Skocz do zawartości

Spotify >>>słuchawki stacjonarne.


kazymyr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, potrzebuję pomocy w zoptymalizowaniu mojego stacjonarnego słuchawkowego zestawu muzycznego.
Obecnie słucham Spotify na Samsung s22  przez Qudelix-5K do JBL Tune750.
Koszty chciałbym zamknąć w 2000PLN +/-.
Lubię kontrasty. Chciałbym uzyskać brzmienie z mocnym, mięsistym drgającym basem ( What Do You Want from Me - Pink Floyd, Apache Rose Peacock - Red Hot Chilli Peppers), i niemal kłujące w uszy soprany. Uwielbiam dźwięk talerzy i ogólnie perkusji. Na temat średnicy najtrudniej mi się wypowiedzieć, ale nie lubię jazgotu. Jednak słucham przede wszystkim rocka, więc nie może też być zbyt cukierkowa. Pazur musi być. 

Mile widziana szeroka scena.
Tak czy owak chcę zostać z Spotify jako źródłem.
1. Czy warto inwestować w laptop lub odtwarzacz sieciowy?
2. Wydać całość na nowy zestaw, czy kupować po kolei, np. najpierw słuchawki za ok.2000. (muszą być wokółuszne zamknięte, mogą być na kablu).
Nieczęsto kupuję sprzęt używany, jednak tego nie wykluczam. 

Dziękuję za chęć pomocy.

Edytowane przez kazymyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT-770 są "ryzykowne", zbyt skrajne opinie w temacie basu.

Biorę pod uwagę Focal Elegia lub B&O hx.

A co myślicie o zakupie streamera albo laptopa, wpłynie to znacząco na jakość dźwięku? W porównaniu do smartfona.

 

Edytowane przez kazymyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kazymyr napisał(a):

DT-770 są "ryzykowne", zbyt skrajne opinie w temacie basu.

Biorę pod uwagę Focal Elegia lub B&O hx.

A co myślicie o zakupie streamera albo laptopa, wpłynie to znacząco na jakość dźwięku? W porównaniu do smartfona.

 

Ani Elegia, ani HX nie dadzą Ci takiego brzmienia, jakiego oczekujesz. Szukaj słuchawek grających efektownie, czyli tzw. V'ką na charakterystyce.

 

Spójrz na ofertę Ultrasone.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolóz 500 i kup tu od kolegi z forum Ultrasone Pure Master. Z tego co wiem mało używane i powinny mieć jeszcze gwarancję. Tylko nie pamiętam kto sprzedaje. A jak nie chcesz przepłacać to nowe Ultrasone PRO480i. No i nie daj się nabrać jak połowa forum na Pure.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uściślić, jako młody człowiek wychowałem się na zwykłych "kaseciakach" (mały Grundig, jakiś "jamnik"). Moje pierwsze świadomie wybrane słuchawki to CAL. Muzyka z PC, WMP ustawiony na "U", potem było kilka "doków" Schure, fajnie grające Trinity i odrobinę przebasowane Jabry. Ostatnio HM5, Master&Dynamic MW75, no i obecnie dość naturalnie brzmiące JBL tune750. We wszystkich tych słuchawkach podbijałem bas "ile wlazło".

Jednak niedawno kupiłem dac Qudelix-5K, na którego eq w ustawieniu U z prawym ramieniem pod sufit, wysokie brzmią jak dla mnie bardzo atrakcyjnie choć pewnie nienaturalnie, ale właśnie przyjemnie "kłują" po bębenkach.

Jednocześnie lewe ramię U powędrowało znacznie w dół ponieważ tune750 nie są w stanie uzyskać oczekiwanych przeze mnie basów bez "charczenia". Dlatego właśnie chcę kupić słuchawki w których obie strony częstotliwości będą mocne i wyraziste. Qudelix'a nie chciałbym zmieniać bo za niego zapłaciłem i go lubię. No w ostateczności. 

W dniu 20.12.2023 o 20:15, Pioj napisał(a):

Albo najlepiej nie daj się nabrać na żadne ultrasone :D

 

A co byś w zamian proponował?

Edytowane przez kazymyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności