Skocz do zawartości

W Co Gracie?


deritv

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zaczynajcie? Weź się cofnij strone czy dwie do tyłu, nikt go nie ma zamiaru zaczynać bo już się przed chwilą dyskusja na ten temat odbyla ^_^.

Znając to forum, do jutra może być pięć stron do przodu ;p

 

Apropo konsol, ja w sumie jestem urodzonym pecetowiczem - pomijając kilka przypadków, na konsolach w sumie nie grywam... ale opcja wydaje się być kusząca. Może w nowej chacie, gdzie będę miał kupę miejsca sprawię sobie jakieś xpudełko ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kontynuując tę dyskusję nie miałem zamiaru wywołac kolejnego starcia pc vs konsola. Aczkolwiek werdykt dla mnie jest prosty.W kwestii gier konsola jest dużo lepsza. Tak czy siak jeśli chodzi o moje wymagania, oczekiwania, fundusze oraz własną sytuację dalej nie wiem co wybrac. Wy sobie tu piszcie, wymieniajcie się argumentami a ja sobie pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymieniajcie się argumentami a ja sobie pomyślę

 

Zajrzyj gdzieś na pierwsze strony tego tematu, też się już toczył ostry batalion na ten temat. Dużo się od tamtego czasu w kwestii wyższości konsoli nad pctem nie zmieniło :). Oczywiście mówię tu o graniu, bo wykorzystywanie konsoli do pracy to dla mnie absurd :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chillstream'a :

 

Wersja ps3 jest zupełnie inna od wersji xboxowo/pctowej. Ma inny kształt i zamieniony miejscami krzyżak z analogiem. W wersji PS3 jest to duży dopracowany i wygodny pad na bazie dualshock'a , w wersji xboxsowej jest to coś na kształt kontrolera od xboxa, ale wg mnie jest za mały przez co niewygodny. Po pierwsze trochę za małe chwytaki ( tzn te boczne wypustki za które się pada trzyma ), po drugie wystająca komora wiatraczka, która utrudnia wygodne trzymanie, po trzecie ogólnie za mała konstrukcja tego pada przez co palce pod spodem jeśli by je wyprostować po prostu nachodzą na siebie. Pad jest bardzo lekki i jest lżejszy z tego co pamiętam od rumblepada 2 i porównywalny wagowo do chińszczyzny ze wskazaniem na lekko lżejszy. Z gierkami nie ma problemów, a w razie jakby co zawsze można znaleźć alternatywne sterowniki do padów na microsoftowskich rozwiązaniach zamieniających spusty na guziki n.p. Generalnie ze spustami to ściema, jak lekko to prawie nic, jak trochę bardziej to już praktycznie do oporu. Ze względu na sprężyny wypychające te spusty na zewnątrz zapomnijcie o korzystanie ze spustów jak z przepustnicy. Co do lekkich wychyleń analogów to takie gierki jak wszelkie piłki nożne, czy tpp jak tomb rider reagują na to prawidłowo, ale mimo wszystko, rzadko się z tego korzysta ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

PES 09, NHL 09, F.E.A.R. tylko na multi ^^, GTA IV, Granade Espada, czasami Silkroad Online, Oblivion IV, Heroes V, Twierdza Deluxe, Civilization IV, na PSX (Emulator) WWF Smackdown 2 Know Your Role!, Tekken 3, Bloody Roar 2, Wu-Tang, Crash Team Racing, Crash 1,2,3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam doła po przejściu gta4 ;]]

 

cudna gra z cudną fabułą. :*

Wybrałeś rewanż? B)

 

Też skończyłem i o ile gra jest świetna, wymiata wykonaniem, to fabuła nie zachwyca - mniej więcej poziom GTA3 - tylko czekać na kolejne odsłony na tym (poprawionym!) silniku - liczę na coś z stylu VC na silniku GTA4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawię przeszedłem super grę logiczną WOG (World Of Goo, skrót brzmi jak nieoficjalny dodatek do HoM&M III :D) polecam. Zostały mi 2 plansze. Po krótce, to trzeba łączyć ze sobą takie kulki, robiąc łańcuchy. W zależności jakie to są te kulki, to mają różne właściwości ( jedne się palą, inne rozciągają itd) Nowa gierka, z poprzedniego ( 2008 ) roku w 2D ale oprawa graficzna i audio wymiata w swojej lidze :D Podobnej gierki nie widziałem, dla miłośników gatunku ( i nie tylko ), po prostu trzeba zagrać !

 

Poza tym jak zawsze, TDU na DFP, teraz katuję autka na torze... Nie ma to jak parę rundek Caterham`em :D

No i chyba muszę odwiedzić swoją postać w WOW`ie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem mirror's edge'a ;]

Wrażenia?

Gra imo świetna(zarówno gameplay, jak i grafika), to było dokładnie to na co czekałem, ale:

- króóóóótka, jak zacząłem się rozkręać, akurat się skończyła(chyba przejdę jeszcze raz na hardzie ;p)

- walka mogłaby być trochę lepiej zrobiona(jest całkiem całkiem, ale polecane przez grę ciosy w stylu bieg po ścianie i na przeciwnika bardzo ciężko efektywnie zastosować)

- animowane wstawki są tragiczne, wzięli by pierwszych lepszych japońców/koreańców i wyszłoby sto razy lepiej ;p

 

ps. spolszczenie SUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grać w demo F.E.A.R.2 . Jeżeli cała gra będzie miała taki klimat co to demko to szykuje się bardzo miodna gra z Klimatem być może nawet cięższym niż jedynka. Już dawno temu żadna gra nie powodowała u mnie takiego tętna i małego stężenia krwi w adrenalinie płynącej w żyłach. Trzeba zagrać żeby to zrozumieć. Mogę się tylko lekko przyczepić do "etapu" kiedy chodzi się w pancerzu bojowym gdyż robi się wtedy po prostu zwykła siekanka.

Jeżeli chodzi o wymagania to są całkiem całkiem. Na rocznym kompie (C2D e6750, 2 GB ramu, GF 8800 GTS 512) w 1600x1200 ze wszystkimi ustawieniami na maksymalnych wartościach gra średnio utrzymywała ~50 FPS.

Coś czuje że w dniu premiery stanie u mnie na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo mirror's edge, co prawda wymaga sm2, ale za to ma co zaoferować graficznie ;]

 

Nie, Mirror wymaga 8800 gejforce'a, a ten raczej pod SM 2.0 się nie podlicza ( coś w wyższej wersji ).

 

Konsoli nie mam zamiaru kupować. Dla mnie to nieludzkie jest granie padem jakąkolwiek strzelaninę ( auto aim przemilczę - brak satysfakcji z gry ). W Fallout'a 2 nie pogram, w Starcrafta nie pogram. Oblivion jest o dziwo.

 

P.S. Właśnie przypomniałem sobie o Wii! Ta konsola zmiata IMHO PS3 i Xboxy. Nie ma na niej za***** wy****** grafiki w full-hd, ale jest grywalnie i fajnie czego nie można powiedzieć o ostatnich hitach ( takiego Gears Of War2 skończysz szybko w singlu i pograsz troszkę w multi i po tygodniu/miesiącu ląduje na półkę, co kosztowało nas ponad 150 zł! Szalone pieniądze jak za takie gry... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Właśnie przypomniałem sobie o Wii! Ta konsola zmiata IMHO PS3 i Xboxy. Nie ma na niej za***** wy****** grafiki w full-hd, ale jest grywalnie i fajnie czego nie można powiedzieć o ostatnich hitach ( takiego Gears Of War2 skończysz szybko w singlu i pograsz troszkę w multi i po tygodniu/miesiącu ląduje na półkę, co kosztowało nas ponad 150 zł! Szalone pieniądze jak za takie gry... ).

 

 

taaa przynajmniej łapa nie odpada przy gearsie, no moze poza szczenką ktora opada momentami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności