Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.10.2023 o 19:00, Corvin74 napisał(a):

Testowałem… spodobał się bardzo…

chciałem czerwony… ale jest czarny SPL PHONITOR X z DAC

 

IMG_0595.jpeg

A to prawda co piszą w recenzji, że łatwo go doprowadzić do zniekształceń? Polecają ewentualnie do słuchawek o wysokiej impedancji albo jeśli podoba się z wyglądu. Prawda to?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2023 o 19:00, Corvin74 napisał(a):

Testowałem… spodobał się bardzo…

chciałem czerwony… ale jest czarny SPL PHONITOR X z DAC

 

IMG_0595.jpeg

Mistrzostwo świata jeżeli chodzi o wygląd. Słuchać - nie słuchałem, po co lizać cukierek przez szybę? Oczywiście gratuluję zakupu :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Suszec napisał(a):

To i ja dorzucę cegiełkę do tego ruchu :D

 

Ostatnio wpadło do mnie parę skarbów. Po kolei:

- zahajpowane przez audionanika DT990 BSE

- używka Project Ember v1 w fajnej cenie

- lampka PSVane 12AU7-S

- transport Shanling ET3

 

IMG_5615.jpeg

Tego Ember to bym chętnie posłuchał. Kiedyś mnie te wzmacniacze bardzo interesowały. Do ET3 masz EH3 do kompletu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Mistrzostwo świata jeżeli chodzi o wygląd. Słuchać - nie słuchałem, po co lizać cukierek przez szybę? Oczywiście gratuluję zakupu :) 

Zgadzam się w 100% - Phonitor wygląda świetnie i od dawna chodzi mi po głowie, bo jestem fanem analogowych wskaźników oraz ciut starszych wzmacniaczy stereo. Dodatkowo bardzo lubię zabawę z crossfeedem, więc ta konstrukcja to dla mnie w ogóle bomba. @Corvin74 jak oceniasz implementację tej funkcji i czy w ogóle z niej korzystasz?

 

 

Do mnie przyjechały chwalone już od ładnych kilku lat Ikko OH10. Pierwsze wrażenia na szybko - fajne opakowanie i nieco gorsza zawartość, bo kabel jest naprawdę kiepski tzn. bardzo się plącze, a szkoda, gdyż same wtyki i splitter są bardzo solidne, metalowe, więc wystarczyłoby dać nieco lepszy przewód/oplot i byłoby naprawdę dobrze. Etui to jakiś żart... Na szczęście tipsy są porządne, a same słuchawki poza tym, że mi się bardzo podobają wizualnie to również są wykonane po prostu świetnie. Niestety dość ciężko uchwycić na zdjęciu ich piękno. O dźwięku napiszę coś później w odpowiednim wątku.

 

PANA0552.JPG

PANA0553.JPG

PANA0555.JPG

PANA0560.JPG

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Tego Ember to bym chętnie posłuchał. Kiedyś mnie te wzmacniacze bardzo interesowały. Do ET3 masz EH3 do kompletu? 

Bardzo fajny wzmak, chociaż moja pierwsza lampa (hybryda co prawda, ale...) i nie mam tutaj porównania, ale wyrwałem za 800 ziko i w 100% był wart tych pieniędzy. Robi za bardzo dobry preamp do wzmaka głośnikowego. Totalnie inna scena i holografia, oczywiście na plus. Na słuchawkach też daje super efekty. Plus opcja zabawy impedancją wyjściową i lampami.

 

ET3 kupiłem samego bez zamiaru kupowania EH3, bo szukałem jakościowego transportu CD, a przy okazji pełni funkcję streamera też :) EH3 nie wydaje mi się jakimś wyjątkowym sprzętem, ale pewnie jakbym nie miał żadnego ampa i Daca to bym rozważył

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Hustler napisał(a):

jak oceniasz implementację tej funkcji i czy w ogóle z niej korzystasz?

Jeszcze dobrze tej funkcji nie ogarniam, niby wiem o co chodzi, ale muszę wybrać utwory na których to dobrze słychać. Generalnie wzmacniacz napędza wszystko co mam bez problemu. Jest ładny i dobrze zbudowany, robi wrażenie solidności. Teraz mam go koło łóżka i przed snem z niego korzystam. Potem wepnę go w duży tor i sprawdzę jak zachowuje się jako przedwzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LuQi napisał(a):

@Suszec w jakiej konfiguracji słuchałeś EH3 i z czym porównywałeś? 

A sorrki, może źle się wypowiedziałem - nie słuchałem EH3, ale czysto na papierze i dla moich potrzeb nie jest mi potrzebny po prostu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Suszec napisał(a):

A sorrki, może źle się wypowiedziałem - nie słuchałem EH3, ale czysto na papierze i dla moich potrzeb nie jest mi potrzebny po prostu :D

OK 😉 Ja go mam od kilku dni u siebie i po wstępnych testach dźwiękowo funkcjonalnych mam trochę inne zdanie 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał(a):

Jeszcze dobrze tej funkcji nie ogarniam, niby wiem o co chodzi, ale muszę wybrać utwory na których to dobrze słychać.

Z tego co pamiętam, to crossfeed, jest dość rozbudowany w Chordzie TT2 i tam to świetnie działało, nie wiem jak jest  to zrobione w Phonitorze, ale funkcja jest przydatna i warta pobawienia się nią.

@Corvin74 jak już pograsz trochę, to skrobnij coś o dźwięku i funkcjonalności, czerwony również jest ładny.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pablo650 napisał(a):

Z tego co pamiętam, to crossfeed, jest dość rozbudowany w Chordzie TT2 i tam to świetnie działało, nie wiem jak jest  to zrobione w Phonitorze, ale funkcja jest przydatna i warta pobawienia się nią.

@Corvin74 jak już pograsz trochę, to skrobnij coś o dźwięku i funkcjonalności, czerwony również jest ładny.🙂

 

Crosfeed upośledza stereofonie i tworzy dźwięk bardziej mono. Funkcja w zasadzie przydatna tylko przy odsłuchu bardzo starych nagraniań z początku ery stereo gdzie jeszcze nie wiedzieli do czego stereo ma służyć i kanały lewy i prawy były od siebie praktycznie całkowicie odseparowane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spawn napisał(a):

 

Crosfeed upośledza stereofonie i tworzy dźwięk bardziej mono. Funkcja w zasadzie przydatna tylko przy odsłuchu bardzo starych nagraniań z początku ery stereo gdzie jeszcze nie wiedzieli do czego stereo ma służyć i kanały lewy i prawy były od siebie praktycznie całkowicie odseparowane.

Ja akurat lubię crossfeed w Hugo, słucham na 1 stopniu praktycznie cały czas. Ale ja nie przepadam za szeroką sceną, a ta funkcja ciekawie ją zawęża i dodaje przez to (wrażenie) głębi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hustler napisał(a):

Zgadzam się w 100% - Phonitor wygląda świetnie i od dawna chodzi mi po głowie, bo jestem fanem analogowych wskaźników oraz ciut starszych wzmacniaczy stereo.

No właśnie, te "wycieraczki " przypominające vu-metry w starych magnetofonach wzbudzają we mnie sentymenty. No i bogactwo funkcji. Szkoda, że cena jak dla mnie zaporowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Corvin74 napisał(a):

Jeszcze dobrze tej funkcji nie ogarniam, niby wiem o co chodzi, ale muszę wybrać utwory na których to dobrze słychać. Generalnie wzmacniacz napędza wszystko co mam bez problemu. Jest ładny i dobrze zbudowany, robi wrażenie solidności. Teraz mam go koło łóżka i przed snem z niego korzystam. Potem wepnę go w duży tor i sprawdzę jak zachowuje się jako przedwzmacniacz.

Moim zdaniem crossfeed najlepiej sprawdza się w starych rockowych nagraniach np. Led Zeppelin czy Rolling Stones.

 

@Bednaar Dziwi mnie, a zarazem ubolewam nad tym, że tak mało obecnie na rynku urządzeń z wycieraczkami, a jeżeli już są to z reguły bardzo drogie jak wspomniany Phonitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

 

Crosfeed upośledza stereofonie i tworzy dźwięk bardziej mono. Funkcja w zasadzie przydatna tylko przy odsłuchu bardzo starych nagraniań z początku ery stereo gdzie jeszcze nie wiedzieli do czego stereo ma służyć i kanały lewy i prawy były od siebie praktycznie całkowicie odseparowane.

 

Crossfeed crossfedowi nierówny.

 

https://mathis-nitschke.com/en/ambiophonics-or-the-art-of-increasing-the-stereo-width/

 

Oglądałem kiedyś filmy, puszczając dźwięk przez plugin ambiophonics na 2 kolumny. Efekt niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, unic0rn napisał(a):

 

Crossfeed crossfedowi nierówny.

 

https://mathis-nitschke.com/en/ambiophonics-or-the-art-of-increasing-the-stereo-width/

 

Oglądałem kiedyś filmy, puszczając dźwięk przez plugin ambiophonics na 2 kolumny. Efekt niesamowity.

 

Tyle że ambiophonics to jest dokładne przeciwieństwo crossfeedu ;) Co prawda miesza kanały ale w przeciwfazie tak aby się wzjamenie znosiły aby uzyskać na głośnikach taką separacje kanałów jaką mają naturalnie słuchawki.

 

Crosffeed natomiast miesza kanały tak aby uzyskać na słuchawkach taki crosstalk jaki mają naturalnie kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał(a):

 

Tyle że ambiophonics to jest dokładne przeciwieństwo crossfeedu ;) Co prawda miesza kanały ale w przeciwfazie tak aby się wzjamenie znosiły aby uzyskać na głośnikach taką separacje kanałów jaką mają naturalnie słuchawki.

 

Crosffeed natomiast miesza kanały tak aby uzyskać na słuchawkach taki crosstalk jaki mają naturalnie kolumny.

 

Jakby to Pike do Spocka powiedział, that's a technicality ;)

 

Nie no, wiem jak to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hustler napisał(a):

 

@Bednaar Dziwi mnie, a zarazem ubolewam nad tym, że tak mało obecnie na rynku urządzeń z wycieraczkami, a jeżeli już są to z reguły bardzo drogie jak wspomniany Phonitor.

Są też tańsze urządzenia, jak np. poniższy CD-amplituner Kruger&Matz (nie mam pojęcia, dlaczego na stronie sprzedawcy widnieje jako "wzmacniacz hi-fi klasy A"), ale czytałem opinie o nim - podobno dźwięk tragiczny, a kosztuje ok. 2300 zł:

km1995-A-ar-1-960px.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności