Skocz do zawartości

Następca FiiO K7 - FiiO K9? HIFIMAN EF400? Topping DX5?


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, BearPL napisał(a):

Warto się faktycznie zastanowić jakie słuchawki chcesz, bo to mocno rzutuje na tym jaki wzmacniacz będzie dobry.

Nie wiem, jakie chcę, wiem, jakie będę w przyszłości odsłuchiwał jako potencjalne zastępstwo Edition XS :)

 

Dzięki za powyższy post 👍 W temacie synergii toru, zdaję sobie oczywiście sprawę, że jest istotna, ale nie mam zamiaru teraz zamykać się wyłącznie w "jedynych słusznych" konfiguracjach. Im więcej testuję różnych sprzętów, tym bardziej widzę, że:

 

1. 90% dźwięku końcowego to słuchawki (przyjmując, że są odpowiednio napędzone). To one narzucają ogólny przekaz, resztą toru możemy skorygować pewne niuanse, ale torem nie zmienimy charakteru i strojenia słuchawek. Także szukając sprzętu pod swoje preferencje powinniśmy skupić się przede wszystkim na nich, bo reszta może co najwyżej pomóc wydobyć brzmienie, a nie je nadać

2. Różnice między źródłami nie są duże, szczególnie od pewnej półki, nazwijmy to, zaawansowania technicznego. Na przykładzie ST-AMP vs K7. OK, oba to żadne high endy i OK wprawdzie im dłużej je porównuję, tym łatwiej mi wychwycić różnice na korzyść Earmena. Ale one są czasami tak subtelne, że nawet ciężko je wskazać palcem i nazwać. Słyszę, że ST-AMP jest lepszy technicznie. Muzyka/dźwięk mimo że nie są tak zaokrąglone jak w FiiO, to są bardziej naturalne i koherentne. Że pomimo wyraźniejszej separacji dźwięków, ostateczny przekaz jest jakiś taki bardziej spójny. Ale to jest nadal "nieco", "trochę", "lekko". 

3. EQ wpływa na korygowanie dźwięku słuchawek znacznie bardziej niż wzmacniacz/DAC. Zmieniam dany zakres zaledwie o 0,2-0,3db i różnica jest dla mnie słyszalna znacznie bardziej niż przeskakując między źródłami. 

 

Będę miał okazję w tym tygodniu porównać EF400 i ST-AMP i K7 bezpośrednio. Do porównań dorzucę jeszcze ST-AMPa w trybie wzmacniacza sparowanego z EF400 jako DAC. Earmen jako AiO ponoć jest świetnym wzmacniaczem z przyzwoitym DACiem, a EF400 odwrotnie, także ciekawe co wyjdzie z takim kombo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash robiłem :) Wyniki mieszane. Były utwory, na których poległem i nie słyszałem różnic. Były takie, w których słyszałem, ale nie byłem w stanie wskazać, który jest który. A były utwory, gdzie wskazywałem. Zwykle, gdy się dużo działo, np metalowe łojenie z paroma gitarami, wokalami i jeszcze chórkami w tle - po lepszej separacji Earmena. Lub w basowych utworach, ew. z mocną stopą perkusji, bo K7 troszkę podbija. Były też momenty, gdy gitary słyszałem w obu przypadkach identycznie, a wokale były ciut bliżej mnie. Wtedy wiedziałem, że to Earmeny. To był z resztą powód, dlaczego miałem problemy z ustawieniem tej samej głośności między nimi, w zależności do czego się odnosiłem uzyskiwałem inne rezultaty. 

 

Tak czy siak, K7 to świetny sprzęt w swojej cenie. To jest niby entry point, ale tak naprawdę dla wielu w zupełności wystarczy jako endgame. Będę go sprzedawał, bo go chyba łatwiej sprzedać ze względu na popularną markę/model. I nie daje tylu możliwości do dalszej rozbudowy toru w dalszej perspektywie, co Earmen. Zobaczymy, co pokaże EF400. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BearPL Nie wspomniałem o Gustardzie A20h z prostej przyczyny jest praktycznie niedostępny jako nówka na gwarancji. Aktualnie widzę tylko 1 szt używaną na cały świat - na ebaju we Włoszech, za to w bdb cenie i z wysyłką do Polski. Po odsłuchu XD05 Pro raczej wciąż pod siebie wybrałbym A20h jeżeli miałbym zostawić tylko jedno źródło ale Gustek nie ma takiej dynamiki, detalu, rozświetlonej i tym samym tak bardzo czytelnej góry. Gustek jest idealnie zbalansowanym kombem do codziennych długich sesji odsłuchowych, moim zdaniem po cieplejszej stronie, a nie neutralnej jak to Audioholic opisał, za to XD05 Pro robi imprezę na całego. Po zakupie Aune S17 Pro doszedłem do wniosku, że A20h jest jeszcze lepszym DACiem niż DAC/AMPem. Pomimo tego, XD05 Pro widzę w roli DACa jako alternatywnego źródła dla A20h. XD05 Pro z opisów wynika, że jest bliźniaczy sygnaturą dla X26 Pro, na którego czaiłem się, a więc nawet się nie zastanawiam korzystając z mniejszej zajętości miejsca na biurku, możliwości zabrania xDuoo ze sobą i to wszystko za 1/2 ceny. Co do temperatur S17 Pro to już to opisałem, tak samo jak z tym można sobie poradzić by korzystać bez przerwy w max trybie jego pracy

 

 

Do A20h polecam zakup U18. Dostaje tak mocny i czysty sygnał, że ma się wrażenie iż otrzymał extra 4W mocy ;) W takiej konfiguracji HE6 zagrały trochę lepiej pod mój gust niż z zestawu iCan Pro z SMSL SU-9, który to ma ok. 7W@32Ohm. To potwierdza, że HE6 nie zawsze potrzebują dużej mocy by przyjemnie i na swoim poziomie zagrać lub to, że A20h ma więcej mocy niż deklaruje producent czyli powyżej tych 2,4W :) 

Edytowane przez x86
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 18:32, Silu00 napisał(a):

Będę miał okazję w tym tygodniu porównać EF400 i ST-AMP i K7 bezpośrednio. Do porównań dorzucę jeszcze ST-AMPa w trybie wzmacniacza sparowanego z EF400 jako DAC. Earmen jako AiO ponoć jest świetnym wzmacniaczem z przyzwoitym DACiem, a EF400 odwrotnie, także ciekawe co wyjdzie z takim kombo. 

 

Też jestem ciekaw twoich spostrzeżeń. Dałem sobie luz z klockami zanim spróbowałem ef400 jako daca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@side już testuję i porównuję. Na razie osobno w trybie AiO. Zanim napiszę coś więcej, powiem tylko, że K7 idzie już na pewno na sprzedaż. Super solidny sprzęt w tej cenie, ale im dłużej porównuję z większymi chłopcami, tym wyraźniej słyszę, co można robić lepiej. Co ciekawe, EF400 odblokowało mi też trochę percepcję, bo wcześniej miałem momentami problem, by rozróżnić K7 i ST-AMPa. A jak Heheman dołączył do zabawy (zdecydowanie inny w brzmieniu niż pozostałe) to nagle różnice stały się wyraźniejsze między wszystkimi 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Silu00 napisał(a):

 Heheman dołączył do zabawy (zdecydowanie inny w brzmieniu niż pozostałe)

 

No, ja mam słabość do ef400. Właśnie jest zdecydowanie inny. Mojo2, Zen Stack i Gustard a20h mnie znudziły jakoś, a ten nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jako całość. Kiedyś chciałem kupić do niego osobny wzmacniacz, np. Cayina iha6, ale potem sprzedałem prądolubne słuchawki i już nie miałem takiej potrzeby. Chyba w dwóch recenzjach  było, że dac lepszy niż dac z ampem, ale nie miałem siły na szukanie synergii ze wzmacniaczami. Jak cos nie podoba się w brzmieniu, to lepiej sprawdzić inne słuchawki, niż żonglowac wzmacniaczami, moim zdaniem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności