Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Po rabat zawsze można się odezwać do sprzedawcy, jeśli nie ma promocji 'normalnej'. Śmiem twierdzić, że często ta oferta bywa lepsza, choć akurat konkurować z oszustwami chińskich sklepów na VAT czasem jest ciężko. Niektórzy natomiast szybko się wyleczyli z 'tax paid' jak trzeba było później coś odsyłać na gwarancję i udowadniać, że cło zostało opłacone :D 

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TaediEdi napisał(a):

Linsoul = cło i 23% podatku Vat no i gwarancja tylko virtualna.

 

Od kiedy na import słuchawek z Chin jest cło?

 

Linsoul omijajcie szerokim łukiem, z czymkolwiek. Jak przyjdzie coś reklamować to są najwięksi oszuści jakich spotkałem w tym fachu.

 

Jeśli UM to polecam z MusicTeck, obsługa super i gwarancja jak najbardziej działa, wszystko na wysokim poziomie.

Zawsze też można się odezwać do Maćka @Mayster i trochę ponegocjować ;) Paczkę masz na drugi dzień i gwarancję w kraju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SeagaL napisał(a):

Od kiedy na import słuchawek z Chin jest cło?

Od 2014r +/-.

 

"Natomiast zakupy spoza UE, czyli USA, Chin, Japonii itd. generalnie podlegają kontroli celnej i mogą (choć nie muszą) zostać obciążone cłem (ok. 3-5%) oraz podatkiem VAT (23% – zwłaszcza jeśli ich rzeczywista i deklarowana przez sprzedawcę wartość przekracza 45 euro)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Czyli robię wyciski, pakuję swoje słuchawki, opłacam 280$ plus wysyłkę w dwie strony do Chin?

Powinieneś jeszcze otworzyć procedurę uszlachetnienia biernego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wegiel21 napisał(a):

Od 2014r +/-.

 

"Natomiast zakupy spoza UE, czyli USA, Chin, Japonii itd. generalnie podlegają kontroli celnej i mogą (choć nie muszą) zostać obciążone cłem (ok. 3-5%) oraz podatkiem VAT (23% – zwłaszcza jeśli ich rzeczywista i deklarowana przez sprzedawcę wartość przekracza 45 euro)."

 

Jak sprawdzisz tabelę ISZTAR to import z Chin słuchawek, czyli produktu z kodem 85183000 nie podlega cleniu.

VAT będzie jak najbardziej, ale cło zgodnie z tabelą wynosi 0%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał(a):

Nie wiem, czy jest jakakolwiek możliwość aby mieć na to wpływ. 

Jak już wyżej napisałem, czyli otworzenie procedury celnej bodaj uszlachetnienia biernego lub czynnego. Dopytaj przed wysyłką w agencji celnej lub punkcie nadań.

 

Cyrując wujka G "Procedura uszlachetniania biernego jest jedną z procedur, które w unijnym kodeksie celnym są łącznie nazwane „procedurami specjalnymi”. Procedura uszlachetniania biernego pozwala na dokonanie czasowego wywozu towarów unijnych poza obszar celny Unii w celu poddania ich procesom przetwarzania."

17 minut temu, Palpatine napisał(a):

Czyli robię wyciski, pakuję swoje słuchawki, opłacam 280$ plus wysyłkę w dwie strony do Chin?

A tak w ogolóle to polecam wpierw może zapytać u @jedrula1 bo może Craft Ears u nas w Polsce zrobi Ci z nich customy.

 

Jeśli byś się kontaktował i miał jakąś odpowiedź to daj znać :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał(a):

Czyli robię wyciski, pakuję swoje słuchawki, opłacam 280$ plus wysyłkę w dwie strony do Chin?

 

Albo wysyłasz skany. O ile są dobre, to nie będzie problemu, bo zamawiałem już wiele customów z UM na podstawie skanu, łącznie z Le Jardin (ich shelle są robione w USA wyjątkowo). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak się zastanawiałem kiedyś, czemu jest taki szum w sprawie czopków, jakoś nigdy nie próbowałem tych dobrych, a te z którymi miałem doczynienia powodowały duży dyskomfort, no i dźwiękowo to nie było nic specjalnego, to już wolałem pchełki. Mając chwilę słabości, którą @Maysterwykorzystał idealnie wystawiając super promkę, no i tak znalazły się u mnie. Muszę przyznać, że niezłe te czopki, nie spodziewałem się tego, że mnie tak zaskoczą, na szersze opisy przyjdzie czas, na razie przyzwyczajam się do słuchania w ten sposób…..

7B99898F-6B95-4495-A640-A9042088161F.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudiogratulacje. Cieszę się, że pierwsze wrażenia pozytywne. Posprawdzaj tipsy i kabeki - słuchawki to prawdziwe kameleony.

 

1. Azla Xelastec - za fizyczność basu i wygodę

2. JVC++ - za scenę i czystość

3. Symbio W Peel - subbas, najmniej naturalne granie ale to moje takie guilty pleasure  

4. Spinfit CP100 - podbicie wyższych średnich i wysokich kosztem dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał(a):

Mając chwilę słabości, którą @Maysterwykorzystał idealnie wystawiając super promkę, no i tak znalazły się u mnie. 

 

Też mnie nachodzą chwile słabości na Mesty. Nawet nie wiem czemu, bo nigdy nie miałem większej styczności z dokanałówkami.

Jak w ogóle wygląda kwestia ich izolacji od otoczenia?

Testował ktoś z Hugo2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cain1916 napisał(a):

Jak w ogóle wygląda kwestia ich izolacji od otoczenia?

Testował ktoś z Hugo2?

Izolacja zależy od użytych tipsów, ale generalnie tak 7-8/10 gdzie 10 to Ety.

Z Hugo2 powinno zagrać bardzo dobrze, przynajmniej pod względem synergii.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał(a):

Izolacja zależy od użytych tipsów, ale generalnie tak 7-8/10 gdzie 10 to Ety.

Z Hugo2 powinno zagrać bardzo dobrze, przynajmniej pod względem synergii.

Niestety nie znam Etow także słaby punkt odniesienia jak dla mnie. 

Niemniej chęć ich sprawdzenia wzrasta, także choroba postępuje😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam słychać, ale tak jak pisze @Palpatine zależy które tipsy, na piankach najsłabiej, airpodsy z włączoną redukcją lepiej izolują ;) a na poważnie to całkiem dobrze izolują trzeba wyjąć aby porozmawiać jak ktoś coś mówi do ciebie normalnie to ciężko zrozumieć, słychać tylko że mówi coś….

Edytowane przez saudio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności