Skocz do zawartości

Unique Melody (UM) - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

@maciejk007 IMO killer combo, cieszę się, że się cały czas podoba :D

 

@Palpatine Leonidas II jest ogólnie bardzo transparentnym kabelkiem (nie zmienia mocno stylu grania), który poprawia technikalia (separacja, rozdzielczość, szybkość), a do tego gwarantuje bardzo szeroką scenę (szczególnie, jak na 4-żyłowy kabel).

 

LeoII względem stockowego M2 utwardza nieco bas (szybsze wygasanie), ale bez straty na uderzeniu, otwiera średnicę podnosząc rozdzielczość, separację i detaliczność, góra jest lepiej rozciągnięta, mocniej obecna ostatnia oktawa, ale pozostaje nieagresywna. Dźwięk jest lepszy technicznie, ale jest gładki. Więcej powietrza i szersza scena.

 

Pallad jako pokrycie wygładza brzmienie i poprawia oddanie góry, ale nie ociepla jak pokrycie złotem. Szczególnie czuć to na srebrze, ale wiele zależy od dobranego przewodnika. Dla przykładu: Satin Audio Athena ma podobną budowę do LeoII, ale jest wyraźnie cieplejszym kablem.

 

Swoje MEST-y (OG) lubię z ERUA Tawa (srebro pokryte złotem i srebro pokryte palladem).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQiDzięki , z kablami to polecam do @Methuselah ma bardzo dużą wiedzę na wpływ

kabla pod konkretny gust. No i chyba od źródła też dużo zależy. Co chciałbyś uzyskać albo w którą stronę ?

 

@Palpatine Leonidas II wnosi większą przestrzeń i warstwy. Jest bardzo transparenty,

eksponuje, uwypukla , mocne i słabe strony źródła i słuchawek. Dźwięk na wysokich daje wrażenie perlistości i czystości. Na M6Pro na plus holografia, przestrzeń, ogólnie wszystkiego więcej jakby ściągał zasłonę między słuchaczem a muzyką.

Za to staje się suchy i mniej mięsisty , mniej subbasu ale kontrola nad basem jeszcze lepsza.

Większa dynamika.

Na M9 zaczyna się inna bajka. M9 jest bardzo muzykalny i posiada więcej dołu.

W połączeniu z Leonidasem II działa na całym zakresie obłędnie. Wydaje mi się że LII

jest bardzo wrażliwy na żródło.

Nie mam pojęcia na wpływ palladu na dźwięk . Mogę ocenić całokształt a ten kabel

jest obłędny. Jeszcze raz dzięki @Methuselah

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

@maciejk007 IMO killer combo, cieszę się, że się cały czas podoba :D

 

@Palpatine Leonidas II jest ogólnie bardzo transparentnym kabelkiem (nie zmienia mocno stylu grania), który poprawia technikalia (separacja, rozdzielczość, szybkość), a do tego gwarantuje bardzo szeroką scenę (szczególnie, jak na 4-żyłowy kabel).

 

LeoII względem stockowego M2 utwardza nieco bas (szybsze wygasanie), ale bez straty na uderzeniu, otwiera średnicę podnosząc rozdzielczość, separację i detaliczność, góra jest lepiej rozciągnięta, mocniej obecna ostatnia oktawa, ale pozostaje nieagresywna. Dźwięk jest lepszy technicznie, ale jest gładki. Więcej powietrza i szersza scena.

 

Pallad jako pokrycie wygładza brzmienie i poprawia oddanie góry, ale nie ociepla jak pokrycie złotem. Szczególnie czuć to na srebrze, ale wiele zależy od dobranego przewodnika. Dla przykładu: Satin Audio Athena ma podobną budowę do LeoII, ale jest wyraźnie cieplejszym kablem.

 

Swoje MEST-y (OG) lubię z ERUA Tawa (srebro pokryte złotem i srebro pokryte palladem).

Oj tak, MESTy OG z Erua Tawa to absolutna masakra jest!

@NajnerWygrzewam, pierwsze wrażenie jest takie, że to na pewno bass-head dream, ale nie słyszę niedostatków w rozdzielczości i kontroli. Ten bas jest bardzo fizyczny, z uwagi na technologię którą zastosowali.

Więcej za jakiś tydzień, jak już pograją i się osłucham :)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Romain napisał:

i poprosiłem o dostosowanie! Bardzo polecam, z mest mkii and LX

Co to znaczy o dostosowanie? Jak i do czego oraz co to LX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, wegiel21 said:

Co to znaczy o dostosowanie? Jak i do czego oraz co to LX?

Przepraszam za mój polski. Kupiłem kabel w tym sklepie ''IV MUSIC STORE'' przez aliexpress i proszę o dodanie złączy HAKUGEI. A LX oznacza Empire Ears Legend X. Mam niestandardowy kabel do mojego Unique Melody MEST MKII i mojego Empire Ears Legend X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romain gratulacje i jak te kabelki ? W porównaniu do stokowego PWAudio najlepiej bo wszyscy 

posiadacze Mest MKII takowy posiadają.

W moim odczuciu MKII bardzo mocno reagują na kabelki. Niektóre trzeba tylko wygrzać :)

Fajne case , Audeos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Szczerze mówiąc nie sądzę, że kabel może zmienić dźwięk, a także palić.  Myślę, że to tylko kalibracja głowy.  Wziąłem ten kabel tylko do projektowania, które kocham.  Tak, oczywiście Audeos dla Legend X, Mest mkii, obudowa plussound.  Maciej ma fajne oferty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami u mnie w domu panuje constans przynajmniej w tym :). Nawet żona 

w testach w ciemno potrafi powiedzieć który kabel jest w zestawie.

Ale niech każdy sam słucha jak chce.

Co do Mest MKII , są bardzo czułe na wszelkie zmiany.

Czy to zmiana kabla czy tipsów czy źródła różnice są całkiem spore.

Firmowy kabel dla mnie to taki "pop" uniwersalny do bólu.

No i można go łatwo dopasować do swoich preferencji.

Jedyne podobieństwo w brzmieniu odbieram w żródłach .

Mam na dziś dwa Shanlingi M9 i M6Pro 21 (jeszcze) i na tych samych kablach i Tipsach

obiór jest podobny. Wiadomo że M9 gra lepiej ale to podobny charakter , naturalności.

Na szybko w salonach audio różnice na innych żródłach były większe.

Ciekawią mnie modele UM trochę tańsze ( dzieciaki też słuchają ) a swojego nie chcę 

"pożyczać" .

Porównywał ktoś z MKII ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@Palpatine dzięki . UM ma bardzo ciekawą propozycję dla każdego. U mnie do rodziny dołączył/a 

para 2HT. Do podróży doskonała opcja, warte każdego grosza. Dzięki swoim wymiarom często

budziłem się nad ranem zdziwiony co to za muzyka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejk007niestety UM zaczyna wypuszczać nowe modele w tempie fiio czy ibasso.

Na szczęście u mnie Mest Mk2 są niezagrożone już prawie rok ;) Teraz jak znalazłem im idealnego kompana w postaci RS6 to ta przygoda potrwa jeszcze dłużej, co przy mojej rotacji jest zaskakujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że UM zdetronizowało na forum firmę CA :)

Czy modele UM nie są jednak mniej wygodne dla ucha niż np. Andromedy ? Bo ze zdjęć patrząc to spore są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lord Rayden napisał:

Widzę, że UM zdetronizowało na forum firmę CA :)

Czy modele UM nie są jednak mniej wygodne dla ucha niż np. Andromedy ? Bo ze zdjęć patrząc to spore są.

 

zależy od ucha, ale ogólnie to są mniej wygodne, Andro idealnie się wpasowywała nawet na długie odsłuchy, a z UM bywało u mnie różnie - zarówno Mest, jak i 3DT, jak i nawet 2HT są dość spore i nie zawsze łapię seala od razu - z drugiej strony Solarisy też małe nie są, a łatwiej łapałem w nich seal

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również Andro lepiej leżały w uchu i pomimo pozornie nieregularnego kształtu były wygodniejsze. Z UM też nie jest jakoś źle, chociaż czasem chwilę muszę nimi manewrować. Pomimo sporego rozmiaru kształt jest dość ergonomiczny i ogólnie nie jest źle, zwłaszcza w porównaniu z innymi słuchawkami, mam ogólnie problem z sealem uniwersalnych słuchawek. W przypadku Masonów trochę nie ma wyjścia, przetworniki muszą się gdzieś zmieścić, w Mestach, pewnie dałoby się zaprojektować mniejszą obudowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności