Skocz do zawartości

Następca FiiO K7 - FiiO K9? HIFIMAN EF400? Topping DX5?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Szukam upgrade'u K7-ki. Chcę podłączać HFM Edition XS, Beyery DT150, Audio Technica ATH-MSR7b, KZ ZAX (rzadko). Za jakiś czas planuję Moondrop Venus/któreś Anandy/może GP GL2000 i inne. Wszystko po balansie. 

 

Preferuję granie przejrzyste, neutralne, dynamiczne, z efektowną sceną. Na słuchawkach słucham muzyki, jak i gram w gry (single player). Nie przepadam za ciepłym i misiowatym strojeniem. 

 

Dlaczego chcę zmienić K7? We wszystkich recenzjach i porównaniach, K7 określany jest jako to cieplejsze, zwarte i mniej przestrzenne/sceniczne niż chociażby te AiO, które wymieniłem w tytule. I faktycznie jak przeskakiwałem na niego z AIMa SC808, to wyraźnie usłyszałem lekko ocieplenie i zmiękczenie, szczególnie dolnych zakresów. 

 

Dzięki :) 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Silu00 zmienił(a) tytuł na Następca FiiO K7 - FiiO K9? HIFIMAN EF400? Topping DX5?
Godzinę temu, Silu00 napisał(a):

Preferuję granie przejrzyste, neutralne, dynamiczne, z efektowną sceną.

 

Brzmi jak encyklopedyczna definicja XD05 Pro wspomnianego już wcześniej ;) 

 

Masz tam też wymienne DAC, więc jak ci się znudzi takie granie, to można dokupić np. moduł AKM czy ROHM i zmienić barwę dźwięku. Oryginalnie sprzedawany jest z ESS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Zabiliście mi teraz ćwieka, gdyż:

1. Nie brałem pod uwagę sprzętów przenośnych, bo nowy DAC/AMP będzie i tak tylko i wyłącznie leżał na biurku, a wydawało mi się, że względem pełnowymiarowych skrzynek będzie zawsze kompromis w dźwięku/mocy. A jeżeli nie, to będzie sporo drożej.

2. Cena, trochę wali mi w barierę mentalną, którą i tak przesuwam co parę miesięcy coraz wyżej, dokupując/zmieniając co chwilę jakiś element. Poza tym wychodziłem z założenia, że z zestawu słuchawki + tor, to słuchawki powinny być droższe jeżeli już, bo to one przede wszystkim dyktują odbiór. A w tym przypadku by tak nie było (przynajmniej przez jakiś czas ;) )

 

XD05 Pro faktycznie jest tak dobry, że warto dołożyć zamiast stacjonarek z wątku i używać wyłącznie stacjonarnie?

 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XD05 Pro pomimo niepozornych rozmiarów jest zagrożeniem dla wielu dużych klocków. Jak jeszcze połączysz go jako DAC z np. S17 Pro to przynajmniej dla mnie nastaje dzień niepodległości dźwiękowej :D Serio XD05 Pro jest walcem w swojej cenie. Efektem WOW jaki wywołuje rozjechał mojego Shanling H7. On nie idzie na żadne kompromisy - dosłownie. Trudno mi sobie wyobrazić, że jakieś fijo mijo czy polewa może mu zagrozić. To po prostu trzeba posłuchać :) Dla mnie za duża bomba do codziennych, długich odsłuchów ale może masz więcej wytrwałości ode mnie ;) Shanling H7 to agent 007 z dowolnej części zaś XD05 Pro to Jason Statham w Adrenalinie i to chyba jeszcze z drugiej części także uważaj ;)

Edytowane przez x86
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich klocków, to też ibasso coś teraz wypuściło (Inszy opisywał w tym watku), a także Fiio z fajnym układem DAC + parametryczny EQ.

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/fiio/2024080111311120810/6953175750123/fiio-q15-dac-i-wzmacniacz-sluchawkowy-black

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HappyBlack napisał(a):

A ja temu człowiekowi wysyłałem dwa pierdki w postaci Sans Clip+, kiedy dysponuje takimi armatami..

 

Niech ma. Chociażby za takie opisy mu się należą.

(( :

 

Wracam do okopów "fijo mijo tempotek bum cyk cyk".

Jeszcze nie mam XD05 Pro ale kolega @Dirian przesłał mi na wypożyczenie tego wariata no i stało się ... poczułem chęć posiadania dynamicznego ESSa ale w formie DACa, alternatywy do obecnych AKMów. Odnośnie Sandisków to darzę je wielkim szacunkiem i z przyjemnością poświeciłem im czas na ich naprawę. Były, są i będą fenomenem dlatego ludzie wciąż ich poszukują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak FiiO K7 czy wspomniane xDuoo, kiedyś miałem XD-05 Plus i fajnie grał ale to inny sprzęt z tego co widzę :) Miałem natomiast DX5 i grało to fajnie, choć względem DX3 Pro+ czy EX5 na którym teraz słucham to właśnie miałem wrażenie, że jego dźwięk jest delikatnie właśnie zmiękczony -> ale nawet jeśli to nie była autosugestia jak mawiają Chłopcy Amirowcy, to i tak "Polewy" grają raczej neutralnie całościowo, bo takie niby były założenia co do stworzenia tych sprzętów. Hifiman EF400 to super sprzęt i do tego bardzo dobrze wyceniony, więc jeśli sam miałbym słuchawki Hifimana (w sumie jedne mam) i chciałbym koniecznie coś zmieniać, a nie chciałbym nie wiadomo ile wydawać od razu to pewnie poszedłbym w tym kierunku :) Co ciekawe EF400 wcale nie zagrał u mnie nie wiadomo jak ciepło, raczej właśnie z dobrym basem, a owszem, ale i rozciągniętymi wysokimi tonami. Scena i przestrzeń ok, choć taki Burson C3 Performance grał bardziej jakby z oddali jeśli chodzi o pierwszy plan. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jednoznacznie powiedzieć. Wydaje mi się że Edition Eleven grają na nim nieco lepiej wypełnionym dźwiękiem niż z DX3 Pro+ przy zachowaniu fajnej barwy, gdzie na DX3 Pro+ miałem wrażenie brzmienia nieco bardziej takiego "papierowego" jak ostatnio słuchałem. Ale to na tyle różnic. Co ciekawe tak z pamięci, to DX5, ale też set D50s+A50s grały mi z nieco mniej przyjemną barwą idącą w Bursonowe szarości :) Możliwe więc że sugeruję się różnicami w ekranach (wyraźny pomarańczowy i takie chyba też lubi Amir vs te takie zimno-białe z tych innych wymienionych jak D50s). Audio potrafi płatać niezłe figle. Tak czy inaczej dla mnie wartość ma już to że taki EX5 ma zasilanie w budzie, a z przodu dużego jacka zamiast małego i do tego XLR'a. Dla mnie to spora wygoda, ale co kto potrzebuje. Do tego można z niego zrobić fajnego stacka np. z A30 Pro, który jest bardzo mocny i praktycznie wszystko pociągnie jak leci :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, welder666 napisał(a):

A ja nie wiem dlaczego wogole zmieniac K7? Czego Ci w nim brakuje? Mi sie fajnie zgrywa z Edition XS

Na tę chwilę niczego, ale praktycznie wszystkie recenzje sprzętu, którego wymieniłem, jeżeli porównują do K7, to są zgodne, że jest scena, czystość dźwięku, separacja wypada lepiej niż na K7. Dlatego chcę przynajmniej wypróbować, by mieć własne zdanie. 

 

Szczerze mówiąc najbardziej korci mnie obecnie EF400, tylko studzi mnie informacja, że może wydawać się raczej ciepłe. Muszę odsłuchać i się przekonać. Można je mieć ze strony HIFIMANa z przesyłką z US za niecałe 1500zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę połączenie z k9pro ess. 

Bardzo fajna synergia, przy zapewnieniu dobrego źródła naprawdę zacne granie. 

IMG_20240116_221915.jpg

11 godzin temu, Silu00 napisał(a):

Preferuję granie przejrzyste, neutralne, dynamiczne, z efektowną sceną

Dokładnie jak opisałeś... 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

Na bazarku masz jeszcze EarMen ST-AMP za śmieszne pieniądze, może warto spróbować?

tiaa, dzięki za ten trop, w ogóle nie brałem tego modelu pod uwagę, nawet nie znałem tej firmy...

Skontaktowałem się z właścicielem. 

 

Poczytałem w międzyczasie trochę recenzji, ale stosunkowo mało jest o tym sprzęcie, a szczególnie porównań. Powtarza się opinia, że to jest przede wszystkim wzmak, a dopiero potem AiO. I że rozwija skrzydła, gdy się podłączy go w trybie wzmacniacza do jakiegoś osobnego Daca. W sumie daje to ciekawe pole do popisu jeżeli chodzi o dalszą rozbudowę, ale na razie chciałbym poużywać go jako pojedyncze urządzenie i ciekawi mnie, jak wypada jako takie przy K7. Tonalność, scena, energia itp. To ma być w końcu upgrade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał(a):

Na bazarku masz jeszcze EarMen ST-AMP za śmieszne pieniądze, może warto spróbować?

"Brzmienie

ST-AMP wpływa na dźwięk, dzięki czemu Twój DAC jest lepiej słyszalny. "

To chyba fatalnie?

16 godzin temu, Pioj napisał(a):

Aune S17 pro wydaje się fajny. Nawet 7500mW dla 32ohm po balansie.

Kto da wincyj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za propozycje. Sporo fajnych sprzętów do rozważenia. @Tecnoselfrx SMSL DO300ex wydaje mi się tak średnio jako AiO ze względu na wzmacniacz, który został dołożony przy okazji. Jego 1W @32Ω może być mało na słuchawki planarne, które mam i planuję. 

 

Earmen ST-AMP kusi w tej cenie, tylko że nie mam jak przesłuchać wcześniej, by się upewnić, że dobrze zrobię zastępując K7kę :)

 

HIFIMAN EF400 też jest reklamowany jako dedykowany do planarów tej firmy, które mam i pewnie będę mieć więcej. 

 

FiiO K9 Pro, lub nawet bez Pro, bo ponoć brzmieniowo są stosunkowo blisko, też jest uznawany za bezpośredni upgrade K7. 

 

Decyzje, decyzje :) 

 

 

 

 

Zdecydowałem się na te Earmeny. Trochę w ciemno i z pewnymi wątpliwościami, bo bez możliwości zwrotu, ale liczę, że mnie nie zawiodą. W najgorszym wypadku wskoczą w tej samej cenie znów na bazarek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję ST-AMPa porównując z K7. 

 

Oba sprzęty są BARDZO do siebie podobne w sygnaturze dźwięku. Do tego stopnia, że w niektórych kawałkach pewnie miałbym problem z odróżnieniem ich przy ślepych testach. Porównywałem A/B podłączone do jednego komputera na paru słuchawkach po balansie. Bardzo dużo różnic, który wydawało mi się, że słyszę równie dobrze mogły wynikać z minimalnej różnicy głośności, mimo że bardzo się starałem, by było tak samo (inaczej wszelkie bezpośrednie porównania nie mają sensu) To, czego jestem pewien, to, że pomimo, że oba leciutko wygładzają dźwięk dodając swoistego anti-aliasingu, K7 idzie z tym o pół kroku dalej bardziej zaokrąglając i zmiękczając przekaz. Jest to prawie, że na granicy placebo, ale jednak jest. ST-AMP przez to potrafi mieć ciut większy wygar przy gitarowym łojeniu, które brzmi bardziej surowo. Audiofile zdaje się nazwaliby to graniem bardziej organicznym :) K7 bardziej dociąża niskie rejestry. Ale słyszę to tylko w planarach HIFIMANa, w innych dynamikach już mniej lub wcale. Poza tym w utworach, gdzie więcej się dzieje na raz, K7 wydaje się nieco bardziej "zlany", gdy Earmen lepiej separuje. I na tym właściwie kończy się różnica. Aha, Earmen ma ciutkę szerszą scenę - chyba ;)

 

Pierwszy raz słyszę sprzęt, który jest tak zbliżony do siebie. Przeskok z AIMa SC808 na K7 był dźwiękowo znaczny i od razu słyszalny, tutaj jest po prostu lekko inna odmiana tego samego. Wszędzie używam "nieco", "ciutkę", "trochę", ale taki jest stan rzeczy. ST-AMP jako AIO nie jest w mojej opinii upgradem K7, a na pewno nie jest wart dopłaty dwukrotności ceny K7 przy zakupie nówki. Przynajmniej w kwestii dźwięku, bo ogólnie oferuje nieco więcej i jest świetną bazą do dalszej rozbudowy toru, jako że sam wzmacniacz jest kapitalny. Nawet większość recenzji jest zgodna, że jako AiO jest to solidny sprzęt, ale jest to przede wszystkim bardzo dobry wzmacniacz, który zyskuje na parowaniu z lepszymi DACami wedle preferencji. Tyle że wtedy zaczynamy mówić o parokrotności ceny K7. Ale w kwocie, jaką dałem nie narzekam. 

 

Ale najważniejsze, że nie jest gorzej niż z K7 :) FiiO pójdzie niedługo na sprzedaż z długą gwarancją, bo zostawiam sobie furtkę w postaci dalszej zabawy z torem, natomiast ogarniam temat odsłuchania ST-AMPa, EF400 i K9 (i/lub Pro ESS) wszystkie razem, żeby podjąć ostateczną decyzję. 

Edytowane przez Silu00
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 11:20, Silu00 napisał(a):

Cześć, 

 

Szukam upgrade'u K7-ki. Chcę podłączać HFM Edition XS, Beyery DT150, Audio Technica ATH-MSR7b, KZ ZAX (rzadko). Za jakiś czas planuję Moondrop Venus/któreś Anandy/może GP GL2000 i inne. Wszystko po balansie. 

 

Preferuję granie przejrzyste, neutralne, dynamiczne, z efektowną sceną. Na słuchawkach słucham muzyki, jak i gram w gry (single player). Nie przepadam za ciepłym i misiowatym strojeniem. 

 

Dlaczego chcę zmienić K7? We wszystkich recenzjach i porównaniach, K7 określany jest jako to cieplejsze, zwarte i mniej przestrzenne/sceniczne niż chociażby te AiO, które wymieniłem w tytule. I faktycznie jak przeskakiwałem na niego z AIMa SC808, to wyraźnie usłyszałem lekko ocieplenie i zmiękczenie, szczególnie dolnych zakresów. 

 

Dzięki :) 

 

Warto się faktycznie zastanowić jakie słuchawki chcesz, bo to mocno rzutuje na tym jaki wzmacniacz będzie dobry. 

 

Jeśli dobrze napędzisz GL2000 to jest spora szansa, że nie spojrzysz w stronę hifimanów. Nawet Veusy mogą okazać się niepotrzebne. 

Na meecie kiedyś podpiąłem swoje GL2000 do różnych sprzętów za grubą kasę, ale wszędzie grały za ostro i sucho, bo miały za mało prądu. Bardzo dobrze się zgrywa z audio-gd 27.38, którego mam w torze CD (12W/32 Ohm, i 16W przy 16ohm). Venusy też na nim świetnie grają. Duża potęka i skala dźwięku  Mam go wystawionego na bazarku, ale już zakopany głęboko, bo go używam i nie pali mi się ze sprzedażą. Jak jesteś gdzieś z okolicy Śląska to możesz wpaść i posłuchać.

 

Co do Xduo 05 Pro - miałem okazję słuchać u siebie i nie dawał rady napędzić dobrze GL2000 na takim poziomie na jakim one potrafią zagrać (i to nie moja opinia tylko znajomego, który przywiózł 05 Pro na testy - pewnie, głośności był bardzo duży zapas, ale nawet na DAPie jest na nich zapas. Na moim Gustardzie H20 (12W) (zakres potencjometra od 7mej do 18tej godziny) - GL2000 grają bardzo głośno na godzinie 9:30 , Venusy na 10-11 tej , HE-6 na 13-tej, K1000 na 15-16 tej (podaję tak dla konstrastu).  
W przypadku HE-6 i K1000 to mam wrażenie, że podpięcie pod zaczepy głośnikowe lub wzmak >20W to jest dla nich docelowy prąd.  

 

Xduo 05Pro natomiast zagrały fenomenalnie z Focal Clear.

Jeśli słuchasz czegoś neutralnego to Xduo na pewno takie nie jest. 

 

Słyszałem dużo dobrego jeśil chodzi o dźwięk Aune S17. Grzeje się jednak ponoć do ok 70 stopni, więc masakra. Dajcie znać jak jest faktycznie. 

 

@x86 Zastanawia mnie czemu nie napisałeś o swoim Gustardzie A20H. To jest przecież kapitalny amp/dac i bardzo neutralny. W swojej cenie to też jest killer. Trudno o cokolwiek lepszego pod kątem przejrzystości i neutralności. Może chodziło o moc, że tylko 2.4W/32Ohm (o ile dobrze pamiętam).

Jak będę u brata to posłucham swoich Venusów na Gustardzie A20H, ale to może potrwać jeszcze nawet parę miesięcy, bo mieszka daleko. 

 

Co do EF400 nie słuchałem, ale jest na forum jeden kolega, który finalnie został przy tym AMP/DACu, bo mu się jego barwa R2R podoba najbardziej. On go używa z Sony Z7. Ja akurat szukam w dźwięku czegoś odwrotnego czyli maksymalnej przejrzystości, swobody i dynamiki. Ten amp/dac zwykle się dobrze paruje ze słuchawkami hifimana (jakże by inaczej :)), bo one mają przeważnie jasną górę i granie bardziej konturami z gorszym wypełnieniem. 

 

BTW.  Jeśli celujesz w Venusy lub GL2000 to warto się upewnić, że masz dobre źródło do nich. Jeśli odtwarzasz z kompa to zacząłbym od streamera - polecam Logitech Squeezbox Touch i zasilacz liniowy. Nie jest to droga zabawa a gra zauważalnie lepiej niż Wiim Pro, tyle że trzeba mieć serwer LMS na komputerze (instalacja banalnie prosta). Już ta zmiana powinna sporo poprawić. 

Edytowane przez BearPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności