Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Hustler napisał(a):

Takie drzewko szczęścia z kilkoma parami słuchawek byłoby super. W wersji prostszej i mniej efektownej można by wydrukować taki stojak na drukarce 3D, ale i tak projekt jest konieczny. Może mamy grafika na forum?

Grafik sie znajdzie. Załóż odpowiedni wątek i bądź inicjatorem czegoś w rodzaju grupowego zamowienia na jakiś projekt forumowego stojaka 😀👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tytus1988 napisał(a):

Drobne zakupy we włoskich klimatach...😉

 

Opera Gaetano Donizettiego, Lucrezia Borgia🎶

 

20230609_214505.jpg

 

Para prostowników Fivre 5Z3 z Florencji🎶💡🎶

 

78758298.jpg

 

Kwadra regulatorów napięcia 6L6G z Sant'Angelo di Piove di Sacco🎶💡🎶

 

7330782.jpg

 

Przemek, to Sonus Faber na pierwszej fotce ? 

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RadekBe napisał(a):

 

Hejka. Brawo, dobrze trafiłeś - to Cremona ale w wersji 'M'. A pędzę je z Electrocompaniet ECI 5 mk1.

Piękne głośniki jak to Sonus za dobrych czasów. Zazdro :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, prophet1 napisał(a):

Piękne głośniki jak to Sonus za dobrych czasów. Zazdro :)

 

Tak, kiedy pierwszy raz zobaczyłem Sonus Fanber Extrema, potem Electa Amator, wiedziałem że muszę mieć coś ze stajni Franco Serblina jeszcze z czasów zanim Sonus trafił w chińskie ręce. Cremona M była jedną z ostatnich takich konstrukcji. Piękna skórzano-drewniana konstrukcja. Że o właściwościach sonicznych nie wspomnę.

Planuję jeszcze przypolować podstawkowe Cremony Auditor do kompletu. Ale coraz trudniej trafić taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RadekBe napisał(a):

 

Przemek, to Sonus Faber na pierwszej fotce ? 

 

Radku, potwierdzam, że są to Sonusy Faber Pryma, o których nie miałem okazji wspomnieć :) Mam je od dłuższego czasu i w tym momencie zastępują u mnie Hawki. Technicznie uznałbym je za przeciętne, chociaż posiadają ujmującą muzykalność przekazu ze świetnie wypełnioną, przyciemnioną, gęstą, organiczną, pozbawioną ostrości średnicą i łagodną, wycofaną górą pasma. Jeśli się uda wybrać na meet, zabiorę je z sobą. Pod względem tembru bardzo podobnie wypadają do nich słoweńskie Ollo S5X (dziękuję @kajo1971), które oferują zdecydowanie lepsze walory sceniczne, a także techniczne (zdecydowanie lepsza kontrola basu, klarowniejsza, z wiekszą ilością informacji średnica z lepiej separowanymi źródłami pozornymi oraz bardziej zaakcentowaną górą pasma. Przy nich Prymy to trochę takie miśki, ale bardzo przyjemne, umożliwiające zanurzenie się w ciepłym, muzycznym przekazie :) Trochę szkoda, że przez małe, dość twarde pady, za sprawą których są słuchawkami nausznymi, ich ergonomia jest jedynie przeciętna. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

 

Radku, potwierdzam, że są to Sonusy Faber Pryma, o których nie miałem okazji wspomnieć :) Mam je od dłuższego czasu i w tym momencie zastępują u mnie Hawki. Technicznie uznałbym je za przeciętne, chociaż posiadają ujmującą muzykalność przekazu ze świetnie wypełnioną, przyciemnioną, gęstą, organiczną, pozbawioną ostrości średnicą i łagodną, wycofaną górą pasma. Jeśli się uda wybrać na meet, zabiorę je z sobą. Pod względem tembru bardzo podobnie wypadają do nich słoweńskie Ollo S5X (dziękuję @kajo1971), które oferują zdecydowanie lepsze walory sceniczne, a także techniczne (zdecydowanie lepsza kontrola basu, klarowniejsza, z wiekszą ilością informacji średnica z lepiej separowanymi źródłami pozornymi oraz bardziej zaakcentowaną górą pasma. Przy nich Prymy to trochę takie miśki, ale bardzo przyjemne, umożliwiające zanurzenie się w ciepłym, muzycznym przekazie :) Trochę szkoda, że przez małe, dość twarde pady, za sprawą których są słuchawkami nausznymi, ich ergonomia jest jedynie przeciętna. 

 

Tak, jako fan marki Sonus Faber (o czym wspominam wątek wyżej) miałem je swego czasu na oku, licząc że brzmieniem nawiazą do brzmienia marki. Porównywałem je wtedy z Audeze LCD 2C, z którymi niestety sromotnie przegrały.

Teraz trochę żałuję, bo miałbym je chciaż na półce do kolekcji - jeśli dobrze kojarzę Sonus Faber nie wypuścił już innych słuchawek.

Tak, wiem że aktualny SF, to już nie ten z czasów Franco, ale sentyment jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że sonicznie odstają bo design świetny, cena też. Chciałbym jakiegoś Włocha- kusi mnie Spirit Torino i zacząłbym od Twin Pulse.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

musiałem sprawdzić tą legendę z Aliexpress... 

 

chyba pierwsze nie wypadające pchełki w moich uszach :D 

 

dźwięk kozacki jak na tą cenę i konstrukcję chociaż oczywiście trzeba być świadomym ograniczeń

 

Idealne do seriali i grania w gry :)

 

C8Hj_fehfYk9rafAoeKDM2qEKRnaKujapqjrJMqL

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kurop napisał(a):

musiałem sprawdzić tą legendę z Aliexpress... 

 

chyba pierwsze nie wypadające pchełki w moich uszach :D 

 

dźwięk kozacki jak na tą cenę i konstrukcję chociaż oczywiście trzeba być świadomym ograniczeń

 

Idealne do seriali i grania w gry :)

 

C8Hj_fehfYk9rafAoeKDM2qEKRnaKujapqjrJMqL

Cóż @kurop zanabył bo chyba jakieś nieobyczajne zdjęcie podpięte bo tylko zakaz wstępu został 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Cóż @kurop zanabył bo chyba jakieś nieobyczajne zdjęcie podpięte bo tylko zakaz wstępu został 😅

u mnie normalnie widoczne :)

 

tracelessy z aliexpress dla jasności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Birken napisał(a):

 

jak pierwsze? 😶 Przecież to najpopularniejszy kształt od stworzenia świata

może mi się uszy zaczęły dopasowywać pod pchełki ale miałem z tym zwykle problem

 

one wyglądają jak stare mx500 od sennheisera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kurop napisał(a):

u mnie normalnie widoczne :)

 

tracelessy z aliexpress dla jasności

A ja tak widzę 

 

Screenshot_20230613_181315_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Gra to co nawet 😁

Miłość od pierwszego wejrzenia 🤣

IMG_0539.jpeg

Jak umpa umpa? 😏

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności