Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe przewodowe do 200 zł


Kakas

Pytanie

Witam, chciałbym prosić o radę, otóż moje słuchawki soundmagic e50 wyzioneły ducha, więc chciałbym kupić nowe, przyszedł mi do głowy pomysł żeby kupić znowu e50 bo mi się podobały, ale zauważyłem, że za niewiele więcej są e80 więc co myślicie brać znowu e50 czy dać dychę więcej i brać e80, proszę też o jakieś propozycje innych słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A ja proponuje Creative Aurvana Trio LS za 159 pl. bardzo wygodne i z bardzo porządnym dźwiękiem

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pare osób oprócz mnie  na forum ma je i jest zadowolonych. Może koledzy @Perul i @wwd wypowiedzą się, bo je na pewno mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Creative Aurvana Trio LS za 159 pl. bardzo wygodne i z bardzo porządnym dźwiękiem

Od strony technicznej to rzeczywiście super słuchawki, natomiast dźwiękowo są chude i szkieletowe, dopiero po modzie sprawiają mi dużo frajdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bardzo długo używałem e80 i uważam, że są to dobre słuchawki. Problem w tym, że późniejsze serie (z wbudowanym mikrofonem, czyli e80c) cierpiały na problemy jakościowe: w którymś momencie zaczynała się rozpadać/łamać izolacja przewodów. Moja lepsza połówka załatwiła w ten sposób dwa komplety (oryginalny i nowy, przesłany w ramach naprawy gwarancyjnej), podczas gdy ja ciągle mam (dużo starsze i sporo używane) e80. Inna sprawa, że teraz z nich nie korzystam, gdyż po przearanżowaniu stanowiska pracy łapią mi jakieś zakłócenia (Etymotiki er2se tego nie robią).

Warto jednak nadmienić, że e50 i e80 są trochę inaczej strojone: e80 z założenia miały być bardziej neutralne. Jeśli taka wizja Ci odpowiada, możesz dać im szansę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

k2cl mi właśnie przy e50 też kabel się poprostu rozlazł ... ale one były tak jak mówisz z mikrofonem. W zasadzie mi pasuje takie granie jak e50, ale bym chciał trochę jednak lepsze, ale o takim charakterze albo jakby było trochę więcej basu ALE TYLKO TROCHĘ tylko ociupinkę nie chce jakiegoś muła co będzie bassem wszystko zalewał, albo będzie go poprostu za dużo, bo słucham najróżniejszej muzyki no może oprócz jakich klasyki, ****ie słucham takie starsze piosenki z lat 80/90, synthpop, rock, eurobeat, disco  itd.

 

Trochę poszperałem

1. Tanchjim tanya - 130 zł sklep audeos (legitny czy nie?)

2. SONY MDR-XB55AP -120 zł (pewnie będzie zamulone basem?)

3. Soundmagic e80 - na mp3  za 190 zł 

4. EARSTUDIO HE100- jeżeli są warte bo z dostawą to 220 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 @Perul

A czy te Creativ będą grać podobnie do e50? I lepiej od e80? W zasadzie brałbym te e80 i ciul, ale boje się tej awaryjnosci, poszperałem po necie i znalazłem to tu to tam komentarze o tym kablu że się psuje. One są już bezkonkurencyjne w tej cenie do 200 zł? Możecie coś więcej o nich napisać i o innych w tej cenie?

Te też chyba swego czasu robiły zamieszanie tutaj na forum: EARSTUDIO HE100 a są w spoko cenie 

Edytowane przez Kakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja operuję w tanich dokach i nie mam dużego doświadczenia, jeśli chodzi o neutralnie granie to dla mnie najlepsze są 7Hz Zero. TRIO LS mają więcej dołu i mniej szczegółową średnicę. Taka barwa creative. Są za to malutkie i bardzo wygodne.

Wykres to nie wszystko ale coś tam może podpowiedzieć:

https://harpo.squig.link/?share=CREATIVE_Aurvana_Trio_LS,7Hz_Salnotes_Zero,KS_ZS10_Pro,Final_ZE3000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Kakas napisał(a):

A czy te Creativ będą grać podobnie do e50? I lepiej od e80?

Nie znam ani E50, ani E80, ale Creativy od strony technicznej to dla mnie poziom słuchawek sporo droższych, zwłaszcza góra pasma jest fenomenalna, choć i na dół też nie narzekam. Za to ich fabryczne strojenie to dla mnie porażka, bez modu ani rusz, a i tak po modzie jeszcze bym trochę "wypchnął" średnice - chodź do rocka i metalu tak jak jest (po modzie), to jest całkiem dobrze. Problematyczna jest też dla mnie ich ergonomia, bardzo trudno mi było dopasować tipsy, z którymi znośnie trzymają się w uchu. Tylko, że jak mam nietypowe kanały "wąskie lejki", więc słuchawka musi uszczelniać się głęboko w wąskiej części lejka, bo potem za bardzo się rozchodzi i tips nie ma jak tego złapać.

 

Z tanich Chi-fi "przerobiłem" trochę słuchawek, wspomniane Salnotes Zero, Moondrop Chu, sporo KZ-tów i do 100zł dla mnie najlepszym zakupem były Lafitear LF-1 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004621592960.html 

Wydaje mi się, że spełnią Twoje wymagania, są dość równe, lekko ciepłe, z nieco podbitym dołem, ale nie mam mowy o zamulaniu. Mają wymienny kabel, więc w razie jego uszkodzenia, bez problemu dokupisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 @Perul @wwd

Chyba wezmę te Creative Aurvana Trio LS, jeszcze tańsze od e80, a jak poczytałem to w sumie ludziom robiło się to samo z tymi e80 co mi z e50 czyli kabel obchodził z gumy i słuchawki padały, coś możecie jeszcze napisać o tych creativach o ich wykonaniu itd? 

 

Edytowane przez Kakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja posiadam swoje od połowy czerwca ubiegłego roku i nic się nie dzieje złego z nimi. Wykonane porządnie, metalowe obudowy

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odświeżę temat bo odpowiada moim poszukiwaniom.

Poszukuje słuchawek dokanałowych, cena może być trochę wyższa niż 200. Ciężko mi coś bardziej sprecyzować, na pewno zależy mi na dobrej izolacji.
Poprzednie dokanałówkii miałem dawno temu (JBL 220, Zen aurvana które były dla mnie świetne tylko się uszkodziły - gdybym wiedział że je wycofają to kupiłbym na zapas z 3 komplety).
Muzyka odtwarzana będzie najczęściej z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może pasują ci Creative Aurvana Trio LS za 159 pln. Mam i uważam że warto 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W dniu 31.08.2023 o 18:51, meehooj napisał(a):

nie znam tych Soundmagiców, ale do 200 zl polecam KZ ZS10 Pro X z aliexpress lub Final Audio E3000 z allegro, super słuchawki

jakiś czas temu zakupiłem KZ. Tyle, że model ZSX, niestety nie odniosę się do ZS10, ale ogólnie KZ zdecydowanie polecam. Użytkuję z FiiO M6 i nadal będę użytkował, bo jak się okazało B&W które kupiłem 2 tygodnie temu nie jadą z tym FiiO xD. KZ bardzo są chwalone w tej cenie, warto poczytać o tych modelach. Kupiłbym drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam użytkowników.
Aktualnie jestem posiadaczem już dość leciwych słuchawek KZ ZS5, które lata temu udało mi się wyrwać gdzieś na promocji za jakieś ~70zł. Te KZ odpowiadają mi dźwiękiem i co najważniejsze idealnie sprawdzały się na siłowni. Potrzebuję jednak drugiej pary słuchawek, stąd pytanie czy jesteście w stanie polecić coś o podobnym dźwięku i zastosowaniu do kwoty 100zł? Wymienione wcześniej Lafitear LF1 czy coś jeszcze brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Creative Aurvana Trio LS lub coś ze stajni TRN jeśli ZS5 ci odpowiadają. Masz wersję 1 czy 2? Pierwsza była w pudełku granatowym ala książka później już zwykłe pudełka KZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli w przyszłości ktoś trafi na ten temat i byłby ciekaw. Mój wybór padł na KZ Castor black bass edition. Dzięki switch'om można delikatnie dopasować je do siebie. W porównaniu do KZ ZS5 są bardziej muzykalne, nie mają tak wycofanej średnicy i przyjemniejsza jest góra, jak dla mnie mają lepszą separację. Basu jest całkiem sporo na tych trakach, na których jest on przewidziany (czyli np. rap), jednak jest lepiej kontrolowalny (bardziej punktowy) i nie taki rozlazły. Rozważałem je i QKZ x HBB, jednak nie chciałem typowych "bass headów" i wybór padł na castory. Jak na słuchawki za sporo poniżej 100zł jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności