Skocz do zawartości

Xduoo mt-603


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt godny uwagi. Zakupiłem i testuję sobie w połączeniu z Zen Can. Podłączyłem do mt-603 CD player, d10s i DAPa/iPada/iPhone’a.

Co to daje? 
1. lampizacja dźwięku prawdopodobnie bez pogorszenia jego jakości. Nie robiłem jeszcze porównań 1:1 i nie chce mi się na razie, bo bardzo przyjemnie gra mt-603, tak z k812 z argentum extreme 6,3mm  jak i dt990 edition 250 ohm balanced z kablem perulowym solid core + litz. Jest lampowy czar i tranzystorowa technika w jednym.

2. wybór jednego z 4 źródeł kliknięciem , bez zbędnego przepinania, bezcenny.

Nie bedę @bigmarasowi kradł zdjęć, czy opisu

https://allegro.pl/oferta/xduoo-mt-603-przedwzmacniacz-preamp-lampowy-12au7-11142495868

Myśle, że dla posiadaczy ZenStawów, jak ja, opcja godna najwyżej rozwagi, może Maras sztukę pośle w obieg? Ja mojej nie oddam :D 

No chyba, ze ktoś ma tylko jedno źródło, to niekoniecznie…. Chociaż, ten piękny, czysty, technicznie doskonały (zasługa Can) pełen lampowego czaru i gładkości (603) dźwięk…

A miało nie być hajpu.

C201A4F4-422A-48C8-A34D-51BF6BE35CF8.jpeg

16D88687-4599-444E-A992-41C75F3058D1.jpeg

No i IC dobre trza mieć, bo inaczej kaszanka. Dobre, to kanarek, taki jak konfekcjonuje kulozeby, choć forumowi drutmistrze zrobią i lepsze. Ale tu IcKi potrzebne nawet 5 (w zależności od ilości źródeł) to i kanarek, po taniości styknie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strrrrasznie mi się podoba ten nowy design xDuoo i cieszę się, że poszli w jednolity design dla serii MT. Bardziej mi leży ten prosty design, niż te zaokrąglone krawędzie Ifi :D A te przyciski to trącą dobrym analogiem, jak się kiedyś w starych kaseciakach przełączało. Mają taki fajny klik, czy nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Vaiet napisał:

Strrrrasznie mi się podoba ten nowy design xDuoo i cieszę się, że poszli w jednolity design dla serii MT. Bardziej mi leży ten prosty design, niż te zaokrąglone krawędzie Ifi :D A te przyciski to trącą dobrym analogiem, jak się kiedyś w starych kaseciakach przełączało. Mają taki fajny klik, czy nie? :D

Tak jest. Podobno są dobre. Budzą moje zaufanie. I klik jest naprawdę fajny. Tym bardziej, jak towarzyszy mu zmiana muzyczki. JA sobie tak poklikałem, grał xdp100r, CD i d10s - non stop, a ja sobie tylko klikałem :D i cieszyłem michę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba powinno być to opisane jako line out, skoro nie ma regulacji głośności... Zastanawiam się nad zastosowaniem w torze stacjonarnym i raczej nie ma to sensu, bo przy podłączeniu odtwarzacza cd nie będę miał żadnej regulacji głośności, a jak podłączę odtwarzacz CD do Xduoo mt-603, a dalej preamp Audio GD NFB 1 AMP i na końcu wzmacniacz mocy Audiophonics to MT 603 nie będzie miało chyba żadnego wpływu na dźwięk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Elhaz_77 napisał:

To chyba powinno być to opisane jako line out, skoro nie ma regulacji głośności... Zastanawiam się nad zastosowaniem w torze stacjonarnym i raczej nie ma to sensu, bo przy podłączeniu odtwarzacza cd nie będę miał żadnej regulacji głośności, a jak podłączę odtwarzacz CD do Xduoo mt-603, a dalej preamp Audio GD NFB 1 AMP i na końcu wzmacniacz mocy Audiophonics to MT 603 nie będzie miało chyba żadnego wpływu na dźwięk?

 

Z przodu masz line in na 3.5mm a z tyłu line in na rca oraz jeden line out pod ktory podlączasz wzmacniacz z regulacją vol.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki inspiracji i uprzejmości kolegów: @lobuz1, który kazał lampki w xduoo mt-604 zmieniać, czego akurat nie uczyniłem, ale nie omieszkałem pójść tą drogą z mt-603, @Name44, który polecił mi tung sol 12au7 , którego właśnie słucham https://allegro.pl/oferta/lampa-elektronowa-tung-sol-12au7w-szt-10966940757?snapshot=MjAyMS0xMC0yNVQxMTo0MTowNi4xNjJaO2J1eWVyOzA3MWI3OTc5M2QxODU2OTMyMGY1ZWFlNjFhZjc2Yjk1NjAwODY4YjljYThiNTIzZDYxNWZmMTE5NTc2NjM4NjU%3D oraz @saudioktóry kilka zacnych i drogich lampek wysłał mi na odsłuchy a jedną nawet sprezentował,

  • będę miał możliwość sprawdzenia mt-603 z sześcioma różnymi lampkami.

Różnica między niewygrzanym jeszcze, grzeję od 16.00, tung sol, a niewygrzanym stockiem od mt-603 jest bardzo duża i od razu słyszalna

 

Skonfigurowałem sobie tor tak:

A: Zen Dac -> RCA ->mt-603->RCA->ZEN Can

vs

B: ZenDac->4,4mm-to 4,4mm ->Zen Can

 

Łatwo było zatem sprawdzić, jak gra  A:B gdzie elementem różnicującym był mt-603

 

Stockowa lampka mt-603 grała bardzo podobnie jak... ZEN DAC.  Trudne to było do odróżnienia, w ślepych odsłuchach bym poległ. @Rafacioteż by poległ. Grało jak tranzystor.

Toteż przygoda z lampkami moja musiała się dopiero rozpocząć.

W.w. koledzy pomogli.

Tung sol z kolei gra jak lampa, jest cieplej, jest gładziej, jest bardziej kolorowo. Jest tak właśnie, jak chciałem. Pewnie będzie jeszcze lepiej/inaczej, jak lampki od @saudioprzyjdą. Dam znać.

Tymczasem praise the Lord for inventing (chinese who built) mt-603.

Dobrym pre jest, bo lampa zmienia mu charakter, jak chce.

Narzędziem badawczym były k812 Argentum Extreme 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu się rozpisałem troszkę o k812, ale - było nie było - ogrzewanych w świetle lampek - mt-603. Lampek - bo aż 6 miałem łącznie do testowania.

Czy jest mt-603 dobry?

W tej cenie pytanie jest nie na miejscu.

Dość powiedzieć, że mt-604 znacznie droższy jest od ponad tygodnia (wypożyczony) już u kolegi , który zaznaje z nim hybrydowych rozkoszy.

A ja?

Wolę 603 i zabawę lampkami. I faktycznie tylko 812 już na uszach.

Także...

Ten tego.

A @audionaniksiedzi i robi kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

3 miesiące mam sprzęt. Z przygodami, bo już wisiał na OLX u mego audioprzyjaciela, ale w porę wycofałem, bo… zatęskniłem.


I robi robotę, zaprawdę, robi.
 

Otóż dzięki niemu mam 4 całkiem niezłe tory de facto, które pędzą mi wszystkie 13 par słuchawek aż miło! Lampki mam jeszcze JJ i Tung Sol.

 

A) Macbookair, Apple Music, high-ress lossless, 384 khz, dx3pro+ -> kanarek -> mt603 lampkaGenalex Gold Lion-> conducfil speakfil ->ZenCan ifiiPowerX 

B ) Ipad  mini, Apple Music, high-ress lossless 192khz-> JD gold plated 6n -> mt603 lampkaGenalex Gold Lion-> conducfil speakfil ->ZenCan ifiiPowerX 

C) Samsung M21, Apple Music, high-ress lossless, -> BT LDAC 96 khz dx3pro+ -> kanarek -> mt603 lampkaGenalex Gold Lion-> conducfil speakfil ->ZenCan ifiiPowerX

D) Marantz CD 5004 -> conducfil speakfil -> mt603 lampkaGenalex Gold Lion-> conducfil speakfil ->ZenCan ifiiPowerX

BDDDA02C-40E8-441C-99C4-27FF280DBCBC.jpeg

k812 z Argentum Extreme i T90 są…przyjemne, kiedy mt603 jest w torze, z jedną z trzech niefabrycznych lampek. Kiedy go nie ma, sytuacja się dramatycznie zmienia… :D k702 z kanarkiem także bardzo cenią sobie jego towarzystwo, bo bez bywają ostrawe i nawet cieżko strawne ;) 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest już w PL u @bigmaraswersja z BT. Mnie niepotrzebna, bo mam BDB BT w dx3pro+. Ale jakby kto nie miał BT w DACu, etc, to warto taką z BT brać jeszcze bardziej niż zwykłą, imo.

a nakłamałem, to inne ustrojstwo https://allegro.pl/oferta/xduoo-mu-603-bluetooth-dac-pre-amp-lampowy-11634881468

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie rządzi od zakupu niepodzielnie headonic GTI pędzony z dx3pro+ jako dac. Gra głównie z k812pro Argentum Extreme i T90.

ZenStacka nie sprzedałem jednak z mt603 Tung Sol w torze, postanowiłem przenieść do innego pokoju. I posłuchałem dzisiaj pierwszy raz od dawna tego toru, wolę go w wersji z mt603 niż łączonego przez balans ZenStacka solo. Brzmi bardziej angażująco i mt603 podaje dużo głośniejszy sygnał do ZEN CAN niż ZEN DAC po balansie... Mt603 łączy się z CAN-em kablem @Jimmi Dragon a z pocztków jego działalności 6n gold plated 2xRCA (out z mt603) - mini jack (in w CAN) 

Z mt603 w torze słucham ZenStacka na godz 09.00 na gain, 0 a kiedy sygnał podaje bezpośrednio po balansie ZEN Dac, to jest 12.00. Słuchano na zbalansowanych przez  @Perula dt990 250ohm i hf580, takoż zbalansowanych. Na kablach perulowych najlepszych, oczywiście. Gra to, cholera, oj gra. Z ogromnym potencjałem rozrywki wysokich lotów. Także z dobrą lampką mt603 do ZEN Stacka wnosi jeszcze więcej wartości dodanej. Bez mt603 Stack, wydaje mi się, że gra... nudno, bez ikry, z mniejszym zaangażowaniem, bardziej płasko. Złe są to opisy bo gra to bardzo podobnie, ale czegoś mi brak, kiedy słucham ZEN Stacka bez mt603 w torze. Jest jakby wyjałowiony, mniej życia ma, mniej angażujący. Trudno mi to opisać. Zen Stack gra z ifi iPowerX po kablu USB wireworld starlight. 

IMG_1118.JPG

Trzeba było jednak rozdzielić…

 

D655D24A-C7DC-4BB9-B9AC-17106D098DCA.jpeg

3 moje zbalansowane pary ten tor pędzi:

dt990 250ohm -> kulturalna rozrywka wysokich lotów

hf580 -> potęga, moc i klimat

k701FAW balanced by @Perul-> czysta, niczem nie zmącona poezja

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności