Skocz do zawartości

Oriolus 1795 (i 1795D), czyli high-endowy DAC/AMP BT


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Jakoś tam niby różnicę się słyszy, ale ostatnio zrobiłem się tak, że przepinałem się między ES100 i Q5K przy użyciu słuchawek Sundara i różnica była ciężka do wychwycenia, właściwie chyba nie potrafiłbym ich rozróżnić. Tzn słyszałem różnice ale tylko przy różnicy głośności jak wyrównałem do tego samego poziomu to ciężko było jakąkolwiek znaleźć. Placebo jest takie że Q5k gra neutralniej, ale takie ogólne obiektywne różnice to są raczej słabo słyszalne jeśli w ogóle. No jeszcze różnice w mocy można uwzględnić. 

 

Zgodzę się że nie są to różnice dramatyczne i  między Qudelixem a Radsone nie jest to przepaść (bo oba to jakosciowe urządzenia), ale wg mnie różnią się barwą. Qudelix gra jakoś tak matowo i bez życia jak z resztą większość grajków na Sabre i akurat 5k jestem w stanie rozpoznać na ślepo spokojnie, bo mi ewidentnie nie leży.

 

To pewnie też kwestia słuchu, upodobań i warunków odsłuchowych.  Również robiłem sobie testy, słuchając na przemian na Oriolusie i Radsone i o ile przy pracy różnice są pomijalne, o tyle wieczorem w ciszy, kiedy moge się skupić wyłacznie na muzyce przewagi tego pierwszego są bardzo wyraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

 

Zgodzę się że nie są to różnice dramatyczne i  między Qudelixem a Radsone nie jest to przepaść (bo oba to jakosciowe urządzenia), ale wg mnie różnią się barwą. Qudelix gra jakoś tak matowo i bez życia jak z resztą większość grajków na Sabre i akurat 5k jestem w stanie rozpoznać na ślepo spokojnie, bo mi ewidentnie nie leży.

 

To pewnie też kwestia słuchu, upodobań i warunków odsłuchowych.  Również robiłem sobie testy, słuchając na przemian na Oriolusie i Radsone i o ile przy pracy różnice są pomijalne, o tyle wieczorem w ciszy, kiedy moge się skupić wyłacznie na muzyce przewagi tego pierwszego są bardzo wyraźne.

 

O tym właśnie piszę. Mi też się wydawało, że słyszę różnicę, ale okazało się, że nie słyszę bo nie byłem w stanie ich odróżnić w zbliżonym do poprawnych warunków teście. Mózg jest tendencyjny w interpretacji dźwieku i dopóki dostajemy wskazówki oraz odbieramy jakąkolwiek zmianę (ułożenie słuchawek, poziom głośności) to mózg może skutecznie nam podsuwać przeświadczenie o różnicy. 

 

Tego Oriolusa nie znam może wyraźnie wpływa na zachowanie słuchawek albo na sygnał, wtedy będzie można je rozróżnić. IBasso DX160 też bez problemu bym rozróżnił, z tym że choć różnice były do wychwycenia to już ich odbiór się zmieniał w sensie "co jest lepsze", gdy znikała sugestia "droższy muzykalny DAP", wtedy to barwienie było zwykłym barwieniem, a nie lepszym jakościowo graniem. 

 

Nie mniej jednak na co dzień korzystam z tego zakrzywienia czasoprzestrzeni. ;) i mam chwilę gdy wolę posłuchać ES100 a innym razem Q5k, jednak jak leżę w łóżku i nie chce mi się wstawać i mam jednego przy boku to nie będę robił sobie zachodu by wstawać po drugiego by mieć inne brzmienje. Po prostu słucham muzyki wiedząc, że nic nie tracę. 

 

Na korzyść Qudłatego zdecydowanie działają kwestie funkcjonalności w porównaniu z ES100, jest zwyczajnie obiektywnie lepszy, zatem skoro różnica w cenie jest niewielka to zdecydowanie bardziej opłaca się sięgnąć po Q5k. IHMO. PEQ dla mnie robi robotę i nie mógłbym już się bez niego obyć. :wub:

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radsone mi wystarczał. No nic, koniec końców zamówiłem tego Qudelixa, choć boję się, żebym nie żałował że nie kupiłem Oriolusa choćby z komisu tutaj.
Dziś posłucham, najwyżej zwrócę.

Swoją drogą jak to jest że dzisiejsze produkty są tak krótkotrwałe, z szuflady wyciągnąłem iRiver Clix 2 i po 12 latach działa świetnie, ma sporo mocy. A taki Radsone się po półtora roku zepsuł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś pecha po prostu? Z elektroniką już tak bywa. Kupiliśmy z wujem ponad 10 lat temu takie same plazmy Panasonica. Jego padła po 3 latach moja do dziś gra u rodziców.

 

A Radsone nie jest jeszcze na gwarancji po 1,5 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś pecha po prostu? Z elektroniką już tak bywa. Kupiliśmy z wujem ponad 10 lat temu takie same plazmy Panasonica. Jego padła po 3 latach moja do dziś gra u rodziców.
 
A Radsone nie jest jeszcze na gwarancji po 1,5 roku?
Dzwoniłem do BigMaras i mówił, że rok. Oriolus też widzę na aukcji, że rok, Qudelix to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest taki zapis, a skoro o tym wspomina to pewnie nie pójdzie na rękę. Musiałbys się bawić w rzeczoznawców chyba, ale możesz na necie popytać kogoś kto się orientuje bardziej niż ja :)

 

Mocno mnie zaskoczył ten rok gwarancji, W Mp3store mam 2 lata na Radsone. Cóż, takie prawo sprzedawcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.03.2023 o 22:49, Methuselah napisał(a):

 

Tak, to już nieco inne granie. Mniej analogowe, ale wciąż dość organiczne. No i cena sporo niższa.

Można prosić coś więcej na temat dźwięku 1795s bo w necie nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przejen

Opiszę połączenie z DT990 pro 80 ohm. Beyery lubią zaostrzyć na górze, w końcu mają ostry peak na 10k. Mają też wycofaną niską średnicę. Z 1795s średnica się wyrównuje z resztą pasma, wypełnia, ale nie wychodzi w szereg i nie zamula. Góra się łagodzi, wciąż jest raczej jaśniejsza, niż ciemna, ale zdecydowanie jest jej bliżej neutralnej, niż wcześniej. Jest dużo powietrza i luzu między dźwiękami, jest jakieś tam wrażenie trójwymiarowości. Ja sobie tylko podbijam 4k o półtora db, bo tam Beyery mają dołek + zejście na basie o kilka db, bo z racji konstrukcji mają tam roll offa. Generalnie bardzo sobie go chwalę, używam przez USB z lapka i przez bt z telefonem.

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 14:15, Play napisał(a):

@przejen

Opiszę połączenie z DT990 pro 80 ohm. Beyery lubią zaostrzyć na górze, w końcu mają ostry peak na 10k. Mają też wycofaną niską średnicę. Z 1795s średnica się wyrównuje z resztą pasma, wypełnia, ale nie wychodzi w szereg i nie zamula. Góra się łagodzi, wciąż jest raczej jaśniejsza, niż ciemna, ale zdecydowanie jest jej bliżej neutralnej, niż wcześniej. Jest dużo powietrza i luzu między dźwiękami, jest jakieś tam wrażenie trójwymiarowości. Ja sobie tylko podbijam 4k o półtora db, bo tam Beyery mają dołek + zejście na basie o kilka db, bo z racji konstrukcji mają tam roll offa. Generalnie bardzo sobie go chwalę, używam przez USB z lapka i przez bt z telefonem.

Serdeczne dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności