Skocz do zawartości

Nazywam Się Zen . Po Prostu Zen


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Creative odsłonił właśnie swoje plany na najbliższą przyszłość .

 

Następcą zarówno flashowego Zena V Plus jak i dyskowego Zena Vision M

ma zostać jeden flashowy player z 2.5 calowym ekranem który będzie się nazywał ... Zen . :blink:

Po prostu Zen. :D

 

Player nie wyróżnia się niczym specjalnym in plus ( zwłaszcza jego design

jest nazwijmy to eufemistycznie "bardzo dyskusyjny " - sporym atutem może

natomiast się okazać slot na na normalne karty SD , oczywiście pod warunkiem że

będzie obsługiwał także karty SDHC . Podobno jest na to szansa .

(notabene obsługi kart w formatu micro- SDHC doczekał się Samsung

E200 series na firmware Rockboxa )

 

Oficjalna prezentacja "poprostu Zena" ma się odbyć na zaczynających się już za kilka dni

targach IFA w Berlinie , choć już teraz nowy player Creative`a znalazł

się w ofercie Amazona >> http://www.amazon.com/gp/product/B000UV4EU...amp;camp=211189

 

creative_zen0.jpg

 

Specyfikacja Zena :

 

Capacity: 4GB, 8GB, and 16GB's

2.5" display with 16.7 million colors (320 x 240)

SD Expansion Slot (possible support for SDHC)

Audio: MP3, WMA (and WMA-DRM), AAC (supports iTunes Plus tracks) and Audible

Video: WMV, Divx, Xvid, MJPEG, and TIVO to Go

FM tuner and Voice Recorder

Battery Life: 25 hours of Audio, 5 hours for Video

Dimensions: 55 x 83 x 11.3mm (65g)

Pricing: $149 (4GB), $199 (8GB), $299 (16GB)

 

creative_zen2.jpg

 

creative_zen4.jpg

 

creative_zen3.jpg

 

creative_zen5.jpgB000UV4EU6-3-sm.jpg

 

51uzgbmqwqlss400vo8.jpg41zmum2m88lss400aj6.jpg

 

B000UV4EU6-5.jpgB000UV4EU6-8.jpgB000UV4EU6-7.jpgB000UV4EU6-6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe co jest w środku. Ciekawe jaka będzie cena. Ciekawe ogólnie że Crreative zaczyna robić sesnowne playry ;)

 

Pomacamy na IFA to się wypowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, o wiele bardziej niż cowon D2, którego zresztą nowy Creative będzie poważnym zagrożeniem :)

Ciekawe jak sprawa będzie się miała z płynnością filmów i jakością dźwięku?

Ceny bardzo atrakcyjne, zwłaszcza wersja 4gb :)

Czekam z niecierpliwością na jakieś prezentacje i testy. Mam nadzieje, że zaraz po targach pojawi się video na youtube playerka "na żywo" :)

Widać, że Creative idzie w bardzo dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy > a jest jakiś player, który nie jest konkurencją dla D2? Bo mam wrażenie, że nie... ;)

 

Tak czy siak, konkurencją to może być V39 - bo ma marketing i jakość. A niestety, Creative ostatnio nie przeznacza na promocje za dużo... a w zasadzie sprawia wrażenie, że ma zadyszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy > a jest jakiś player, który nie jest konkurencją dla D2? Bo mam wrażenie, że nie... ;)

Wszystkie playerki z podobnej wielkości ekranikami i wielkością samego urządzenia są względem siebie konkurencyjne. Meizu M6, Cowon D2, teraz Creative ZEN - to jedna liga, jeśli chodzi o wybór playerka z danej kategorii.

 

Tak czy siak, konkurencją to może być V39 - bo ma marketing i jakość. A niestety, Creative ostatnio nie przeznacza na promocje za dużo... a w zasadzie sprawia wrażenie, że ma zadyszkę.

Być może, ale to nie zmienia faktu, że Creative jest jedną z najbardziej obecnych firm na półkach sklepowych. Zobacz, gdzie masz Cowona, a gdzei masz Creativa? Cowona nie ma prawie nigdzie (a tam gdzie jest występuje w śladowych ilościach, z mocno przestarząłą ofertą jeśli chodzi o playerki), podobna sytuacja tyczy się Archosa, zaś Creative jest wszędzie.

 

Nie twierdzę, że nowy ZEN bedzie zabójcą D2, zwłaszcza, że póki co nikt nie wie jak się ma kwestia jakośći dźwięku w nowym produkcie Creativa. Jedno jest pewne, jeśli chodzi o support kodeków (MP3, WMA, PlaysForSure, AAC, Audible, WMV, DivX, Xvid, etc) to tutaj ZEN bije D2 po tyłku.

 

Póki co, pierwsza recka, wraz z life video:

http://www.popularmechanics.com/blogs/tech...ws/4221075.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy - doczytałeś że ten nowy Zen to player MTP ? ;)

 

Do możliwości Cowona D2 , który nie dość że obsługuje w tej chwili największą liczbę

kodeków audio ( m.in FLAC , Ape i ogg ) sposród wszystkich playerów w tej klasie

na rynku , to jeszcze ma podwójną równoległą indeksację plików i nawigację

zarówno po folderach jak i tagach , TV-out , wersję z tunerem cyfrowym -

nowemu Zenowi bedzie nadal bardzo daleko .W dodatku video playback w

małych DAP/PMP tej wielkości jest zaś tak naprawdę tylko dodatkiem ,

a filmy i tak czy siak jesteś zmuszony transkodować .

 

Być moze Creative ma jeszcze słabe nadzieje że Zen zostanie liderem rynkowego peletonu

, ale coś mi sie wydaje że na spektakularną intronizację poprzedzoną efektowanym

królobójstwem ten model jest po prostu za słaby . Najprawdopodobniej skończy więc swój

żywot jako przeciętniak , zwłaszcza że za moment doczekamy się pewnie premiery nowego

iPoda Nano III generacji (i będzie to pewnie już Video-Nano )

 

Na razie mamy pierwsze preview Zena ( z dołączoną prezentację video :) )

>> http://www.popularmechanics.com/blogs/tech...ws/4221075.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widze ze znasz sie lepiej od reszty :]

zadnego wiarygodnego przecieku o ipodzie jak do tej pory nie bylo

 

btw, 5.09 jest event apple zwiazany z itunes/ipod - prawdopodobnie premiera i prezentacja nowych podow wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział - Creative. Wątek - The Zen. Nie Nano 3. Więc proszę o spokój.

 

White Haven > Tak... D2 ;)

 

GoodBoy > w większości Getz napisał to co ja bym chciał. Dopisze tylko o dostępności drobną aluzje... że słuchawki Shure też nie są dostępne w MM czy Euro - a jednak firma ma się dobrze i w Polsce importer jest bardzo zadowolony. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy > w większości Getz napisał to co ja bym chciał. Dopisze tylko o dostępności drobną aluzje... że słuchawki Shure też nie są dostępne w MM czy Euro - a jednak firma ma się dobrze i w Polsce importer jest bardzo zadowolony. Tyle.
Oczywiście, że tak, tylko dawanie za przykład słuchawek shure uważam za "drobne" nieporozumienie. Shure to sprzęt audiofilski. Przełożenie np bardzo dobrych słuchawek dostępnych masowo do shur'ów ma się nijak do przełożenia bardzo dobrych playerków mp3 dostepnych masowo do cowona D2. Zupełnie nie ta liga. Poza tym póki co nikt nie wie jak nowy ZEN gra, więc wszelkie analogie mijają się na razie z celem.Co do tego kto się ma dobrze - śmieszne są dla mnie argumenty, które podajesz. Każdemu importerowi zależy na jak największej obecności w sklepach, a to, że kogoś akurat nie stać na wprowadzenie danego produktu do MM czy Saturna to już nikogo nie obchodzi tak naprawdę, a najmniej klientów :) Być może imorter ma się bardzo dobrze, co nie znaczy, że nie miałby się lepiej, mając swoje produkty w dużych marketach. Tyle odnośnie twoich "argumentów".
W dodatku video playback w małych DAP/PMP tej wielkości jest zaś tak naprawdę tylko dodatkiem , a filmy i tak czy siak jesteś zmuszony transkodować .
Właśnie kodeki video miałem głównie na myśli :)To, że video w takich playerkach jest dla ciebie tylko dotatkiem nie oznacza, że jest również dla pozostałych klientów zainteresowanych takim sprzętem :) Dla mnie równie ważna jest obsługa wielu kodeków video, choć oczywiście ekranik mógłby być większy. Kodeków audio mi wiele nie trzeba, i tak 99% mojej jak i większości ludzi muzyki to format mp3.
Być moze Creative ma jeszcze słabe nadzieje że Zen zostanie liderem rynkowego peletonu , ale coś mi sie wydaje że na spektakularną intronizację poprzedzoną efektowanymkrólobójstwem ten model jest po prostu za słaby . Najprawdopodobniej skończy więc swójżywot jako przeciętniak , zwłaszcza że za moment doczekamy się pewnie premiery nowego iPoda Nano III generacji (i będzie to pewnie już Video-Nano )
Ty patrzysz ze swojej perspektywy miłośnika playerków mp3, który się tym bardzo interesuje, natomiast ja patrze z perspektywy rynku i klientów masowych, a ci naprawdę nie będą się zastanawiali, że cowona nie ma w vobisie, saturnie, mediamarkt, euro rtv agd, czy avansie, tylko będą wybierali między tym co jest, a że Creative ma penetracje praktycznie 100% sklepów to jasnym jest, że będzie miał dużą sprzedaż, nawet nienajlepszych swoich produktów. Sam fakt obecności w prawie wszystkich sklepach jest na starcie ogromnym atutem Creativa i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Na razie mamy pierwsze preview Zena ( z dołączoną prezentację video :) )>> http://www.popularmechanics.com/blogs/tech...ws/4221075.html
Pierwsze info (recke) wraz z prezentacja video mieliśmy już wcześniej, w linku, który podałem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nowy ZEN bedzie zabójcą D2, zwłaszcza, że póki co nikt nie wie jak się ma kwestia jakośći dźwięku w nowym produkcie Creativa. Jedno jest pewne, jeśli chodzi o support kodeków (MP3, WMA, PlaysForSure, AAC, Audible, WMV, DivX, Xvid, etc) to tutaj ZEN bije D2 po tyłku.

 

Właśnie kodeki video miałem głównie na myśli :)To, że video w takich playerkach jest dla ciebie tylko dotatkiem nie oznacza, że jest również dla pozostałych klientów zainteresowanych takim sprzętem

 

Jeżeli jesteś szczególnie zainteresowany video to może zainteresuj się jednak trochę bliżej

jakie formaty video obsługiwane są przez playery z ekranami o rozdzielczość QVGA (240x320px)

 

Bo napisałes że Zen obsługuje więcej kodeków niż D2 - dalibóg nie wiem na jakiej podstawie ?

Skoro nie audio to może video ? :blink:

 

Chyba nie , bo z oficjalnej papierowej specyfikacji wynika że D2 i Zen obsługują dokładnie te same kodeki :

- Microsoftowski format VC1 SP/Main w kontenerze WMV i kontener AVI z formatami video : MPEG4 SP/ASP

( popularne kodeki tego formatu to np XviD czy DivX 4 & 5 ) oraz Motion-JPEG.

 

A że w dodatku na razie kompatybilność AVI z Zenem jest podobno niedopracowana to można

nawet demagogicznie powiedzieć że D2 obsługuje 100 % więcej formatów video . :D

 

Ba , można powiedziec że wersja D2 z cyfrowym tunerem telewizyjnym obsługuje nawet trzeci

( obok MPEG4 SP/ASP & VC1/WMV) format video H.264/MPEG-4 AVC - bo własnie w nim

kodowany jest cyfrowy sygnał DMB .

 

3 do 1 dla Cowona ? :D

 

Ty patrzysz ze swojej perspektywy miłośnika playerków mp3, który się tym bardzo interesuje, natomiast ja patrze z perspektywy rynku i klientów masowych, a ci naprawdę nie będą się zastanawiali, że cowona nie ma w vobisie, saturnie, mediamarkt, euro rtv agd, czy avansie, tylko będą wybierali między tym co jest, a że Creative ma penetracje praktycznie 100% sklepów to jasnym jest, że będzie miał dużą sprzedaż, nawet nienajlepszych swoich produktów. Sam fakt obecności w prawie wszystkich sklepach jest na starcie ogromnym atutem Creativa i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

 

Z punktu widzenia klienta nie ma to oczywiście wielkiego znaczenia , ale Creative z ostatnich

dwóch latach sprzedaje DAP`y i PMP poniżej swoich kosztów własnych . Przytoczę tu

fragment swojego niedawnego wpisu z sąsiedniego topiku

 

"Creative w ubiegłym roku otrzymało od Apple 100 mln dolarów odszkodowania

i możliwosć produkowania akcesoriów z napisem "made for iPod"

za tak zwany "zen patent " graphical user interface .

 

I tylko to odszkodowanie utrzymało Singapurską firmę na powierzchni ,bo mimo tego

pokaznego zastrzyku gotówki w 2006 roku odnotowała ona straty -56 mln $ .

 

W tym roku sytucja jest jeszcze gorsza, bo straty się nie zmniejszają , a na odszkodowanie

od Apple Creative nie ma już co liczyć . Brakuje pieniedzy na wdrożenie do produkcji

nowych modeli ( jedynym nowym Creativem który ukazał się na rynku od 16 miesięcy

jest bardzo prosty Zen Stone ) a że nie sposób dokładać do takiego interesu bez konca

bardzo możliwe że firma w ogóle zrezygnuje z produkcji MP3 playerów i PMP i skoncentruje się

na akcesoriach do iPodów czy słuchawkach .

 

"Miłośnicy" Creative`a na naszym forum pewnie nie będą za nią płakać ,

ale trzeba uświadomić sobie że jak już napisałem na początku pozostałe

"markowe " firmy w tej branzy też bardzo ciężko przędą .

 

Iriver odnotował w 2006 roku - 75 milonów $ strat , Mpio - 43 miliony .

Jedynie Cowon jest ciągle na plusie - choć wynik + 5 mln dolarów

w porówniu z poprzednimi " złotymi " latami tej firmy też nie imponujacy .

Mimo wszystko w przeciwieństwie do Creative`a czy Irivera jest to ciągle dochód , a nie strata "

 

Widać z tego że Creative do sprzedaży swoich playerów od 2005 ciągle dopłaca ,

straty są coraz większe , a ilość sprzednych playerów coraz mniejsza (6 mln w 2005

5.5 w 2006 ) W pierwszym półroczu 2007 roku singapurska firma zanotowała

dalsze straty - szczególnie bolesny była dla niej gwałtowne załamanie sie sprzedaży Zenów

na rynku amerykańskim , gdzie jeszcze dwa lata temu była liderem grupy poscigowej

goniącej Apple .

 

W Europie pozycja Creative`a jest silniejsza , ale przyszłość tej firmy na rynku mp3 playerów/PMP

wcale nie przedstawia się tak różowo jak piszesz . Prowadzić interes w taki sposób , aby

do niego dopłacać to w końcu żadna sztuka . Pytanie brzmi : jak długo może to trwać ?

Jeżeli nowy Zen nie okaże się wyraznym sukcesem rynkowym , to będzie to prawdopodobnie

"ostatni Zen" . I wcale mnie to nie cieszy . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Creative pogrąży się tym modelem. Za bardzo przypomina dobrze znanym większości kupującym nie tylko w Polsce, bo obecny od dawna na ebay'u, Meizu M6. W ogóle wygląda to tak, jakby Meizu wprowadziło standard na wygląd PMP średniej klasy. Do Cowona D2 Creative w ogóle nie ma startu - getz już to uzasadnił. Podobnie w stosunku do Meizu nie ma szans. W Polsce Madia Markty i Saturny, a nawet Big Fox już mają Meizu pod nazwą Vivanco w ofercie, a ten jest zgrabniejszy i samą jakością dźwięku oraz możliwościami jego poprawiania jest trudny do pobicia, nie tylko w swojej klasie. Zen nie jest taki smukły i bije plastikiem po oczach. Właściwie to moze on zakonkurować z Teclastem AKA VTekiem *39, a bronią jego może być tylko lepsza ergonomia i jakość firmware. W wyższych modelach Creative obsługa menu i ogólnie jakość firmare była zawsze na dość wysokim poziomie, VTec na razie niezbyt szczęśliwie sparafrazował fragmenty menu Cowona D2, sporo rzeczy nie ma (MTP, obsługa tagów), a wiele innych jest niedopracowane. Dźwięk z VTeca jest na wysokim poziomie, więc jeśli dla kogoś to będzie kluczowe, to wątpię, by się Creative tu wysforował na przód. High fidelity nigdy nie było ich domeną, nie tylko wśród PMP i mp3 playerów. Ci, którzy chcą mieć po prostu dużo w jednym po zasięgnięciu porad i przeczytaniu kilku opinii sięgną po Meizu M6, bo jest na prawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative dość dobrze sobie radził bo ludzie kupowali muvo/zen nano bo "był tani i grał". Zen już się tak nie sprzeda bo w kategorii "odtwarzacz który jest tani, gra a do tego jeszcze odtwarzacza filmy" Creative nie ma startu ani do "epmeczwórek" (z powodu ceny) ani do górnej półki (iriver, cowon). Więc nie będą go kupować ani ludzie którym zależy żeby był byle jaki, ani ludzie któym zależy na b.dobrym grajku. Klientów będzie mógł znaleźć wśród ludzi który się nie znają na grajkach i kupią go bo "creative to dobra firma". Nie wiem jak będzie z jakością dźwięku w tym konkretnym modelu, ale podejrzewam że nic rewelacyjnego nie wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności