Skocz do zawartości

Nazywam Się Zen . Po Prostu Zen


getz

Rekomendowane odpowiedzi

oto od wczoraj mam tego playera(4gb) i mogę odpowiedzieć na kilka pytań i zarzutów. design i rozmiar: to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. zen ma rozmiary karty kredytowej(oczywiście jest dużo grubszy), więc można łatwo się domyślić jaki jest duży. jego cena jest bardzo przyzwoita. gra ładnie jak dla mnie, choć na 60 piosenek 2 były trochę "zniekształcone". myślę jednak, że equalizer rozwiąże ten problem. jakość wykonania - dla mnie dobra. przynajmniej w porównaniu z mp3 sansa e130, która wcześniej miałem, a także jakimś vakossem, ale dokładnie nie wiem jakim(mojego kuzyna). klawisze są ok. jego lekka waga może być uzasadniona tym, że stosowane są coraz nowsze technologie. odtwarzacz powinien być przecież lekki. co do szybki - faktycznie, może się porysować, jest też bardzo łatwo ją "popalcowac". po włączeniu odtwarzacza suwak do włączania/wyłączania/blokowania klawiszy jest podświetlony na niebiesko. nie jest to może zbyt istotne, jednakże jest to podobający mi sie dodatek, świadczący o solidności tego playera. wyświetlacz bdb, choć kąt widzenie w pionie już nie. jednak ilość kolorów jest imponująca.i te 2,5 cala... filmy wyglądają dobrze, choć większość trzeba konwertować dołączonym oprogramowaniem w komputerze, co w dodatku idzie bardzo wolno. sam transfer plików bezproblemowy. zdjęcia tez wyglądają ładnie. w informacjach możną przeczytać m. in. o przysłonie i czasie naświetlania. menu odtwarzacza też nie można nic zarzucić. jest możliwość zmiany kolejności, a także tapety. menu jest po polsku, a spotkałem sie z odtwarzaczami bez takiego "udogodnienia". literówki były, ale zniknęły po wgraniu najnowszego firmware. dyktafon zdążyłem przetestować tylko pod katem tego, czy działa. karty sd działają. sdhc podobno tez, choć nie mam takiej karty i nie mogłem tego sprawdzić. dodatkowo w odtwarzaczu zmontowano zegar, kalendarz oraz organizer(zadania i kontakty), jednakże można go edytować tylko w komputerze, przez co dla mnie jest bezużyteczny. nie zabrakło też miejsca dla radia. na stronie producenta jest do pobrania najnowsze firmware, które poprawia znalezione błedy. aktualna wersja pochodzi z 23.10

Mam nadzieję, że te informacje komuś się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisz dokładniej jak gra. Na jakich słuchawkach testowałeś?

to jak gra to zależy od equalizera, żadnych szumów nie ma, nie jest to powalająca jakość, ale w 100% wystarcza jak dla mnie. testowałem na słuchawkach oryginalnych, w najbliższych dniach będę mieć możliwość przetestowania na jakichś innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz coś jak przetestujesz na jakichś innych słuchawkach. Nie wiem jak jest teraz ale w przeszłości Creative raczej nie miał w zwyczaju dołączać do playerów dobrych słuchawek

mialem mozliwosc sprawdzenia na sluchawkach ze starej sansy e130, te 2 piosenki, o ktorych wspomnialem, na tych sluchawkach brzmialy lepiej( moze to kwestia przyzwyczajenia do starych sluchawek). z tymi starymi sluchawkami cos jest nie tak, gdy nic sie nie wlaczy jest szum, w tych z creative`a jest w porzadku. creative nie daje dobrych sluchawek do zestawu, bo chce zeby ludzie dokupili inne za kilkadziesiat zł. ja nie zmieniam, bo nie mam az tak dobrego sluchu muzycznego, zeby mi to przeszkadzalo:) jak jeszcze jakies sluchawki mi sie trafia to oczywiscie opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą jakością video to nie tylko kwestia 30fps, ale też ile potrafi w ciągu sekundy przepuszczać informacji o video. Na preinstalowanych video demach w ZEN'ie film nie był zbyt wysokiej jakości, tzn widać było dosyć mocno artefakty po stratnej kompresji. Być moze player wymaga tak dużej straty kompresji, aby zachować płynność, a być może to tylko demka takie są a samemu można sobie zrobić filmik bardzo dobrej jakości, tego nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem jeszcze działanie dyktafonu i radia. dyktafon zbiera dość dobrze, ale tylko z bardzo bliskiej odległości. jeżeli chcemy nagrać coś z odległości 2-3m, to trzeba ustawić max. głośność, a to w moim przypadku jest niewygodne( większość plików muzycznych mam nagrane tak, że wystarczy ustawić głośność na 4-5). z drugiej jednak strony jak ktoś chce nagrywać to powinien kupić porządny dyktafon. radio ma natomiast bardzo poważną wadę - nie można wyszukiwać stacji ręcznie, tylko automatycznie(albo jeszcze nie doszedłem jak, ale nigdzie nie ma takiej opcji). w dodatku podczas tego wyszukiwania kasują się te stacje, które już były. można za to edytować nazwę stacji. być może poprawią to w którymś firmware. słuchawki słabo sprawdzają się jako antena. na tych z sansy złapało 2 razy więcej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest jedna najgorsza wada tego odtwarzacza, chyba ze ja jeszcze nie doszlam do tego jak sobie z tym poradzic. mam problem z tworzeniem katalogów. sciągam do odtwarzacza rózne foldery i pojedyncze pliki a on i tak je po swojemu kataloguje np wg artysty czy nazwy albumu. i jak powiedzmy mam 200 piosenek w folderze na dysku luzem to każda później znajduje się w innym katalogu na odtwarzaczu. a ja chcę żeby to było w folderach utworzonych wg mojej myśli. ktos ma jakis pomysl zeby to zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedna najgorsza wada tego odtwarzacza, chyba ze ja jeszcze nie doszlam do tego jak sobie z tym poradzic. mam problem z tworzeniem katalogów. sciągam do odtwarzacza rózne foldery i pojedyncze pliki a on i tak je po swojemu kataloguje np wg artysty czy nazwy albumu. i jak powiedzmy mam 200 piosenek w folderze na dysku luzem to każda później znajduje się w innym katalogu na odtwarzaczu. a ja chcę żeby to było w folderach utworzonych wg mojej myśli. ktos ma jakis pomysl zeby to zmienic?

stwórz na PC playliste do tych utworow i wrzuc ją razem z mp3. tylko sam tego nie probowalem wiec nie wiem jak ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedna najgorsza wada tego odtwarzacza, chyba ze ja jeszcze nie doszlam do tego jak sobie z tym poradzic. mam problem z tworzeniem katalogów. sciągam do odtwarzacza rózne foldery i pojedyncze pliki a on i tak je po swojemu kataloguje np wg artysty czy nazwy albumu. i jak powiedzmy mam 200 piosenek w folderze na dysku luzem to każda później znajduje się w innym katalogu na odtwarzaczu. a ja chcę żeby to było w folderach utworzonych wg mojej myśli. ktos ma jakis pomysl zeby to zmienic?

 

To nie wada, lecz zaleta. Każdy porządny odtwarzacz obsługuje sortowanaie wg tagów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ZENa od kilku dni i muszę przyznać, że jestem nim zachwycona. Poprzednio miałam iPoda Nano 2gen i ZEN wypada przy nim duuużo lepiej. zacznijmy od najważniejszych rzeczy:

1. Dźwięk. To jest odtwarzacz MP3, więc cudów nie ma, ale niezależnie od tego, co to by nie był za odtwarzacz i tak jakość dźwięku nigdy nie dorówna odtwarzaczom, które odtwarzają FLAC. Jeśli o mnie chodzi to porównując dźwięk z ZENa i z iPoda, ZEN jest lepszy. iPod ma to do siebie, że bardzo "upiększa" muzykę i choć nie powiem, żeby źle to brzmiało, to jednak wolę jakość z ZENa. Dodam, że korzystam z Sennheiserów cx300.

2. Miałam iPoda pół roku. Na początku wszystko było w porządku, a później Apple wypuszczając na rynek nowe iPody zaczął kombinować przy iTunesie i niestety to kombinowanie nie wyszło najlepiej. Korzystanie z iTunesa stało się katorgą, a z ZENem wszystko jest proste od pierwszej chwili i nad niczym nie trzeba się zastanawiać. Drag-and-drop i można słuchać.

3. Filmy. Jakość filmów jest naprawdę zaskakująca i mimo stosunkowo długiego czasu kompresji filmów, naprawdę warto.

4. Radio. Czyli to, za co u Apple trzeba wyłożyć dodatkową kasę. A działa nieźle.

 

Podsumowując... Za iPoda zapłaciłam 599zł. Sprzedałam go za 300. Ulga po usunięciu wszelkich pozostałości Apple z moich komputerów - bezcenna. Za ZENa dałam 415zł. Ma 4GB. (iPod miał 2) Można rozszerzyć pamięć kartą SD (nie testowałam jeszcze, bo nie mam karty). Ma radio. Można oglądać filmy. Dźwięk jest w pełni zadowalający (jak ktoś jest audiofilem to nie kupuje odtwarzacza, który nie odtwarza np.FLAC). Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ZENa od kilku dni i muszę przyznać, że jestem nim zachwycona. Poprzednio miałam iPoda Nano 2gen i ZEN wypada przy nim duuużo lepiej. zacznijmy od najważniejszych rzeczy:

1. Dźwięk. To jest odtwarzacz MP3, więc cudów nie ma, ale niezależnie od tego, co to by nie był za odtwarzacz i tak jakość dźwięku nigdy nie dorówna odtwarzaczom, które odtwarzają FLAC. Jeśli o mnie chodzi to porównując dźwięk z ZENa i z iPoda, ZEN jest lepszy. iPod ma to do siebie, że bardzo "upiększa" muzykę i choć nie powiem, żeby źle to brzmiało, to jednak wolę jakość z ZENa. Dodam, że korzystam z Sennheiserów cx300.

2. Miałam iPoda pół roku. Na początku wszystko było w porządku, a później Apple wypuszczając na rynek nowe iPody zaczął kombinować przy iTunesie i niestety to kombinowanie nie wyszło najlepiej. Korzystanie z iTunesa stało się katorgą, a z ZENem wszystko jest proste od pierwszej chwili i nad niczym nie trzeba się zastanawiać. Drag-and-drop i można słuchać.

3. Filmy. Jakość filmów jest naprawdę zaskakująca i mimo stosunkowo długiego czasu kompresji filmów, naprawdę warto.

4. Radio. Czyli to, za co u Apple trzeba wyłożyć dodatkową kasę. A działa nieźle.

 

Podsumowując... Za iPoda zapłaciłam 599zł. Sprzedałam go za 300. Ulga po usunięciu wszelkich pozostałości Apple z moich komputerów - bezcenna. Za ZENa dałam 415zł. Ma 4GB. (iPod miał 2) Można rozszerzyć pamięć kartą SD (nie testowałam jeszcze, bo nie mam karty). Ma radio. Można oglądać filmy. Dźwięk jest w pełni zadowalający (jak ktoś jest audiofilem to nie kupuje odtwarzacza, który nie odtwarza np.FLAC). Warto.

 

 

 

Mam pytanie odnośnie filmów. Można do nich dołączać napisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz nad nim z kluczem siedział i szorował, to pewnie, ze się porysuje... :) Nie wiem, czy są odtwarzacze, które mają tak zrobiony wyświetlacz, ale do zegarków się używa szkła szafirowego, które się nie rysuje. A czy ZEN się rysuje? No cóż... nie sprawdzałam :) Prędzej czy później na pewno się porysuje, zależy jak będziesz o niego dbać - jak każdy odtwarzacz.

a jesli chodzi o samo wykonanie... Nie ukrywam, że paluchy zostają. Zarówno na wyświetlaczu, jak i na przyciskach. Jeśli o mnie chodzi, to nie jest to nic strasznie przeszkadzającego, ale niektórym to strasznie przeszkadza, choć wystarczy tylko przetrzeć i po problemie...

Tył jest matowy, więc myślę, że rysy (jeśli takowe będą) nie będą zbyt widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten player. Ale niewiem czemu wszyscy psioczą na creative, aż tak tandetne mp3-jki robią ??

ponad dwa lata korzystałem z Zena micro, wszystko było w nim ok póki nie spadł z 1.5 metra na beton. ^^

Jeżeli ten nowy Zen gra lepiej od mojego poprzedniego to go biorę :)

 

PS, pierwszy post

Witam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać 600zł za cowona d2 (2GB), ale chyba jednak zdecyduję się na ZENa.... Żadnym audiofilem nie jestem, a 200zł w kieszeni to wieeeeelki plus na korzyść ZENa... Bawiłem się ZENem w Saturnie, jest nieźle wykonany, fajny ekran, gniado kart... Myślicie, że dobrze robię wybierając ZENa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie tego Zena - model 8 GB. Potrzebowalem wypenic luke pomiedzy moim H340 a iFP-779. Potrzebowalem cos o wiekszej pojemnosci, ale nie z tak wielkimi gabarytami. Chcialem wprawdzie Rivera T60 4GB, ale w koncu wybralem Zena. Niestety nie moge powiedziec jak dziala, bo wciaz sie laduje w pierwszym ladowaniu, wiec wyswietla sie tylko bialy ekran i niebieska dioda zapala sie i przygasa. Jak sie naladuje i odpali to sie podziele wrazeniami. na razie jednak spostrzeglem trzy wady.

 

1. "Palcowy" plastik. Wolalbym aby bylo wykonane z plastiku matowo-chropowatego. I lepiej by wygladal i nie widac tak na nim palcow.

 

2. Przydaloby sie, aby bylo do niego jakies etui. Teraz bede musial szukac po ebayach czy innych serwisach. Czemu nie dodali takiej rzeczy domyslnie?

 

3. Wtyczka zasilacza sieciowego. Male gowienko, ale mogloby byc w paczce a nie kupowane osobno. Przeciez nikt n ie bedzie bral ze soba komputera (np na wakacje, na urlop), zeby naladowac playerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Przydaloby sie, aby bylo do niego jakies etui. Teraz bede musial szukac po ebayach czy innych serwisach. Czemu nie dodali takiej rzeczy domyslnie?

 

3. Wtyczka zasilacza sieciowego. Male gowienko, ale mogloby byc w paczce a nie kupowane osobno. Przeciez nikt n ie bedzie bral ze soba komputera (np na wakacje, na urlop), zeby naladowac playerka.

 

Etui nie dają z prostego powodu - żeby zarobić trochę grosza. Jeśli chodzi o zasilacz... to samo. Ja jeszcze nie widziałam, zeby do jakiegoś lepszego odtwarzacza dodawano którąś z tych rzeczy i trochę mnie dziwi, że ktoś się temu jeszcze dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności