Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne za ok 400-500zł.


wwd

Pytanie

Cześć wszystkim.

Szukam dla siebie słuchawek wokółusznych za ok 400-500zł.

Ponieważ do końca nie wiem czego szukam to opiszę co mam i jak się do tego odnoszę.

W tej chwili używam Philipsów SHP8900 wraz z FX-Audio DAC-X6 lub PMA-735R.

Słucham różnej muzyki: popu polskiego i zagranicznego, muzyki klubowej, trochę rocka, utworów wokalnych, lubię koncerty np Artura Rojka, Josha Grobana.

Jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania SHP8900 - bardzo lubię ich granie, mają ładną scenę i są dla mnie muzykalne.

Brakuje mi w nich trochę dołu bo mają bardziej średni dół co w niektórych utworach nawet mi przeszkadza ale ratuje to korektor.

Nie ma takiej dynamiki jak np ma dokach Sony EX085 ale przyjemnie się ich słucha i co najważniejsze - są komfortowe, mogę w nich siedzieć kilka godzin, nie są wielkie (sam mam małą głowę), nie grzeją uszu.

 

Teraz dochodzę do tego czego szukać - otóż sam za bardzo nie wiem. Czy postawić na zamkniętą konstrukcję aby uzyskać więcej dynamiki ale kosztem komfortu i wygody, czy pójść dalej w otwarte ale spróbować coś poprawić z inyym modelem. SHP8900 są już wiekowe i może teraz łatwiej kupić dobre słuchawki.

 

Mam kilka typów ale kompletnie wiem czy są one zgodne z tym czego oczekuję. Są to DT770Pro, SHP9500, X2HR, może coś z AKG (choć generalnie boję się słuchawek z tymi wielkimi pałąkami, bo czy to nie przeszkadza na fotelu lub poduszce?).

 

Na pewno macie duże doświadczenie i możecie mi coś podpowiedzieć o co bardzo proszę.

Sam przeczytałem sporo tematów, postów odnośnie philipsów, czytam teraz o beyerdynamic i akg ale też pojawiają się skrajne opinie co utrudnia wybór ale na pewno jest uzasadnione przez osobiste preferencje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
17 godzin temu, marek_m napisał(a):

 

A co jest niewygodnego w HD650?

Cała konstrukcja źle się układa na mojej głowie, uciskając z czasem przy skroniach, a pady są za płytkie.

Tak to niestety z tym komfortem jest, że to rzecz bardzo indywidualna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Inszy napisał(a):

Tak to niestety z tym komfortem jest, że to rzecz bardzo indywidualna

 

Bez dwóch zdań, ale niska waga, owalne muszle i łatwe w ustawieniu metalowe prowadnice dają przynajmniej możliwość dopasowania ich do głowy. Nie o każdych słuchawkach można to powiedzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

użycie lepszych padów w 2020, a potem o zmianach nic nie wiem

Oraz ponoć hifiman poprawił kontrolę jakości montażu przetworników, i jest mniej reklamacji. Ale to może być tylko pijarowa śpiewka;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, PioterD napisał(a):

Oraz ponoć hifiman poprawił kontrolę jakości montażu przetworników,

 

Bardzo możliwe. Moje HE400i 2020 sprawiają wrażenie bardzo solidnie wykonanych i jak dotąd nigdy mnie nie zawiodły. W swojej cenie, to IMHO doskonała propozycja i trudna do przebicia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, marek_m napisał(a):

Moje HE400i 2020 sprawiają wrażenie bardzo solidnie wykonanych i jak dotąd nigdy mnie nie zawiodły

W sklepie dostałem nówkę z pudełka i muszla po jednej stronie miała klik przy regulacji a z drugiej strony wysuwała się samoczynnie, poza tym grały normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo w życiu trzeba mieć też szczęście :) 

 

A tak serio. Zgadzam się, że HiFiMan najlepszej opinii w kategorii "jakość" nie ma, ale na razie jedyne słuchawki, które po kupnie okazały się wadliwe to Denon AH-D7200 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.12.2022 o 15:45, MrBrainwash napisał(a):

 

Podejrzewam, że to chodzi o formę zapisu. To są pliki tekstowe, ale w środku musi najwidocznie być to odpowiednio zapisane. Jeśli np. jakiejś spacji jest za dużo to plik albo poszczególny filter się nie załaduje. Nie korzystam z peace więc się nie mierzyłem z tym problemem. W samyn apo po prostu zaglądam do pliku i sprawdzam zapis, czy wszystko się zgadza.

 

Ostatecznie można samodzielnie wpisać wartości co np. Q5k często muszę robić więc mam trochę wprawy. 

 

Sprawa z eq się wyjaśniła. Problemem był PEACE, po zaimportowaniu pliku do APO gra to tak jak trzeba :) nadal jasno i przejrzyście ale z wykopem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności