Skocz do zawartości

W Co Gracie?


deritv

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbawilo mnie to.

 

Nie doczytales chyba wszystkiego co napisalem. Nie nazywam ludzi ktorzy posiadaja konsole wybrancami. Chyba to juz wytlumaczylem wczesniej. Pewnie nie doczytales.

 

Rodzice nie kupili mi xboxa ani innej konsoli na urodziny. Ba! nie posiada xboxa ani hd w kazdym pokoju. Nie gram na kanapie ze skrzywionym kregoslupem. Moje kupno konsoli takze bylo swiadomym wyborem. Nie jestem ani fanbojem, ani rozwydrzonym snobistycznym dzieciakiem, ktory kupil konsole dla szpanu. Dla Ciebie liczy sie czysty fun z grania - dla mnie tez. A Twoja wypowiedz wcale nijak sie ma do tego co napisales na wstepie o ponadpodzialowym graniu. Ucierasz pewne schematy dla gracza konsolowego nie popierajac argumentami. To, ze nie lubie bawic sie w konfiguracje sprzetowa i smiesza mnie komentarze typu "czy mi to pojdzie?" nie oznacza, ze jestem dzieciakiem ktory dostal konsole od rodzicow i ma ja tylko dlatego, ze grzebanie w blaszaku przerasta jego umiejetnosci i wiedze.

 

Nigdzie nie napisalem o tym, ze Ty siedzac przed ekranem monitora jestes gorszy. Sam przeciez przed nim siedze i nie wyobrazam sobie zycia bez komputera. No ale mi komputer sluzy do innych celow.

 

Pozdrawiam ;)

 

EDIT

 

Zeby nie bylo takiego calkowitego OT - jak dla mnie wszelkie sportowe lepiej gra sie na padzie i nie wyobrazam sobie grania np w PESa na klawiaturze. Co do strzelanin czy gier takich jak GTA to zdecydowanie myszka. Choc do Medal Of Honor na padzie da sie przyzwyczaic. Z dwoma dualami (prawy odpowiedzialny za celowanie, lewy za chodzenie) jest to jako tako znosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na Athlonie 64x2 5.400 puszczonym na 3.6GHz (Std. 2.8), 3GB RAM, GeForcie 9800GT w 1024x768 na low-medium mam ~18 klatki w porywach. Momentami okolo 10 (mometami = czesto). Oczywiscie najnowsze drivery do GTA IV oraz Patch z RockStara zaaplikowany.

hmmm.. u mnie na 1440x900 chodzi lepiej, przy grafice 9600gt o_0

 

 

Tak, mam tego pada i jest wykrywany jako windows controller, ba nawet działa na sterach ze strony microsoftu do ich kontrolera. Uwaga taka, że pad w przeciwieństwie do pozostałych padów do pieca nie jest w ogóle wykrywany bez sterów, które można sciągnąć ze strony microsoftu po uprzednim potwierdzeniu oryginalności systemu ( mnie tam pikuś, ale dla niektórych może być to problem ), albo poprzez umiejętne posługiwanie się googlem. Nawiew przydaje się osobom, którym od trzymania tego urządzenia podczas gry pocą się ręcę ( ja do takich osób nie należę, ale znam sporo osób, którym ten patent przypadł do gustu ), niestety pad zawsze zaraz po podłączeniu warczy zanim wiatraki się rozruszają. Co do zakupów pada do pieca - polecam logitech rumblepad 2.

W normalnych grach(tych bez loga games for windows) nie ma z nim problemów?

 

Jak na razie jadę na jakimś chińczyku za 3 dychy i w sumie gra się przyjemnie, z tym że mam parę uwag:

- grając np. w pes'a 2009 mam coś takiego, że analog działa praktycznie jak zwykłe strzałki - nie mogę sobie normalnie wycelować manualnego podania, tylko mam albo w bok, albo 45' skos, albo całkiem góra/dół. Podobnie w innych grach, najczęściej lekkie wychylenie to od razu np. gaz do dechy(mimo, że w kalibracji w windowsie wygląda całkiem precyzyjnie)

- przyciski 1,2,3,4 przydałoby się zamienić na xyab ;]

- spusty(znaczy się te z tyłu niżej, nie wiem czy dobrze mówię) są troche niewygodne - jak położę palce na wszystkich tylnych przyciskach, to pad trochę niepewnie leży w dłoni, a przekładanie palcy z dołu pada jest też niewygodne

 

Chillstream, tyle że w wersji PS3 testowałem na PGA i muszę powiedzieć, że przekonało to mnie do zakupu - z tym, że kupię raczej wersję xbox'ową.

Raz, że ogólnie zrobił świetne wrażenie, a po drugie właśnie zdarza mi się mieć spocone ręce... no i to wianie przyjemne jest ;p

 

A jak z ciężarem, w porównaniu do zwykłych padów(chodzi mi o to, czy pad przez ten system chłodzenia nie zrobił się klocowaty)?

 

 

Zeby nie bylo takiego calkowitego OT - jak dla mnie wszelkie sportowe lepiej gra sie na padzie i nie wyobrazam sobie grania np w PESa na klawiaturze.

Kiedyś, przechodząc(o zgrozo!) Devil May Cry 3 a potem też grając w PES'a 6 na klawiaturze, zastanawiałem się o co chodziło ludziom z tym "bez pada nie ma grania".

Po przesiadce na pada początkowo w sumie nie widziałem wielkiej różnicy(ba, trochę dziwnie mi się grało), ale z czasem stwierdziłem, że jednak pad wygodą biję na głowę wszystko(już o ficzersach z wykorzystaniem 2 analogów nie wspomnę) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jadę na jakimś chińczyku za 3 dychy i w sumie gra się przyjemnie, z tym że mam parę uwag:

- grając np. w pes'a 2009 mam coś takiego, że analog działa praktycznie jak zwykłe strzałki - nie mogę sobie normalnie wycelować manualnego podania, tylko mam albo w bok, albo 45' skos, albo całkiem góra/dół. Podobnie w innych grach, najczęściej lekkie wychylenie to od razu np. gaz do dechy(mimo, że w kalibracji w windowsie wygląda całkiem precyzyjnie)

- przyciski 1,2,3,4 przydałoby się zamienić na xyab ;]

- spusty(znaczy się te z tyłu niżej, nie wiem czy dobrze mówię) są troche niewygodne - jak położę palce na wszystkich tylnych przyciskach, to pad trochę niepewnie leży w dłoni, a przekładanie palcy z dołu pada jest też niewygodne

 

Chillstream, tyle że w wersji PS3 testowałem na PGA i muszę powiedzieć, że przekonało to mnie do zakupu - z tym, że kupię raczej wersję xbox'ową.

Raz, że ogólnie zrobił świetne wrażenie, a po drugie właśnie zdarza mi się mieć spocone ręce... no i to wianie przyjemne jest ;p

 

Nie lepiej kupic konwerter za 3 dyszki do pada? Tzn wnioskuje po wypowiedziach, ze posiadasz takowego od PS lub XBoxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu byla mowa o polskim rynku. Napisalem, ze caly swiat woli grac na konsolach, inaczej jest w Polsce.

 

to była mowa na temat różnicy ceny gier na PC i konsole , jeżeli nie zrozumiałeś

 

Gry sa drozsze bo sprzedaja sie w mniejszej ilosci od pctowych. Wydawca musi przeciez swoje zarobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupic konwerter za 3 dyszki do pada? Tzn wnioskuje po wypowiedziach, ze posiadasz takowego od PS lub XBoxa?

A skąd takie dziwne wnioski? ;]

Ja konsoli u siebie w domu na oczy nie widziałem, a owy chiński pad jest drugim(po kultowym sidewinderze) jakiego kiedykolwiek miałem w posiadaniu.

 

aha, apropo tej pierwszej uwagi(z analogami) - na jakimś lepszym padzie będzie to działało dobrze, czy to po prostu wina gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos , jesli tylko dla tej jednej gry chcesz inwestowac w komputer duze pieniadze to raczej nie, gry jest bardzo przeciatna , jedyne co w niej jest dobrego to reklama ktora to spowodowala , ze gra sprzedaje sie dobrze, wiele odob juz po kilku godzinach spedzonych z gra miala dosc tych powtarzajacych sie ciagle klimatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytales chyba wszystkiego co napisalem. Nie nazywam ludzi ktorzy posiadaja konsole wybrancami. Chyba to juz wytlumaczylem wczesniej. Pewnie nie doczytales.
Tak jak piszesz konsole mozna miec za 600zl a i tak masa ludzi woli kupic sobie nowego kompa zeby grac w Crisisa w full detalach :blink: . Ja uwazam ludzi ktorzy graja przed tv za wybrancow :P W sensie mentalnym, a nie jako ludzi z grubymi portfelami.

Dwa razy w ten sposób się odniosłeś do grania na konsoli jako bycia wybrańcem.

 

Nie jestem ani fanbojem, ani rozwydrzonym snobistycznym dzieciakiem, ktory kupil konsole dla szpanu.
Choc moze niektorych pctowcow juz sie nie da nawrocic.

Hmmm, czemu kogoś trzeba nawracać, nie można po prostu próbować przekonać kogoś argumentami?

 

A Twoja wypowiedz wcale nijak sie ma do tego co napisales na wstepie o ponadpodzialowym graniu. Ucierasz pewne schematy dla gracza konsolowego nie popierajac argumentami. To, ze nie lubie bawic sie w konfiguracje sprzetowa i smiesza mnie komentarze typu "czy mi to pojdzie?"

Tak, moja wypowiedź była specjalnie przekoloryzowana i ucierająca schematy niektórych graczy konsolowych, ponieważ ton Twojej wypowiedzi brzmiał dla mnie jak wypowiedź fanboja. Pisząc o tym że najnowszy procesor/karta graficzna są po pół roku nic nie warte zabrzmiałeś dla mnie trochę śmiesznie. Fakt, podzespoły do PCtów dosyć szybko tracą na wartości (szczególnie jak kupuje się tuż po pojawieniu się ich na rynku) oraz przez lenistwo programistów nierzadko nie optymalizujących gier w wystarczającym stopniu potrafią "starzeć" się dosyć szybko, ale to nie oznacza że jak się kupi sprzęt z głową i niekoniecznie wydając majątek to nie można się przez długi czas cieszyć wysokiej jakości grafiką w nowych grach. Obrazuje to między innymi moja wypowiedź. Mnie też niejednokrotnie śmieszą pytania "czy mi pójdzie na sprzęcie xxx" zadawane po raz n-ty skoro już jest wiele takich pytań ze zbliżonymi konfiguracjami.

Mi komputer służy do grania, ale również między innymi do nauki/rysowania w CADzie nierzadko korzystając ze specjalistycznych nakładek oferujących możliwości przeprowadzenia obliczeń które czasami wymagają niemałej mocy obliczeniowej.

 

Reklamy przed liga mistrzow, bandy reklamowe na stadionach, billboardy na przystankach (PSP, Loco Roco), na dworcu w Wawie ostatnio widzialem reklame Xklocka i Gears of War czy Little Big Planet na (o zgrozo!) NK :lol: . Moze to tylko chec zarobienia przed swietami, moze to zalazki trendu utrzymujacego sie od dawna na calym swiecie? Moze jedno i drugie...?

Sądzę że jest to spowodowane docieraniem do coraz większej ilości osób że gry komputerowe/ konsolowe przestały być wyłącznie domeną dzieci i coraz więcej dorosłych zaczyna spędzać czas przy tej formie rozrywki również w Polsce. Jak były robione różne badania w USA (wiem, specyficzny rynek) to wyszło że przeciętna wieku gracza jest powyżej 30 lat.

A tak na zakończenie, Peace Man ;) .

 

Też żeby nie było za bardzo off-topowo:

@Carlos -> Moja konfiguracja to C2D e6750 2,66 (@3,5 w rzadkich przypadkach), GF 8800 GTS 512, 2 GB ram i daje się po popędzeniu procka/grafy komfortowa grac w GTA4 w 1280x960.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Enermax 350W ( 26A ) wmiare chodzi z hd4850, ale widze ze zwalnia czasami komp...

 

jezeli ten amacrox ma wiecej niz ten moj enermax'ik na 12V to spokojnie uciagnie ;)

 

zwreszta dzisiaj zamowilem sobie Pentagrama 460W za 135zl, w sumie najlepsza zasiłka za taka kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasilaczu od tego ile podaje A na linię znaczenie ma jeszcze stabilność podawania. Za specjalnie nie znam się na markach i ich jakości jeżeli chodzi o zasilacze, mogę jedynie polecić poczytanie for na portalach komputerowych, np. pclab.pl . Trzeba się przekopać czasami przez tony postów ale w sumie przed większymi zakupami warto, wiedza nabyta w ten sposób zaowocuje dobrym zakupem który będzie służył przez dłuższy czas. W przypadku zasilaczy jest to podwójnie ważne, ponieważ jak on poleci Ci to może jeszcze pociągnąć za sobą całą masę innych podzespołów. Jadę na 450W BeQuiet i jestem w pełni zadowolony, cichy, stabilny, proca i grafę mogę spokojnie na nim kręcić jak potrzeba. Ale jest to już zasiłka sporo ponad budżet.

 

Fakt, można spokojnie kupić za te pieniądze xboxa, do tego pewnie jeszcze z jedną, może dwie (używki) gry. Jeżeli masz pod co sensownego go podłączyć, masz kolegów od których możesz pożyczać gry lub wiesz że będziesz miał odpowiedni budżet na zakup takowych oraz odpowiada Ci profil gier wychodzących na konsole to może i faktycznie jest to jakieś rozwiązanie. Bo nie da się ukryć że jednak PCet co jakiś czas wymaga wymiany podzespołów, częściej lub rzadziej. Tu sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziesz miał tą kasę co jakiś czas na to, czy nie, czy chce Ci się co jakiś czas zagłębiać w temat podzespołów komputerowych w celu wybrania najoptymalniejszych. No chyba że z uwagi na studia/pracę w niedalekiej przyszłości będziesz potrzebował dużych mocy obliczeniowych kompa do odpowiednich programów, wtedy odpowiedź jest w miarę prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja miałbym problem z wyborem pomiędzy ulepszeniem PCta a zakupem konsoli. Z jednej strony lubię pogrzebać trochę w blaszaku, poczytać o nowych układach graficznych, prockach; z drugiej jednak uwielbiam koncepcję wkładasz, rozsiadasz się z padem i grasz - to ma swój urok, klimat grania na konsoli :>

Tylko że z PCtem to zwykle wygląda tak, że sobie coś tam kombinuję, ulepszam a później się okazuje, że są może 2-3 ciekawe tytuły które to wykorzystają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio złapałem się na tym, że mam dobrego kompa, którego nic co mnie interesuje nie jest w stanie wykorzystać w więcej niż 50% - większość nowości(Far Cry'e, Crysisy itp.) po prostu mnie nie interesuje/nie podoba mi się na dłuższą metę, a to w co gram(CS, PES2009, DMC4, czy parę starszych FPS'ów) chodzą idealnie na karcie o połowę gorszej od mojej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Publius Enigma -> Z tego co słyszałem/czytałem to na konsole coraz więcej tytułów też dostaje łątki, można/trzeba instalować i gdzie tu koncepcja włóż i graj. No i w grzebaniu/konfigurowaniu/modyfikowaniu PCta coś jest :) .

 

@pGo -> patrząc na profil gier w które grasz to wystarczy Ci jakiś 1-2 letni komp lub w miarę nowy laptop (CS, starsze FPSy) i do tego konsola (PES, DMC - to chyba typowo konsolowe tytuły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, widzę znów zaczął się temat wyższości komputera nad konsolą i vice versa. Żebym miał więcej czasu, to bym się wypowiedział szerzej (a z drugiej strony nie chce mi się powtarzać po raz enty, więc powiem po krótce - konsole do grania, PC do reszty). Lecę się uczyć, papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja miałbym problem z wyborem pomiędzy ulepszeniem PCta a zakupem konsoli. Z jednej strony lubię pogrzebać trochę w blaszaku, poczytać o nowych układach graficznych, prockach; z drugiej jednak uwielbiam koncepcję wkładasz, rozsiadasz się z padem i grasz - to ma swój urok, klimat grania na konsoli :>

Tylko że z PCtem to zwykle wygląda tak, że sobie coś tam kombinuję, ulepszam a później się okazuje, że są może 2-3 ciekawe tytuły które to wykorzystają...

Pcta mam niemal od dziecka, konsolę miałem przez jakieś 5 miesięcy i muszę powiedzieć że ta druga opcja jest dla mnie duuużo bardziej przekonywująca. Kładę się na kanapie, biorą pada z biurka wciskam na nim przycisk, po kilku sekundach już mam napisy początkowe gry. Gram sobie na padzie leżąc w wygodnej pozycji na dużym ekranie, generalnie nie ma porównania imo. Xa sprzedałem tylko dlatego że zaczynał się rok akademicki i miałem plany się uczyć a także trochę sporo kasy na gry przepuszczałem. Jak będę miał znowu jakoś więcej wolnego (wakacje, albo już od stycznie patrząc na moje kolokwia :P) to naprawdę poważnie rozważę ponowny zakup Xa. Choćby dla samych Gearsów2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności