Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, docentore napisał:

Hehe, mam i ja. Dostałem tydzień temu. Co za kabel?

 

CIACH

 

Moje dojechały w czwartek... Na razie testuje z Satin Audio Griffin, które zdecydowanie ociepla, i rozluźnia trochę dół. Na ten moment wole je z Hip-dac'iem, jak z LP6K, czy DX227/8. Jak się trochę osłucham testuje z DX229, i powachluje kablami. Przy pierwszym kontakcie, wrażenie robi ich waga 🙄 Tulejka to cos a'la FH7. Sonicznie jestem naprawdę pod wrażeniem, myślę, że w tej cenie to prawdziwy killer! Hype jak najbardziej słuszny w tym przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki o to kabelek USB do Matrixa sobie kliknąłem. Tellurium Q Black II. 

 

Jest to nowa wersja znanego, lubianego i polecanego kabelka o nazwie Tellurium Q Black. 

 

 

 

 

Black-II-USB-Product.jpg

  • Like 2
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od początku roku przez moje łapy przeszło blisko 30 par słuchawek(kilka perełek), a jutro kolejne wpadną. Jednak znacznie rzadziej wprowadzałem zmiany w torze. 

Przygoda z hifimanem he6 bardzo jasno ukazała mi prawdę o tym jak istotny jest sygnał jaki dociera do naszych przetworników. Stanąłem przed trudnym wyborem zakupu jakiegoś wzmaka, a głównym kandydatem był sp200 smsl, którego już miałem i którego miło wspominam. Kilka wieczorów poszukiwań, dziesiątki recenzji, zagraniczne portale ogłoszeniowe, ogólnie sporo czasu na tym spędziłem, a na koniec czułem sie bardziej zagubiony niż na początku. Aż w pewnym momencie od niechcenia wszedłem na allegro i zobaczyłem wzmacniacz diy hybrydowy o ciekawej konstrukcji, z markowymi komponentami dobrej jakości i bez chwili namysłu kupiłem. Pisząc ten tekst, siedzę w swoich d5000 podpiętych pod NUhybrid z toroidalnym trafo, który jest podpięty pod cd pionka pd8700. 

Nie umiem wam napisać jak to gra, ale bez cienia wątpliwości jest to lider jeśli chodzi o ilość wydanych pieniedzy-ilosc satysfakcji z zmiany. Pięknie, szczegółowo z odpowiednią mocą. 

Jestem zadowolony :)

20210608_175027.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NiecierpliwyJan napisał:

Od początku roku przez moje łapy przeszło blisko 30 par słuchawek(kilka perełek),

Audio należy smakować z pietyzmem i namaszczeniem, a nie wcinać jak ziemniaki, kuna!!! Wolniej a dokładniej!!!:D

Na szybkie odsłuchy przyjdzie pora za kilka lat.

To pisałem ja, znafca.

  • Thanks 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kierował się tym co mówią inni, albo ogólnie przyjętymi zasadami nie miałbym tego co mam i nie byłbym tym kim jestem ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NiecierpliwyJan napisał:

 

Od początku roku przez moje łapy przeszło blisko 30 par słuchawek(kilka perełek), a jutro kolejne wpadną. Jednak znacznie rzadziej wprowadzałem zmiany w torze. 

Przygoda z hifimanem he6 bardzo jasno ukazała mi prawdę o tym jak istotny jest sygnał jaki dociera do naszych przetworników. Stanąłem przed trudnym wyborem zakupu jakiegoś wzmaka, a głównym kandydatem był sp200 smsl, którego już miałem i którego miło wspominam. Kilka wieczorów poszukiwań, dziesiątki recenzji, zagraniczne portale ogłoszeniowe, ogólnie sporo czasu na tym spędziłem, a na koniec czułem sie bardziej zagubiony niż na początku. Aż w pewnym momencie od niechcenia wszedłem na allegro i zobaczyłem wzmacniacz diy hybrydowy o ciekawej konstrukcji, z markowymi komponentami dobrej jakości i bez chwili namysłu kupiłem. Pisząc ten tekst, siedzę w swoich d5000 podpiętych pod NUhybrid z toroidalnym trafo, który jest podpięty pod cd pionka pd8700. 

Nie umiem wam napisać jak to gra, ale bez cienia wątpliwości jest to lider jeśli chodzi o ilość wydanych pieniedzy-ilosc satysfakcji z zmiany. Pięknie, szczegółowo z odpowiednią mocą. 

Jestem zadowolony :)

20210608_175027.jpg

Gratuluję zakupu! Ale.. muszę jednocześnie zadać arcy ważne pytanie, odnośnie tego wzmaka, a mianowicie, czy Ci szczela w słuchawkach, kiedy robisz On/Off? 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, NiecierpliwyJan napisał:

nie miałbym tego co mam i nie byłbym tym kim jestem ;)

Znaczy niecierpliwym Janem z Dharmami?:D Nie no żarty oczywiście, trzeba się tarzać w audio ile wlezie, póki słuch i portfel pozwalają👍.

5 minut temu, neonlight napisał:

Gratuluję zakupu! Ale.. muszę jednocześnie zadać arcy ważne pytanie, odnośnie tego wzmaka, a mianowicie, czy Ci szczela w słuchawkach, kiedy robisz On/Of? 

To nie nowy Burek🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, neonlight napisał:

Gratuluję zakupu! Ale.. muszę jednocześnie zadać arcy ważne pytanie, odnośnie tego wzmaka, a mianowicie, czy Ci szczela w słuchawkach, kiedy robisz On/Of? 

Przy regulacji głośności na niskich poziomach jest takie urocze dzwonienie- jakby coś uderzało w szło i pogłos trwający chwilę. Gdy sygnał z cd idzie, a ja wyłączę wzmak, jest ten sam dzwiek dzwonienia, tylko ciut głośniej. Gdy włączę, jest ten dzwiek i pogłos rozchodzący się przez może dwie sekundy. Być może to wadą, ale jak na tą chwilę odbieram to jako fajną cechę, jakbym obcował z czymś żywym :)

 

Dharmy? Dawno temu miałem :D

miałem na myśli raczej szerszy kontekst.

Edytowane przez NiecierpliwyJan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

Przy regulacji głośności na niskich poziomach jest takie urocze dzwonienie- jakby coś uderzało w szło i pogłos trwający chwilę. Gdy sygnał z cd idzie, a ja wyłączę wzmak, jest ten sam dzwiek dzwonienia, tylko ciut głośniej. Gdy włączę, jest ten dzwiek i pogłos rozchodzący się przez może dwie sekundy. Być może to wadą, ale jak na tą chwilę odbieram to jako fajną cechę, jakbym obcował z czymś żywym :)

To dzwonienie akurat lubiłem, ostatnio w Music Hall PH25.2 tyle, że pojawiało się w momencie pyknięcia w mebel lub samego wzmaka. 😉

 

A ja pytałem, tak po prostu, dla czystej formalności -  czy Ci szczela, kiedy włączasz lub wyłączasz wzmak hebelkiem, takie uperdliwe PYK!, z przetworników? Dla jednych normalka, a dla drugich wręcz przeciwnie. :P

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności