Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dopisuję się do klubu z 3DT :) ... dzięki @Mayster

 

um_3dt_02.thumb.jpg.86d3425a844616ff22426b2a49ced37c.jpg

 

Jestem pod dużym wrażeniem... po 1st primo :) to nie są IEMy dla bass-head'ów 🆗 Jeśli ktoś czyta specyfikację, i po 3xDD spodziewa się zalewania dołu, to się nie miło rozczaruję. Słuchawki urzekają muzykalnością, nie tracąc przy tym detalu. Grają zdecydowaną na planie V, może w miarę rozruszania dynamika przejdzie w W, bo wokale brzmią naprawdę naturalnie, z dużą swobodą 🥰. Góra napowietrzona, czysta, dla niektórych myślę, że może być jej za dużo, osobiście uważam, że dzięki właśnie wyższej częstotliwości, odbiór tych dynamików jest właśnie taki pozytywny. Scena jest zdecydowanie poza tę półkę cenową, jest rozciągnięta na szerokość, a podpinając np. DX228 wydaję się ciągnąć w "nieskończoność"... Trochę przeginam, ale naprawdę pod tym względem potrafią zadziwić nie jedne droższe konstrukcję 👍. Słuchawki dobrze reagują na źródło, zmianę kabla oraz tipsów. Najlepiej w moje gusta trafia sparowanie z PAW6k, Ego Audio Champagne i pianki Symbio F, ewentualnie tipsy SpiralDoty 🤩.

 

Teraz co mi się w nich nie podoba:

- kabel, no jest, szkoda "dławić" potencjał tak muzykalnych dokanałówek,

- driver flex, przy silikonowych tipsach, jest aż nadto słyszalny, pianki niwelują go, a nawet potrafią go wyeliminować,

- słuchawki IMVHO nie nadają się do metalu, generalnie, czy to trash, gore, black, death, speed... Rock, jazz, OST czym szybsze tym gorzej. Coś tak pomiędzy FIBAE Black, a LimeEars X, gdzie Xy już nadążają 🆗 

Edytowane przez trez0r
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę" pograły... wygrzanie to podstawa, jeśli ktoś niedowierza w tę teorię, polecam przetestować w 3D Terminatorach 🆗 Góra na tyle się otworzyła, że aktualnie najlepiej grają mi teraz z Eletech Prudence, pianki Symbio F, chyba zostaną docelowo - driver-flex występuję bardzo sporadycznie, i to tylko w lewej słuchawce 🤔. IEMy lubią prąd, przy HG, dół jest lepiej kontrolowany. To co najbardziej urzeka to perkusja, struny 🥰 Jeśli, ktoś słucha takiej muzyki (myślę, że klasyka też będzie b. dobra) może się zakochać ! Riverside, Lion Shepherd 🆗 

 

EDIT: post pod postem, heh - trudno

Edytowane przez trez0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine IMVHO najlepsza góra (otwarta, w miarę napowietrzona), ze wszystkich pianek, jakie miałem okazję słuchać 🆗 To co może dokuczać, a przynajmniej jest to dość osobliwe, to "rozprężanie" materiału w uszach - po prostu słychać 😁   

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

@trez0rJak Sybmio F wpływają na charakter brzmienia? U mnie driver flex przestał dokuczać po zmianie na tipsy Symbio W Peel a co ciekawe też występował tylko w lewej słuchawce.

Też używam W Peel i nie ma efektu driver flex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wegiel21 napisał:

Też używam W Peel i nie ma efektu driver flex :)

Przy Symbio W, mam nie odparte parcie na kanał 😕 Próbowałem nawet mniejszego rozmiaru, ale delikatnie traciłem na sealu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, trez0r napisał:

Jeśli, ktoś słucha takiej muzyki (myślę, że klasyka też będzie b. dobra) może się zakochać ! Riverside, Lion Shepherd 🆗 

Mi na nich rap , elektronika czy blues gra b.dobrze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że 99% wątku zdominowane przez dyskusję na temat Mest MK1 i MK2 😋 To ja wrzucę 3 grosze odnośnie chyba obecnie najtańszego modelu UM czyli 2HT. Wiedziony ciekawością produktów UM i jednocześnie szukając względnie „niedrogich” IEM’ów postanowiłem spróbować właśnie tego modelu i przyznam szczerze, że się nie zawiodłem. Od razu wrzuciłem na nie moje ulubione Epro Horn i podłączyłem do WM1A. Od samego początku wrażenia są bardzo pozytywne. Fajnie zbalansowane brzmienie, nie męczące w żadnym zakresie, szczegółowe z dobrą dynamiką i szybkością. Aż się boję pomyśleć jak grają droższe modele UM :ph34r:

 

0802F40E-9FF5-472F-980A-03B568819FF6.jpeg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LuQi napisał:

Widzę, że 99% wątku zdominowane przez dyskusję na temat Mest MK1 i MK2 😋 To ja wrzucę 3 grosze odnośnie chyba obecnie najtańszego modelu UM czyli 2HT. Wiedziony ciekawością produktów UM i jednocześnie szukając względnie „niedrogich” IEM’ów postanowiłem spróbować właśnie tego modelu i przyznam szczerze, że się nie zawiodłem. Od razu wrzuciłem na nie moje ulubione Epro Horn i podłączyłem do WM1A. Od samego początku wrażenia są bardzo pozytywne. Fajnie zbalansowane brzmienie, nie męczące w żadnym zakresie, szczegółowe z dobrą dynamiką i szybkością. Aż się boję pomyśleć jak grają droższe modele UM :ph34r:

 

0802F40E-9FF5-472F-980A-03B568819FF6.jpeg

Myślałem o tych sluchawkach. Crinacle dał im całkiem niezła ocenę. Gdzieś czytałem, że miały być tylko dostępne na rynku azjatyckim, ale Audeos ma fajne unikalne sprzęty ostatnimi czasy. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LuQi napisał:

Fajnie zbalansowane brzmienie, nie męczące w żadnym zakresie, szczegółowe z dobrą dynamiką i szybkością. Aż się boję pomyśleć jak grają droższe modele UM :ph34r:

 

 

UM jest chyba jedyną firmą, której wszystkie słuchawki podobały mi się na swój sposób. Każde inne, ale każde fajne.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym dopisać się do fanklubu. Od jakiegoś goszczą u mnie UM Mest MK2 i choć wiem, że

wypowiadanie tych słów niesie za sobą ryzyko:) to nie chce mi się szukać już innych IEMów. Pozdrawiam !

ED2C32BF-8D68-4BC4-8807-8FFCCC988A63.jpeg

Edytowane przez Snailtrail
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Palpatine napisał:

@Snailtrailgratulacje. Dla mnie to odkrycie tego roku. Świetne słuchawki a zabawa ze źródłami, kablami, tipsami nie ma końca. Świetne słuchawki, bardzo wysokie sq. 

I właśnie takie mam teraz zamiary. Czekam aż wyjdzie Shanling m9 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, all999 napisał:


 

 


Po jakiej akcji?
 

 

Brak MQA, RG i Gapless które reklamowano przed premierą, zwieszajacy się soft, kłopoty z zalogowaniem do usług google. Przestałem śledzić temat kilka miesięcy po premierze gdy kolejne patche do patchy nie rozwiązywały problemów. Dziesiątki stron narzekań na headfi tez nie zachęcały. Mam nadzieje ze wszystko naprawili przed zapowiedzią M9. Inna sprawa, ze M8 bardzo krótko był flagowcem. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, Palpatine napisał:

Słuchał ktoś takiego kabelka z Mest Mk2?

Jakoś wybitnie wizualnie mi podpasowały...

https://www.mestudiobiz.com/en/products/liquid-links-venom

 

Nope, nie słuchałem Venoma, ani innych Liquid Links, ale mogę ich wypytać o sygnaturę. Podobnym rozwiązaniem jest ERUA Osmanthus (poniżej) na cynowanej miedzi OFC, więc mogę też Joe z ich zespołu wypytać jeżeli zależy ci na takim wzornictwie, ale nie są to tanie rozwiązania. Mając okazję bawić się CM Cable Penumbra (miedź OFC i cynowana miedź OFC), to będzie przyjemnie i naturalnie grający kabelek.

 

osmanthus.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

Chciałbym się dopisać do klubu. Od dziś jestem posiadaczem UM 3DT. Na razie podłączyłem do grajka żeby je wygrzać ale wstępnie jestem bardzo zadowolony z dźwięku :). Chciałbym w nich wymienić kabelek na coś miedzianego bo generalnie ten oryginalny nie jest szczególnie dobrze oceniany, czy możecie coś polecić tak do 500zł?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności