Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja słuchawek Shanling ME700


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Shanlinga nie raz już gościliśmy na naszych łamach, ale do tej pory były to testy odtwarzaczy. Tym razem, dzięki uprzejmości firmy Audeos, przyszedł czas na słuchawki dokanałowe, a dokładnie na flagowy model ME700, wyceniany na 2749 złotych.

To konstrukcja hybrydowa, w której wykorzystano aż po pięć przetworników na każdą słuchawkę – cztery armaturowe, po dwa odpowiadające za tony średnie i wysokie, oraz jeden dynamiczny, którego membrana została pokryta złotem w celu minimalizacji zniekształceń. Czy wejście na rynek słuchawek i starcie z konkurencją okazało się dla Shanlinga udane?

 

Zapraszam do lektury :) 

https://kropka.audio/test/sluchawki/shanling-me700-recenzja/

 

ME700-1.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O shiet, dopiero teraz zauważyłem, że one wyglądają od wewnątrz w zasadzie identycznie jak... ISH N40. Kto tu od kogo zwalił? :P

 

Na jakieś porównanie z Shanling ME700 Lite pewnie nie ma szans co? Te drugie od dłuższego czasu mnie ciekawią, ale nawet na Head Fi cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakiś czas temu odesłałem ME700, więc nawet gdybym dostał do ręki wersję Lite, to bym mógł się tylko oprzeć na własnych opisach i pamięci, więc byłoby to porównanie obarczone dozą wątpliwości.

 

A od wewnątrz (jak rozumiem, od strony ucha, a nie komory przetworników), to wiele słuchawek tak wygląda. Kwestia ergonomii :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ergonomia nie jest uniwersalna. Zauważyłem, że te udające Customy doki są dla mnie mniej wygodne niż kształty ME500, FH1 itp. A szkoda. Bo pewnie miałbym już 700tki w kolekcji. Bardziej "Premium" wygląda dla mnie właśnie seria 500 - metal i ciężar.

 

Dzięki @Inszy za test !

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dirian napisał:

O shiet, dopiero teraz zauważyłem, że one wyglądają od wewnątrz w zasadzie identycznie jak... ISH N40. Kto tu od kogo zwalił?

 

Miałem jednocześnie ME700 i N40 i mimo podobieństwa, trochę się różnią i inaczej leżą w uszach. Ale oba były dla mnie wygodne.

 

@Inszy dzięki za recenzję, bardzo dobry opis. Dla mnie ME700 to trochę odpowiednik AQ NO w stylu prezentacji, z ocieploną średnicą i lekko schowaną, ale szczegółową, górą. Dlatego, mimo że mam już lepsze zabawki, zostają ze mną na wieczorne spokojne (nie koniecznie ze spokojną muzyką) odsłuchy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NO mi się nie skojarzyły, jednak jest inaczej prowadzony bas i brak tej pogłosowości w ME700. Ale zupełnie się nie dziwię, że je zostawiasz - niby nie są wybitne pod względem technicznym, świetnie zestrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dzięki uprzejmości @Mayster mam możliwości przetestowania tych słuchawek. Bardzo fajna synergia z up4. Świetna scena, barwa, niemęcząca rozdzielczość mimo budżetowego źródła, z Cayin n3pro po balansie trochę szumią (gra sam tranzystor). Jakie źródło do nich polecacie? Czy przejściówka zwiększająca impedancję coś pomoże?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qaz12 napisał:

z Cayin n3pro po balansie trochę szumią (gra sam tranzystor). Jakie źródło do nich polecacie? Czy przejściówka zwiększająca impedancję coś pomoże?

A sprawdzałeś jak się zachowują podłączać do tego drugiego wyjścia 3.5mm, które ma mniejszą moc? Czytałem gdzieś, że ono ponoć gra "czyściej" w tym modelu od 4.4mm. Może taki test rzuciłby jakieś światełko na ten przypadek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności