Jump to content
Methuselah

Oriolus 1795 (i 1795D), czyli high-endowy DAC/AMP BT

Recommended Posts

Tak przy okazji, "PC" na przykład wg wiki to nie tylko Windows. 

20 minut temu, andi napisał:

Tak przy okazji, "PC" na przykład wg wiki to nie tylko Windows. 

Ok, można łapać za słówka ale PC - personal Computer to też nie jest smartphone, z mocno zamkniętym oprogramowaniem i do końca nieznanymi układami w środku, jak np. procesory bo jak wiemy samsung dwa rodzaje pakuje. Na dziś z uwagi na ogólne problemy z kompatybilnością jak chociażby wspomnianymi samsungami, w których nawet lepszy kabel (5A) potrafi nie działać, nie ma urządzenia, które można by nazwać, że jest w 100% kompatybilne ze wszystkim. Wracając jednak do tematu kompatybilności z androidem, to przed chwilą sprawdziłem 1795 na jakimś huawei i bez żadnych modyfikacji ustawień usb od razu poszło, zatem zaryzykuje stwierdzenie, że w większości przypadków nie będzie problemu z działaniem z wyjatkiem być może niektórych modeli czy ich wersji.

Edited by bigmaras

Marku, nie starałem się porównać androida i PC oraz w pełni rozumiem ból jaki czasem jest z androidem i usb-dac'ami. 

Jest mały postęp. Moje osiągnięcia na razie to:

Android - działa ok w systemie (LG V30), nie działa w UAPP i Neutron (na tym słucham muzyki)

Linux - działa ok na starym debianie (trochę trzeba pogrzebać w opcjach), nie działa na najnowszym ubuntu.

Moje wnioski:

Linux - to chyba pierwszy usb-dac z którym mam problemy, ale może jakiś soft załatwi sprawę.

Android - jak na razie wszystkie usb-dac'i z Neutronem działały, ten jest pierwszy, może zadziała w nowej wersji.

Problem nie jest dla mnie rozwiązany, ale na pewno wyjaśniony. Więc dziękuje wszystkim udzielającym się a szczególnie @bigmaras

za pomoc.