Skocz do zawartości
  • 0

Ból rozstania - czyli co kupić po Hifiman Sundara...


Zear

Pytanie

Niestety mój lewy kanał w Hifiman Sundara dziwnie harczy, sygnał jest wyraźnie słabszy niż w prawym, z czasem słuchania to się uspokaja ale szczególnie na początku odsłuchu kanał w ogóle potrafi zanikać. , poruszałem wtyczką, ale niewiele to zmieniło. Kabel na pewno jest w porządku.

 

Jestem zmuszony odesłać je na gwarancję ze zwrotem kosztów zanim stanie się coś gorszego, jakaś Pani na czacie w Amazonie nawet nie chciała tłumaczeń, po prostu wygenerowała mi kod i dostanę pieniądze. Więc jeśli chodzi o kupowanie elektroniki Amazon jest naprawdę super.

 

Czuję się tak, jakby mi przepiękna, 18-letnia narzeczona jak Jane Eyre z powieści Charlotty Bronte zmarła. Przywiązuję się do rzeczy a te słuchawki - Hifiman Sundara - były tak cudownie muzykalne, jeszcze dopieściłem je po swojemu equalizerem.

 

Cóż, jak obeschną łzy poszukam następcy. Gdyby  ktoś miał jakieś pomysły na przepięknie grające, z przeszeroką sceną słuchawki, muzykalne, analityczne - wyciągające ze skrzypiec każdy detal drewna, z gitary rodzaj strun, ale nie płaskie, o wspaniałym dole, lirycznej średnicy i wyrazistych, melancholijnych sopranach :) to proszę o pomysły... Dostanę za moje słuchawki 1450 zł, bo po tyle je kupowałem, mogę dopłacić te 500 zł, bo nie jestem najzamożniejszy niestety, tak to ujmę.

 

Podsumujmy:

  • - budżet: do 3K (nowe, dostępne na Amazon.pl z racji super obsługi gwarancyjnej)
  • - najchętniej takie, które podziałają mi (szanowane) do śmierci, przywiązuję się do rzeczy i nie lubię ich zmieniać.  Trwałość!
  • - mój tor: iFi Zen Dac + iFi Zen Can + zbalansowany kabel - tego nie chcę zmieniać, bo mi w zupełności wystarczy.
  • - muzyka: muzyka dawna https://tidal.com/browse/playlist/7146b70e-f8b1-467b-8371-19c83c4d6d2c
  1. - popularna: https://tidal.com/browse/playlist/d0d94bb0-09a6-4a81-bdf9-e22a8311d029
  2. - czasem coś ostrzejszego: https://tidal.com/browse/playlist/9196bea4-aade-439a-8684-db7760057efd

 

  • Cechy odsłuchu:
    • Bardzo Szeroka scena
    • Super separacja instrumentów
    • Muzykalność słuchawek
    • z jednej strony analityczne brzmienie (detale brzmienia każdego instrumentu i wolaku)
    • z drugiej strony brzmienie angażujące i liryczne
    • wyrazistość każdego pasma i nie nachodzenie na siebie
    • możliwość grania przy wysokiej głośności - lubię słuchać muzyki na full na Zen Can, w wypadku płyt cichszych i z mniejszą dynamiką, szczególnie muzyki klasycznej. Staram się głośnością odwzorować takie brzmienie, jakbym miał muzyków przy sobie.

 

Czy w budżecie do 3K za nowe (1,5K dostanę za zwrot) mogę liczyć na nowe słuchawki które spełniają te warunki?

Moimi Sundarami byłem zachwycony.

 

Edytowane przez Zear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jak padły Hifiman to tak trochę głupio mi polecać coś tej samej firmy. 

Jako naturalny następna Sundar nasuwa się od razu Edition XS.  Miałem oba modele i XS jak dla mnie były zdecydowanie lepsze. O wiele szersza scena i niżej schodzący bas. Instrumenty większe oczywiście z uwagi na o wiele większe przetworniki. 

Co do muzykalności - tu mam mieszane uczucia, bo Sundara nie były dla mnie wcale słuchawkami, które mógłbym określić mianem muzykalne. XS mają jeszcze lepszą separację źródeł niż Sundara. 

Co do wygody to trzeba się przyzwyczaić do twardszych padów (albo zmienić na bardziej miękkie)

 

Ja co prawda jeszcze nie testowałem, ale znajomy mnie namawia na Moondrop Venus - na amazon.de są teraz <2300 zł. Są tez moondrop para - połowa ceny Venusów a ponoć strojenie mają bardzo dobre. 

Słyszałem też dobre opinie o Ananda Nano i Ananda Stealth ale cena już wyższa. 


Gdybyś miał mocniejszy tor (tak minimum z 6W na balansie) to mógłbym polecić GL2000, które są znacznie lepsze niż Sundara czy Edition XS i jeszcze wczoraj na cyber monday były na linsoul w promocji w okolicach 2tys (ale wiadomo, że jeszcze ryzyko cła). 

Edytowane przez BearPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Zear może moja propozycja wyda się banalna, ale jeśli Sundary tak bardzo Ci się podobały i jesteś w nich tak zakochany to czemu nie dać im drugiej szansy? Obecnie na Amazonie masz je za 1150PLN więc jeśli dostaniesz za swoje zwrot to kupując drugi egzemplarz jeszcze Ci zostanie, a dalej kupujesz na Amazon więc masz nową gwarancję. Poszukiwania i pójście w nieznane często jest kosztowne więc może warto sobie tego oszczędzić :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchaj Aune AR5000. Grają przestrzennie, szeroko ale są przy tym dosyć muzkalne w analityczny sposób, przypominają w tym względzie trochę Denony. Nietypowe połączenie. Fajnie wykonane, nie za ciężkie, wygodne, dobrze trzymają się głowy. Do jasnych sprzętów raczej nie polecam. W swoim przedziale cenowym na pewno mocna pozycja jak komuś podejdzie taki charakter grania. Jak komuś podeszły XSy to tu też powinien się odnaleźć. Sundar nie znam.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, LuQi napisał(a):

@Zear może moja propozycja wyda się banalna, ale jeśli Sundary tak bardzo Ci się podobały i jesteś w nich tak zakochany to czemu nie dać im drugiej szansy? Obecnie na Amazonie masz je za 1150PLN więc jeśli dostaniesz za swoje zwrot to kupując drugi egzemplarz jeszcze Ci zostanie, a dalej kupujesz na Amazon więc masz nową gwarancję. Poszukiwania i pójście w nieznane często jest kosztowne więc może warto sobie tego oszczędzić :) 

Niegłupio prawisz, Kolego. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jak padły Hifiman to tak trochę głupio mi polecać coś tej samej firmy. 
Jako naturalny następna Sundar nasuwa się od razu Edition XS.  Miałem oba modele i XS jak dla mnie były zdecydowanie lepsze. O wiele szersza scena i niżej schodzący bas. Instrumenty większe oczywiście z uwagi na o wiele większe przetworniki. 
Co do muzykalności - tu mam mieszane uczucia, bo Sundara nie były dla mnie wcale słuchawkami, które mógłbym określić mianem muzykalne. XS mają jeszcze lepszą separację źródeł niż Sundara. 
Co do wygody to trzeba się przyzwyczaić do twardszych padów (albo zmienić na bardziej miękkie)
 
Ja co prawda jeszcze nie testowałem, ale znajomy mnie namawia na Moondrop Venus - na amazon.de są teraz Słyszałem też dobre opinie o Ananda Nano i Ananda Stealth ale cena już wyższa. 

Gdybyś miał mocniejszy tor (tak minimum z 6W na balansie) to mógłbym polecić GL2000, które są znacznie lepsze niż Sundara czy Edition XS i jeszcze wczoraj na cyber monday były na linsoul w promocji w okolicach 2tys (ale wiadomo, że jeszcze ryzyko cła). 
Też od razu pomyślałem o Hifiman XS

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie w sklepie audio to Bose, tipsy i rzadko widuję wokółuszne. Jak już nauszne chińczyki i Sony po bluetooth.

Czy inne chińskie shiityy na małe główki chińskie.

Także pewnie są nauszne.

CIężko coś trafić bo czasami jak zamawiałem to zdjęcie było większe niż w rzeczywistości, więc możliwe że to nauszne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W internecie prawie nigdzie nie ma prawidłowego odróżnienia nauszne vs wokółuszne. Ale tak, wszystkie owalne hifimany są wokółuszne, a rozwijając to, to są na prawdę ogromne.

Moim zdaniem jeśli podobała ci się Sundara to daj jej drugą szansę. W swojej cenie Hifimany są praktycznie najlepiej grające.

Jeśli chcesz jeszcze lepszy dźwięk, edition XS będą dobrym rozwinięciem sundary. One grają jeszcze większą skalą i z rewelacyjnym basem jak na słuchawki otwarte. Ewentualnie Ananda jest używana poniżej 2000 na olx, ale jej główna zaleta w stosunku do XS to mniejsze wymagania od wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, marek_m napisał(a):

 

oraz inna konstrukcja "pałąka", dająca nadzieję na dopasowanie do głowy.

I tak i nie, Ananda jest lepsza na małe głowy, ale jednocześnie nie ma możliwości pochylenia earcupów więc dla ludzi którzy mają wystarczająco dużą głowę, XS mogą być lepsze. Choć nie mam wątpliwości że najwygodniejszy to jest pałąk od Hifiman Arya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podsumowując Wasze propozycje, za które dziękuję, mamy:

 

- Jeszcze jeden egzemplarz Hifiman Sundara

- Hifiman Edition XS

- Hifiman Ananda Nano

- Hifiman Ananda Stealth

- Aune AR5000

- Moondrop Venus

- Moondrop Para

- GoldPlanar GL2000
 

Przy czym Anandy Nano i Stealth to już 1K dopłaty.

 

Niestety, chyba muszę odpuścić Hifimana, bo co z tego, że będę miał gwarancję i nawet odzyskam kasę, jak będę się bawił w wysyłanie, odsyłanie, czekanie na pieniądze itp, itd. Chciałbym kupić raz a dobrze.

Więc chyba więcej Hifimana nie kupię zwłaszcza po tej opinii na temat Anandy Nano, którą przeczytałem na Amazonie:

 

Cytat

"I loved these headphones when I first got them. There was a small period where the left ear would crinkle every time I put them on, but that went away after the first two days. They sounded AMAZING.
Coming off a pair of Sennheiser 6XX, it was flabbergasting how surgically precise the arrangement was on any song I played through them. I almost thought it might be TOO good at it, but I quickly acclimated to the new level of detail within a few days. After a short adjustment period, I was in love.

I wish my review could end there. I wish I could have clicked five stars up there with my Nanos on and a big stupid smile on my face. Unfortunately, it was not to be.

A little over a week after receiving them, I was boxing them back up to send back to Amazon because the right ear stopped working entirely. It took a couple weeks to get my money back and here we are.

Despite how amazing these headphones sound, I cannot recommend this brand. I saw warnings everywhere on Reddit and Amazon about Hifiman's qc issues, but chose to ignore them, hoping I would get lucky.

I didn't.

I don't care how good your customer support is. I don't care how good your headphones sound. If you can sit there with a straight face and charge me 600 dollars for a pair of headphones that apparently has a dice roll chance of failing, I don't want to deal with you. Even if I wanted to wait for a replacement pair, who is to say that they wouldn't fail a few months from now? A year? The hassle isn't worth it.

As it stands, I cannot recommend these headphones. Go use your 600 dollars on a different brand."

 

(wytłuszczenia moje)

 

Tak, że chyba muszę Hifimana pożegnać.

Czy te Moondropy lub Aune będą trwalsze od produktów marki Hifiman?

Jeśli Moondropy są trwalsze, to jak grają te Venusy?

 

A może, zaglądając do pierwszego postu, czytając moje wytyczne komuś z Was nasunie się jeszcze jakaś propozycja?

 

 

 

Edytowane przez Zear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie z MP3Store tak średnio, mieszkam w Kielcach, więc najbliżej chyba Kraków albo Katowice...

GoldPlanar GL2000 - chyba ich nie ma na Amazonie? Dobrze byłoby mieć bezkłopotową gwarancję. Jedna z recenzji ma tytuł "gold_planar_gl2000_dualsided_a_poor_mansA Poor Man’s Flagship :) czyli coś dla mnie

 

Jak z niezawodnością, długowiecznością tych modeli Moondrop, Aune i GoldPlanar?

Edytowane przez Zear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Pioj napisał(a):

Możesz dopisać te GL2000 co kolega wyżej polecał. Nie słuchałem osobiście ale z recenzji w internecie, to może być zamiennik dla hifimanów

Recenzje w internecie tych słuchawek są różne. To jest dla mnie klasa High-end, pod warunkiem, że się je podłączy do toru high-end bardzo mocnego, jak się je podepnie do jakiegoś DAPa albo słabego toru stacjonarnego to sobie zagrają na zasadzie - "oo, nawet fajne jak za tę cenę"

Ze specyfikacji tez niespecjalnie wynika, żeby potrzebowaly faktycznie tyle prądu ile naprawdę potrzebują. 

 

 @side miał je w zestawie IFI zen stack o ile dobrze pamiętam, to może się wypowie jak one na takim torze się sprawdzają. 

@Weird_O chyba o ile mnie pamięć nie myli powiedział, że w tej cenie nie mają prawa tak grać. Dobrze pamiętam :)? A wtedy to było jeszcze zanim zmienił na pady perforowane, które grają dużo lepiej.

 

Ja nie wiem czy je polecać, bo nie słyszałem ich na IFI zen stacku. Może kolega @side podpowie. 

 

 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Zear napisał(a):

No właśnie z MP3Store tak średnio, mieszkam w Kielcach, więc najbliżej chyba Kraków albo Katowice...

Może warto zapytać czy sklepy mają demówki, mógłbyś za kaucją pożyczyć, posłuchać i wybrać na spokojnie. Gwarancję u polskich dystrybutorów masz pełną i nie musisz się o to martwić.@kurop może pomoże z demówkami Hifimanów w Mp3store? ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A takie Monolith M1060?

Tych GoldPlanar nie widzę w polskiej dystrybucji ani na Amazonie.

 

Moondrop Venus są tylko na Amazonie niemieckim, tak, że też je biorę pod uwagę.

 

Super byłoby móc przetestować cokolwiek z własnym torem. Ale rozumiem, że sklepy nie wysyłają takich słuchawek. Mróz, wstrząsy, sortownie kurierskie, chyba to niezbyt dobrze służy elektronice

 

Edytowane przez Zear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

GoldPlanar raczej bym odpuścił na Twoim miejscu. Za dużo zabawy z torem, kabelkami itp. 

Venusy są podobno prostsze do napędzenia i grają świetnie. Bardziej w stylu oppo PM-1. Są w  mega dobrej cenie na Amazonie niemieckim. Ja sam miałem poważny dylemat czy ich nie kupić i w sumie dalej się waham. Na amazon.pl je miałem brać za 2400 ale zniknęły już. Na niemieckim tylko rok gwarancji jak sądzę. 
Recenzja Venusów ma być opublikowana w sobotę na audio-holic.pl 
https://www.audio-holic.pl/index.php?option=com_rsblog&view=posts&Itemid=226 
Mam nadzieję, żę Józek dotrzyma słowa :) Ponoć już napisana. 

 

O tych Aune AR5000 jeszcze nie słyszałem. Wyglądają ciekawie :) 

M1060 nie słyszałem niestety.
 

Edytowane przez BearPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, goldplanary grają świetnie jak im się da dobre wzmocnienie ale sama synergia też się liczy - z dapem sprawują się kapitalnie po balansie (ibasso dx220max), na stacjonarce jeszcze lepiej na odpowiednio dobranych lampach. 

Podtrzymuję zdanie, że mają niesamowity potencjał. W sumie od dłuższego czasu słucham tylko na nich...

Są w polskiej dystrybucji - audiomagic.

Imo warte nawet tych 3k.... chociaż używkę można dorwać za połowę tego, wtedy to już w ogóle nie ma się co zastanawiać.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, BearPL napisał(a):

Na niemieckim tylko rok gwarancji

Czyli amazon.de dla mnie przestaje istnieć. Polski - 3 lata gwarancji - w tym wypadku zjada niemiecki na śniadanie... dobrze kombinuję?

 

A czy te słuchawki, które proponujecie też mogą być podłączone przez ten sam zbalansowany kabel co Sundary do Zen Cana?

 

Np. takie Moondrop Venus, czy Zen Can v1 je napędzi w porządku?

Edytowane przez Zear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Pioj napisał(a):

I tak i nie, Ananda jest lepsza na małe głowy, ale jednocześnie nie ma możliwości pochylenia earcupów więc dla ludzi którzy mają wystarczająco dużą głowę, XS mogą być lepsze.

 

Miałem 2 x Edition XS i 1 x Ananda. Nie mam watpliwości które są wygodniejsze. Tak na marginesie kaski motocyklowe od lat noszę w rozmiarze XL. Dopiero po kupnie Edition XS zorientowałem się, że mam małą głowę :D 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aune AR5000 z wyglądu są fajne, ale niepokojąco mało o nich słyszałem na angielskich stronach. Zresztą jeśli nie są topowe jakością basu jak na dynamiki to jakość dołu będzie się mieć nijak do planarów typu sundara. Jak zobaczę pomiary i pobędą popularne przez następny rok-dwa to dopiero uwierzę że są godne zainteresowania. W tej cenie są HD600 które jakością średnicy i góry są równe z dużo droższymi

Chociaż jak patrzę na wykres gl2000, to technicznie muszą być bardzo dobre skoro przy tak nierównym na skrajach pasmem przenoszenia brzmią dobrze. To by oznaczało dobry potencjał na equalizację do Harman targetu + personalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem Anandy i zdecydowanie GL2000 są lepsze. Bez EQ jednak było słabo i mocy trochę potrzebują. 3000hz i 8000hz do poprawki EQ i lekki bass shelf i nic więcej nie potrzeba. Ja brałem na taobao jak zeos się nimi jarał a w PL nikt chyba nie miał - 3000 to i tak dobra cena mi się wydaje. Ja je pędziłem Luxury & Precision W1 zbalansowanym kablem i było ok, ale miało potencjał na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Zear napisał(a):

Niestety, chyba muszę odpuścić Hifimana, bo co z tego, że będę miał gwarancję i nawet odzyskam kasę, jak będę się bawił w wysyłanie, odsyłanie, czekanie na pieniądze itp, itd.

Może i HiFIman ma większy odsetek słuchawek, które wracają na gwarancję, ale to nie jest tak, że jak kupisz, to na pewno odeślesz.

Moje HE400 to już pewnie z 10 lat mają (u mnie miej) i nic złego się nie dzieje :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności