Jump to content

Test odtwarzacza FiiO M15

Recommended Posts

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lepszy/gorszy/inny od M11 Pro?   M15 to najnowszy, topowy odtwarzacz od FiiO. Tym razem urządzenie ma być bezkompromisowe – na pokładzie jest podwójny, flagowy przetwornik AKM4499EQ oraz odb

Ja tam pozostałbym wierny SR25, gra na tyle OK, że można już spokojnie odpuścić jeszcze większe szaleństwo "cenowo-dapowe" o które tak sprytnie zabiegają producenci naszych zabawek. A jak się już troc

Cenowo to obecnie SA700 jest na poziomie M15. SE200 już 2k wyżej.   Tak w kilku zdaniach: w moim odczuciu SA700 gra nieco cieplej niż SR25. Norma zaoferuje dzwięk detaliczny, ale SA700 to je

Posted Images

15 minut temu, Marceli napisał:

Maciek, zastanawiałeś się czy by nie dołożyć do swoich recenzji bloku pomiarowego - jak w asr?

Obstawiam, że jedną z przeszkod może być 28000 dolarów za Audio Precision APx555 ;)

• Like 1
11 minut temu, Spawn napisał:

Obstawiam, że jedną z przeszkod może być 28000 dolarów za Audio Precision APx555 ;)

Trzeba skołować jakąś urodziwą niewiastę do prezentowania sprzętu - Patreon i raz dwa byłoby uzbierane ;) 

• Like 2
  • Haha 1

Czy jest sens przesiadki z X7mkII na M15? A może zamiast tego pomysłu lepiej kupić moduł AM3D? Ponoć jest rewelacyjny.

Edited by Corvin74
  • Like 1
12 godzin temu, Najner napisał:

Dobrze się czytało ;) Czy ten grajek ma globalny equalizer?

Nie, tylko w obrębie aplikacji odtwarzającej FiiO Music. W razie czego można sobie wgrać jakąś zewnętrzną apkę z EQ.

11 godzin temu, chico99 napisał:

Pomijając dziwaczne pokrętło u góry, bardzo przypomina shanlinga M6.

Coś w tym jest, chociaż Shanling chyba ciekawszy wizualnie.

10 godzin temu, Marceli napisał:

Świetnie napisana recka, dzięki.

Podoba mi się to ponad 200mW przy 300ohm ☺

Maciek, zastanawiałeś się czy by nie dołożyć do swoich recenzji bloku pomiarowego - jak w asr?

Jak już mierzyć, to dobrze, a to duże koszty + potrzeba sporej wiedzy technicznej, której niestety nie mam. Dlatego zostawię to dla Audio Science Review :)

9 godzin temu, Corvin74 napisał:

Czy jest sens przesiadki z X7mkII na M15? A może zamiast tego pomysłu lepiej kupić moduł AM3D? Ponoć jest rewelacyjny.

Niestety nie znam X7 MKII, modułu AM3D również, ale mam nadzieję to zmienić. Po tym co usłyszałem z M11 Pro, to chętnie sprawdziłbym THX-AAA z Q5s.

• Like 1
13 minut temu, maciux napisał:

Coś w tym jest, chociaż Shanling chyba ciekawszy wizualnie.

Nie miałem w rękach m15 ale m6 wygląda świetnie.

Tylko, przez to szkło, jest śliski jak piskorz. Bez etui lepiej go na spacer nie zabierać. Z m15 pewnie jest to samo ...

m6_2.jpg

• Like 1
44 minuty temu, maciux napisał:

Nie, tylko w obrębie aplikacji odtwarzającej FiiO Music. W razie czego można sobie wgrać jakąś zewnętrzną apkę z EQ.

Z doświadczenia wiem, że zewnętrzne korektory na androida nie sprawdzają się zbyt dobrze. Potrafią powodować problemy z Tidalem czy Spotify. No chyba, że nie trafiłem na odpowiedni - być może ktoś zna godny polecenia? 

RE-EQ, polecam. Ogólnie equalizery na Androidzie mają małe zakresy regulacji, niestety. No i jak podbijasz jakieś pasmo to głośność idzie w dół,  nie wiem czemu tak jest.

5 minut temu, x X x napisał:

No i jak podbijasz jakieś pasmo to głośność idzie w dół,  nie wiem czemu tak jest.

Po to aby zwiększyć headroom (zapas? - nie wiem jaką to ma fachową polską nazwę) aby nie pojawiły się zniekształcenia i clipping pasma które podbijasz.

Teraz, Spawn napisał:

Po to aby zwiększyć headroom (zapas? - nie wiem jaką to ma fachową polską nazwę) aby nie pojawiły się zniekształcenia i clipping pasma które podbijasz.

O tym to nie wiedziałem, ale drop na głośności na Andro jest mega duży 😕

3 godziny temu, maciux napisał:

o chętnie sprawdziłbym THX-AAA z Q5s.

jakbyś miał możliwość to czekam na opinie-test, generalnie jestem zadowolony z X7II.

@Corvin74 Jeśli poziom M15 jest porównywalny do SP1000M w kwestii powietrza, przestrzeni czy separacji (czy jak tam to się nazywa 🙄) to niestety X7ii z AM3D nie wytrzyma tego porównania, pomimo tego, że jest to najlepszy moduł FiiO jaki słyszałem (nie znam AM3E). Nie wiem czy Ci pomogłem 😀.

No i chyba jest problem z dostępnością AM3D....

Edited by Zamoy72
19 minut temu, Zamoy72 napisał:

No i chyba jest problem z dostępnością AM3D....

Z dostępnością dam radę... 

tutaj też kwestia kosztów - dużo więcej będzie kosztować M15 niż dokupienie AM3D (uwzględniając sprzedaż X7)

- może lepiej AM3D i lepsze doki np FA7

20 godzin temu, mykupyku napisał:

@maciux a może dałoby od @bigmaras pożyczyć DX220 i porównać z M15?

Miałem taki plan, ale nie dałbym rady czasowo. Zobaczę co da się zrobić, bo bardzo chciałbym porównać oba DAP-y i nadrobić zaległości.

• Like 1
59 minut temu, Spawn napisał:

DX220 to cenowo bardziej odpowiednik M11Pro, bo do M15 to jest przepaść.

cenowo tak, ale patrząc na bebechy i parametry to już niekoniecznie

• Like 1
  • 2 weeks later...
5 godzin temu, saudio napisał:

do posłuchania:

ogólnie "szau" podobno nie robi za tą cenę. ale skrajności są niezłe w zdaniu na temat tego modelu.

Edited by czaps