Skocz do zawartości

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, espe0 napisał(a):

@side mnie troszku sprowokował... Więc postanowiłem przetestować mój pierwszy "poważny" zestaw VS aktualny.

 

Ciekawostką będzie oczywiście mod a45 w postaci softu mr. Walkman - bo tu Sony już w pierwszych nutkach dostał niezłych sterydów brzmieniowych. 

 

Celem jest przetestowanie wszystkich 4 zabawek we wszystkie możliwe sposoby i wywód na temat jak co się ma do entry hi-endu :D

 

IMG_20230416_190544~2.jpg

 

Stay tuned...

jakie to IEMy są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 19:19, espe0 napisał(a):

@side mnie troszku sprowokował... Więc postanowiłem przetestować mój pierwszy "poważny" zestaw VS aktualny.

 

Ciekawostką będzie oczywiście mod a45 w postaci softu mr. Walkman - bo tu Sony już w pierwszych nutkach dostał niezłych sterydów brzmieniowych. 

 

Celem jest przetestowanie wszystkich 4 zabawek we wszystkie możliwe sposoby i wywód na temat jak co się ma do entry hi-endu :D

 

IMG_20230416_190544~2.jpg

 

Stay tuned...

Posiadasz może (ciężko dostępny) kabelek ze złączem wm port na wyjście cyfrowego sygnału audio?

Raz go w życiu widziałem a nie miałem walkmana więc nie brałem bo.... Po co? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spark13 napisał(a):

Posiadasz może (ciężko dostępny) kabelek ze złączem wm port na wyjście cyfrowego sygnału audio?

Raz go w życiu widziałem a nie miałem walkmana więc nie brałem bo.... Po co? 

 

 

Miałem, ale poszedł z poprzednimi Sony co miałem. BTW - nie działał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 19:19, espe0 napisał(a):

@side mnie troszku sprowokował... Więc postanowiłem przetestować mój pierwszy "poważny" zestaw VS aktualny.

 

Ciekawostką będzie oczywiście mod a45 w postaci softu mr. Walkman - bo tu Sony już w pierwszych nutkach dostał niezłych sterydów brzmieniowych. 

 

Celem jest przetestowanie wszystkich 4 zabawek we wszystkie możliwe sposoby i wywód na temat jak co się ma do entry hi-endu :D

 

IMG_20230416_190544~2.jpg

 

Stay tuned...

Żeby mała, tania Sonka miala jakieś szanse mogę Ci podesłać Aune B1S :D No chyba, że ma być sprawiedliwa walka dap vs dap.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rytmicznie napisał(a):

lepiej gra ten Aune poza mocą ? stremować mozna po bluetooth ?

To jest tylko analogowy wzmacniacz sygnału, sam w sobie nic innego nie oferuje, więc nic nie streamuje i nie da się go podłączyć do Bluetooth. Aune ma w ofercie jakieś dacampy, ale ja słyszałem tylko ten wzmacniacz b1s (przeznaczony zresztą głównie do IEM ze względu na stosunkowo niską siłę wzmacniania). Moim zdaniem z niektórymi dokami paruje się super, a z niektórymi słabo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonka będzie grała cieplej, przestrzenniej, z mocniejszym basem, ale nie każdemu takie granie odpowiada, niektórzy wolą trochę bardziej analityczne źródła. W ciemno bym nie kupował na Twoim miejscu, bo może nie być przeskoku, jakiego oczekujesz. Pamiętaj też, że Sony nie obsługuje streamingów, to jest dosyć prosty (wręcz archaiczny) dap przeznaczony głównie do słuchania plików z karty sd (aczkolwiek może działać jako odbiornik bluetooth i USB DAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonka będzie grała cieplej, przestrzenniej, z mocniejszym basem, ale nie każdemu takie granie odpowiada, niektórzy wolą trochę bardziej analityczne źródła. W ciemno bym nie kupował na Twoim miejscu, bo może nie być przeskoku, jakiego oczekujesz. Pamiętaj też, że Sony nie obsługuje streamingów, to jest dosyć prosty (wręcz archaiczny) dap przeznaczony głównie do słuchania plików z karty sd (aczkolwiek może działać jako odbiornik bluetooth i USB DAC).
Dziękuję za wyjaśnienie sprawy:-) ogólnie mam kilka albumów na tel ale głównie Spotify i Tidal leci

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rytmicznie napisał(a):

@espe0 jakieś wnioski ?

Co może wnieść więcej przejście z sony a55  na zx a300 ?

Samo przesyłanie po bluetooth będzie eto samo bo ogranicz przepustowość kodeka Ldac jak dobrze rozumiem.

 

Na weekend będzie podsumowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2023 o 20:09, Najner napisał(a):

A55 też ma LDAC.

tak ma używam jest ok. Jednak zastanawiałem czy wyższy model coś więcej by wniósł. Na pewno większa moc

nw a55l

3.5mm single ended 35 mW + 35 mW

nw zx300

  3.5mm single ended - 50 mW+50 mW (High Gain)
4.4mm balanced out - 200 mW+200 mW (High Gain)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rytmicznie napisał(a):

Jednak zastanawiałem czy wyższy model coś więcej by wniósł.

Chyba zależy jakie masz słuchawki - im bardziej prądożerne, tym większą różnicę może poczujesz w dynamice. Barwa moim zdaniem jest bardzo podobna, miałem w tym samym momencie wm1a i a55 na jednakowym sofcie od mr walkman, zx300 słyszałem od kolegi z forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy którego soniacza polecacie kupić pod modowanie Sony NW-A55L czy Sony NW-A306 a może jeszcze jakiś inny ?

Ostatecznie kupiłem A45 za 270zl jak nowy zobaczymy czy faktycznie jak nowy i jak to gra jak przyjdzie i go zmoduje 

Edytowane przez zxxxzxxxz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

zastanawiam się nad kupnem Sony A55 jako źródła do mojego przenośnego wzmacniacza Emmeline The Black Bird SR-71A ze słuchawkami Hd 600, a z przeczytanych tu komentarzy wynika że najlepiej on gra po zmianie softu. Czy jest ktoś z Warszawy, kto mógłby spotkać się aby wypróbować go z moim zestawem? Słucham głównie muzyki klasycznej (barok i renesans). Przyznam się, że nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tymi skrótami softów i sposobów ich wymieniania, jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, dlatego chciałbym posłuchać A55 już z takim wgranym (ulepszonym) softem. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś niestety na taki okres, że nie widzę używek na olx ani allegro. Co do softu - wgrywa się go po prostu poprzez odpalenie aplikacji .exe na komputerze windows z Sonką podpiętą pod kompa. 

W razie czego masz też na giełdzie Sony ZX300, który ma większą baterię, więcej mocy, a z softem Mr Walkman gra tak samo przepięknie.

 

https://forum.mp3store.pl/topic/219425-s-sony-zx300/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności