Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nie dalej jak kilka dni temu porównywałem 4 vs 8 żył w tych słuchawkach, więc sens (w moim odczuciu) kończy się na teorii. Oczywiście dotyczy to NQ i hybrydy. Przy takich prądach średnica rzędu 24-26 awg nie stanowi problemu.

 

Dla odmiany Audeze lubią się z 8-żyłową hybrydą (z czystą miedzią mniej). Powiedziałbym jednak, że więcej zmian wprowadza materiał, niż ilość żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W istocie słychać bardziej rodzaj materiałów i np. to czy żyły są skręcone, czy puszczone równolegle. Dokładając jeszcze fakt, że wzmacniacze słuchawkowe potrafią mieć impedancje wyjściową o dwa rzędy wielkości większą niż rezystancja kabla słuchawkowego skutkuje w mniejszej istotności przekroju kabla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacunek skoro słyszycie ilość żył :)

 

Ale to akurat prawda i nie trzeba mieć przy tym złotego słuchu. Audeze bardzo mocno na to reagują. Również porównywałem takie kable. Identyczna długość, identyczne wtyki, identyczne słuchawki i źródła, a jedynie ilość żył się różniła. Różnica była spokojnie słyszalna między 4 a 8 żył, gdzie czwórka niewiele różniła się od fabrycznego kabla. Dlatego też do Audeze polecałem wielokrotnie 8-kę, a 4-kę brać tylko wtedy, gdy fabryczny kabel odmówił posłuszeństwa i potrzebny jest porządny i trwały zamiennik.

A co do tematu, żeby nie było raportów o offtopie:

 

etymotic_mk5_01.jpg

 

MK5, ostatecznie wygrały mi z ER-4PT w ramach całokształtu w kontekście ceny. Recenzja aktualnie w przygotowaniu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szacunek skoro słyszycie ilość żył :)

 

Ale to akurat prawda i nie trzeba mieć przy tym złotego słuchu. Audeze bardzo mocno na to reagują. Również porównywałem takie kable. Identyczna długość, identyczne wtyki, identyczne słuchawki i źródła, a jedynie ilość żył się różniła. Różnica była spokojnie słyszalna między 4 a 8 żył, gdzie czwórka niewiele różniła się od fabrycznego kabla. Dlatego też do Audeze polecałem wielokrotnie 8-kę, a 4-kę brać tylko wtedy, gdy fabryczny kabel odmówił posłuszeństwa i potrzebny jest porządny i trwały zamiennik.

 

fabryczne kable ile mają na pewno <28 AWG i po jednej na kanał + masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czas się podnieść z portablowych kolan po utracie Teac'a, finanse ogarnięte, więc czas zacząć destabilizować gospodarkę domową zakupami...

 

13054517_1122333791152334_1271306571_o (1).jpg

 

Pioneer :)

Teraz ino recka ... czy powali Pionek na kolana Weterana i DAPera Fatso ? Naród czeka...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra, czas się podnieść z portablowych kolan po utracie Teac'a, finanse ogarnięte, więc czas zacząć destabilizować gospodarkę domową zakupami...

 

13054517_1122333791152334_1271306571_o (1).jpg

 

Pioneer :)

Teraz ino recka ... czy powali Pionek na kolana Weterana i DAPera Fatso ? Naród czeka...
Lodzie wzorujesz się na rankingu @fatso?

 

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności