Jump to content

Recenzja słuchawek Shanling ME700

Inszy

Recommended Posts

Shanlinga nie raz już gościliśmy na naszych łamach, ale do tej pory były to testy odtwarzaczy. Tym razem, dzięki uprzejmości firmy Audeos, przyszedł czas na słuchawki dokanałowe, a dokładnie na flagowy model ME700, wyceniany na 2749 złotych.

To konstrukcja hybrydowa, w której wykorzystano aż po pięć przetworników na każdą słuchawkę – cztery armaturowe, po dwa odpowiadające za tony średnie i wysokie, oraz jeden dynamiczny, którego membrana została pokryta złotem w celu minimalizacji zniekształceń. Czy wejście na rynek słuchawek i starcie z konkurencją okazało się dla Shanlinga udane?

Zapraszam do lektury :) 

https://kropka.audio/test/sluchawki/shanling-me700-recenzja/

ME700-1.jpg

• Like 8
  • Thanks 1

O shiet, dopiero teraz zauważyłem, że one wyglądają od wewnątrz w zasadzie identycznie jak... ISH N40. Kto tu od kogo zwalił? :P

Na jakieś porównanie z Shanling ME700 Lite pewnie nie ma szans co? Te drugie od dłuższego czasu mnie ciekawią, ale nawet na Head Fi cisza.

Ja już jakiś czas temu odesłałem ME700, więc nawet gdybym dostał do ręki wersję Lite, to bym mógł się tylko oprzeć na własnych opisach i pamięci, więc byłoby to porównanie obarczone dozą wątpliwości.

A od wewnątrz (jak rozumiem, od strony ucha, a nie komory przetworników), to wiele słuchawek tak wygląda. Kwestia ergonomii :) 

Ta ergonomia nie jest uniwersalna. Zauważyłem, że te udające Customy doki są dla mnie mniej wygodne niż kształty ME500, FH1 itp. A szkoda. Bo pewnie miałbym już 700tki w kolekcji. Bardziej "Premium" wygląda dla mnie właśnie seria 500 - metal i ciężar.

Dzięki @Inszy za test !

Edited by Lord Rayden
  • Like 1

9 godzin temu, Dirian napisał:

O shiet, dopiero teraz zauważyłem, że one wyglądają od wewnątrz w zasadzie identycznie jak... ISH N40. Kto tu od kogo zwalił?

Miałem jednocześnie ME700 i N40 i mimo podobieństwa, trochę się różnią i inaczej leżą w uszach. Ale oba były dla mnie wygodne.

@Inszy dzięki za recenzję, bardzo dobry opis. Dla mnie ME700 to trochę odpowiednik AQ NO w stylu prezentacji, z ocieploną średnicą i lekko schowaną, ale szczegółową, górą. Dlatego, mimo że mam już lepsze zabawki, zostają ze mną na wieczorne spokojne (nie koniecznie ze spokojną muzyką) odsłuchy.

• Like 2

Z NO mi się nie skojarzyły, jednak jest inaczej prowadzony bas i brak tej pogłosowości w ME700. Ale zupełnie się nie dziwię, że je zostawiasz - niby nie są wybitne pod względem technicznym, świetnie zestrojone.

Oczywiście, po prostu napisałem dlaczego mi się ze sobą nie skojarzyły, mimo że leżały obok siebie :)

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By szwagiero
      Sprzedam słuchawki Shanling MTW300. 

Słuchawki kupione w Audeos w lipcu tego roku, jest dowód zakupu, jest cały komplet z nieużywanymi tipsami, kabelkiem itd. Słuchawki były użyte raz przez ok. godzinę - działają, grają. Doki TWS to nie moja bajka, więc sprzedaję.

Cena: 420 390 PLN

Odbiór osobisty - Warszawa centrum lub wysyłka.

• By Cezary59
      Witam szukam słuchawek do muzyki i filmów.

Zacznę od tego że słuchawki chciałbym zamknięte. Słucham muzyki rock, dupstep, elektroniczna, czasem pop, chillstep, instrumentale. Czyli w sumie prawie wszystkiego  Pewnie nie ułatwiam. Lubię jak słuchawki mają podbity bas ale nie przesadnie, lubie jak przywalą  ale też chce slyszeć dobrze wokal oraz instrumenty. Oczywiście słuchawki nie do grania. Szukam balansu.

Obecnie mam słuchawki Hyperx Cloud Alpha, tak wiem gamingowe, słabe i w nich za wiele nie uslysze ale jednak po przetestowaniu innych słuchawek te okazaly sie najbardziej zbalansowane i przyjemnie mi sie w nich słucha muzyki i ogląda filmy oraz gra w gry, jak dla mnie w tej cenie nie ma lepszych. Ktoś moze zapytać to po co zmieniac jak w tych jest spoko. Bo wiem ze są na pewno lepsze i chciał to usłyszeć !!!.
      Mam też słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM3 wybierałem je chyba z miesiąc zanim dobrałem odpowiednie wszystkie inne były prawie nie do zniesienia bezprzewodowe jakie kupiłem. Słuchawki są super bardzo zbalansowane i dobrym basem to może też pomoże w wyborze.
      Kupiłem 2 lata temu te słuchawki: Audio-Technica ATH-M40X pomyślałem że chciałbym wejść na wyższy poziom, usłyszeć więcej, poznać czym jest lepszy dźwięk. Wszyscy je polecali ale niestety po kliku godzinach nie wytrzymałem strasznie dźwięk mnie (drażnił, gryzł w ucho, momentami musiałem je zdjąć po kilku minutach odsłuchu bo mnie uszy bolały chodzi o dźwięk nie wygode) może to też pomoże przy wyborze odpowiedniej pary . 

Obecnie nie posiadam DAC ani AMP jednak jestem skłonny do tych 1000zł dorzucić kasę nie ma z tym problemu. Obecnie podlaczam sluchawki prosto pod plyte glowna przez jacka.
      Jakbym miał taką możliwość to bym sam podjechał do sklepu i odsłuchał ale niestety u mnie w mieście nie ma takiego sklepu a kupowanie i zwracanie w słuchawek bo nie trafiłem to troszke słabe rozwiązanie.

Czytałem że JDS LABS ATOM AMP+ oraz JDS LABS ATOM DAC+ to dobre połączenie więc jestem skłonny kupić taki zestaw.
      --
      [UPDATE] -> Słuchawki mogę być zamknięte albo otwartę, wolę zmknięte ale jeżeli ma to wpływ na jakość dźwięku lub bardziej do tego co napisałem będą pasowały jakieś otwartę czy półotwarte to też mogą być
    • By Przemi
      Cześć, potrzebowałbym porady w doborze nowych słuchawek. Chciałbym z jednej strony posmakować grania innego niż wieczne V, ale mam zamiłowanie do niskich tonów wręcz basshead ze mnie, nie da się mnie z tego wyleczyć, ale chciałbym poznać coś nowego 😀. Na pewno nie interesuje mnie granie analityczne bardziej myślałem o muzykalnym brzmieniu, nastawionym na przyjemność z odsłuchu a nie typową analizę, o słuchawkach które zaprezentują się przynajmniej dobrze zakresowo. Dużo recenzji za mną, nie mam jeszcze upatrzonego konkretnego modelu. 
      Przeważnie jeśli już jest ten bas to wchodzimy na plan grania V. 
      Dlatego czy w ogóle jestem w stanie dobrać coś z tak specyficznymi wymaganiami w takim budżecie? 

Reasumując 

Brzmienie
      - nie V-wa charakterystyka
      - rozrywkowe, ciepłe, muzykalne
      -pozbawione zapędów analitycznych

Źródło
      - Apple Music (lossless) 
      - Note 9 (wolfson) 

Muzyka
      - Elektroniczna (70%) 
      - Folk (10%)
      - Rock/Metal (10%) 
      - Rap (10%)
    • By Gourney
      Na sprzedaż:

Cayin n3pro - polska dystrybucja (dowód zakupu z 18.11.2020, zatem jeszcze na gwarancji); Player świeżo po wymianie gwarancyjnej wyświetlacza  (parował); sprzęt w stanie idealnym, komplet producenta + dedykowane zielone etui - xxx; Shanling m6pro - polska dystrybucja (dowód zakupu z 18.08.2020, zatem jeszcze na gwarancji); technicznie ideał, wizualnie - nieznacznie przytarty prawy górny róg obudowy); komplet producenta + brązowe skórzane etui - xxx Bowers&Wilkins p5w - bezprzewodowe, kompaktowe słuchawki o świetnej jakości wykonania (materiały) i ciekawym wzornictwie; kupione jakiś czas temu jako powystawowe i tak też wyglądają - stan b. dobry, jakieś niewielkie mankamentu wizualne się znajdą, ale na pierwszy rzut oka wyglądają na nówki; najważniejsza rzecz - pady w doskonałym stanie, także jeszcze posłużą; komplet producenta - xxx zł. Sennheiser Momentum TWS - pierwsza rewizja, polska dystrybucja (dowód zakupu z 20.01.2020 r., nie mam pewności co do gwarancji); ze słuchawek wyjąłem gąbczaste filierki, bo i tak wypadały, a w sumie nie wiem czemu miały służyć; stan bardo dobry (nie doszukałem się śladów używania), komplet producenta - 400 350 330 300 zł  
      Uzgodnioną formę wysyłki pokrywam ja, chyba że miałbym wysyłać za granicę lub w kosmos. Zdjęcia dla zainteresowanych.

Pozdrawiam,
      G.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy