Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne za ok 400-500zł.


wwd

Pytanie

Cześć wszystkim.

Szukam dla siebie słuchawek wokółusznych za ok 400-500zł.

Ponieważ do końca nie wiem czego szukam to opiszę co mam i jak się do tego odnoszę.

W tej chwili używam Philipsów SHP8900 wraz z FX-Audio DAC-X6 lub PMA-735R.

Słucham różnej muzyki: popu polskiego i zagranicznego, muzyki klubowej, trochę rocka, utworów wokalnych, lubię koncerty np Artura Rojka, Josha Grobana.

Jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania SHP8900 - bardzo lubię ich granie, mają ładną scenę i są dla mnie muzykalne.

Brakuje mi w nich trochę dołu bo mają bardziej średni dół co w niektórych utworach nawet mi przeszkadza ale ratuje to korektor.

Nie ma takiej dynamiki jak np ma dokach Sony EX085 ale przyjemnie się ich słucha i co najważniejsze - są komfortowe, mogę w nich siedzieć kilka godzin, nie są wielkie (sam mam małą głowę), nie grzeją uszu.

 

Teraz dochodzę do tego czego szukać - otóż sam za bardzo nie wiem. Czy postawić na zamkniętą konstrukcję aby uzyskać więcej dynamiki ale kosztem komfortu i wygody, czy pójść dalej w otwarte ale spróbować coś poprawić z inyym modelem. SHP8900 są już wiekowe i może teraz łatwiej kupić dobre słuchawki.

 

Mam kilka typów ale kompletnie wiem czy są one zgodne z tym czego oczekuję. Są to DT770Pro, SHP9500, X2HR, może coś z AKG (choć generalnie boję się słuchawek z tymi wielkimi pałąkami, bo czy to nie przeszkadza na fotelu lub poduszce?).

 

Na pewno macie duże doświadczenie i możecie mi coś podpowiedzieć o co bardzo proszę.

Sam przeczytałem sporo tematów, postów odnośnie philipsów, czytam teraz o beyerdynamic i akg ale też pojawiają się skrajne opinie co utrudnia wybór ale na pewno jest uzasadnione przez osobiste preferencje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
19 minut temu, Najner napisał:

Rozumiem natomiast, jeżeli Tobie się dźwięk płynący z K271 bez żadnych korekcji podoba - każdy ma swój gust, nic mi do tego ;) Po prostu nie jest tak, że Ty słuchasz muzyki nagranej przez Eltona Johna w sposób, w jaki Elton chciał, żebyś tej muzyki słuchał ;) 

Spoko, wiem, że jestem daleki od oryginału ze studia.

@zdzichon ale i tak jestem bliżej tego dźwięku "surowego", niż używając EQ.

@MrBrainwash OK, Ty masz swoje racje - ale pozwól, że nie będę używać EQ. Niech każdy słucha, jak lubi. Zresztą i tak, żeby używać EQ, musiałbym kupić dodatkowo jakiś korektor graficzny. A nie mam takiej potrzeby.

Niech będzie, że nie używam EQ z tych samych powodów, co @Rafacio;)

Sorry - może i wycofuję się, po prostu nie mam czasu ciągnąć tej dyskusji, zarobiony jestem.

PS. Nie słucham Eltona Johna, nie moje klimaty - wolę np. Johna Coltrane'a ;)

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Bednaar napisał:

 

@MrBrainwash OK, Ty masz swoje racje - ale pozwól, że nie będę używać EQ. Niech każdy słucha, jak lubi.

 

Nie przekonuje Ciebie do używania EQ. :) Tylko uzasadniłem, czemu używając EQ nie odchodzę od oryginału - co zasugerowałeś - tylko się do niego zbliżam na swój sposób. Chciałem rozwiać nieporozumienie na temat EQ. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Fostexy 50-tki?

 

W dniu 19.09.2022 o 15:13, Jaro54 napisał:

To weź pod uwagę Blon B8. Bardzo dobrze brzmiące i wykonane premium. Mam od 2017 roku i nigdy nie przyszło mi do głowy ich sie pozbyć. 

Mam te Blony B8 budowa i wygoda jest na plus i dźwięk w nich jest wyważony. Kopułki drewniane przynajmniej na takie wyglądają. 

Rozumiem że słuchawki do użytku domowego czy też na spacer?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, marco-polo napisał:

Może Fostexy 50-tki?

 

Mam te Blony B8 budowa i wygoda jest na plus i dźwięk w nich jest wyważony. Kopułki drewniane przynajmniej na takie wyglądają. 

Rozumiem że słuchawki do użytku domowego czy też na spacer?

Tylko do domu, jak już spaceruję to z dziećmi.

W dniu 25.09.2022 o 12:06, marco-polo napisał:

Właśnie ciekawe to jakie w tych czasach otwarte najlepiej wypadają.

Semi-open też czy raczej całkowicie otwarte?

https://www.ceneo.pl/40652423 Audio Technika lub Philips SHP 9500 lub Philips Fidelio X2HR

Z tym dac to max 60 ohm słuchawki uciągnie.

Ogólnie to w dacu zmień op-ampy i taniej Tobie wyjdzie niż zmiana słuchawek. Masz tam standardowy op-amp NE5532  czy coś zmieniałeś?

 

Nie rozbierałem ale z opisu wychodzi że w nim nie ma NE5532:

Specyfikacja

  • DAC: Cirrus Logic CS4398
  • odbiornik: Cirrus Logic CS8416
  • wzmacniacz operacyjny: OPA2134
  • układ wzmacniacza: Texas Instruments TPA6120 + OP275
  • próbkowanie: 16 bit/192 kHz, 24 bit/96 kHz
  • napięcie wyjścia liniowego: 2 Vrms
  • wejścia: USB B 2.0, optyczne (Toslink), koaksjalne (RCA)
  • wyjścia: słuchawkowe 6,3 mm, liniowe 2x RCA
  • moc: 90 mW @ 600 Ω, 180 mW @ 300 Ω, 450 mW @ 100 Ω, 610 mW @ 62 Ω, 910 mW @ 32 Ω, 1000 mW @ 16 Ω
  • obsługa słuchawek: 32-600 Ω
  • dynamika: 105 dB
  • pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz (+/- 3 dB)
  • SNR: 94 dB

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fx-audio-dac-x6-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, wwd napisał:

Tylko do domu, jak już spaceruję to z dziećmi.

Nie rozbierałem ale z opisu wychodzi że w nim nie ma NE5532:

Specyfikacja

  • DAC: Cirrus Logic CS4398
  • odbiornik: Cirrus Logic CS8416
  • wzmacniacz operacyjny: OPA2134
  • układ wzmacniacza: Texas Instruments TPA6120 + OP275
  • próbkowanie: 16 bit/192 kHz, 24 bit/96 kHz
  • napięcie wyjścia liniowego: 2 Vrms
  • wejścia: USB B 2.0, optyczne (Toslink), koaksjalne (RCA)
  • wyjścia: słuchawkowe 6,3 mm, liniowe 2x RCA
  • moc: 90 mW @ 600 Ω, 180 mW @ 300 Ω, 450 mW @ 100 Ω, 610 mW @ 62 Ω, 910 mW @ 32 Ω, 1000 mW @ 16 Ω
  • obsługa słuchawek: 32-600 Ω
  • dynamika: 105 dB
  • pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz (+/- 3 dB)
  • SNR: 94 dB

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fx-audio-dac-x6-recenzja/

Mam taki sam to chyba musieli coś zmienić. Jak to napędzi 600 ohm to mi kaktus na ręce wyrośnie. To zamiast NE5532 jest OP275

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, marco-polo napisał:

Mam taki sam to chyba musieli coś zmienić. Jak to napędzi 600 ohm to mi kaktus na ręce wyrośnie. To zamiast NE5532 jest OP275

Czyli co, zmiana na Musses ma sens czy będzie niewielka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, wwd napisał:

Czyli co, zmiana na Musses ma sens czy będzie niewielka różnica?

Ja mam Burson 5vi-Dual ale wiem że koledzy tutaj na forum wiem że kiedyś ktoś zrobił wykład wszystkich op ampów i opisał szczegółowo jak grają.

OPA1622 mam zainstalowane w innym grajku bo pamiętam ktoś polecał.

Tutaj masz link

Możliwe że znajdziesz trochę podpowiedzi.

Jakby ktoś podrzucił Tobie linka z opisem op ampów było ich mnóstwo ktoś ładne wypracowanie napisał bo testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, marco-polo napisał:

Mam taki sam to chyba musieli coś zmienić. Jak to napędzi 600 ohm to mi kaktus na ręce wyrośnie. To zamiast NE5532 jest OP275

Mam wzmacniacz SMSL sAp-II na TPA6120A2 i OPA2604. Gdy słucham na K271 (55-ohm, SPL = 91 dB/V), to potencjometr jest minimalnie powyżej początku skali (7-8 godzina), na godz. 9-10 już grozi mi uszkodzenie słuchu. Próbowałem DUNU impedance plug podbijający impedancję o 75 ohm oraz iFi Audio Ear Buddy, ale w obu przypadkach obcinane są najniższe częstotliwości (bardziej w przypadku EarBuddy, Dunu trochę lepszy), więc słucham tak tuż powyżej strefy nierównomierności kanałów. Myślę, że 600 ohm spokojnie by napędził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 26.09.2022 o 20:16, marco-polo napisał:

Jak to napędzi 600 ohm to mi kaktus na ręce wyrośnie. To zamiast NE5532 jest OP275

Napędzi. Wyrósł? 😉 Podpinałem pod znacznie słabszego fx-audio dac-x3 250ohmowe beyery (dt150 i dt770pro czyli modele względnie skuteczne chociaż przez niektórych określane jako "potrzebujące elektrowni") oraz akg k612pro i ...napędzał moim zdaniem bardzo dobrze, zapas głośności był duży; przy głośno nagranych albumach, dynamicznym rock'u nie wychodziłem potencjometrem ponad godzinę 10, przy spokojniejszej muzyce czy ciszej nagranej wystarczało dojechać max do 12-13.

 

Ze zmianą wzmacniacza operacyjnego wstrzymałbym się do czasu wyboru słuchawek, żeby ewentualnie dobrać coś co dźwiękowo-tonalnie je poprawi. O ile będzie taka potrzeba.

 

W dniu 27.09.2022 o 10:02, Bednaar napisał:

Myślę, że 600 ohm spokojnie by napędził.

Też tak myślę. Może poza jakimiś nieskutecznymi egzotykami.

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, PioterD napisał:

akg k612pro i ...napędzał moim zdaniem bardzo dobrze, zapas głośności był duży

Te słuchawki też są raczej wymagające: wysoka impedancja 120 ohm, choć z drugiej strony czułość 101 dB/V (czyli o 10 dB/V więcej, niż K271 MkII).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Bednaar napisał:

Te słuchawki też są raczej wymagające: wysoka impedancja 120 ohm, choć z drugiej strony czułość 101 dB/V (czyli o 10 dB/V więcej, niż K271 MkII).

Twoje słuchawki k271mkII maja skuteczność 104db/V (na papierze a w pomiarach nawet nieco wyższa), co przy 55ohm oznacza względnie niskie wymagania co do wzmaka, dlatego pewnie masz taki zapas potencjometru. K612 potrzebują zauważalnie wyższego ustawienia potencjometru żeby zrównać się głośnością z K240mkII (podobne wymagania jak k271II) czy z k712pro. 240tki z wymienionych są z moich doświadczeń najłatwiejsze, potem 712tki a najtrudniejsze (co wcale nie oznacza bardzo trudnych) 612tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, PioterD napisał:

Twoje słuchawki k271mkII maja skuteczność 104db/V (na papierze a w pomiarach nawet nieco wyższa)

Hmm... spisywałem dane z pudełka, oto zdjęcie - jak byk 91 dB/V:

 

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Bednaar napisał:

Hmm... spisywałem dane z pudełka, oto zdjęcie - jak byk 91 dB/V:

 

image.jpeg

Ok, w takim razie gdzieś musi być błąd bo na stronie AKG jest podane 104db/V SPL i taka wartość zapamiętałem też z testów pomiarowych jak kiedyś wyszukiwałem. https://www.akg.com/Headphones/Professional Headphones/K271MKII.html
 

chyba że czegoś nie kumam. Widziałem wartości 91db dla k271mkii ale w jednostkach /mw.

 

91db/V to byłaby BARDZO niska skuteczność. Coś mi tu nie gra.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, PioterD napisał:

Ok, w takim razie gdzieś musi być błąd bo na stronie AKG jest podane 104db/V SPL i taka wartość zapamiętałem też z testów pomiarowych jak kiedyś wyszukiwałem. https://www.akg.com/Headphones/Professional Headphones/K271MKII.html
 

chyba że czegoś nie kumam. Widziałem wartości 91db dla k271mkii ale w jednostkach /mw.

 

91db/V to byłaby BARDZO niska skuteczność. Coś mi tu nie gra.

W takim razie pewnie na pudełku się walnęli, powinno być 91 dB/mW.

Faktycznie: pamiętam, że AKG K530LTD mają identyczne przetworniki jak K240 i K271 no i w ich danych technicznych jest na pewno 104 dB/V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Rafacio napisał:

Ale 104 dB/V to wyższa skuteczność niż 91 dB/mW.

Masz rację. 104 dB/V to dokładnie 91,4 dB/mW. Czyli o całe 0,4 dB/mW więcej, przepraszam za niedokładność ;)

Tu masz kalkulator online, na górze wpisujesz SPL w wybranych jednostkach, a w dolnym polu - impedancję słuchawek:

https://reference-audio-analyzer.pro/en/dbv-dbmw.php#gsc.tab=0 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio dosyć mało czasu mam i z racji dobrej pogody i większego ruchu w pracy ale coś tam czytam w wolnej chwili i szukam dalej więc tak żeby trochę podsumować to padło tu kilka typów do moich wymagań czyli muzyka pop, rock, muzyka klubowa i wokalne muzykalne utwory. Bardziej chciałem otwarte ze względu na scenę i komfort uszu, wygodę, fajnie gdyby były na małą głowę, nie gniotły w uszy - głowę i miały welurowe czy materiałowe pady.

Lokalnie chodziłem po sklepach ale niestety, nic z tych rzeczy u mnie nie ma, więc pozostaje amazon.

Mniej więcej takie się pojawiły:

Blon B8
Ath-MSR7b

ATH-AD500X
K371
K271
Sivga Robin
K240 Studio
K702 tylko z BP, odpinany kabel,
K701 mały bas lepszy wokal, mniej basu jak w K702
K612 zrównoważone stały kabel ale welur
X2HR duży bas gorszy wokal,

HD560s równe ale słaby dół,
HE400SE - słaba kontrola jakości,

Ultrasone pro750i - te mają coś w stylu dźwięku przestrzennego ale chyba nie coś w stylu creative 3d co robi z dźwięku studnię? No i są nauszne nie wokółuszne?

Mając dajmy na to limit 3 sztuk, co by tu wybrać do testu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.10.2022 o 18:28, wwd napisał(a):

Mając dajmy na to limit 3 sztuk, co by tu wybrać do testu?

Zapewne każdy doradzi inaczej :P jako zwolennik półotwartych AKG i posiadacz k240II, k612 i k712 mogę napisać że np. ta trójka również nadaje się do porównań - każda z tych par gra trochę inaczej i jednocześnie każda z nich mogłaby (wg mnie) być tą jedyną 😉 chociaż nie...gdybym miał wybrać jedne do wszystkiego czego słucham to byłyby albo 612tki albo 712tki 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, adamos80 napisał(a):

K612 nie kupuj bez odsłuchu chyba że bardzo nie lubisz basu, bo inaczej rzucisz kiedyś nimi o ścianę co mi się zdarzyło:)

Czyli wiadomo do kogo na bazarku lepiej sprzętu nie kupować.

W dniu 9.10.2022 o 18:28, wwd napisał(a):

Ultrasone pro750i - te mają coś w stylu dźwięku przestrzennego ale chyba nie coś w stylu creative 3d co robi z dźwięku studnię? No i są nauszne nie wokółuszne?

Nie mają czegoś w stylu creative oraz są wokółuszne. Ale przeglądając wątek widzę, że raczej jednak dźwiękowo nie są to słuchawki dla ciebie. Może jednak poczekać, skoro masz słuchawki, które w sumie ci odpowiadają, zwiększyć przez ten czas budżet i pobuszować w "klasyce" takiej troszkę droższej jak K712, HD600, HD650?

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obiecywałem sobie w tym miesiącu sprawdzić kilka par, niestety fundusz nie pozwoli.

Cały czas sprawdzam sobie i porównuję muzykę z shp8900 i 7Hz zero.

Są kawałki gdzie dużo lepiej słucha mi się doków ponieważ czuję większą dynamikę szczegółowość a są inne np coś z polskiego rocka, koncerty, gdzie scena w philipsach jest większa i przekaz nie męczy. Ale mam wrażenie że phillipsy mają jakby środek czy też trochę góry bardziej schowane względem 7Hz zero.

No i ta dynamika.... philipsy graja bardziej żwawo jak zasłonię muszle rękami..... tak ze do końca nie wiem czy te otwarte to dobry pomysł, choć w otwartych mogę teraz siedzieć kilka godzina a w zamkniętych już pewnie nie.

Do tego chciałbym wygodne pady nie z eko skóry czy tworzywa bo takie to mam do koszenia trawy :)więc czy to wszystko można pogodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, adamos80 napisał(a):

K612 nie kupuj bez odsłuchu chyba że bardzo nie lubisz basu, bo inaczej rzucisz kiedyś nimi o ścianę co mi się zdarzyło:), K712 fajne, ale cena wyższa.

No i fajnie, subiektywnie tyle że skrajnie. Po słuchaniu przez 3 lata 240tekII, kupiłem k612 - prosto z pudła miały moim zdaniem nieco więcej basu i lepszej jakości. Zrobiłem na nich bassportmod - basu jeszzcze trochę więcej, lubię bas i jest go moim zdaniem całkowicie wystarczająca ilość oraz świetna jakość po tym banalnym modzie, moim zdaniem bez szkody dla całkokształtu dźwiękowego słuchawek a wręcz przeciwnie - na PLUS.

K712tki kupiłem nowe za 600zł z oryginalnymi padami memoryfoam. Prosto z pudła basu więcej niż w 612 (fabrycznych), ale jednocześnie nieco jaśniejsze granie; co ciekawe nie mam wrażenia mocniejszego wycofania średnicy w 712kach pomimo nieco większej V-ki względem K612. Ale mając do wyboru w sklepie za 600zł K612 i za 1200zł k712 raczej bym po te ostatnie nie sięgnął, chyba że całkowicie odrzucałbym bassportmod - wtedy owszem wolałbym k712 albo k7xx. 

3 godziny temu, wwd napisał(a):

Do tego chciałbym wygodne pady nie z eko skóry czy tworzywa bo takie to mam do koszenia trawy :)więc czy to wszystko można pogodzić?

K712, z tych które znam, gdzie oczywiście będę polecał dodatkowo bassportmod. Albo dt770pro 80ohm - dynamiczne granie i welurowe super wygodne pady, zamknięte ale jednak w radiach i studiach ludzie w nich godziny wytrzymują bez problemów. Albo wspominane na początku fidelio X2 jak ma być taniej.

36 minut temu, Zear napisał(a):

Sprawdź jeszcze Audio Technica ATH M50x

ok, ale fabryczne pady są byle jakie i w kwestii wygody i również jeżeli chodzi o trwałość. Trzeba je wymienić np na hybrydowe od HM5 aby poprawić trwałość i wygodę, ale nie wiem wtedy jak z dzwiękiem.

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, adamos80 napisał(a):

K612 nie kupuj bez odsłuchu chyba że bardzo nie lubisz basu, bo inaczej rzucisz kiedyś nimi o ścianę co mi się zdarzyło:), K712 fajne, ale cena wyższa.

Otóż to - subiektywnie i skrajnie. Obiegowa i nieprawdziwa opinia, że w AKG nie ma basu. A ja mam K271 i słyszę bas. Kiedyś porównałem, jak to z tym "brakiem basu" sprawa się ma - modele tanie, ale inaczej grające - czyli AKG K530LTD i Koss Porta Pro. KPP: sporo basu, ale tego wyższego. K530: ilościowo mniej basu, ale schodzi niżej. W KPP brakowało najniższych częstotliwości, które słyszałem w K530 - pomimo, że w AKG basu ilościowo mniej i jest on punktowy, krótko wybrzmiewający, impulsowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności