Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

Na czym słuchasz ? AAC czy aptX (aptX LL) ? Jest aptX LL w telefonach teraz wogóle ?

 

Domyślnie łączy mi się przez aptX, LL sprawdzę :D

 

Godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

 

Ode mnie leci kolejne pytanie:

Zdaję sobie sprawę, że to zupełnie inna liga, ale czy obroniłyby się jakoś względem Focali Bathys?

Miałeś okazję posłuchać tych drugich?

 

Kompletnie inna liga. Bathysy to słuchawki HiFi pełną gębą, do biura, do domu i na spacer. Finale są strojone raczej na zewnątrz, na spacery, do hałaśliwych miejsc - pociąg, samolot.

 

Bathysy są ładnie rozciągnięte u góry, a Finale są tam zaokrąglone. Focale przekazują więcej informacji/smaczków, co nie zmienia tego, że UXów bardzo przyjemnie się słucha :) W sumie jakbym miał je do czegoś porównywać to raczej do Sony - tu mają więcej wspólnych cech jeśli chodzi o brzmienie i strojenie.

 

Do Bathysów bym porównał bardziej KEFy Spacer One wireless które kiedyś miałem.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marco-polo napisał(a):

Te nowe Fiio słuchawki te duże to jakoś mnie nie przyciągają ani urodą ani wymaganiami.

TWS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał(a):

 

Kompletnie inna liga. Bathysy to słuchawki HiFi pełną gębą, do biura, do domu i na spacer. Finale są strojone raczej na zewnątrz, na spacery, do hałaśliwych miejsc - pociąg, samolot.

Mam je juz kilka tygodni. Jesli chodzi o Twoj opis zgadza sie wszystko - anc dobre, basu sporo ale mniej niz Sony, brzmienie konsumenckie ale z nieprzewalonym basem ani wysokimi. Wedlug mnie srednica baaardzo focalowa. Oczywiscie Bathysy sa lepsze...do domu ale na zewnatrz smiem twierdzic ze ux3000 beda lepsze. Jedyne co to, ze sa to sluchawki nauszne a nie wokoluszne i moga cisnac. Niemniej przyjemnie sie ich slucha i wg mnie strojenie jednak zupelnie inne niz soniaczy Jedne z nielicznych bt dobrze wycenionych.

W dniu 8.04.2023 o 16:53, lobuz1 napisał(a):

Kwintesencja brzmienia, to co najlepsze w Final jak czytam ten opis. Nie słuchałem, nie kupuję no bo za tanie 🤣. Czytałem gdzieś, że jest problem z wymianą padów bo są przyklejone, ale nie weryfikowałem tego. Czekam na flagowca UX8000. 😀

Edytowane przez lobuz1

Tanie dlatego tym bardziej nadaja sie na zewnatrz, yrzymaja sie dobrze glowy. Jakosc rozmow jest mega ( duzo lepsza niz w Bathysach), dobra bateria, lepsze anc. 

W dniu 8.04.2023 o 21:18, The Grand Wazoo napisał(a):

A jak wypadają pady jeżeli chodzi o ich wielkość? Są podobno dosyć małe, czyli typowo nauszne. 

Tak, sa male, z czasem jest wygodniej ale wciaz srednio wygodnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kopaczmopa napisał(a):

Mam je juz kilka tygodni. Jesli chodzi o Twoj opis zgadza sie wszystko - anc dobre, basu sporo ale mniej niz Sony, brzmienie konsumenckie ale z nieprzewalonym basem ani wysokimi. Wedlug mnie srednica baaardzo focalowa. Oczywiscie Bathysy sa lepsze...do domu ale na zewnatrz smiem twierdzic ze ux3000 beda lepsze. Jedyne co to, ze sa to sluchawki nauszne a nie wokoluszne i moga cisnac. Niemniej przyjemnie sie ich slucha i wg mnie strojenie jednak zupelnie inne niz soniaczy Jedne z nielicznych bt dobrze wycenionych.

Tanie dlatego tym bardziej nadaja sie na zewnatrz, yrzymaja sie dobrze glowy. Jakosc rozmow jest mega ( duzo lepsza niz w Bathysach), dobra bateria, lepsze anc. 

Tak, sa male, z czasem jest wygodniej ale wciaz srednio wygodnie.

Jutro jestem umówiony w Fonnex, więc wezmę na próbę słuchawki w cenie dobrej flaszki. 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Jutro jestem umówiony w Fonnex, więc wezmę na próbę słuchawki w cenie dobrej flaszki. 😊

 

Będziesz może tez Finali A5000 słuchał? Jakby przypadkiem tak to czekam na jakieś wrażenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dirian napisał(a):

 

Będziesz może tez Finali A5000 słuchał? Jakby przypadkiem tak to czekam na jakieś wrażenia ;) 

Mają opóźnienie i czekają w kolejce do dostawę do PL. Może za 3 tygodnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał(a):

 

Mi z zapasem okalają uszy. 

Mi uszy wchodza ale jest srednio wygodnie a nie mam specjalnie duzych.

 

21 minut temu, lobuz1 napisał(a):
2 godziny temu, kopaczmopa napisał(a):

Jutro jestem umówiony w Fonnex, więc wezmę na próbę słuchawki w cenie dobrej flaszki. 😊

Z reguly faktycznie te tanie sluchawki nie graja zbyt dobrze i trzeba siegac po wyzsze modele ale sa wyjatki np ten (choc tez nie jest tak, ze graja niebotycznie, po prostu zaskakujaco dobrze jak na swoja cene), przy czym w sluchawkach bt i w ogole sluchawkach w ostatnich latach te ceny tych drogich sa niewspolmierne do tego co pokazuja brzmieniowo. Smiem twierdzic, ze w bt bardziej placi sie za wykonanie niz brzmienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko przed świętami wpadły Pewno Fan2 i od razu wskakują do pierwszej 5tki ulubionych doków.

 

Szczególnie jak się uda trafić w promce 50% ceny w dół.

 

 

IMG_20230409_120119-01.jpeg

Edytowane przez docentore
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kopaczmopa napisał(a):

Mi uszy wchodza ale jest srednio wygodnie a nie mam specjalnie duzych.

 

Z reguly faktycznie te tanie sluchawki nie graja zbyt dobrze i trzeba siegac po wyzsze modele ale sa wyjatki np ten (choc tez nie jest tak, ze graja niebotycznie, po prostu zaskakujaco dobrze jak na swoja cene), przy czym w sluchawkach bt i w ogole sluchawkach w ostatnich latach te ceny tych drogich sa niewspolmierne do tego co pokazuja brzmieniowo. Smiem twierdzic, ze w bt bardziej placi sie za wykonanie niz brzmienie.

Bo ja wiem czy wykonanie? Bardziej technika (@Rafacio będzie zadowolony ;)) swoje kosztuje. I to nie tylko koszty podzespołów, ale też praca programistów, itd. Przykład ulubionych przez @bakus1233;) AirPods Max: 

 

Czip H1 po 10 rdzeni, w każdym nauszniku, oprogramowanie: dźwięk obliczeniowy redukuje hałas z otoczenia i dostosowuje brzmienie do ułożenia oraz dopasowania poduszek. Adaptacyjna korekcja (EQ) precyzyjnie dostraja dźwięk do akustycznej przestrzeni, którą tworzą poduszki słuchawek. Mikrofony skierowane do wewnątrz mierzą to, co słyszą uszy i regulują częstotliwości. Spersonalizowany dźwięk przestrzenny (skanujesz uszy, nie wiem na ile to bajer, a na ile działa), dynamiczne śledzenie ruchu głowy za pomocą wbudowanych żyroskopów i przyspieszeniomierzy tworząc trójwymiarowy efekt akustyczny. (Na podstawie strony Apple).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, espe0 napisał(a):

 

Mi z zapasem okalają uszy. 

Które mi? Dla mnie są ok Audeze LCD2C i EL-8 znaczy się i takie monoprice 1060 pady od HM5 pasują na styk także taka wielkośc mniej więcej mi pasuję, jeżeli chodzi o wokółuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Czip H1 po 10 rdzeni, w każdym nauszniku, oprogramowanie: dźwięk obliczeniowy redukuje hałas z otoczenia i dostosowuje brzmienie do ułożenia oraz dopasowania poduszek. Adaptacyjna korekcja (EQ) precyzyjnie dostraja dźwięk do akustycznej przestrzeni, którą tworzą poduszki słuchawek. Mikrofony skierowane do wewnątrz mierzą to, co słyszą uszy i regulują częstotliwości. Spersonalizowany dźwięk przestrzenny (skanujesz uszy, nie wiem na ile to bajer, a na ile działa), dynamiczne śledzenie ruchu głowy za pomocą wbudowanych żyroskopów i przyspieszeniomierzy tworząc trójwymiarowy efekt akustyczny. (Na podstawie strony Apple).

To już nie są dwa głośniczki zawieszone na drucie he he 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audionanik napisał(a):

Bo to nie Focal, czy inny hihimen.

 

Ano nie. To sprzęt, który sporą część funkcjonalności ogranicza do sytuacji, gdy jest połączony ze sprzętem Apple. Jasne, trzeba najpierw mieć funkcjonalność by mieć co ograniczać, ale to nie zmienia faktu że jak ktoś nie siedzi w ekosystemie Apple przynajmniej częściowo (iPhone), to zakup ich słuchawek nie ma większego sensu.

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, unic0rn napisał(a):

 

Ano nie. To sprzęt, który sporą część funkcjonalności ogranicza do sytuacji, gdy jest połączony ze sprzętem Apple. Jasne, trzeba najpierw mieć funkcjonalność by mieć co ograniczać, ale to nie zmienia faktu że jak ktoś nie siedzi w ekosystemie Apple przynajmniej częściowo (iPhone), to zakup ich słuchawek nie ma większego sensu.

 

1361920c3ca09741311246801_cute_baby.gif

 

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ich kiedyś spróbować choćby jako ciekawostkę, bo dużo osób chwali, ale przecie one kosztują prawie tyle co Focale, a przy obecnej promce (która pewnie już zostanie, albo będzie powracać) tyle samo.

 

Pozostaje też niestety kwestia wyglądu. To się jednak nosi na dworze :P A ja nawet lubię bezy.

 

"efekt skraplania" też nie brzmi zachęcająco.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Taka sytuacja- streamer Holo Audio Red. Działa pięknie jako Roon end point oraz z alternatywnym oprogramowaniem Moode a jest oparty na malince. Świetnie!

IMG_0963.jpeg

IMG_0964.jpeg

IMG_0965.jpeg

IMG_0972.jpeg

IMG_0974.jpeg

A z jakim DACiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Qaz12 napisał(a):

A z jakim DACiem?

Z 5 dackami:

- 2x North Star Design 192 po coax (pod transport CD i Niimbus)

- Norma Audio HS-DA1 Var po AES (Niimbus, stereo)

- SMSL M400 po i2s (Hdmi) i usb (drugi tor z SP400 oraz pod stereo po xlr)

- Stereo Rotel RA-1572MKII po optyku

 

Ze 2 daczki wylecą do innej lokalizacji, ale tak to teraz wygląda.

Gra już kilka godzin i temperatura procesora to zaledwie 28 stopni. Ciężki aluminiowy klocek, który robi zapewne za pasywne chłodzenie.

 

IMG_0976.jpeg

IMG_0977.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności