Skocz do zawartości

W Co Gracie?


deritv

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie gry preferujesz. Na NDS wychodzi strasznie dużo rpgów. PSP jest lepsze graficznie, wydaje mi się, że powstaje na nie więcej gier na dłużej, nintendo przez swój innowacyjny system dotykowy stawia rozrywkę na całkiem innym poziomie. Jak dla mnie niezły patent z wykorzystaniem mikrofonu w niektórych grach (bo touch jest wykorzystywany w wielu grach). NDS przykuwa na krótko, pyknąć na szybko partyjkę w coś i skończyć, no poza rpgami (których jak pisałem jest b. dużo :rolleyes:). Poza tym .. hm, wg mnie idealnym połączeniem jest mieć PSP i NDS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy jakie gry preferujesz. Na NDS wychodzi strasznie dużo rpgów. PSP jest lepsze graficznie, wydaje mi się, że powstaje na nie więcej gier na dłużej, nintendo przez swój innowacyjny system dotykowy stawia rozrywkę na całkiem innym poziomie. Jak dla mnie niezły patent z wykorzystaniem mikrofonu w niektórych grach (bo touch jest wykorzystywany w wielu grach). NDS przykuwa na krótko, pyknąć na szybko partyjkę w coś i skończyć, no poza rpgami (których jak pisałem jest b. dużo :rolleyes:). Poza tym .. hm, wg mnie idealnym połączeniem jest mieć PSP i NDS :D

 

Nie wiem czy na PSP nie ma wiecej RPGow. A napewno sa lepsze. Tylko sama seria FF bije wszystkie DSowe gry tego typu. A jest jeszcze Breath of Fire, Legend of Heroes, Tales of... itd. Wydaje mi sie takze, ze handheldy sa wlasnie po to stworzone zeby cieszyly grami "na chwile". Zeby pyknac na przerwie czy w autobusie. Dlatego na nie sa tworzone takie a nie inne gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

 

NDS:

- Ash

- Children of Mana

- Chrono Trigger

- seria Digimon

- seria Dragon Quest

- seria Final Fantasy

- Fullmetal Alchemist

- Kingdom Hearts

- oba Luminous Arc'i

- oba Lunary

- seria Pokemon

- Rune Factory

- Soma Bringer

- seria Tales of

- Valkyrie Profile

- Xenosaga

- Ys

- Zelda

 

PSP:

- obie Astonishia Story

- Brave Story

- Breath of Fire 3

- Crisis Core

- seria Final Fantasy

- Kingdom Hearts

- seria Monster Hunter

- zapomniałbym, Marvel Ultimate Alliance

- Persona

- Phantasy Star Portable

- Prinny

- seria Star Ocean

- seria Tales of

- Untold Legends

- YS

 

 

Jak dla mnie warto mieć obie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku pogrywam w GTA IV. Problemów z instalacją i aktywacją nie miałem praktycznie żadnych, poza tym że za pierwszym razem instalowałem na XPka bez SP3 przez co źle mi się zainstalował. Tak samo z live'em nie mam specjalnych problemów, loguje się do niego jeszcze zanim pojawi mi się menu, co prawda zdarza się że czasami się samoczynnie wyloguje, ale jak klikam na ponowne zalogowanie to loguje się od razu bez problemu. Jedynie z płynnością rozgrywki jest czasami niezafajnie, czasami spada mi FPS do 18 <_< a najsłabszej konfiguracji to nie mam, co prawda rakietą to mojego kompa nie da się nazwać. Jak do tej pory tylko z 3 grami w jakie grałem miałem kłopot przy odpalaniu w 1600x1200 w maksymalnych ustawieniach jakości: demko Crysis, STALKER Czyste Niebo oraz właśnie teraz GTA IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc valkyrie profile przy psp miałem na mysli lenneth właśnie. To prawda, na psp można odpalić gry z psx, a na ds gry z gba, gc, gbc, nes i snes i da się w nie bezproblemowo pograć. Ja zacinam w Avatara na DeSce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc valkyrie profile przy psp miałem na mysli lenneth właśnie. To prawda, na psp można odpalić gry z psx, a na ds gry z gba, gc, gbc, nes i snes i da się w nie bezproblemowo pograć. Ja zacinam w Avatara na DeSce.

 

Na PSP tez mozna grac w gry z GBA, GBC, GC, NES i SNES.

 

Ja wybralem PSP ze wzgledu wlasnie na wsteczna emulacje PSXa co daje mozliwosc grania w mnostwo swietnych gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że o emu gamecube na psp nie słyszałem jeszcze. Oczywiście, że na psp też da się emulować te platformy, dlatego dodałem że na dsie robi się to bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że o emu gamecube na psp nie słyszałem jeszcze. Oczywiście, że na psp też da się emulować te platformy, dlatego dodałem że na dsie robi się to bezproblemowo.

 

Troche sie zagalopowalem. Mialo byc GB:) Tak przy okazji... Kiedys ktos rozpuscil plotke ze stworzyl emulator GC na PSP (nawet umiescil filmik jak odpala Zelde WW na konsolce) Pozniej przyznal ze to byl fake.

 

EDIT:)

 

Jedni wola PSP, inni DSa. Obie konsolki sa przeznaczone dla innej grupy uzytkownikow. Nie bedziemy sie przeciez spierac w stylu: pc jest lepszy - konsole to syf albo na odwrot. To nie ma sensu. Kazdy lubi co innego. Tak czy inaczej konsole rzadza:D

 

Nadal gram w PES2009, World Tour aktualnie. Po kilkanascie razy poswiecam na jedno zadanie. I choc rozgrywka jest typowo arcade'wa to dostarcza duzo frajdy. W miedzyczasie troche pomagam dziewczynie przechodzic Loco Roco 2. Polecam ta gre kazdemu kto jest znudzony odtworczymi tytulami. Potezna dawka innowacji i humoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem GTA4. Instalowałem ją pół dnia, bo nie mogłem się zarejestrować w LIVE (error: "nie można wyświetlić strony")...

Laptop z podkręconym o ~30% GF 8600m GT (~4500pkt 3dmark06), minimalne ustawienia grafiki i rozdzielczość 1280x800 (natywna) - gra momentami denerwująco zwalnia do kilkunastu fps, szczególnie w nocy. Ale da się grać.

Bardzo ciekawy model jazdy - wymagający, na pewno bardziej zbliżony do realistycznego niż w jakimkolwiek innym GTA, ale fizyka jest ździebko przesadzona imho :)

 

pisząc valkyrie profile przy psp miałem na mysli lenneth właśnie. To prawda, na psp można odpalić gry z psx, a na ds gry z gba, gc, gbc, nes i snes i da się w nie bezproblemowo pograć. Ja zacinam w Avatara na DeSce.

Tylko, że tak naprawdę to tak trochę 'średnio' to napisałeś ;)

A właściwie to nie napisałeś w ogóle :>

 

Na PSP tez mozna grac w gry z GBA, GBC, GC, NES i SNES.

 

Ja wybralem PSP ze wzgledu wlasnie na wsteczna emulacje PSXa co daje mozliwosc grania w mnostwo swietnych gier.

przyznam, że o emu gamecube na psp nie słyszałem jeszcze. Oczywiście, że na psp też da się emulować te platformy, dlatego dodałem że na dsie robi się to bezproblemowo.

GC na PSP jest nie do zrealizowania. GC to przecież konsolka nawet trochę mocniejsza od PS2, a PSP jest sporo słabsze od nawet PS2 :)

To i tak dobrze, że poradzili sobie z płynną emulacją PS!

 

Należy też zauważyć 'drobnostkę' dotyczącą wyświetlaczy.

NDS: 3", rozdzielczość: 256×192

PSP: 4,3", rozdzielczość: 480x272

I to imho jasno stawia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wola PSP, inni DSa. Obie konsolki sa przeznaczone dla innej grupy uzytkownikow. Nie bedziemy sie przeciez spierac w stylu: pc jest lepszy - konsole to syf albo na odwrot. To nie ma sensu. Kazdy lubi co innego. Tak czy inaczej konsole rzadza:D

Oczywiście, dlatego napisałem że najlepiej jest mieć obie ;) I wiem, że nie zawsze jest to możliwe, sam ponad rok czekałem od zakupu PSP żeby móc sobie NDS sprawić.

 

Tylko, że tak naprawdę to tak trochę 'średnio' to napisałeś

A właściwie to nie napisałeś w ogóle :>

Wydawało mi się logiczne, że skoro wymieniam tytuly na PSP i NDS, to nie muszę dodawać pełnych tytułów, bo na PSP jest chyba tylko jedno Valkyrie Profile.

 

Też nie bardzo rozumiem o co Ci chodziło z tymi rozdzielczościami, bo gry na SNESa były w rozdzielczości 512 X 448 lub tej niższej 256 X cośtam (chyba 240), podczas gdy gry na n64 były już w rozdziałce 640x480, podobnież gry z psx. I co z tego wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się logiczne, że skoro wymieniam tytuly na PSP i NDS, to nie muszę dodawać pełnych tytułów, bo na PSP jest chyba tylko jedno Valkyrie Profile.

Chodziło mi o to, że przy PSP w ogóle nie wymieniłeś Valkyrie Profile.

 

Też nie bardzo rozumiem o co Ci chodziło z tymi rozdzielczościami, bo gry na SNESa były w rozdzielczości 512 X 448 lub tej niższej 256 X cośtam (chyba 240), podczas gdy gry na n64 były już w rozdziałce 640x480, podobnież gry z psx. I co z tego wynika?

Tutaj z kolei chodziło mi o oczywistą przewagę wyświetlacza w PSP nad tym z NDS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych grach, ale w GTA4 można grać na padzie innym niż xboxowy po zastosowaniu sztuczki opisanej tutaj. Co prawda jak odpaliłem Fallouta 3 z tymi bibliotekami to sterowanie lekko szalało, tzn prawie wogóle klawiatura nie działała. Musisz popróbować. Dodam że posiadam Logitech RumblePad 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy Logitech Chillstream(dla niekojarzących LINK) będzie łaskawie wykryty jako xbox controller, czy żeby sobie pograć w games for windows padem będę potrzebował microsoftowego controllera?

Heh, nigdy nie rozumiałem tej koncepcji chłodzonego pada. Mi tam zawsze w łapki zimno :ph34r:

 

Trzeba będzie jednak pomyśleć o padzie do PC, aż się prosi do GTA4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności