Skocz do zawartości

Nazywam Się Zen . Po Prostu Zen


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Ci, którzy chcą mieć po prostu dużo w jednym po zasięgnięciu porad i przeczytaniu kilku opinii sięgną po Meizu M6, bo jest na prawdę dobry.

 

Tyle że pod względem odgrywania video- predkość przetwarzania obrazu

w Meizu M6 przy ekranie 2.4 cala> QVGA 15-18 klatek/ na sekundę ( tylko AVI )

jest już jednak lekko anachroniczna :huh:

 

Inna sprawa że w oficjalnej specyfikacji Zena prózno szukać czy ma on wsparcie

dla WMV & MPEG4 SP/ASP QVGA = 30 fps , czy może jednak tylko 20 fps . :huh:

 

Jeżeli to drugie ( choć troche w trudno w to uwierzyć ) , to Zen jest nawet pod tym

względem - video playback - playerem mocno budżetowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za kilka miesięcy pojawi się Meizu M6 SE, który ma mieć wydajniejszy SoC, i na pewno będzie miał wzięcie jako ulepszona wersja uznanego produktu. Co do ilości klatek, dla mnie i tak największym źródłem dyskomfortu jest w przypadku takiego odtwarzacza rozmiar ekranu, a nie płynność. Ja 15 klatek jestem w stanie zaakceptować w warunkach bojowych, bo w normalnych warunkach mam laptopa albo telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative nie ma startu ani (...) ani do górnej półki (iriver, cowon).
A to twierdzenie na jakiej podstawie? Widziałeś, testowałeś, oglądałeś nowego ZENA?
Więc nie będą go kupować ani ludzie którym zależy żeby był byle jaki, ani ludzie któym zależy na b.dobrym grajku.
Ty chyba nie wiesz co piszesz :)Główne źródła sprzedaży mp3 to elektromegamarkety, vobisy itp. Creative ma w nich niemal 100% obecność. Przy jakiś promocjach i niezbyt wygoórwanych cenach nowe produkty Creativa będą się świetnie sprzedawać, zwłascza, że w kanałach dystrybucji, przez które schodzi największa sprzedaż, obecność playerków Cowona, Archosa, Irivera, czy Meizu jest mizerna.
Klientów będzie mógł znaleźć wśród ludzi który się nie znają na grajkach i kupią go bo "creative to dobra firma".
No więc Cię informuję, że 99% mp3 (no może trochę przesadziłem) własnie w ten sposób się sprzedaje. Może nie do końca, że "creative dobra firmwa", ale po prostu się nie znają, przychodzą do sklepu i kupują to co im się podoba, to co jest w promocji lub to co im doradzi "pan sprzedawca". Zjawisko to jest również doskonale widoczne na allegro. Tandetne playerki tzw "empeczwróki" (ktoś tu o nich tu pisał) sprsedają się świetnie i to nie tylko za sprawą ceny, ale też niskiego stopnia wiedzy konsumentów. Naprawdę klientów, którzy przed zakupem śledzą tematyczne fora dyskusyjne, czytają dziesiątki recenzji i testów, jest mniejszość. Mój brat wziął jakiegoś mpowera za 250zł bo myślał, że jest świetny, dopiero po mojej interwencji go oddał do sklepu i kupił meizu.
Nie wiem jak będzie z jakością dźwięku w tym konkretnym modelu, ale podejrzewam że nic rewelacyjnego nie wymyślą.
Póki co jest to wróżenie z fusów.

 

 

 

 

Getz, masz racje w wielu punktach, jednak co do wróżb dotyczących przyszłosci Creative się z Tobą nie zgadzam. Pamiętaj, że jest to firma, w która poza mp3 ma szerokie portfolio innych produktów. Kiepskie wyniki finansowe nie są wynikiem tego, że firma x czy y jest słaba, ale tego, że rynek mp3 jest odbierany im przez telefony komórkowe, więc nie dziwota, że sprzedaż spada i rynek sie robi coraz ciaśniejszy. Kto jest największym na świecie producentem mp3? Nokia, w której coraz to nowszych telefonach dźwięk jest coraz lepszy :) W ten sposób producenci telefonów zabierają rynek producentom dedykowanych mp3, póki co tylko w segmencie masowym, średniej jakości playerków, ale jest kwestią czasu aż w telefonach dźwięk będzie bardzo dobrej jakości i wtedy mało kto będzie zainteresowany dedykowanym mp3 :) Poza tym Creative wydaje nieporównywalnie więcej kasiory na reklame niż wszystkie wymienione firmy razem wzięte (poza Nokią rzecz jasna) i to na pewno też sie przekłada na zwiększenie strat tej firmy w końcowym bilansie, więc porównywanie wyników finansowych Creativa z np wynikami Meizu, czy np Archowsa lekko mija sie z celem. Jednak jak już pisałem, Creative ma asa w rękawie w postaci niemal 100% obecności w sklepach z największym zbytem, a przy tym nie jest to zła firma. Ma produkty kiepskie, ale też bardzo dobre. Jak będzie z nowym ZENEM czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Cię informuję, że 99% mp3 (no może trochę przesadziłem) własnie w ten sposób się sprzedaje.

 

 

Ważnym kryetrium (jeśli nie najważniejszym jest cena). "empecztery" z pamięcią 4GB można kupić za 200-250pln, creative będzie ponad 2x droższy a oba mają (dla większości użtykowników) taką samą funkcjonalność: odtwarza muzykę i flimy. W polskim społeczeństwie ważniejszym argumentem niż dobra jakość będzie ponad 2x niższa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgodzę sie z Tobą, ale czynnik kiepskiego obeznania w odtwarzaczach i nieumiejętnosci odróznienia ziarna od plew też odgrywa swoją rolę :) Poza tym, wiele ludzi ma kiepski słuch i czy to będzie Cowon D2, czy jakieś badzeiwne mp4 za 100zł to oba playery będą dla nich grać tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba

 

Gdyby gral tak jak meizu i sie nie psul to bym wzial ze wzgledu na obsluge, slot na karty i porzadny plastikowy tyl.. a nie to przeklete wrazliwe lustro :/

Zawsze mi sie tanio wygladajace plastikowe playery bardziej podobaly od tych metaliczno-aluminiowych dla ksiezniczek, ktore trza nosic w pokrowcach ;]

 

A D2 dla mnie mimo formatow, dyskwalifikuje sie sam sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMP3 przygotowało filmik (też jakieś przywiozę ;)) z targów IFA, którego bohaterem jest właśnie The Zen.

 

Coś co mi się rzuciło w oczy, to czas odpalania i reakcji na wciskanie guziczków. Mam nadzieje, że to poprawią... zapraszam do obejrzenia:

 

http://www.dailymotion.com/video/x2vudk_pr...generation_tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby gral tak jak meizu i sie nie psul to bym wzial ze wzgledu na obsluge, slot na karty i porzadny plastikowy tyl.. a nie to przeklete wrazliwe lustro :/

Zawsze mi sie tanio wygladajace plastikowe playery bardziej podobaly od tych metaliczno-aluminiowych dla ksiezniczek, ktore trza nosic w pokrowcach ;]

 

Zen V i kamyczek grają nieźle, więc tu też nie powinno być źle. Co do plastikowego tyłu, fajnie, że w końcu jest matowy, bo świecące mistrzami wytrzymałości nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo spory plus dla Cretiva. Obudowa wykonana jest bardzo dobrze a menu jest naprade czytelne. Wkurza lekko nawigacja, która okazuje sie nie az tak wygodna jak można by się spodziewać po tych guziczkach.

 

Sam player nie jest jakoś strasznie wielki, ale ma dość zacne rozmiary (znam cieńsze playery z 2,8 LCD).

 

Sądząc po opisach czytnik będzie only SD. Do tego player zapowiada się ewidentnie onlu MTP (choć na to pytanie, nikt nie chciał / nie umiał na stoisku odpowiedzieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ciekawe co jest w środku.

 

Oficjalny komunikat Sigmatela :

Creative Zen jest pierwszym playerem opartym o jego nowy chipset STMP3700 :)

>> http://ir.sigmatel.com/phoenix.zhtml?c=146...&highlight=

 

stmp3700bl7.gif

 

Można od razu załozyć że drugim playerem opartym o SoC STMP3700 bedzie nowa Sansa View .

Najprawdopodobne własnie stąd wziął się gapless playback w tym playerze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no nienazekaja na dzwiek ... kurde fajny player bedzie ;p, ten nowy soc tez fajny ... proc 300mhz, powino to niezle smigac ;p , ciekawe jak bedzie wygladac, dzwiekowo ta sansa nowa ... nadzieja taka ze bedzie znacznie mocniejsza na wyjsciu ... no i znacznie wieksza -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na agito.pl pojawiła się już wstępna oferta Zen'a 16 GB za 749 zł (!). Biorąc też pod uwagę pierwsze recenzje ten player może być naprawdę ciekawym wyborem wśród innych małych PMP. Trzeba będzie wybrać się do Saturna i się nim pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na agito.pl pojawiła się już wstępna oferta Zen'a 16 GB za 749 zł (!).

 

Cena naprawde zachecajaca. mam nadzieje, ze Zenek pociagnie cenny innych playerow do dolu :)

niedlugo 8 GB bedzie mozna kupic za rozsadne pieniadze rzedu 300-400 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby ta cena utrzymała się gdy już będzie dostępny. Coś mi się widzi że ze 150-200 więcej będą wołać [16gb i do tego slot na karte]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kilka "chwil" maja sie pojawic inne playery 16GB. Zen bedzie mial konkurencje. Ale ceny poczatkowo faktycznie moga byc wyzsze. dlatego ja celuje raczej w pamiec 8GB po wejsciu 16GB na rynek. mam nadzieje, ze ceny 8GB spadna dosc duzo i ze beda oplacalne w zakupie.

a slot na karty przy coraz wiekszych pamieciach flash traci jednak na znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj miałem możliwość dotknięcia i posłuchania Zena (krakowski Saturn). To co rzuciło mi się w oczy przy krótkim kontakcie z odtwarzaczem to całkiem przyjemna obsługa, niewyłączający się całkowicie ekran (znika tylko podświetlenie - dla mnie duży plus) oraz limit głóśności. Ten ostatni może być problem jeśli ktoś posiada słuchawki o wyższej impendecji.

 

Ciężko coś konkretnego powiedzieć o jakosci dzwieku gdyz nie moglem posluchac go na dobrze znanych mi utworach.

 

Co do rozmiarów odtwarzacza to jest on dość płaski jednak wyraźnie więszy od pozostałych odtwarzaczy tego typu (v39, meizu, clix2, d2).

 

To tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenie. Na więcej trzeba poczekać a ktoś nabędzie Zena lub dostanie go do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się już bawiłem tym odtwarzaczem. W Pierwszej chwili co testowałem to jakośc ekranu, no więc tak:- zero błędnych pixel, a sprawdzalem na 3 egzemplarzach. Duży plus, bo jestem na to wrażliwy!- ekran sprawia wrażenie nieco mlecznego, szczególnie czarny nie jest taki czarny ;) Tym niemniej nie postrzegam tego za wielką wadę w przypadku tak małego ekranu.- kąty widzenia w poziomie są dobre, gorzej, o wiele gorzej jest z kątami widzenia w pionie. Wystarczy nieco przechylić ekran w pionie nieco w dół i ekran masakrycznie się załamujeJakości dźwięku nie miałem okazji słuchać, jednak nauczony przykrymi doświadczeniami z playerami tej firmy, podejrzewam, że nie będzie to high-end ;)Co do jakości wykonania - sprawia wrażenie plastykowej zabawki, zarówno w dotyku jak i wyglądzie. Efekt ten potęguje zadziwiająca lekkość tego playerka. Nie wiem ile on waży ale jest lekki jak piórko, prawie wogóle go nie czuć. Klawisze są dość tandetnie wykonane. Szybka chroniąca LCD sprawia wrażenie kiepskiej, podatnej na zarysowania. Ogólnie playarek ten lepiej wygląda na prezentacjach video i zdjęciach w necie, niż w realu.Myślę, że cena, którą za niego trzeba obecnie zapłacić (ok 500zł za 4gb) jest wygórowana. Dla mnie ten player nie jest wart więcej jak 300zł i tyle bym za niego dał. Podejrzewam zresztą, że jego cena szybko spadnie w czasie, szczególnie jak sklepy zaczną zalewać playerki tanich firm z dużymi wyświetlaczami. Z ceną ZEN'a będzie podobnie jak swego czasu z ceną Zen nano plus - na początku wysoka cena, a potem mocny spadek w dół.ps: w polskim menu odtwarzacza są błędy typu literówki <_<

Na agito.pl pojawiła się już wstępna oferta Zen'a 16 GB za 749 zł (!). Biorąc też pod uwagę pierwsze recenzje ten player może być naprawdę ciekawym wyborem wśród innych małych PMP. Trzeba będzie wybrać się do Saturna i się nim pobawić.
Cena już się zmieniła i obecnie wynosi 939zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Jedyne, co znalazłem, to strona Sigmatela.

http://sigmatel.com/products/portable/audio/stmp3700.aspx

30fps QVGA

i jeszcze rodzynek:

* Over 60* hours of audio playback

* Over 4* hours of video playback

 

*based on a 400mAh Lithium-Ion battery

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności