyś kupowałem słuchawki od nich i nie miałem żadnych problemów z gwarancją.

Edytowane przez Krzychoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zakupiłem te słuchawki w komputroniku za 239zł. Grały sobie na razie spokojnie całą nockę. Mają bardzo dużo basów, na razie i pewnie już tak zostanie nie najlepszą górę i jakąś mega dziurę w średnicy z między innymi wokalem. Brzmią minimalnie lepiej, niż podłączone od razu po kupieniu ale mają jakiś taki efekt grania zza jakiejś ściany / zasłony. Granie jest bardzo miękkie. Mam nadzieję, że jeszcze się wygrzeją bo na razie to rewelacja nie jest i moje stare technicsy zjadają je na śniadanie jakością średnicy i wysokich tonów.

 

ps. Słuchawki mają ciekawy efekt. Na źle nagranych utworach, w których występuje przester na basie, creativy go nie odgrywają :)

 

A jeszcze co do ogrzewania uszu. Ciężko w nich wytrzymać w te temperatury w domu. Głowa mi się poci niesamowicie. Gąbki są fatalnej jakości.

 

Nie ma ktoś w Łodzi na sprzedanie z 1.5m kabla conducfil?

Edytowane przez michallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A nie wiem czemu, ale mnie nie "wgniotło". A byłem nastawiony optymistycznie ;P

Ogółem po kilku h grania jakoś już mi się bardziej podobają, ale ep-630 uważam za takze dobre.

No ale musze być dalej optymistą i liczyć na coraz to lepsze granie. Niedługo może posłucham ich na iPodzie video jak zakupię.

Może brak wielkiego wgniatania jest spowodowany Zenem Micro, tudzież integrą z PC, bo tylko z tego korzystałem.

Do PC mam podłączone do takiego pilota na kablu od głośników Creative 5.1 ...

No nic, zostawie je dzisiaj na nockę.

 

PS W CH Targówek (warszawa) w saturnie CAL'e są po 350 ... O.o Ja kupiłem za 211 na allegro z przesyłką. Doszły po 3 dniach od zamówienia :)

Edytowane przez Micusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po nie pójdę, przez całą noc grały sobie z zenka pod łóżkiem, a rano w szafce , bo dalem trochę głośniej.

W sumie to wieczorkiem późnym już mi się ich lepiej słuchało :) Ale jak pisałem może to być też wina źródła .. Na N95 fajnie grają, ale niestety albo jest zepsuta albo niedopracowana -da się słuchać jeszcze jak jest wokal, to wtedy nie słychać tego szumu...

Swoją drogą może po prostu się za bardzo napaliłem, wszyscy piszą że są hiper, mega. No ale złe na pewno nie są. :)

 

edit:

autosugestia, na 100%, ale tak jakby lepiej :rolleyes:

Edytowane przez Micusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cal`e miały swój czas świetności, zwłaszcza, że przez pewien okres kosztowały nawet 150zł, wówczas ciężko było znaleźć coś lepszego w tej, a nawet wyższej cenie. Swoją drogą, jedna noc wygrzewania to mało, dla jakichkolwiek słuchawek, więc dałbym im jeszcze trochę czasu. W mój gust Cal`e wpasowują się wyśmienicie, zwłaszcza w jazz`ie, gdzie to stwarzają bardzo ciasny, lekko zadymiony klimat. 

 

Co do hiper, mega... to owszem tak jest, głównie dla osób, które nie miały wcześniej styczności z czymś co prawidłowo odtwarza dźwięki. Jeżeli ktoś już miał do czynienia z różnymi dobrymi słuchawkami, to wywrzeć na takiej osobie podziw jest raczej ciężko, gdyż słuchawki takie nie tylko muszą zagrać dobrze, ale muszą jeszcze trafić w gust danej osoby, co takie proste w cal`e :P nie jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jakby nie bylo nie miałem w uszach ep630 od zakupu CAL'i ale to głównie przez wygodę, wiadomo że milej z nausznymi.

A swoją droga ja nie miałem styczności wczesniej z super dobrymi słuchawkami :) Ogółem dobre są i może sobie zrobię recabling za jakiś czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zgodzić się z flashem. Kiedyś jak kupilem CAL były one dla mnie czymś rewelacyjnym a opinie że grają jak słuchawki 3-4 razy droższe dolewały oliwy do ognia.

Z lepszymi Denonami D1001 było podobnie aż do zakupu HD580 i HD650 i dopiero teraz rozumiem co znaczy cholernie sztuczne i porozrzucane dolne pasmo. CAL w tym przypadku wypadają bladziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Cal`e jak najbardziej lubię, prawie, że uwielbiam, gdyż na chwilę obecną trafiają w mój gust, co nie znaczy, że są rewelacyjne pod każdym względem.

 

@Caleb, a ja mam akurat tak, że często gęsto w ślad za moim krytycznym zdaniem podąża reszta "ekipy" :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie.

Nie jestem specjalistą w dziedzinie słuchawek ani w dziedzinie muzyki. Zastanawiam się nad wymianą moich starych, chyba już ponaddziesięcioletnich słuchawek Sony MDR CD-780 na jakieś nowe. Z jakości dzwięku starych byłem i jestem bardzo zadowolony ale są już mocno zniszczone. Przeczytałem tą recenzję i chodzi mi po głowie zakup Creative Aurvana Live! w zamian za te stare. Czy jednak to dobry pomysł? Jak się mają moje stare do tych nowych? Może znajdzie się tu ktoś kto zna jedne i drugie i byłby tak uprzejmy powiedzieć mi choć parę słów. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Andrzej.

Edytowane przez ash71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do działu "Co Kupić - Słuchawki". Wbrew pozorom nie jest to dział do rozmów o planowanych zakupach

 

Witam

Nie chodzi mi o kupowanie. Chodzi mi o porównanie, a jesli mnie wzrok nie myli to w tym wątku ludzie wypowiadają się porównując testowane słuchawki do innych dziesiątki, jeśli nie setki razy...

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 2 minuty słuchania byłem lekko zwiedzony, ale czułem, że wygrzanie wiele zmieni - teraz mają 0,5h za sobą i już miażdżą to co przesłuchiwałem przed nimi do 300zł (taki był mój limit). Nie mięli ich w MM, więc kupiłem w ciemno i nie żałuje (a jeszcze się nie wygrzały).

 

PS: To była dość obiektywna opinia, ale nie całkiem bo lubię ten sposób przedstawiania muzyki - "kameralny pokoik" jak to się wyraził autor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności