Skocz do zawartości

MŚ w piłce nożnej Qatar 2022


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 897
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A mi się coś wydaje że Niemcy wyjaśnią Hiszpanię, choć oczywiście mogę się mylić :) W każdym razie mecz zapowiada się niesamowicie interesująco. Dwaj sprawdzeni na arenie klubowej trenerzy, świetni piłkarze. Niemcy z nożem na gardle, Hiszpanie kto wie czy nie nazbyt pewni siebie po wysokiej wygranej z Kostaryką? W każdym razie zobaczymy. 

 

1 minutę temu, MichalZZZ napisał(a):

Ja np. często podczas tych MŚ oglądam mecze z muzyką i sluchawkami na głowie :) Jedynie jak Laskowski komentuje, którego bardzo lubię, to zostawiam komentarz :)

 

Ja tak większość meczów oglądam, jedynie Polaków z komentarzem i te niektóre które gdzieś tam akurat oglądam normalnie przed TV a nie przy kompie. W każdym razie do Szpaka nic nie mam, wiadomo że lata już nie te i robi te byki nagminnie, ale mimo wszystko kawał historii komentowania i co jak co ale atmosferowić to zawsze z niego był niezły :) Rozbawiła mnie jego celebracja gola Richarlisona na 2:0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

Nie słyszałem komentarza Szpakowskiego, ale czytałem, że dal rade i że przerwa mu wyszła na dobre. 

Ja tam do niego nic nie mam. Rozumiem, że ludzie oczekują od każdego perfekcjonizmu, ale takie podejście nigdy dla mnie nie było istotne, Szpakowski potrafi oddać emocje w swoim stylu, który mi osobiście pasuje, a to że czasem popełni byki, to już dawno zaakceptowałem. Gorzej jak popełnia ich wybitnie dużo w krótkim odstępie czasu, co nie dzieje się wcale tak często, jak niektórzy uważają. Generalnie uważam, że ludzie przesadzają trochę w jego przypadku. Narzekanie na Szpaka widocznie stało się modne i część osób robi to chyba dla zasady.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias 

 

Ja też do niego nic nie mam, choc te pomyłki z biegiem czasu zaczynały być już trochę irytujące, niemniej szacunek się człowiekowi należy za tyle lat pracy na wysokim poziomie 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artorias napisał(a):

Ja tam do niego nic nie mam. Rozumiem, że ludzie oczekują od każdego perfekcjonizmu, ale takie podejście nigdy dla mnie nie było istotne, Szpakowski potrafi oddać emocje w swoim stylu, który mi osobiście pasuje, a to że czasem popełni byki, to już dawno zaakceptowałem. Gorzej jak popełnia ich wybitnie dużo w krótkim odstępie czasu, co nie dzieje się wcale tak często, jak niektórzy uważają. Generalnie uważam, że ludzie przesadzają trochę w jego przypadku. Narzekanie na Szpaka widocznie stało się modne i część osób robi to chyba dla zasady.


Nikt nie przesadza, Szpaku powinien po prostu zejść ze sceny kilka lat temu. A on wali gafę za gafa, ile można tego słuchać? Ani ten komentarz nie jest ciekawy, ani dobry jakościowo. Jedynie emocjonalnie jeszcze jakoś się broni, jeśli ktoś lubi jego styl. Sentymenty sentymentami, ale nie oszukujmy się - pan Dariusz powinien oglądać dziś mecze wygodnie na kanapie a nie dalej je komentować ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na Belgów i nie wiem, gdzie się podziały te setki milionów, które była warta ta reprezentacja. Technika też im jakby zanikła - strasznie ciężko się ich ogląda.

Edyta:
O, właśnie Maroko strzeliło gola.
A jednak nie - na szczęście dla Belgów spalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykorzystali swojego złotego okresu/pokolenia. Czas Belgów powoli mija. Mają ostatni dzwonek, żeby coś dużego osiągnąć z tą reprezentacją. Ewentualnie jeszcze Euro. 

5 minut temu, Dirian napisał(a):


Nikt nie przesadza, Szpaku powinien po prostu zejść ze sceny kilka lat temu. A on wali gafę za gafa, ile można tego słuchać? Ani ten komentarz nie jest ciekawy, ani dobry jakościowo. Jedynie emocjonalnie jeszcze jakoś się broni, jeśli ktoś lubi jego styl. Sentymenty sentymentami, ale nie oszukujmy się - pan Dariusz powinien oglądać dziś mecze wygodnie na kanapie a nie dalej je komentować ;) 

Trudno mi się z powyższym nie zgodzić. Z całym szacunkiem do Pana Darka. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dirian napisał(a):

Nikt nie przesadza, Szpaku powinien po prostu zejść ze sceny kilka lat temu. A on wali gafę za gafa, ile można tego słuchać? Ani ten komentarz nie jest ciekawy, ani dobry jakościowo. Jedynie emocjonalnie jeszcze jakoś się broni, jeśli ktoś lubi jego styl. Sentymenty sentymentami, ale nie oszukujmy się - pan Dariusz powinien oglądać dziś mecze wygodnie na kanapie a nie dalej je komentować ;)

Wiesz to trochę tak jakby powiedzieć, że analityczne słuchawki z idealnie liniowym przekazem i świetne techniczne są remedium na wszystko i każdy uzna je za bezapelacyjnie lepsze, od tych gorszych technicznie z dziwaczną sygnaturą.

Szpakowski ma pewne zalety i wiele osób przyzwyczaiło się do jego stylu. Tak samo jak kiedyś mecze tenisowe komentował Bohdan Tomaszewski i wiele osób nie wyobrażało sobie Wimbledonu bez jego głosu i kultowego już zwrotu powitalnego.

Rozumiem, że każdy chce młodego, idealnie przygotowanego komentatora, który nigdy nie popełnia gaf. Pytanie tylko, czy to jest remedium na sukces? Mnie osobiście bardziej od Szpaka irytuje Żewłakow, który co prawda jest tylko asystentem głównego komentatora.

Jak chce posłuchać dobrego i profesjonalnego komentarza to włączam sobie Canal + Sport. Od TVP tego nie oczekuje, zwłaszcza, że ich mecze można obejrzeć za darmo nawet online na oficjalnej stronie. Oczywiście nie zabraniam nikomu narzekać na Szpaka, ba może nawet jakąś petycje można złożyć, żeby go zdjęli definitywnie, jeśli komuś strasznie on przeszkadza ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w Belgii ten skład się po prostu przez ostatnie 3-4 lata wyraźnie zestarzał i te nazwiska które jeszcze niedawno zebrane do kupy robiły furorę dziś już takiego wrażenia nie robią. IMHO strasznie zmarnowali potencjał jaki mieli jeszcze kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania na dziś. Ciekaw jestem bardzo składu. Atak pewnie Morata, który dobrze się ostatnio zaprezentował po wejściu na boisko, albo trener pozostanie przy Asensio. Ewentualnie Asensio przesunie na prawe na skrzydło, a po drugiej stronie zagra Olmo albo Torres (raczej ten drugi). W przypadku Asensio na szpicy, skrzydła będą tworzyć Olmo i Torres. W środku pola jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby doszło do jakiś roszad i pewne miejsce w składzie ma trójka chłopaków z Barcelony. Mój ulubieniec Gavi, oraz Pedri i Busi. Z tyłu może być ciekawie. Na lewej zobaczymy myślę że napewno Albe, na prawej zapewne trener postawi na doświadczonego Carvajala. W środku już nie jestem taki pewien kto powinien zagrać. Laporte raczej napewno, natomiast drugi ze stoperów to pewnie Rodri, który lepiej się mimo wszystko czuje na pozycji def. pomocnika. Jeżeli nie Rodri, bo może się tak zdarzyć, że to on zagra zamiast Busquetsa (w co wątpię), to wtedy na stoperze zobaczymy kolejnego piłkarza Barcelony Erica Garcie. Ewentualnie Pau Torresa, ale myślę, że większe szanse ma Eric, którego Enrique bardzo ceni. Między słupkami, wiadomo, Simon. 

 

 

19 minut temu, Artorias napisał(a):

A co tam się dzieje w tym meczu z Belgią? Że niby Maroko bramkę strzeliło na 1-0? Chyba z ciekawości włączę :D

Wcale nie jest to jakas wielka sensacja, mając na uwadze jaki ma skład Morocco i to, że czas Belgów powoli przemija. Przed MŚ typowałem ich (Morocco) na czarnego konia tego turnieju. Ich i Serbów. 

 

Brawo Morocco 👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak się dzisiaj spisze Hiszpańska młodzież w meczu w Niemcami. Bardzo duży sprawdzian przed nimi. Ja też uwielbiam Gaviego. To aż zdumiewające, że tak młody gracz wchodząc na boisko gra jak senior. Nie odstawia nogi. Czasami mu jednak odcina prąd i gra zbyt agresywnie. Może nie jest wirtuozem jak Pedri, ale bardzo dużo wnosi, szczególnie jak chodzi o wolę walki i pressing.

 

 

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

Wcale nie jest to jakas wielka sensacja, mając na uwadze jaki ma skład Morocco i to, że czas Belgów powoli przemija. Przed MŚ typowałem ich (Morocco) na czarnego konia tego turnieju. Ich i Serbów. 

Mimo wszystko raczej niewielu stawiałoby na ich zwycięstwo konkretną sumkę. Belgia ma w bramce Curtois, a w pomocy De Bruyne, choć temu drugiego wybitnie ten mundial się nie udał (na ten moment).

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał(a):


Nikt nie przesadza, Szpaku powinien po prostu zejść ze sceny kilka lat temu. A on wali gafę za gafa, ile można tego słuchać? Ani ten komentarz nie jest ciekawy, ani dobry jakościowo. Jedynie emocjonalnie jeszcze jakoś się broni, jeśli ktoś lubi jego styl. Sentymenty sentymentami, ale nie oszukujmy się - pan Dariusz powinien oglądać dziś mecze wygodnie na kanapie a nie dalej je komentować ;) 


W pełni się zgadzam. Jeśli chodzi o moje subiektywne odczucia nie przeszkadza mi nawet ilość błędów jakie popełnia pan Szpakowski, od zawsze wręcz irytował mnie tembr jego głosu i sposób komentowania. Jak jeszcze raz usłyszę AJ OKAZJA chyba wyłącze telewizor :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artorias napisał(a):

Jestem ciekaw jak się dzisiaj spisze Hiszpańska młodzież w meczu w Niemcami. Bardzo duży sprawdzian przed nimi. Ja też uwielbiam Gaviego. To aż zdumiewające, że tak młody gracz wchodząc na boisko gra jak senior. Nie odstawia nogi. Czasami mu jednak odcina prąd i gra zbyt agresywnie. Może nie jest wirtuozem jak Pedri, ale bardzo dużo wnosi, szczególnie jak chodzi o wolę walki i pressing.

 

 

 

To trochę taki mini mecz Barcy z Bayernem ;) Zobacz ile reprezentantow tych klubów dziś wystąpi w tym spotkaniu. Dodaje to dodatkowego smaczku temu meczowi 👍

 

Co do Gaviego, to się zgadzam z Tobą w 100%.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MrSheep napisał(a):

od zawsze wręcz irytował mnie tembr jego głosu i sposób komentowania.

Zawsze lubiłem tembr Szpakowskiego i Szaranowicza. Obecni są bezpłciowi, ale nie przeszkadza mi to. Lepsi oni, niż Tomaszewski senior i Lorek (ale nawet ich nie wyłączałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bob2000 napisał(a):

Zawsze lubiłem tembr Szpakowskiego i Szaranowicza. Obecni są bezpłciowi, ale nie przeszkadza mi to. Lepsi oni, niż Tomaszewski senior i Lorek (ale nawet ich nie wyłączałem)


Co do Szaranowicza pełna zgoda - skoki Małysza z jego komentarzem były niesamowite. Szpakowskiego z drugiej strony nigdy nie mogłem zdzierżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem się co do składu Hiszpanów :)

 

Oficjalnie :

 

Unai Simón

Carvajal, Rodri, Laporte, Alba

Gavi, Busquets, Pedri

Ferran, Asensio, Olmo

 

Vamos España!!! 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności