Skocz do zawartości

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie podobna sytuacja jest z Shanling ME500 (doskonałe dla mojego ucha) i ME700 - już gorzej, wchodziły na wcisk. Dało się dopasować ale było trudniej. Kształt niby customowy nie dla każdego jest przyjazny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah - byłbyś w stanie skrobnąć krótkie porównanie MEXT do Mest MKII? Mocno MEXT odstają od Mest pod względem technikaliów? Które wydają Ci się bardziej uniwersalne? Czy MEXT to takie bardziej funowe granie względem Mest MKII? Czytałem sporo na HeadFi i plus minus wiem co i jak, ale fajnie by jeszcze usłyszeć Twoją opinię.

 

I ostatnie pytanie - czy MEXT grają zbliżonym dźwiękiem do iBasso IT07, czy to jednak inna szkoła dźwięku? Tutaj wiem, że słuchałeś, bo kiedyś mi pisałeś o IT07 :) 

 

Trochę się nazbierało pytań, jak dasz radę odpisać to z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to wreszcie zakończyłem pracę nad kompletem :)

Moim skromnym zdanie wszystkie elementy pasują do siebie idealnie.

W rolach głównych Shanling M9 , UM Mest Mkii , Effect Audio Leonidas Octa.

Od ostatnich fotek Leonidas utył :)

 

IMG_3331.jpeg

IMG_3334.jpeg

Edytowane przez maciejk007
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maciejk007 napisał:

No to wreszcie zakończyłem pracę nad kompletem :)

Moim skromnym zdanie wszystkie elementy pasują do siebie idealnie.

 

IMG_3331.jpeg

IMG_3334.jpeg

A co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem sobie MEST OG (będę miał dopiero na początku maja) i trafiłem na ten wątek. Widzę jakie setupy (DAPy/kable) tutaj wszyscy słuchający mają, że aż się zastanawiam z czym ja do ludzi :)

Czy ktoś używa może po prostu telefonu lub jakiegoś dongla albo BT dongla do napędzenia MEST I albo MK2 i ma jakieś spostrzeżenia? Moim planem było używanie Qudelix 5k i streaming ze Spotify, ale nie wiem, może czas sprzedać nerkę i zakup jakiegoś setupu konkretnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pylaczynski napisał:

Właśnie zakupiłem sobie MEST OG (będę miał dopiero na początku maja) i trafiłem na ten wątek. Widzę jakie setupy (DAPy/kable) tutaj wszyscy słuchający mają, że aż się zastanawiam z czym ja do ludzi :)

Czy ktoś używa może po prostu telefonu lub jakiegoś dongla albo BT dongla do napędzenia MEST I albo MK2 i ma jakieś spostrzeżenia? Moim planem było używanie Qudelix 5k i streaming ze Spotify, ale nie wiem, może czas sprzedać nerkę i zakup jakiegoś setupu konkretnego...

Nie przejmuj się, z Qudelixem też będzie super. W dodatku masz w nim świetne EQ, nie bój się go używać, ustaw słuchawki pod swoje preferencje. W zabawie zestawami dokanalowymi 85% roboty robią słuchawki - A Mesty są fantastyczne, nie musisz do nich kupować od razu źródła za 10 tysi. Będzie dobrze, przyjdź tu i pochwal się jak przyjdą i posłuchasz ;) No i Qudelixa możesz też podłączyć do kompa czy telefonu przez USB, nie jesteś ograniczony do Bluetooth.

Osobiście słuchałem Mest z Sony A55 (soft Mr Walkman) i grały mi super. Może zamiast Qudelixa warto dołożyć trochę i wziąć Sony :)

 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Podpowiem, że Mesty grają wybornie wręcz z Sony WM1A, tutaj ostatnio używki latają już za 2500 zł. Z Sony A55 też może być niewiele gorzej ze względu na modyfikacje softu.

O, cieszę się, że słuchałeś tego połączenia i polecasz. Czyli jednak ucho mnie nie myliło ;) Ja podpowiem, że A55 po zmianie softu zagra jak WM1A, więc nic tylko się zaczaić na niego, nie wydać milionów i cieszyć się muzyką.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Właśnie pozbyłem się Shanlinga Q1 (wiem, że low end) z dedykowanych DAPow, bo wygoda korzystania z jednego źródła plus nieograniczonej biblioteki wygrała + różnice w odsłuchu w ślepym teście (na Mangird Tea, S12 i Olinach) pomiędzy streamingiem z Spotify przez Q5k a bardzo gęstym FLAC z Q1 były naprawdę marginalne (to może mój słuch).

 

2000 za DAP nie wchodzi u mnie w grę na chwilę obecna, juz prędzej jakiś lepszy DAC/AMP, ale z drugiej strony Q5k mocy nie brakuje, po kablu też można puścić, no i pomiary też ma dobre.

 

A55 byłoby super, gdyby nie brak androida i ciut mało mocy (np. do S12), A105 gdyby nie ta bateria.

Na pewno dam znać jak odczucia, mam nadzieję, że MESTami się wykopie z króliczej dziury szukania end-game, ale licze, że nie trafię do nowej - w poszukiwaniu źródła idealnego :)

Edytowane przez pylaczynski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem używaj tego z czym ci będą grać przyzwoicie i będzie wygodnie. Jak nastawiasz się na Spotify to na pewno nie pchaj się w tanie DAP-y czy jakieś starocie polecane przez kolegów wyżej - bo streamingi będą na tym działac tragicznie albo wcale. 

 

A też kupować DAP-a byle tylko osiągnąć jak najlepszą jakość dźwięku, ale jednocześnie irytować się brakiem wygodnego dostępu do streamingów, to wg mnie kiepska opcja. Co innego jak z góry jesteś nastawiony na takie słuchanie, masz swoją rozbudowaną bibliotekę plików, itp. Wtedy ok.

 

Ja też korzystam głównie ze streamingów i dużo bardziej wolę korzystać z dongli czy to przewodowych czy bezprzewodowych, niż DAP-ów za kilka kafli. No taki iBasso DX300 grał rewelacyjnie z każdymi słuchawkami których miałem, ale co z tego jak był wielką i nieporęczną cegłą, i przez to z czasem przestałem go używać bo wolałem na szybko użyć dongle.

 

Może nie wyciągniesz 100% ze słuchawek, ale np. wspomniane 85%, ale będzie wygodnie i po twojemu ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dirian napisał:

Moim zdaniem używaj tego z czym ci będą grać przyzwoicie i będzie wygodnie. Jak nastawiasz się na Spotify to na pewno nie pchaj się w tanie DAP-y czy jakieś starocie polecane przez kolegów wyżej - bo streamingi będą na tym działac tragicznie albo wcale. 

 

A też kupować DAP-a byle tylko osiągnąć jak najlepszą jakość dźwięku, ale jednocześnie irytować się brakiem wygodnego dostępu do streamingów, to wg mnie kiepska opcja. Co innego jak z góry jesteś nastawiony na takie słuchanie, masz swoją rozbudowaną bibliotekę plików, itp. Wtedy ok.

 

Ja też korzystam głównie ze streamingów i dużo bardziej wolę korzystać z dongli czy to przewodowych czy bezprzewodowych, niż DAP-ów za kilka kafli. No taki iBasso DX300 grał rewelacyjnie z każdymi słuchawkami których miałem, ale co z tego jak był wielką i nieporęczną cegłą, i przez to z czasem przestałem go używać bo wolałem na szybko użyć dongle.

 

Może nie wyciągniesz 100% ze słuchawek, ale np. wspomniane 85%, ale będzie wygodnie i po twojemu ;)

 

Polecanie BT i Spotify do słuchawek za 6k (nowych) to tak troszkę nie ten tego... To jak by polecać aby włożyć silnik Ferarri do Fiata 125p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto woli. Ja słucham po BT na słuchawkach dokanałowych za 5k (nowych) i nie czuje się z tym źle. Oczywiście nie wyciągam z nich 100%, ale nadal jest to bardzo dobre granie. Jak mam ochotę na bardziej spektakularne odsłuchy to podpinam pod lepszy sprzęt, odpalam Tidala HiFi i rozpoczynam muzyczna onanizacje, ale na co dzień wole na szybko podłączyć do dongla i odpalić Spotify (lub Apple Music) gdzie mam wszystkie playlisty, lepsze rekomendacje, itp.

 

Takie Mesty pewnie i tak zagrają lepiej z byle czego (oczywiście w granicach rozsądku), niż połączenie wielu tańszych lub tylko nieco tańszych ale wyraźnie gorszych słuchawek (bo jak wiemy drogie nie równa się zawsze dobre) z topowymi DAP-ami. Wiec IMHO nie trzeba od razu kupować źródła za 3-4k żeby cieszyć się dobrym dźwiękiem. 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy akurat Spotify, może Tidal, ale ja używałem Mestów z donglem od Radsone i to było dobre granie. Masony, które oryginalnie kosztowały kilka razy więcej też nie brzmiały źle, choć np. z takim Hugo 2 zauważalnie lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem fenomenu skalowania się ze źródłem w przypadku IEMów o czułości 118db/mW. Nawet z mitycznym headroomem na transjenty +50dB słuchając na średnim SPL 80dB potrzebuje jakieś 16 mW dla tych słuchawek. Co innego charakterystyka źródła i tutaj chyba faktycznie przetestuje sobie jakieś alternatywy cieplejsze (znowu jakiś shanling, może M3x/Cayin N3 Pro) i chłodniejsze jak Topping DX3Pro+

 

Mam też subskrypcje na Apple Music (które ma fatalny interfejs na androidzie jak na mój gust), które rzekomo ma wysokie gęstości i ponowie ślepy test, ale obawiam się, że faktycznie mi słoń na ucho nadepnął i żadnej różnicy nie wykryje :)

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Panowie, tutaj już wielokrotnie było podkreślane jak dobrze Mesty skalują się ze źrodłem oraz jak bardzo oddają jego charakter. Warto mieć to nabywasz kupując akurat te słuchawki. 

 

Edytowane przez pylaczynski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pylaczynski napisał:

Mam też subskrypcje na Apple Music (które ma fatalny interfejs na androidzie jak na mój gust), które rzekomo ma wysokie gęstości i ponowie ślepy test, ale obawiam się, że faktycznie mi słoń na ucho nadepnął i żadnej różnicy nie wykryje :)

Dużo też zależy od repertuaru, którego słuchasz. Mój ukochany Tool muzykę wydawał raczej "nieaudiofilsko" (delikatnie mówiąc, bo ostatni ich album brzmi wg mnie po prostu tak sobie) i w takim wypadku gęste pliki pomogą, ale nie zrobią jakiejś wielkiej różnicy (dla mojego ucha przynajmniej) :) Plus jest taki, że żyjemy w czasach, kiedy wypróbowanie wszystkich serwisów streamingowych jest w zasadzie darmowe (pierwszy miesiąc, a czasami nawet więcej z reguły jest za free), więc można sobie sprawdzić na własnym uchu :) A wracając jeszcze do tych Mestów i źródła do nich - kupując Sony A45/A55 i zmieniając w nim soft masz jednocześnie świetnego DAPa do gęstych plików, masz sprzęt obsługujący komputery i telefony jako USB/DAC, masz odbiornik BT. Streamingi więc działają "pośrednio" ;) Sam osobiście, często z wygody używam A55 właśnie jako odbiornika BT z Kinera Nanna i też nie uważam, żeby nagle spadek jakości względem kabla był na tyle duży, żeby przeszkadzał w czerpaniu radości ze słuchania. Podchodzę więc do tego podobnie jak @Dirian, ale zdaję sobie sprawę, że niektórzy mają lepszy słuch albo po prostu przy każdym odsłuchu chcą jak najwięcej wyciągnąć ze sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Mext odstają od Mest MK2 pod względem sw.

Wykres sporo mówi, ale jak to wyglada w praktyce?

 

To inne granie. Mniej techniczne, bardziej basowe, z gładszą górą. Brzmią bardzo przyjemnie, dół ma wyraźne uderzenie, ale jest dobrze kontrolowany, średnica jest klarowna z wysuniętymi wokalami, a góra spokojna, ale powietrza jakoś specjalnie nie brakuje. Plusem jest bardzo fajna scena. Grają szeroko z wyraźną głębią (nie ustępują mocno MK2, a z niektórymi źródłami/kablami mogą zagrać szerzej). MEST-y są bardziej efektowne, a MEXT-y bardziej muzykalne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham z mojo2, piękny wokal, barwna, gęsta, płynna średnica, bardzo muzykalna. Spokojna góra, świetny, zróżnicowany bas z kapitalnym zejściem (przetwornik kostny robi robotę), holograficzna, głęboka i szeroka scena. Szczegółów jest naprawdę sporo ale są podane "z tła", nie prosto w twarz.  Mesty na dłuższą metę by mnie męczyły górą dlatego wybór padł na Mexty. Miałem okazję posłuchać jeszcze Andro 2020, nowych fiio oraz CA Ara 2020. Ary są świetne i tu chwilę się wahałem między nimi a MEXT no ale ostatecznie okazały się zbyt angażujące. MEXTY to dokładnie to, czego szukałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności