Skocz do zawartości

Audio Video Show 2023 skradzione słuchawki. Prośba o pomoc.


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 minutę temu, docentore napisał(a):

@kurop macie jakiś komunikat przygotowany na SM? Łatwiej rozsyła się wici z prośbą o pomoc w szukaniu.

 

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=661601126114028&set=a.602382705369204&notif_id=1698595220984444&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, Sajmon32 napisał(a):

Ja także wystawiając się jako 21 Distribution ( Q21) w Hotelu Sobieskim Arkadia II + III zostałem okradziony ze wzmacniacza Rega Brio. 

Mamy zabezpieczone nagranie z monitoringu. Widać jak złodziej wychodzi z hotelu ze wzmacniaczem w ręku... 

 

a technika taka sama jak z Meze w Audiomagic tzn w kurtkę i do drzwi? Może faktycznie to ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kurop napisał(a):

 

a technika taka sama jak z Meze w Audiomagic tzn w kurtkę i do drzwi? Może faktycznie to ten sam

Wydaje mi się, że może to być dokładnie ta sama osoba. Ubiór także by na to wskazywał. Najgorzej, że nie można opublikować wizerunku złodzieja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 76 napisał(a):

Może na własny użytek dziad ukradł. Naczytał się zachwytów na forum i wykorzystał okazję. 

Nie doczytał, że trzeba wydać kupę kasy, aby usłyszeć zalety sprzętu.

 
No nic, jak będzie chciał fanty w Polsce spieniężyć, to nasi forumowi łowcy okazji go wytropią.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziej  nie będzie ryzykował portali aukcyjnych czy sprzedażowych. Najpewniej słuchawki trafią do lombardu na umowę z dokumentem bezdomnego. 

Cena jaką uzyska to około 15-20%. Co i tak nie jest małym groszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam 76 napisał(a):

Może na własny użytek dziad ukradł. Naczytał się zachwytów na forum i wykorzystał okazję. 

Zbopisów wynika że on zestawiał caly tor audio. Może wszystko to jeden i ten sam człowiek ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audionanik napisał(a):

Nie doczytał, że trzeba wydać kupę kasy, aby usłyszeć zalety sprzętu.

 
No nic, jak będzie chciał fanty w Polsce spieniężyć, to nasi forumowi łowcy okazji go wytropią.

Czekamy na wątek "Jaki wzmacniacz lampowy zmieści się pod kurtką?". To będzie on. :ph34r:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, majkel napisał(a):

Czekamy na wątek "Jaki wzmacniacz lampowy zmieści się pod kurtką?". To będzie on. :ph34r:

 

ktoś na targach mi opowiadał że na jednym z Canjamów podjęli 30kg wzmak

  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sajmon32 napisał(a):

(...) Najgorzej, że nie można opublikować wizerunku złodzieja... 

Z tego co wiem, nad nośnikami z tego typu nagraniami krąży straszne fatum, często lubią się gubić w metrze, na parkingach itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowany

Ogólnie nie każdy sobie zdaje sprawę  że za zakup kradzionego sprzętu, zwłaszcza jak w przypadku tego typu słuchawek bez pudelka i akcesoriów, jest sankcja: 

Art 292 Kk: Sprawca paserstwa nieumyślnego może zostać ukarany karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 2

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zostać, ale nie musi. Pytanie w jakich przypadkach? Jeśli jesteś nieświadomy, że kupujesz kradzione słuchawki, to niby czemu miałbyś ponieść karę? Nie każdy trzyma do kilkuletnich słuchawek dowód zakupu albo też opakowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowany

 

59 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Może zostać, ale nie musi. Pytanie w jakich przypadkach? Jeśli jesteś nieświadomy, że kupujesz kradzione słuchawki, to niby czemu miałbyś ponieść karę? Nie każdy trzyma do kilkuletnich słuchawek dowód zakupu albo też opakowania. 

W przypadku jbl czy philips za 300pln oczywiście nikt nie zostawi pudelka, ale wyroki wydaje sąd i sądzę że każdy sędzia zweryfikuje ile na rynku jest używanych słuchawek za 20k, które ktoś sprzedaje bez etui z zestawu? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem. Oznacza to że możliwe że to mogłabyć osoba, która mogła być z innego stoiska lub miała fałszywy identyfikator?

Przecież na takich spotkaniach twórcy się znają. Jeżeli miałby wystawić to bardziej na zagranicznym jakimś ebay.

Wychodziłoby na to że jeżeli to było w hotelu nie wiem dokładnie gdzie ta miejscówka była.

Można też sprawdzić okolicę w której są zamontowane kamery i możliwe że jest gdzieś na nagraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Majkip napisał(a):

Z Audiomagic ukradli również Cayina RU7

Pierwszy raz byłem AVS i właśnie mnie to trochę zdziwiło,że takie małe dongle leżą sobie tak luźniutko na stołach. Przy tej ilości ludzi przewijających się zawsze się może trafić jakiś złodziej i po co mu ułatwiać robotę.

Zwróciłem na nie uwagę dopiero jak już chciałem schować swojego Lotoo Paw S1 po odsłuchach. Głupio się poczułem i aby nie być posądzonym powiedziałem "żeby nie było, ten jest mój".  Chłopaki z Audeos  ze śmiechem tylko potwierdzili. Pomyślałem, że się wygłupiłem jako żółtodziób na AVS , bo tu nie kradną.

A teraz się dowiaduję, że jednak kradną i to nie tylko małe dongle.

Jeżeli złodziej jest uchwycony przez monitoring to nagranie powinno być upublicznione bezapelacyjnie.

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Jednego nie rozumiem. Oznacza to że możliwe że to mogłabyć osoba, która mogła być z innego stoiska lub miała fałszywy identyfikator?

 

Z innego stoiska, to raczej nie, skoro ponoć ta sama osoba kradła w hotelu. Ale z identyfikatorem, to pewnie żaden problem, szczególnie jeśli ktoś miał smycz choćby z zeszłego roku.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

W dniu 1.11.2023 o 19:58, _RR_ napisał(a):
Ogólnie nie każdy sobie zdaje sprawę  że za zakup kradzionego sprzętu, zwłaszcza jak w przypadku tego typu słuchawek bez pudelka i akcesoriów, jest sankcja: 

Art 292 Kk: Sprawca paserstwa nieumyślnego może zostać ukarany karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 2

 


Prawnokarna definicja czynu z winy nieumyślnej jest węższa. W skrócie sprowadza się do tego, ze bada się czy sprawca mógł i powinien mieć świadomość popełniania czynu zabronionego, albo czy zachował wymagana ostrożność w stosunkach danego rodzaju.
W efekcie wcale nie tak łatwo jest przeprowadzić skutecznie proces z takiej kwalifikacji - pamiętajmy generalną dyrektywę "wszelkie wątpliwości na korzyści oskarżonego".

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez Chesuli
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności