Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki + DAC do 2000zł do codziennego używania


Fooger

Pytanie

Szukam słuchawek do codziennego używania przy komputerze stacjonarnym - przede wszystkim muzyka (Tidal HiFi jako główne źródło, gatunki różnie, ale w przeważającej części rock, jakieś folkowe brzmienia i rap), ale tez wszystko inne, co robi się przy komputerze czyli gry, filmy, YouTube. Co do charakterystyki dźwięku to nie zależy mi na żadnych studyjnych dokładnościach, bo muzyki będę raczej słuchał niż ją produkował ;) Jak dotąd najczęściej korzystałem z wokółusznych otwartych, aktualnie z massdropowych Sennheiserów HD58X Jubilee i jestem z nich bardzo zadowolony. Niemniej, jestem otwarty na zasadniczo każdą konfigurację więc nie upieram się co do tej otwartości.

 

Myślałem o AudioQuestach NightOwl Carbon i Dragonfly'u Red w zestawie z nimi, ale ten drugi jest aktualnie trudno dostępny, a tam gdzie pozostał - kosztuje bliżej 700zł niż 500 jak to miało miejsce jeszcze nie tak dawno temu. Co w takim razie byście polecili? Budżet za cały zestaw do 2000zł chociaż to już jest bardzo naciągnięta kwota więc jakby dało się dwie-trzy stówki mniej to byłoby idealnie :)

Edytowane przez Fooger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 minuty temu, audionanik napisał:

Wiem i to doskonale. W dodatku nie jestem bezczelny.

Jesteś, przeczytaj swojego posta, kąśliwego na swój sposób :D wczoraj pisałeś że nie będziesz już pisał o 150tkach no to odpuść w końcu bo idzie to za daleko.Ja sie wycofuje już bo z wiatrakami nie będe walczył.O ile Ciebie jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo czytałem twoje argumenty o 150tkach w innych, przeznaczonych do tego tematach tak kolege w kolorowych okularach nie ogarne napewno.Nie da sie ogarnąć kogoś kto ocenia słuchawki których nawet nie jest w stanie wysuchać na sprzęcie przeznaczonym dla nich.To jak kupić Land Rovera defendera, używać go tylko na mieście i twierdzić cały czas że nie nadaje sie on na drogi leśne, sick! Ja wypadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, deftones9 napisał:

wczoraj pisałeś że nie będziesz już pisał o 150tkach no to odpuść w końcu

Nie, ja pisałem, że mogę już iść spać, ale już wstałem i znowu widzę opowieści o dt150:D.

Ciekawe dlaczego @Spawn, który lubi dt150 (co wbrew pozorom jestem jednak w stanie zrozumieć) nie wypisuje ciągle bredni o tym jakie to super słuchawy, które miażdżą flagowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dajcie spokój, każdy wie że gdy w temacie pojawiają się dt-150 to Audionanik już zaparza sobie herbatkę i wstawia popcorn, wkręca Was i się dajecie:) 

 

Każde trochę lepsze słuchawki rozwijają skrzydła z dobrym sprzętem, to jest logiczne. Lepiej szukać wzmaka za 2000 zł do słuchawek wartych 600 zł czy kabla za 1 500 zł do słuchawek za  1 500 zł? Ten drugi zwyczaj jest tu chwalony (choć w prawdziwych ślepych testach...), gdy szuka się wzmaka do dt-150 to wywołuje to śmiech - nie widzę tu logiki, zwłaszcza ze strony ludzi kupujących złote bezpieczniki. 

 

Ja powoli odchodzę od Dt-150, zwyczajnie szukam teraz czegoś spokojniejszego,  z większą sceną, powietrzem i górą ale będą dzielnie leżeć w szufladzie na specjalne okazje. Po tylu latach zasłużyły. 

 

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, audionanik napisał:

Nie, ja pisałem, że mogę już iść spać, ale już wstałem i znowu widzę opowieści o dt150:D.

Ciekawe dlaczego @Spawn, który lubi dt150 (co wbrew pozorom jestem jednak w stanie zrozumieć) nie wypisuje ciągle bredni o tym jakie to super słuchawy, które miażdżą flagowce?

 

Ja nic takiego nie pisałem o flagowcach, z kim innym mnie pomyliłeś :d Napewno lepiej mi grają od HE400i, to fakt :D ale o innych flagowcach nie pisałem nic.

A teraz kawka i rozejdźmy sie w pokoju i przyjaźni :lol: miłego dzionka chłopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehe :D , skoro dalej tutaj nadajecie o dt150 to powiedz mnie @deftones9 Tego sp200 też słuchałeś podpiętego do x1s czy tylko do m300?

 

Dla mnie dt150 są dosyć jasne, mają zgaszona górę, albo jakąś jej część i dodane basy. To tak względem dt880. Ostatnio i tak słucham tylko na 880, pewnie też źle napędzone :rolleyes:, do tego nie modyfikowane, więc podobno nudne w uj, ale słucha mi się dobrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, deftones9 napisał:

Jesteś, przeczytaj swojego posta, kąśliwego na swój sposób :D wczoraj pisałeś że nie będziesz już pisał o 150tkach no to odpuść w końcu bo idzie to za daleko.Ja sie wycofuje już bo z wiatrakami nie będe walczył.O ile Ciebie jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo czytałem twoje argumenty o 150tkach w innych, przeznaczonych do tego tematach tak kolege w kolorowych okularach nie ogarne napewno.Nie da sie ogarnąć kogoś kto ocenia słuchawki których nawet nie jest w stanie wysuchać na sprzęcie przeznaczonym dla nich.To jak kupić Land Rovera defendera, używać go tylko na mieście i twierdzić cały czas że nie nadaje sie on na drogi leśne, sick! Ja wypadam

 

Retter nie napisał na pierwszej stronie również, że dt-150 to muły? :) Jak ktoś tak lubi, to spoko, ale niech nie opowiada, że to neutralne, ******ste słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, bob2000 napisał:

Hehe :D , skoro dalej tutaj nadajecie o dt150 to powiedz mnie @deftones9 Tego sp200 też słuchałeś podpiętego do x1s czy tylko do m300?

 

Dla mnie dt150 są dosyć jasne, mają zgaszona górę, albo jakąś jej część i dodane basy. To tak względem dt880. Ostatnio i tak słucham tylko na 880, pewnie też źle napędzone :rolleyes:, do tego nie modyfikowane, więc podobno nudne w uj, ale słucha mi się dobrze ;) 

do x1s, topiinga d10, d50s i m300.X1S słuchało sie dobrze jako dac, d10 a d50s różnicy nie odczułem żadnej prawie.M300 już zrobił sporo dobrego w scenie tym słuchawkom.

A ty myślisz że mi sie dobrze nie słuchało ich już na df blacku? :lol: oczywiście że dobrze ale niestety pech chciał że mam konto na tym forum i złośliwe istoty podpowiedziały mi że można lepiej i ogółem jestem im wdzięczny.

 

Powiem tak, bezczelnie zaspamowaliśmy temat autorowi za co przepraszam autora :D tak to jest jak sie pisze o legendzie:lol: :lol:

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym ich mułami nie nazwał, mi się bardziej kojarzą z zadymionym pomieszczeniem, w którym pije się kawę z miodem a w drugiej ręce trzyma się energetyka i pije raz to raz to. Są uniwersalne, do metalu moim zdaniem świetne ale do spokojnej muzyki w sumie już tylko dobre. Są utwory, na których słuchawki otwarte dają więcej przyjemności, w dt-150 brakuje mi powietrza, trochę górę też bym podbił.

Wolę kupić do nich jako uzupełnienie jakieś otwarte za 1000 - 2000 zł niż całkowicie je zamieniać. 

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, audionanik napisał:

Nie, ja pisałem, że mogę już iść spać, ale już wstałem i znowu widzę opowieści o dt150:D.

Ciekawe dlaczego @Spawn, który lubi dt150 (co wbrew pozorom jestem jednak w stanie zrozumieć) nie wypisuje ciągle bredni o tym jakie to super słuchawy, które miażdżą flagowce?

 

Ja uważam że one absolutnie miażdżą wszystkie, dosłownie WSZYSTKIE "flagowce" w dwóch aspektach i to nie podlega nawet dyskusji bo to są fakty. Jeśli ktoś twierdzi że ma inne zdanie to po prostu się myli.

 

A więc, miażdżą, rozjeżdżają i dosłownie walcują wszystkie flagowce absolutnie unikalnym mariażem o iście biblijnych proporcjach swojej ohydnej brzydoty w połączeniu z solidnością budowy. Staxy lambda, zwłaszcza te w pełnej palecie odcieni paskudnego brązu dzielnie walczą brzydotą, ale jednak z plastikową budową nie mają szans z dt150 ;) 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W nawiązaniu do powyższej dyskusji ;)

 

 

Pamiętam, że deftones9 wspominał o tym, że preferuję bardziej brzmienie dt150 niż he400. Przyrównywania ich do flagowców nie pamiętam. 

 

Moi Drodzy, miłego dnia🌞

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, tybysh napisał:

Dajcie spokój, każdy wie że gdy w temacie pojawiają się dt-150 to Audionanik już zaparza sobie herbatkę i wstawia popcorn, wkręca Was i się dajecie:) 

To nie całkiem tak.

Dyskusja o dt150 na naszym forum ma dość długą historię. Zacząłem kiedyś reagować dopiero jak zwolennicy tego modelu zaczęli się nakręcać, dostawać amoku i przeginać z jego pozycjonowaniem.

18 minut temu, deftones9 napisał:

Ja nic takiego nie pisałem o flagowcach, z kim innym mnie pomyliłeś

Pisałem ogólnie, nie o Tobie; zauważyłem, że w dyskusji pojawiły się znajome symptomy...;). Chciałem ustrzec Autora wątku zanim uwierzy, że dt 150 grają w wadze 2k.

PS o audinst nie w kontekście dt150 tylko ogólnie.

PS2 x1s jest cienkie jak **** węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

E, aż takie pancerne to one nie są:

- po kilku miesiącach urwał mi się w konektorze jeden kabelek i musiałem lutować, 

- pady delikatnie mówiąc nie są niezniszczalne, ale chyba w żadnych słuchawkach tego nie ma, 

- jedna słuchawka lekko pierdzi mi na bardzo mocnym basie, nic nie leży na przetworniku więc pewnie musiałem je nadwyrężyć, 

- metalowe guziczki na headbandzie śniedzieją. 

 

Jak na 6.5 roku użytkowania (katowania wręcz) to i tak źle nie jest, niektóre flagowce w tym czasie już by miały 2x wymieniane przetworniki. 

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też nie narzekałem, aczkolwiek ostatnio zauważyłem już białe cętki a to znak że zaczeło sie kruszyć.Ale ja jestem pedantem jeśli chodzi o sprzęty jakiekolwiek.Nikt nie może w domu u mnie moich słuchawek dotykać, nawet spojrzeć na nie nikt nie ma prawa :D  najgorszym wrogiem jest wszędobylski kurz którego nie nawidze, jak widzę gdzieś kurz choćby na klawiaturze to mnie szlag trafia, czas sie leczyć:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja wam powiem, że  dt-150 nigdy nie słuchałem i widze, że mam spokój duszy teraz :D

Hawki rzondzom!

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, tybysh napisał:

Dobrze by było przenieść sporo postów do tematu o dt-150 bo nieźle nas poniosło. 

Nie, nie. Niech zostaną. Koledzy tłumaczyli założycielowi wątku, że wdepnął, i żeby się ewakuował, póki nie jest za późno. Następnie, na różne sposoby, było pokazywane, dlaczego należy się stąd ewakuować.

  • Like 5
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Saiya-jin napisał:

 

Retter nie napisał na pierwszej stronie również, że dt-150 to muły? :) Jak ktoś tak lubi, to spoko, ale niech nie opowiada, że to neutralne, ******ste słuchawki.

 

Dlaczego tak nie opowiadać skoro tak są odbierane? Znałem osobę która słuchała ich z clip+ i chwaliła je. Nie rozumiałem tego bo słabo napędzone te słuchawki to rzeczywiście muły. One muliły na X5 który jest dość analityczny. No ale podłączone do wzmaka dają bardzo poprawny balans tonalny z neutralną dość barwą. Nie bez powodu zestawiane są czasami z HD600 w porównaniach. Właściwie one grały tak poprawnie, że niektóre słabe realizacje były dla mnie odpychające na nich. 

 

Ogólnie chyba wszystkie chwalone beyery to takie zabawki dla audiofilów bo dużo można z nich wyciągnąć różnymi zabiegami w torze, choć same w sobie grają po prostu bardzo dobrze (trochę brakuje im charakteru - choć tak chyba powinno być ze słuchawkami do studia). 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, pabloj napisał:

A ja wam powiem, że  dt-150 nigdy nie słuchałem i widze, że mam spokój duszy teraz :D

Hawki rzondzom!

 

Nightowle są napewno lepsze od dt150 ale też przypominam że owle startowały z ceny 700 dolarów, aby spaść na 1400zł, a dt150 kosztują 600zł. Hawki nie są zamknięte i to dopiero są ciemne i duszne słuchawki :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, MrBrainwash napisał:

trochę brakuje im charakteru, choć tak.chyba powinno być ze słuchawkami dos studia

Co masz na myśli? Pytam o ten charakter. 150 mają bas, a 880 wysokie, takie charakterki jak dla mnie ;) 

 

28 minut temu, pabloj napisał:

A ja wam powiem, że  dt-150 nigdy nie słuchałem i widze, że mam spokój duszy teraz :D

Żałuj, bo teraz nie możesz się pastwić nad tymi biedakami :D

Edytowane przez bob2000
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Spawn No to fakt, początkowo były to słuchawki za 3tyś zł, promocje poszły bo firma zakończyła działalność w obszarze produkcji słuchawek i wróciła czysto do kabli. Stąd teraz można je tak tanio wyrwać (dla tych co nie wiedzą). Autor tematu chce zestaw do 2000zł, więc można zapronować coś właśnie nieco droższego od DT150. Ale ja tych Beyerów akurat nie słyszałem, więc nie będę ich zbytnio komentował :D Jedynie po pomiarach widzę, że trochę mają 'ubogo' w średnicy, a skoro OP słucha sporo rocka to może tutaj czegoś brakować. Chyba, że sparowałby je z jakimś Aune T1 np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, bob2000 napisał:

Co masz na myśli? Pytam o ten charakter. 150 mają bas, a 880 wysokie, takie charakterki jak dla mnie ;) 

 

880 nie znam, ale w tych beyerach co słuchałem na neutralnym źródle nic spexjalnie nie przyciąga uwagi. Bas mają dobry, ale nie jakiś fenomenalny może na chwilę przyciągnie uwagę jak się przechodzi z.dużo.słabszych słuchawek ale potem to normalne plumkanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, majkel napisał:

Nie, nie. Niech zostaną. Koledzy tłumaczyli założycielowi wątku, że wdepnął, i żeby się ewakuował, póki nie jest za późno. Następnie, na różne sposoby, było pokazywane, dlaczego należy się stąd ewakuować.

 

Założyciel wątku już od ponad 20h nie wchodził na forum. Niewykluczone, że zrozumiał i już się ewakuował ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności