Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2023 o 10:59, marco-polo napisał(a):

to ten op amp o którym wypowiada się Thorsten Loescha

Nie. Mowa była o DACu BurrBrown DSD1793. OpAmpy IFI ma swoje własne „customowe”, OV2637 na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PioterD napisał(a):

Nie. Mowa była o DACu BurrBrown DSD1793. OpAmpy IFI ma swoje własne „customowe”, OV2637 na przykład.

Sam taki customowy op amp w ifi to 50$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał(a):

50$

Są jedynymi dysponentami tych układów, ich twórcami, więc mogą narzucić cenę jednostkową jaką chcą. Przy cenie 50$ żaden producent nie zdecyduje się na zastosowanie ich w konkurencyjnych produktach, jest to strategia biznesowa - na tych op-ampach oparte są na pewno ZenDac i ZenCan, których wyjściowa cena rynkowa była przecież 100$ netto. Więc realnie taki opamp kosztuje znacznie mniej hurtowo niż 50$. Ale pasjonat, który coś tam w domu eksperymentuje może kupić i za 50$, fajnie że dają taką możliwość 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, PioterD napisał(a):

Są jedynymi dysponentami tych układów, ich twórcami, więc mogą narzucić cenę jednostkową jaką chcą. Przy cenie 50$ żaden producent nie zdecyduje się na zastosowanie ich w konkurencyjnych produktach, jest to strategia biznesowa - na tych op-ampach oparte są na pewno ZenDac i ZenCan, których wyjściowa cena rynkowa była przecież 100$ netto. Więc realnie taki opamp kosztuje znacznie mniej hurtowo niż 50$. Ale pasjonat, który coś tam w domu eksperymentuje może kupić i za 50$, fajnie że dają taką możliwość 😉 

Ja za 50$ to do bursona 5vi-Dual kupowałem op amp. Jednak ten ifi raczej ma inną budowę OV2637 i wykorzystują burr brown.

 

zen.png

https://headfonics.com/ifi-audio-zen-air-dac-review/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
26 minut temu, arwena_oka napisał(a):

Czy jest tu może jakiś posiadacz Uno?

@marek_m Pani do Ciebie.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marek_m napisał(a):

Używam MacBooka. Nic nie musiałem instalować.

O to jeszcze lepiej, bo głównie korzystam z MacBooka. 
Pytanko czy u Ciebie też występuje trzask przy przełączaniu utworów?

Przy zmianie EQ też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 00:34, side napisał(a):

Czy da się jakoś wyłączyć ten kolorowe podświetlenie wokół gałki volume w Zen Dacu?

A co świeci po nocach jak komputer zgaszony a z USB wciąż przepływa prąd ? ;) Albo pogrzebać w BIOSie i włączyć ala deep sleep (wyłączyć zasilanie portów USB po wyłączeniu kompa) lub zdjąć pokrętło, a powinno dosyć łatwo zejść z trzpienia jak to w ifi bywało i zakleić małym kawałkiem taśmy izolacyjnej samo "okienko" z którego dochodzi światło od LEDa.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://ifi-audio.com/products/zen-can-signature/

 

Lada chwila zapewne dostępny szerzej ZenCan Signature (ze "zwykłym" XBass i Xspace, ale z lepszymi audio-bebechami niż "pierwowzór", czyli tak samo jak w innych wersjach signature z brandingami). W komplecie będzie sprzedawany z iPower2 5V/2.5A czyli minimum minimorum aby poprawnie napędzać niskoimpedancyjne planary - ale gdzieś trzeba upchnąć zasilacz który niebawem zapewne zniknie z oferty. Czy warty uwagi - nie wiem. Z jednej strony to w 95% to samo co oryginalny ZenCan, który w momencie premiery był wyceniony na 100$ netto. Tutaj już z biegiem czasu mamy 300$ netto. A zmianie uległy w zasadzie tylko (albo aż) kondensatory. Patrząc jednak na konkurencję, wciąż oryginalny ZenStack się broni (w cenach używek), natomiast w wersjach Signature...do rozkminki 😉

W kwestiach zasilania pozostaje jednak to samo co i wcześniej - iPowera najlepiej wpiąć do ZenDaca bo ten najwięcej zyskuje z czystym zasilaniem, natomiast ZenCan potrzebuje do pełni szczęścia więcej mocy (niekoniecznie super czystej bo tak jest skonstruowany że ma to znikomy sens, ładnie filtruje i odcina wszelkie naddatne szumy) i tej nie warto mu żałować jak się chce podłączać coś BARDZO wymagającego, np. pokroju modowanych T50RP (bo stockowe nie są żadnymi potworkami, porównywalnie trudne jak AKG k612pro). iPowerX ze swoim peak-current na poziomie 4.5A jest ok, tanie chińczyki 5V/5A lub 5V/6A też. Liniowego jeszcze nie dane mi było próbować, ale dla spokoju kupię Nostromo 5V/6A żeby oczyścić umysł z domysłów, najwyżej zwrócę. Pozdrowienia dla Zen-fanów 🙂 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , na wstępie chciałem zaznaczyc że jestem prawie zielony jezeli chodzi o audiofilskie tematy , ale jestescie chyba jedynym forum ktore moze mi pomóc odnaleść rozwiazanie na moj mały problem , przy ostatniej zmianie pc na nowszy model postanowilem dokonac upgarde na glośniczkach logiteh  2+1 ktore słuzyły mi ostatnie 5 lat , no i przesiadłem się na edifier 360db 2+1 które w moim prostym spojrzeniu nie sa może hi endowym strzetem ale do kompa ?? ... na biurko ? nie  odważył bym sie wsadzac nic mocniejszego ( droższego?) ani tym bardziej wiekszego. tak czy siak myśle sobie ,ok, podpiołem je pod płyte główną takim małym kabelkiem  z tyłu kompa  ( płyta za 580 zł ...)... no ładnie grają .... ale ... przydało by sie   gdzieś wzmocnic sygnał ? poprawić jego jakosć ? no i padło na ifi zen dac v.2 ... wow swietnie zaczoło to grać ! nic wiecej nie potrzebuje ! wykupiłem najdroższą subskrybcje na Tidal ... kożystajac z tego ze córka studiuje wziołem za połowe , no i kurcze ..... wow ... jest swietnie , jest flac , MQa , no rewelacja ....  ALE  jakikolwiek utwor obojetnie  w jakiej kolwiek jakosci nie wpływa na KOLOR PODSWIETLENIA pokrętła , który to kolor powinien sie zmieniac w zaleznosci od formatu ( jakosci ) dzwieku ? czy ja coś robie nie tak ? przepraszam jezeli przegapiłem podobny wątek na  forum ale licze tutaj na wasze doświadczenie , może ktoś sie juz z tym spotkał ? , mam małe obawy czy wszystko jest dobrze skonfigurowane ? rózne mysli mnie nachodzą ... co z tym cholernym podswietleniem pokrętła ?  ( sama instalacja wydaje sie banalnie prosta plug and play, sciagnołem sterowniki tez z netu i update zrobilem) pomocy ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal krzakl napisał(a):

Witam wszystkich , na wstępie chciałem zaznaczyc że jestem prawie zielony jezeli chodzi o audiofilskie tematy , ale jestescie chyba jedynym forum ktore moze mi pomóc odnaleść rozwiazanie na moj mały problem , przy ostatniej zmianie pc na nowszy model postanowilem dokonac upgarde na glośniczkach logiteh  2+1 ktore słuzyły mi ostatnie 5 lat , no i przesiadłem się na edifier 360db 2+1 które w moim prostym spojrzeniu nie sa może hi endowym strzetem ale do kompa ?? ... na biurko ? nie  odważył bym sie wsadzac nic mocniejszego ( droższego?) ani tym bardziej wiekszego. tak czy siak myśle sobie ,ok, podpiołem je pod płyte główną takim małym kabelkiem  z tyłu kompa  ( płyta za 580 zł ...)... no ładnie grają .... ale ... przydało by sie   gdzieś wzmocnic sygnał ? poprawić jego jakosć ? no i padło na ifi zen dac v.2 ... wow swietnie zaczoło to grać ! nic wiecej nie potrzebuje ! wykupiłem najdroższą subskrybcje na Tidal ... kożystajac z tego ze córka studiuje wziołem za połowe , no i kurcze ..... wow ... jest swietnie , jest flac , MQa , no rewelacja ....  ALE  jakikolwiek utwor obojetnie  w jakiej kolwiek jakosci nie wpływa na KOLOR PODSWIETLENIA pokrętła , który to kolor powinien sie zmieniac w zaleznosci od formatu ( jakosci ) dzwieku ? czy ja coś robie nie tak ? przepraszam jezeli przegapiłem podobny wątek na  forum ale licze tutaj na wasze doświadczenie , może ktoś sie juz z tym spotkał ? , mam małe obawy czy wszystko jest dobrze skonfigurowane ? rózne mysli mnie nachodzą ... co z tym cholernym podswietleniem pokrętła ?  ( sama instalacja wydaje sie banalnie prosta plug and play, sciagnołem sterowniki tez z netu i update zrobilem) pomocy ?...

Sprawdź w ustawieniach Tidala, czy masz włączony exclusive mode oraz passthrough MQA. Jeśli ściągnąłeś sterowniki to powinno być ok, a wgrywałeś też najnowszy firmware do ZenDaca? Bo nie wiem czy ten update to chodzi Ci o system czy firmware samego DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 23:25, michal krzakl napisał(a):

Witam wszystkich , na wstępie chciałem zaznaczyc że jestem prawie zielony jezeli chodzi o audiofilskie tematy , ale jestescie chyba jedynym forum ktore moze mi pomóc odnaleść rozwiazanie na moj mały problem , przy ostatniej zmianie pc na nowszy model postanowilem dokonac upgarde na glośniczkach logiteh  2+1 ktore słuzyły mi ostatnie 5 lat , no i przesiadłem się na edifier 360db 2+1 które w moim prostym spojrzeniu nie sa może hi endowym strzetem ale do kompa ?? ... na biurko ? nie  odważył bym sie wsadzac nic mocniejszego ( droższego?) ani tym bardziej wiekszego. tak czy siak myśle sobie ,ok, podpiołem je pod płyte główną takim małym kabelkiem  z tyłu kompa  ( płyta za 580 zł ...)... no ładnie grają .... ale ... przydało by sie   gdzieś wzmocnic sygnał ? poprawić jego jakosć ? no i padło na ifi zen dac v.2 ... wow swietnie zaczoło to grać ! nic wiecej nie potrzebuje ! wykupiłem najdroższą subskrybcje na Tidal ... kożystajac z tego ze córka studiuje wziołem za połowe , no i kurcze ..... wow ... jest swietnie , jest flac , MQa , no rewelacja ....  ALE  jakikolwiek utwor obojetnie  w jakiej kolwiek jakosci nie wpływa na KOLOR PODSWIETLENIA pokrętła , który to kolor powinien sie zmieniac w zaleznosci od formatu ( jakosci ) dzwieku ? czy ja coś robie nie tak ? przepraszam jezeli przegapiłem podobny wątek na  forum ale licze tutaj na wasze doświadczenie , może ktoś sie juz z tym spotkał ? , mam małe obawy czy wszystko jest dobrze skonfigurowane ? rózne mysli mnie nachodzą ... co z tym cholernym podswietleniem pokrętła ?  ( sama instalacja wydaje sie banalnie prosta plug and play, sciagnołem sterowniki tez z netu i update zrobilem) pomocy ?...

kiedyś miałem ten sam problem, zmień sterowniki zen daca na starsze. Tam w opisie zmian firmware w najnowszej wersji jest napisane że kolor diody nie zmienia się przy zmianie jakości nagrania. Po wgraniu starszej wersji dioda działa tak jak powinna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MowMiAndrzeej napisał(a):

kiedyś miałem ten sam problem, zmień sterowniki zen daca na starsze. Tam w opisie zmian firmware w najnowszej wersji jest napisane że kolor diody nie zmienia się przy zmianie jakości nagrania. Po wgraniu starszej wersji dioda działa tak jak powinna :)

Może jest wgrany firmware z filtrem GTO czyli numer firmware z literką c na końcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MowMiAndrzeej napisał(a):

kiedyś miałem ten sam problem, zmień sterowniki zen daca na starsze. Tam w opisie zmian firmware w najnowszej wersji jest napisane że kolor diody nie zmienia się przy zmianie jakości nagrania. Po wgraniu starszej wersji dioda działa tak jak powinna :)

Ja miałem kiedyś taki firmware, gdzie faktycznie kolor się nie zmieniał, z wyjątkiem MQA, wtedy przeskakiwał na fioletowo, a tak był cały czas żółty, nieważne czy coś grało czy nie. Mimo wszystko w tym jednym konkretnym przypadku kolor się zmieniał, więc warto też tak przetestować, o ile mamy dostęp do MQA i poprawnie skonfigurowany PC/Tidal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 19:01, PioterD napisał(a):

Nostromo 5V/6A

Kupiłem, potestuję, ale nie obyło się bez niespodzianek. ZenCan nie dawał dźwięku - odpalał, ale lampki przygasały tuż po włączeniu tak do 1/3 mocy i w słuchawkach cisza. Okazało się, że napięcie na wyjściu zasilacza było za wysokie dla tego wzmaka (5.44V z taniego miernika bez obciążenia); ZenCan ma zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem. Sam się zdecydowałem obniżyć napięcie na wyjściu bez odsyłania (jest do tego taka specjalna malutka śrubeczka regulująca, ale trzeba odkręcić tył obudowy). Na 5.25V zadziałało, ale obniżyłem jeszcze do około 5.15V i gra muzyka. Czy jest lepiej/inaczej - napiszę po jakimś czasie. 

Więc w razie zakupów - proponuję od razu poprosić o ustawienie napięcia wyjściowego na poziomie nie wyższym niż 5.2V.

 

EDIT: to chyba nie napięcie było problemem, bo znowu nie działa

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham na donglach i DAPie.
Mam zen dac który jest używany w jednym celu-grania w gry. Ale przyszło mi do głowy żeby sprawdzić jak gra stack. Zen can wydaje się być ciekawym urządzeniem. W związku z tym mam pytanie czy da się podłączyć telefon jako źródło do zen dac który następnie będzie połączony do can. Pytanie stąd że stack ma stać na szafce koło łóżka i komputer ma być pominięty.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Muzyki słucham na donglach i DAPie.
Mam zen dac który jest używany w jednym celu-grania w gry. Ale przyszło mi do głowy żeby sprawdzić jak gra stack. Zen can wydaje się być ciekawym urządzeniem. W związku z tym mam pytanie czy da się podłączyć telefon jako źródło do zen dac który następnie będzie połączony do can. Pytanie stąd że stack ma stać na szafce koło łóżka i komputer ma być pominięty.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

Da się. Właśnie przyszło i robi robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności