Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne za ok 400-500zł.


wwd

Pytanie

Cześć wszystkim.

Szukam dla siebie słuchawek wokółusznych za ok 400-500zł.

Ponieważ do końca nie wiem czego szukam to opiszę co mam i jak się do tego odnoszę.

W tej chwili używam Philipsów SHP8900 wraz z FX-Audio DAC-X6 lub PMA-735R.

Słucham różnej muzyki: popu polskiego i zagranicznego, muzyki klubowej, trochę rocka, utworów wokalnych, lubię koncerty np Artura Rojka, Josha Grobana.

Jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania SHP8900 - bardzo lubię ich granie, mają ładną scenę i są dla mnie muzykalne.

Brakuje mi w nich trochę dołu bo mają bardziej średni dół co w niektórych utworach nawet mi przeszkadza ale ratuje to korektor.

Nie ma takiej dynamiki jak np ma dokach Sony EX085 ale przyjemnie się ich słucha i co najważniejsze - są komfortowe, mogę w nich siedzieć kilka godzin, nie są wielkie (sam mam małą głowę), nie grzeją uszu.

 

Teraz dochodzę do tego czego szukać - otóż sam za bardzo nie wiem. Czy postawić na zamkniętą konstrukcję aby uzyskać więcej dynamiki ale kosztem komfortu i wygody, czy pójść dalej w otwarte ale spróbować coś poprawić z inyym modelem. SHP8900 są już wiekowe i może teraz łatwiej kupić dobre słuchawki.

 

Mam kilka typów ale kompletnie wiem czy są one zgodne z tym czego oczekuję. Są to DT770Pro, SHP9500, X2HR, może coś z AKG (choć generalnie boję się słuchawek z tymi wielkimi pałąkami, bo czy to nie przeszkadza na fotelu lub poduszce?).

 

Na pewno macie duże doświadczenie i możecie mi coś podpowiedzieć o co bardzo proszę.

Sam przeczytałem sporo tematów, postów odnośnie philipsów, czytam teraz o beyerdynamic i akg ale też pojawiają się skrajne opinie co utrudnia wybór ale na pewno jest uzasadnione przez osobiste preferencje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
47 minut temu, Artorias napisał(a):

Ja bym na pewno Sundar ze srebrem nie łączył. Bardziej szukałbym czegoś na miedzi OCC (Najlepiej przynajmniej 6N albo 7N). Ta miedź jest najbardziej „analogowo” brzmiąca i powinna być też poprawa basu oraz dociążenia i ewentualnie uspokojenie wysokich. Sundary mają ich dużo, więc nie powinno być żadnej straty. Oczywiście gusta są różne, więc cieżko być na 100% pewnym co komu bardziej podejdzie.

Popieram.

Kolega @Perul wykonał do moich Sundar kabel zbalansowany na miedzy OCC 6N i takie połączenie daje właśnie efekty jak te opisane wyżej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, PioterD napisał(a):

DacX6 to dobre combo, zanim zmienisz na coś co potencjalnie ociepli cały przekaz Sundar (np ZenDac), również posłuchaj czy w ogóle różnica będzie warta dopłaty:)

DAC-X6 daje radę aczkolwiek bardzo żałuję że nie miałem już czasu  posłuchać innych.

Sundary ją dosyć jasne, mają piękną scenę ale trochę  brakuje im dołu.

Po selekcji zostawiłem HE400 i soudary choć wcale ich nie miałem odsłuchiwać. Do końca byłem przekonany do HE400 właśnie z powodów finansowych, jednak za każdym razem gdy zakładałem sundary przekonywałem się że grają jaśniej, lepiej, z większą sceną i detalami od HE400. Tak lekko i przejrzyście. No i nie było wyjścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, wwd napisał(a):

Sundary ją dosyć jasne, mają piękną scenę ale trochę  brakuje im dołu.

To trochę podrążę;) wymieniłeś k712 z tych które słuchałeś. Nie dawały właśnie wszystkich zalet Sundar + nieco więcej dołu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, PioterD napisał(a):

To trochę podrążę;) wymieniłeś k712 z tych które słuchałeś. Nie dawały właśnie wszystkich zalet Sundar + nieco więcej dołu?:)

AKG były za duże na moją głowę i nie podeszła mi ich barwa. K702 miały mało dołu, dużo średnich i góry, K712 lepiej ale też nie moje granie. Patrzyłem też na wygodę i np Fostex T60 super siadły ale miały jakąś swoją barwę i mniej szczegółów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sundara to słuchawki klasa. Gratuluje @wwd

 

Po EQ niczego nie brakuje. :) A ta przestrzeń i detale zostają. Polecam zajrzeć do recenzji Sundara na ASR, gdzieś w ostatnich postach zasugerowane było uniwersalne EQ do nich, tam można dodać jeszcze sugestię Solderdude by zdjąć pik na 10k i jest cacy. Ale to wszystko ostatecznie jak kto lubi. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0






HE400 były tańszą alternatywą Sundary i do końca miałem je wybrać, jednak te drugie były bardziej czytelne, z większą sceną i taką lekkością w przekazie. Brakuje co prawda trochę dołu ale da się to załatwić korektorem
Anady jak wspomniał [mention=61984]Neckol[/mention]grają faktycznie super ale cena też "super" i są bardzo duże.
Ostatecznie kupiłem Sundarę i cieszę się że nie wybrałem czegoś w ciemno. Bardzo dziękuję Panu z [mention=30802]MP3store Krakow[/mention] miło było poznać i mam nadzieję że kiedyś jeszcze się tam wybiorę.
 
 



Czyli skończyłeś dokładnie tak jak ja, Sundary to dla mnie game over czy jak się to tam mówi. Moje gratulacje. Do chodzenia mam ośmioletnie Mee M2 duo, które grają pięknie i nie chcą się zepsuć.
Sporo osób widzę docenia Sundary.
Audio Technica ATH M50x zostają także, jako świetny model zamkniętych .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Sundara to słuchawki klasa. Gratuluje @wwd

 

Po EQ niczego nie brakuje. :) A ta przestrzeń i detale zostają. Polecam zajrzeć do recenzji Sundara na ASR, gdzieś w ostatnich postach zasugerowane było uniwersalne EQ do nich, tam można dodać jeszcze sugestię Solderdude by zdjąć pik na 10k i jest cacy. Ale to wszystko ostatecznie jak kto lubi. 

 Dzięki :) w wolnej chwili poustawiam, na szybko jakiś preset jest i przyznaję że sundary są podatne na eq.

 

7 godzin temu, Zear napisał(a):

Czyli skończyłeś dokładnie tak jak ja, Sundary to dla mnie game over czy jak się to tam mówi. Moje gratulacje. Do chodzenia mam ośmioletnie Mee M2 duo, które grają pięknie i nie chcą się zepsuć.
Sporo osób widzę docenia Sundary.
Audio Technica ATH M50x zostają także, jako świetny model zamkniętych .

Nie spodziewałem się że wyjdę ze sklepu z nimi.

Sprawdzałem też ATH R70 i grały całkiem przyjemnie jednak te wielkie pałąki mnie nie są dla mnie.

Sundara lepiej leży na głowie, nie uciska u góry, mniej wygodne były HE400.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, wwd napisał(a):

 Dzięki :) w wolnej chwili poustawiam, na szybko jakiś preset jest i przyznaję że sundary są podatne na eq.

 

Nie spodziewałem się że wyjdę ze sklepu z nimi.

Sprawdzałem też ATH R70 i grały całkiem przyjemnie jednak te wielkie pałąki mnie nie są dla mnie.

Sundara lepiej leży na głowie, nie uciska u góry, mniej wygodne były HE400.


Ciekawią mnie HE400SE, jednak po opisach wnioskuję, że choć są dobre jak inne HM to mało czegoś szczególnego wnoszą. Więc pójście od razu w Sundarę to był dobry krok IMO. U mnie sytuacja z HE4XX nie jest taka jednoznaczna bo mają one swój własny czar i nawet nie traktuję je jako gorsze słuchawki tylko bardziej opłacalne i inne. Sundara jednak moim zdaniem dla wprawionego ucha mają zalety, za które opłaca się wydać więcej mamonki. 

W mojej historii słuchawkowej R70x to są słuchawki których używałem najwięcej. Jak je miałem to były opcją default. Nie do końca dlatego, że grały najlepiej, ale były leciutkie, a dźwięk zrównoważony nie rozczarowywał. Tylko właśnie za dużo ich używałem i po pewnym czasie mi się znudził ich dźwięk, a że mam słuchawki inne co najmniej nie gorsze to te poszły w świat. Na ten moment uważam, że są trochę nieopłacalne, ale w dalszym ciągu mogą być jakąś tam referencją z niższego pułapu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 2.12.2022 o 14:04, MrBrainwash napisał(a):

Sundara to słuchawki klasa. Gratuluje @wwd

 

Po EQ niczego nie brakuje. :) A ta przestrzeń i detale zostają. Polecam zajrzeć do recenzji Sundara na ASR, gdzieś w ostatnich postach zasugerowane było uniwersalne EQ do nich, tam można dodać jeszcze sugestię Solderdude by zdjąć pik na 10k i jest cacy. Ale to wszystko ostatecznie jak kto lubi. 

 

Mogę Cię prosić o wskazanie który to był eq?

Znalazłem ten: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifiman-sundara-review-headphone.22529/post-1352974

ale mam problem z zaimportowaniem do APO.

 

20 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Ciekawią mnie HE400SE, jednak po opisach wnioskuję, że choć są dobre jak inne HM to mało czegoś szczególnego wnoszą.

Wg mnie grały cieplej od Sundara ale mniej datalicznie z cofniętym środkiem.

 

20 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

W mojej historii słuchawkowej R70x to są słuchawki których używałem najwięcej. Jak je miałem to były opcją default. Nie do końca dlatego, że grały najlepiej, ale były leciutkie, a dźwięk zrównoważony nie rozczarowywał. Tylko właśnie za dużo ich używałem i po pewnym czasie mi się znudził ich dźwięk, a że mam słuchawki inne co najmniej nie gorsze to te poszły w świat. Na ten moment uważam, że są trochę nieopłacalne, ale w dalszym ciągu mogą być jakąś tam referencją z niższego pułapu. 

 

R70x grały fajnie ale po pierwsze pałąk który podobnie jak w AKG nie jest na moją głowę, po drugie jak piszesz - za dużo wycenione, bardzo lekkie i plastikowe. Choć HD560S dużo gorsze i nie wygodne.

Oczywiście to moje odczucia a mimo 3 godzin nie miałem dużo czasu i żal trochę pozostał, że nie sprawdziłem innych, ale może kiedyś jeszcze będę w Krakowie, kto wie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, wwd napisał(a):

Choć HD560S dużo gorsze i nie wygodne.

Czyli z wygodą pewnie podobnie w HD650 to już mogę wykreślić z listy, dzięki ;) 

 

17 minut temu, wwd napisał(a):

R70x grały fajnie ale po pierwsze pałąk który podobnie jak w AKG

Dla mnie AKG K612 / K7xx są bardzo wygodne, więc mogę zainteresować się R70X

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wwd napisał(a):

 

Mogę Cię prosić o wskazanie który to był eq?

Znalazłem ten: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifiman-sundara-review-headphone.22529/post-1352974

ale mam problem z zaimportowaniem do APO.

 

Wg mnie grały cieplej od Sundara ale mniej datalicznie z cofniętym środkiem.

 

Dobrze znalazłeś.

Ja słucham na czymś takim:
 

Preamp: -11.0 dB
Filter  1: ON  LS      Fc   28    Hz  Gain   6.00  dB  Q  0.71
Filter  2: ON  PK      Fc   66    Hz  Gain   -0.80 dB  Q  1.50
Filter  3: ON  LS      Fc   105   Hz  Gain   5.50  dB  Q  0.71
Filter  4: ON  PK      Fc   940   Hz  Gain   -1.00 dB  Q  3.70
Filter  5: ON  PK      Fc   2250  Hz  Gain   3.30  dB  Q  1.40
Filter  6: ON  PK      Fc   6105  Hz  Gain   2.20  dB  Q  1.50
Filter  7: ON  PK      Fc   10000 Hz  Gain   -6.00 dB  Q  3


Ale to tam wartość korekty tego piku to możesz sobie samodzielnie ustalić, tak jak o tym piszą w temacie. 
Pobaw się tym. Użyj presetów też od Oratory1990 i AutoEQ oraz tego narzędzia crinacle. Wcześniej jeszcze masz EQ Amira i Milky76. Zobacz które z tych wszytkich najlepiej Ci pasi. Ja też będę eksperymentował. Gościu od tego EQ wyżej ustawił chwile potem:

 

Preamp: -11.0 dB
Filter  1: ON  LSQ     Fc   28    Hz  Gain   6.00 dB  Q  0.71
Filter  2: ON  PK      Fc   66    Hz  Gain  -0.80 dB  Q  1.50
Filter  3: ON  LSQ     Fc   105   Hz  Gain   5.50 dB  Q  0.71
Filter  4: ON  PK      Fc   940   Hz  Gain  -1.0  dB  Q  3.70
Filter  5: ON  PK      Fc   2250  Hz  Gain   3.30 dB  Q  1.40
Filter  6: ON  PK      Fc   6105  Hz  Gain   2.2  dB  Q  1.50
Filter  7: ON  PK      Fc   10000 Hz  Gain  -3.0  dB  Q  4.00
Filter  8: ON  HSQ     Fc   10000 Hz  Gain  -1.0  dB  Q  0.71


Ja jakoś dużo przy Sundarach nie majstrowałem. One grają mi dobrze na tych podstawowych presetach ot troszkę wyrównać górę i podnieść bas i już jest z nimi cacy.

Na mnie za każdym razem gdy je ubieram wrażenie robią. Mój End Game ;) nie to, że nie ma lepiej grających słuchawek czy też nadają się do każdego gatunku. Ale po EQ sprawdzają się w moim dość szerokim repertuarze. dając muzyce oddech, niezłą przestrzeń nie ma braków w poszczególnych pasmach, a góra wyraźnie wyższej jakości, a przynajmniej podoba mi się ich precyzyjny charakter. Jak kiedyś fantazjowałem o flagowcach do których oczy mi się świeciły, to taki dźwięk mniej więcej sobie wyobrażałem. I teraz tak jak Spawn pisał - trzymam słabsze słuchawki by mi przypominały jakie Sundara są dobre. :D

 

DT1990 to też dźwięk moich marzeń, ale minionych. 

 
 

Godzinę temu, wwd napisał(a):

żal trochę pozostał, że nie sprawdziłem innych, ale może kiedyś jeszcze będę w Krakowie, kto wie.


Może jest jakiś żal, ale z drugiej strony mogło to się okazać dobrym zdarzeniem. Jeszcze więcej byś sobie bigosu narobił w głowie. Ciesz się piękną panoramą Sundar, a później jeśli jest to Ci pisane to przyjdą i kolejne odsłuchy i może coś do kolekcji wpadnie. ;)

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):
13 godzin temu, wwd napisał(a):

 

Mogę Cię prosić o wskazanie który to był eq?

Znalazłem ten: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifiman-sundara-review-headphone.22529/post-1352974

ale mam problem z zaimportowaniem do APO.

 

Wg mnie grały cieplej od Sundara ale mniej datalicznie z cofniętym środkiem.

 

Dobrze znalazłeś.

Coś u mnie nie bangla bo nie może zaimportować tych wartości:

 

eq.JPG

 

Natomiast presety z AutoEQ dziwnie mi zmieniają brzmienie - ten Twój też. Ja nie dopracowałem jeszcze swojego ale zmiany są kosmetyczne, delikatnie podbity dół w zakresie od 30 do 200 o 0.5dB - 1.5dB i -2dB na 10000. To wszystko. Tak mi lepiej gra.

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, marek_m napisał(a):

Przecież to "imadło" to metalowe blaszki, które w 5s odginasz / ustawiasz dokładnie jak chcesz.

Do tego obszerne, owalne muszle i waga piórkowa.

 

Zdecydowanie jedne z wygodniejszych słuchawek 👍 

Znajomy odginał HD58x Jubilee i zajęło mu to z dobre 2 tygodnie, codziennie po parę minut wyginał jedną stronę, później drugą :D Niektórzy też zostawiali naciągnięte na pudle albo ksiażkach. On ponoć z jakiś tutków na YT to robił, więc nie jest to takie 5 sekund ;) Pomijam już fakt, że efekt końcowy nie wyglądał zbyt dobrze, widać było że nienaturalnie ta blacha była wygięta.

Może z HD650 jest ciut lepiej. Ciężko powiedzieć, bo słuchałem ich tylko w salonie, ale sporo osób narzeka na wygodę Senków, więc pewnie dużo zależy od wielkości naszej czachy.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 2.12.2022 o 22:34, MrBrainwash napisał(a):

 

End Game :D

 

Game Over to jest jak żona/partnerka zobaczy rachunki za audio. :P

Ja należę do tych fanów gonienia króliczka i złapanie za ten ogonek chociaż ale często bobki po drodzę widuję, więc żeby dogonić musiałbym zostać ojcem wirgiliuszem a poza tym kobiety preferują torebki i buty a Ja wolę odmówić sobie kilka flaszek i mam zawsze jakieś widoki na nowe doznania. Problem w tym że z tych wszystkich słuchawek to w iemach drivery najczęściej padają a w słuchawkach z pałąkiem to przeważnie pałąki padają. Fakt mam jeszcze w domu z 50 par słuchawek jak nie więcej i chyba mnie przeżyją. Co do Sundar jest jakaś recka z odsłuchem oprócz Zeosa Panthery?

 

Podobno jest kilka rewizji tych Sundar, które najlepsze?

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, wwd napisał(a):

Coś u mnie nie bangla bo nie może zaimportować tych wartości:

 

eq.JPG

 

Natomiast presety z AutoEQ dziwnie mi zmieniają brzmienie - ten Twój też. Ja nie dopracowałem jeszcze swojego ale zmiany są kosmetyczne, delikatnie podbity dół w zakresie od 30 do 200 o 0.5dB - 1.5dB i -2dB na 10000. To wszystko. Tak mi lepiej gra.

 

Podejrzewam, że to chodzi o formę zapisu. To są pliki tekstowe, ale w środku musi najwidocznie być to odpowiednio zapisane. Jeśli np. jakiejś spacji jest za dużo to plik albo poszczególny filter się nie załaduje. Nie korzystam z peace więc się nie mierzyłem z tym problemem. W samyn apo po prostu zaglądam do pliku i sprawdzam zapis, czy wszystko się zgadza.

 

Ostatecznie można samodzielnie wpisać wartości co np. Q5k często muszę robić więc mam trochę wprawy. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Artorias napisał(a):

Znajomy odginał HD58x Jubilee i zajęło mu to z dobre 2 tygodnie, codziennie po parę minut wyginał jedną stronę, później drugą

 

To z ZPT szóstki z pewnością nie miał.

 

Wysuwasz blaszki z prowadnicy na maksa i odginasz. W najgorszym wypadku robisz tak 2 razy aby było idealnie :) 

 

Wtedy faktycznie z 5s robi się 10s :D 

 

Piszę te słowa, słuchając muzy na HD650 (relaks przed meczem). Ależ one są lekkie i wygodne :) 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, marek_m napisał(a):

 

To z ZPT szóstki z pewnością nie miał.

 

Wysuwasz blaszki z prowadnicy na maksa i odginasz. W najgorszym wypadku robisz tak 2 razy aby było idealnie :) 

 

Wtedy faktycznie z 5s robi się 10s :D 

 

Piszę te słowa, słuchając muzy na HD650 (relaks przed meczem). Ależ one są lekkie i wygodne :) 

 

Ile ważą takie 650-tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Ja należę do tych fanów gonienia króliczka i złapanie za ten ogonek chociaż 

 

kobiety preferują torebki i buty a Ja wolę odmówić sobie kilka flaszek i mam zawsze jakieś widoki na nowe doznania.

Dobra analogia. :DKwalifikuje się pod certyfikat @whooy'a hehe

Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

 

 

Problem w tym że z tych wszystkich słuchawek to w iemach drivery najczęściej padają a w słuchawkach z pałąkiem to przeważnie pałąki padają.

No to jest lipa. Takie urządzenie powinno wytrwać tak z 10-15 lat conajmniej, ale teraz wiadomo jak się robi.

Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Fakt mam jeszcze w domu z 50 par słuchawek jak nie więcej i chyba mnie przeżyją.

No tak jak się ma jakąś tam kolekcje to zużycie spada. To jest pewna zaleta posiadania więcej niż 1 pary.

 

Ja kiedyś miałem w chacie jakieś 25-30 par słuchawek :lol:

 

Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Co do Sundar jest jakaś recka z odsłuchem oprócz Zeosa Panthery?

Oluv's gadgets i pewnie ten chińczyk co HiFi w nicku na youtubie może mieć ale nie pamiętam. 

 

Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Podobno jest kilka rewizji tych Sundar, które najlepsze?

 

Ja powątpiewam w te rewizje. Jakieś po cichu wprodzone poprawki pewnie są ale nic wielkiego. Z takich większych zmiam które poprawiły bas i scenę to było użycie lepszych padów w 2020, a potem o zmianach nic nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności