Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Sa okej, sluchalem. Moglyby tylko miec lepiej zaznaczona perkusje a mniej srodek no i z dolu takie pewniejsze dobicie, ale wtedy to nie bylyby Grado ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy kto od nas z forum zajmuje się naprawą grado? Prawdopodobnie do prawego przetwornika moich gs1000i wpadł włos (oby to było tylko to!), przez co w niektórych utworach z bardzo nisko schodzącym basem słychać jakby bzyczenie/rezonans w prawej słuchawce. Szukam porady jak go stamtąd wyjąć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oby nie... słuchawki nigdy nie były katowane więc to byłoby dziwne... czytałem na innych forach, że ludzie mieli problem z włosem przy grado. Póki co trzymam się tej wersji xD

Generalnie to nie zawsze są te rezonanse więc dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum audiohobby trzeba sie spytac bo tam byla ekipa co miala te  GSy we wszystkich wersjach, byl caly fanklub tego modelu. Moze majkel by znal kogos albo fallow bo oni chyba katowali te GS1000 z tych ludzi co jeszcze tu pisza. Tam a audiohobby moze by sie jeszcze ktos odezwal ale malo juz osob tam zaglada.

A GS1000i to padaly nawet nie katowane ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to w moich GS1000. Cóż, przetwornik za 5 USD nie może grać wiecznie. Masz 3 możliwości naprawy:

- wysłać do producenta (200 USD + przesyłka)

- zamontować zamienniki (od 100 USD), ale to już nie będzie to samo brzmienie

- znaleźć dawcę w postaci sr60/80 lub wyższe i przełożyć przetwornik

 

Osobiście wybrałem 3 opcję i ... nie słychać różnicy pomiędzy driwerem z GS1000 a SR60 (co nawiasem daje do zrozumienia jak zacna firma z Brooklynu robi sobie jaja z klientów)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze z przetwornikiem i nie będzie konieczna jego wymiana. Radziłbym w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nie dostał się żaden włos. Miałem też takie sytuacje z moimi GS1000 i na szczęście było to wynikiem dostania się prawie niewidocznego gołym okiem włoska. Po jego usunięciu było wszystko ok.

 

Jeśli nie pomoże, najsensowniejsza jest według mnie trzecia opcja wskazana przez @marekhall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarta opcja to kolega od nas tylko jaki on miał nick... nie pamiętam... wiem, że naprawiał gradosy. Przegrzebie forum, może znajdę. Póki co problem nie jest jakiś wielki bo występuje tylko na masywnym basie a takiej muzyki na grado nie słucham ale gorzej jak problem się pogłębi :(

Szkoda ale wiedziałem, że kiedyś to nastąpi.

52 minuty temu, retter napisał:

Problem w tym że wyjąć sam driver z z tego plastiku to kur... Strzela.

Ale ostrzegałem gs1000 mają tą wadę ze jednak lubią wyzionąć ducha!

Powiedz że nadal masz rs1?

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png Kabooom!
 

 

Wiedziałem na co się piszę :) RS1 są w dobrych rękach, nie żałuję, że sobie poszły. Je pewnie prędzej czy później i tak to spotka, a z felixem o wiele lepiej zgrały mi się gs1000...

1 minutę temu, Tytus1988 napisał:

(...) było to wynikiem dostania się prawie niewidocznego gołym okiem włoska. Po jego usunięciu było wszystko ok.

 

 

Przemku powiedz proszę, czy sam podjąłeś się próby "naprawy"? Suszarka czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_ONa szczęście było można go wyskubać z materiału przylegającego do przetwornika. Zniekształcenie pojawiało się przy największym jego odchyleniu, przy basie, gdy go dotykał. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach updejtu: dokładne oględziny nic nie przyniosły, prześwity w siateczce są zbyt małe, żeby cokolwiek dostrzec. Wziąłem więc suszarkę i bez zbędnych ceregieli przedmuchałem tu i tam, po czym odpaliłem ostatnią płytę pilotsów, w której to panowie basu nie szczędzili i... żadnych problemów! Pulchniutki basik masuje aż miło, także kamień z serca póki co :) nawet się nie zastanawiam na jak długo, po prostu zatapiam się w muzyce i chwilo trwaj! Wspaniałe to słuchawki tyle powiem. Kocham je.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kto wie, moze za jakies pol roku skusze sie na jakies uzywki ale watpie. Beda inne wydatki w nadchodzacym roku :) poza tym w sumie nie mam parcia na nie i traktuje jako ciekawostke. Bardziej by mi zalezalo zeby skonfronotwac swoje Mastery z PS2000e. To jedyne Grado na jakie mam teraz chec zeby posluchac. Hempy raczej wzgledem Pionkow dla mnie nic nie wniosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, euter napisał:

No tak, względem Pionków nie mają szans. A jakie to wydatki w nowym roku?

No myślę że będzie chyba nowy DAC, tylko nie wiem kiedy dokładnie :)  Potem się zobaczy. Zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności